تحلیل شبندر شماره ۱ | موج شماری شبندر به سبک نئوویو

انتظار برای پایان اصلاح سهم شبندر

5.6k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، در خدمت شما هستیم با تحلیل شبندر شماره ۱ از گروه فراورده‌های نفتی که اولین تحلیل ما در سال ۱۳۹۸ نیز می باشد. این سهم در میان مدت در یک ساختار صعودی قرار دارد که قصد داریم به شرح آن از منظر نئوویو بپردازیم. با شرح تحلیل شبندر همراه ما باشید.

شرح تحلیل شبندر شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل شبندر شماره ۱ پیداست این سهم به احتمال زیاد در بلند مدت در یک الگوی فلت (Flat) قرار دارد که هم اکنون در حال ساخت بخش هایی از موج B بزرگ می باشد. این فلت در تصویر تحلیل شبندر شماره ۱ با لیبل های سیاه رنگ بزرگ و درون دایره مشخص شده است. همچنین ساختار موجهای درونی این الگو نیز با لیبل های آبی رنگ مشخص شده اند.

مطابق تصویر پیداست که موج A از این الگو یک ترکیب دوگانه ایزومتریک + مثلث ریورس انقباضی می باشد، همچنین در ساختار موج B بزرگ نیز تا کنون یک الگوی دیامتریک را شاهد بوده ایم که پس از آن با یک ایکس موج (X) دنبال شده است و حرکت صعودی دیگری نیز بعد از این موج واسط ایجاد شده است که ساختار آن را نمی توان شتابدار در نظر گرفت و همینطور حرکات بعدی نیز زمان زیادی صرف کرده اند، لذا مشخص است که الگوی دوم که پس از ایکس موج قرار می گیرد نیز به احتمال زیاد یک الگوی فلت یا مثلث خواهد بود که در تصویر تحلیل شبندر شماره ۱ ساختار فلت را برای آن برگزیده ایم چرا که شواهد موجود بیشتر حکم به وجود چنین الگویی می کنند اما در هر صورت نباید احتمال ایجاد الگوی مثلث را نادیده گرفت.

تحلیل شبندر شماره ۱ | موج شماری شبندر به سبک نئوویو
SheBandar NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

بنا بر توضیحات داده شده در پاراگراف های قبل، اگر طبق تصویر تحلیل شبندر شماره ۱ پس از ایکس موجی که در موج B بزرگ قرار دارد درون یک الگوی فلت باشیم پس در اشلی کوچکتر می توان گفت که در موج B از (B) از فلت قرار داریم. این موج B که صعودی می باشد هر ساختاری که به خود بگیرد به احتمال زیاد در محدوده 1331 تومان تا 1637 تومان به پایان خواهد رسید و پس از آن بایستی شاهد کاهش قیمت سهم تا محدوده 925 تا 791 تومان باشیم تا به حداقل الزامات مورد نیاز برای موج (B) از فلت دست یابیم.

اما پس از نزولی که به آن اشاره شد یک صعود بسیار خوب می تواند در سهم رخ دهد که موج (C) از فلت را شکل خواهد داد. این موج (C) به صورت نرمال می تواند تا حدود 1800 الی 2000 تومان پیشروی کند که فعلاً در تصویر تحلیل شبندر شماره ۱ مشخص نشده است تا ببینیم وضعیت موج (B) فلت به چه شکل خواهد شد. همچنین پس از پایان الگوی فلت شرح داده شده بایستی دید که موج B بزرگ نیز خاتمه خواهد یافت و شاهد ریزش سهم برای شکل گیری موج C بزرگ خواهیم بود یا این که ساختار ترکیبی موج B بزرگ به صورت سه گانه توسعه پیدا خواهد کرد.

اطلاع از
40 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
احسان

سلام
آپدیت نمی کنید نمودار رو؟

محمد سعید کاظمی دوست

سلام
عرض ادب
استاد منتظر تحلیل شما هستیم

خزاعی

سلام.مثل همیشه تحلیل بسیارعالی.فقط ایکاش به روز رسانی میشد

هومن

خیلی متشکر استاد
بنظر شما اهداف نهایی سقف کانال مینور ۳۰۰۰ تومن باشد یا بتواند تا سقف کانال ماژور ۱۶۰۰۰ تومن برود؟ از نظر بنیادی و واگذاری سهام دولتی احتمال حالت دوم وجود دارد بنظرم
با تشکر

هومن

جناب رحیمی
ضمن سلام و عرض احترام
بنظر میرسد گروه پالایشی به لیدری شبندر رالی جدیدی شروع کرده
بنظر شما این رالی ادامه دار خواهد بود تا پایان سال؟ از نظر موجی آیا اوایل حرکت شتابدار هستیم یا خیر؟
با تشکر فراوان

s@m@n

با سلام و عرض ارادت
تشکر ویژه از تحلیل های بسیار مفید شما
استاد آیا موج C که در حال حاضر در آن هستیم ترمینال 5 ممتد است؟
با سپاس فراوان

علی

سلام استاد بزرگوار لطف میکنین تحلیل شبندر رو اپدیت کنین مرسی

مشاهده دیگر مطالب

See other content