تحلیل آپرداز شماره ۲ | موج شماری آپرداز به سبک گلن نیلی

فراهم شدن موقعیت خرید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل آپرداز شماره ۲ که آپدیت تحلیل قبل این سهم می باشد که چندی قبل آن را خدمت شما عزیزان ارائه کرده بودیم. هم اکنون سهم به منطقه خرید دلخواه ما مطابق با تحلیل قبل وارد شده است اما به دلیل اینکه ساختار موج ها نیاز به تغییرات کمی داشت این آپدیت را ارائه می کنیم. برای شرح تحلیل آپرداز شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل آپرداز شماره ۲ :

در تحلیل قبل ساختار موج نزولی سهم را یک مثلث ریورس انقباضی کانتر در نظر گرفته بودیم که سهم طبق انتظار از نظر قیمتی به محدوده ای که برای خرید مشخص کرده بودیم وارد شده است اما موج C از مثلث مذکور بیش از انتظاری که در تحلیل قبل داشتیم زمانگیر شده است. 

در چنین حالتی با توجه به قوانین زمانی نئوویو، ساختار مثلث بیشتر تمایل به افقی بودن خواهد داشت نه کانتر، لذا در این آپدیت مثلث ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) را با یک ساختار افقی و کانال بندی آبی رنگ ترسیم کرده ایم که می توانید در تصویر تحلیل آپرداز شماره ۲ آنرا مشاهده کنید.

تصویر تحلیل آپرداز شماره ۲
Apardaz NEoWave Analysis 02 | Daily Cash Data

در چنین حالتی پس از پایان موج C مثلث اولین تارگت سهم انتهای موج D مثلث مذکور می باشد که حدود ۴۴ درصد با قیمت فعلی سهم فاصله دارد. همچنین تارگت دوم سهم نیز سقف ماژور سهم در نظر گرفته شده است که اگر سهم یک روند صعودی نرمال را طی کند می تواند به آن دست یابد و حتی به تارگت سوم نیز برسد. تارگت دوم حدود ۹۲ درصد و تارگت سوم ۱۴۵ درصد با قیمت های فعلی فاصله دارد.

چشم اندار پیش رو :

برای اینکه بتوانیم چشم انداز مناسبی از روند آینده سهم داشته باشیم لازم است که ساختار موج C از مثلث ریورس انقباضی یاد شده را مشخص کنیم. موج C از این مثلث خود یک ساختار ۵ موجی دارد که از نظر ساختاری می تواند هم مثلث انقباضی کانتر باشد هم ایزومتریک.

اگر این ساختار به شکل مثلث انقباضی کانتر باقی بماند و سهم از قیمت های فعلی که ۸۰۶ تومان می باشد وارد مدار صعودی شود ساختار مثلث ریورس انقباضی افقی ترسیم شده در تحلیل آپرداز شماره ۲ نیز رسمیت می یابد اما اگر سهم به ریزش ادامه دهد و ساختار موج C تبدیل به الگوی ایزومتریک شود با توجه به اندازه امواج، مثلث بزرگتر نیز دیگر ریورس انقباضی نخواهد بود و تبدیل به یک مثلث خنثی افقی خواهد شد. 

در هر صورت اگر برای خرید با تریگر یا همان سیگنال خرید اقدام کنیم سناریوی موجی سهم هرچه باشد ما در امان خواهیم بود. ضمن اینکه استاپ تحلیل در نقطه ای قرار داده شده است که بعید است با روند فرسایشی که سهم تا کنون نشان داده بتواند آنرا بشکند. سیگنال خرید مناسب می تواند شکست یک سقف مینور از روند نزولی سهم باشد بنابراین بهتر است برای خرید این سهم از اردر Buy Stop استفاده شود.

بعد از مشخص شدن ساختار موج C مثلث، انتظار داریم که سهم در مرحله اول موج D مثلث را کامل کند و سپس وارد یک اصلاح برای شکل دهی موج E مثلث شود و در نهایت وارد صعود پایداری تا تارگت دوم و سوم شود.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
hrrsrv1359

درود بر استاد. با توجه به تکمیل موج دی و ای میتونم خواهش کنم تحلیل رو به روز رسانی بفرمائید.البته سهم وارد موج سی بزرگ شده طبق تحلیل شما

حسن مالمیر

سلام استاد خسته نباشید به نظر میرسه آپرداز در اشل بلند مدت درون یک الگوی دیامتریک قرار داره میشه نظرتون رو بفرمائید

حمید هاشمی

سلام، تحلیل رو به روز می کنین لطفا

مشاهده دیگر مطالب

See other content