تحلیل آپرداز شماره ۲ | موج شماری آپرداز به سبک گلن نیلی

در شرف اتمام روند نزولی و فرسایشی

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل آپرداز شماره ۲ که آپدیت تحلیل قبل این سهم می باشد که چندی قبل آن را خدمت شما عزیزان ارائه کرده بودیم. هم اکنون سهم به منطقه خرید دلخواه ما مطابق با تحلیل قبل وارد شده است اما به دلیل اینکه ساختار موج ها نیاز به تغییرات کمی داشت این آپدیت را ارائه می کنیم. برای شرح تحلیل آپرداز شماره ۲ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل آپرداز شماره ۲ :

در تحلیل قبل ساختار موج نزولی سهم را یک مثلث ریورس انقباضی کانتر در نظر گرفته بودیم که سهم طبق انتظار از نظر قیمتی به محدوده ای که برای خرید مشخص کرده بودیم وارد شده است اما موج C از مثلث مذکور بیش از انتظاری که در تحلیل قبل داشتیم زمانگیر شده است. 

در چنین حالتی با توجه به قوانین زمانی نئوویو، ساختار مثلث بیشتر تمایل به افقی بودن خواهد داشت نه کانتر، لذا در این آپدیت مثلث ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) را با یک ساختار افقی و کانال بندی آبی رنگ ترسیم کرده ایم که می توانید در تصویر تحلیل آپرداز شماره ۲ آنرا مشاهده کنید.

تحلیل آپرداز شماره ۲ | موج شماری آپرداز به سبک گلن نیلی

در چنین حالتی پس از پایان موج C مثلث اولین تارگت سهم انتهای موج D مثلث مذکور می باشد که حدود ۴۴ درصد با قیمت فعلی سهم فاصله دارد. همچنین تارگت دوم سهم نیز سقف ماژور سهم در نظر گرفته شده است که اگر سهم یک روند صعودی نرمال را طی کند می تواند به آن دست یابد و حتی به تارگت سوم نیز برسد. تارگت دوم حدود ۹۲ درصد و تارگت سوم ۱۴۵ درصد با قیمت های فعلی فاصله دارد.

چشم اندار پیش رو :

برای اینکه بتوانیم چشم انداز مناسبی از روند آینده سهم داشته باشیم لازم است که ساختار موج C از مثلث ریورس انقباضی یاد شده را مشخص کنیم. موج C از این مثلث خود یک ساختار ۵ موجی دارد که از نظر ساختاری می تواند هم مثلث انقباضی کانتر باشد هم ایزومتریک.

اگر این ساختار به شکل مثلث انقباضی کانتر باقی بماند و سهم از قیمت های فعلی که ۸۰۶ تومان می باشد وارد مدار صعودی شود ساختار مثلث ریورس انقباضی افقی ترسیم شده در تحلیل آپرداز شماره ۲ نیز رسمیت می یابد اما اگر سهم به ریزش ادامه دهد و ساختار موج C تبدیل به الگوی ایزومتریک شود با توجه به اندازه امواج، مثلث بزرگتر نیز دیگر ریورس انقباضی نخواهد بود و تبدیل به یک مثلث خنثی افقی خواهد شد. 

در هر صورت اگر برای خرید با تریگر یا همان سیگنال خرید اقدام کنیم سناریوی موجی سهم هرچه باشد ما در امان خواهیم بود. ضمن اینکه استاپ تحلیل در نقطه ای قرار داده شده است که بعید است با روند فرسایشی که سهم تا کنون نشان داده بتواند آنرا بشکند. سیگنال خرید مناسب می تواند شکست یک سقف مینور از روند نزولی سهم باشد بنابراین بهتر است برای خرید این سهم از اردر Buy Stop استفاده شود.

بعد از مشخص شدن ساختار موج C مثلث، انتظار داریم که سهم در مرحله اول موج D مثلث را کامل کند و سپس وارد یک اصلاح برای شکل دهی موج E مثلث شود و در نهایت وارد صعود پایداری تا تارگت دوم و سوم شود.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
6 نظر
 1. حمید هاشمی

  سلام، تحلیل رو به روز می کنین لطفا

  1. ارشیا رحیمی

   سلام فرصت بشه حتما

 2. hasan419

  سلام استاد خسته نباشید به نظر میرسه آپرداز در اشل بلند مدت درون یک الگوی دیامتریک قرار داره میشه نظرتون رو بفرمائید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید
   فعلا تحلیل به روزی از سهم ندارم و چشمی هم نمیشه قضاوت کرد در خصوص چارت سهم. اگر تحلیلی داشته باشم ارائه خواهم کرد.

 3. hrrsrv1359

  درود بر استاد. با توجه به تکمیل موج دی و ای میتونم خواهش کنم تحلیل رو به روز رسانی بفرمائید.البته سهم وارد موج سی بزرگ شده طبق تحلیل شما

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما
   درخواست تحلیل بسیار زیاد است. فرصت کنیم چشم.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.