تحلیل شپدیس شماره ۱ | موج شماری نئوویو چارت پتروشیمی پردیس

بررسی روند بلند مدت سهم پتروشیمی پردیس بر اساس سبک نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شپدیس شماره ۱ که امروز نیز در کانال تلگرام از وضعیت مناسب آن صحبت به میان آوردیم. این سهم طبق بررسی انجام شده چارت بسیار زیبایی دارد و از معدود چارت هایی می باشد که می توان به درستی چندین الگوی شتابدار را در آن شناسایی کرد. با شرح تحلیل نئوویو چارت پتروشیمی پردیس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شپدیس شماره ۱ :

بر اساس موج شماری انجام شده بر روی چارت شپدیس که آن را در تصویر تحلیل شپدیس شماره ۱ مشاهده می کنید به نظر می رسد که این سهم در آغاز موج 5 از (3) می باشد که بر اساس طول موج 1 و 3 از (3) می تواند یک موج ممتد باشد. این موج و دیگر امواج هم درجه اش با لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند و شتابدار درجه بالاتر آن نیز با لیبل های آبی رنگِ درون پرانتز مشخص شده است تا به راحتی قابل تفکیک باشند.

الگوی شتابدار آبی رنگ نیز در اشلی بالاتر می تواند در نقش موج 3 یا موج C از یک زیگزاگ ایفای نقش کند. لیبل های این ساختار سوپر سیکل (شتابدار یا زیگزاگ) نیز با رنگ قرمز مشخص شده اند که کلیه امواج داخلی آن مطابق با تصویر تحلیل شپدیس شماره ۱ مشخص اند. مثلاً می توانید ساختار موج B از این الگو را مشاهده کنید که یک ساختار ترکیبی دوگانه با X موج بزرگ دارد.

تحلیل شپدیس شماره ۱ | موج شماری نئوویو چارت پتروشیمی پردیس
Shapdis NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به وضعیت امواج الگوی تشریح شده، هیچ کدام از دو موج 1 و 3 سبز رنگ از موج 3 آبی رنگ نتوانسته اند شرایط یک موج ممتد را ایفا کنند لذا طبیعی است که انتظار داشته باشیم موج 5 سبز رنگ که در ابتدای آن قرار داریم شرایط موج ممتد را ایفا کند. بدین منظور این موج باید حداقل به اندازه 162 درصد از موج 3 دست یابد که این تراز در تصویر تحلیل شپدیس شماره ۱ مشخص شده است و قیمت 45700 ریال را نشان می دهد.

از طرفی موج (3) آبی رنگ نیز محتمل است که بر اساس ساختار امواج داخلی اش (موج های سبز رنگ) یک موج ممتد شود که بدین منظور انتهای آن حداقل باید به تراز 162 درصد موج (1) آبی رنگ برسد و کمی از آن فراتر رود. این تراز نیز در تصویر تحلیل شپدیس شماره ۱ به رنگ قرمز مشخص شده است و قیمت 57510 ریال را نشان می دهد که فاصله چندانی با قیمت 45700 ریال که در پاراگراف قبل در خصوص آن صحبت کردیم ندارد. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که موج شتابدار پیش رو حداقل می تواند تا محدوده 60000 ریال (اندکی فراتر از تراز 162 درصد قرمز رنگ) الی 70000 ریال رشد کند تا شرایط امتداد، هم برای موج 5 سبز رنگ و هم موج (3) آبی رنگ ایفا شود.

پس از آن نیز انتظار داریم که موج (4) و (5) آبی رنگ رخ دهند که به صورت ضمنی آنها را در تصویر تحلیل شپدیس شماره ۱ رسم کرده ایم تا الگوی این چارت برای مخاطبان گرامی واضح تر باشد. طبیعی است که با پیشرفت امواج می توان کم و کیف این امواج را بهتر مشخص کرد. 

حد ضرر تحلیل نیز در مقطع کنونی زیر آخرین کف تثبیت شده سهم یعنی 21000 ریال قرار داده شده است که تا قیمت خرید فعلی یعنی حوالی 24470 ریال حدود 16 درصد فاصله دارد. از طرفی حداقل تارگت سهم را هم اگر قیمت 60000 ریال در نظر بگیریم می توان گفت که حد سود تحلیل شپدیس شماره ۱ در حدود 145 درصد خواهد بود و اگر قیمت به حدود 70000 ریال برسد هم حد سود 186 درصد خواهد شد. لذا مشخص است که ریوارد به ریسک این تحلیل بسیار مناسب می باشد و ترید بر اساس آن توجیه پذیر است.

امیدواریم که این تحلیل مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

5 2 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
81 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

نعیمه بیاتیان
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
1 ماه قبل

بله حق با شماست منظور من همین سهام بود اشتباها نوشتم پتروشیمی

علی فاضلی
علی فاضلی (@alifazeli)
مشترک تالار
1 ماه قبل

سلام استاد خسته نباشید

به نظرتون وارد موج ۴ اصلی شدیم یا هنوز موج ۳ تمام نشده ؟

alireza
alireza (@alirezavictory)
مشترک تالار
2 ماه قبل

اقای رحیمی بنظر موج ۵ از ۳ در حال ایجاد مشکل ………..؟؟؟؟ هر چقدر فکر میکنم حساب میکنم اینطوری میشه؟؟؟درسته

علی فاضلی
علی فاضلی (@alifazeli)
مشترک تالار
2 ماه قبل

سلام استاد احتمالا موج ۵ از ۵ از ۳ ممتد شده و سهم رشدبیشتری بکنه درسته ؟

سالی
سالی (@guest_89970)
بیننده
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر . من با سیگنال شما در کف وارد شپدیس شدم و قبل از اصلاح اخیر فروختم که بعد از اصلاح مجددا وارد شم. صعودش آغاز شده یا همچنان اصلاح نسبتا زیادی که در شکل رسم کردید برقراره؟

مهدی هاتفی
مهدی هاتفی (@guest_89890)
بیننده
2 ماه قبل

سلام.
روزتون بخیر استاد عزیز.
درصورت امکان ۳ سهم به دید ۶ ماهه معرفز بفرمایید .
ممنون از لطف شما

نظر
نظر (@guest_89277)
بیننده
3 ماه قبل

باعرض سلام و خداقوت خدمت شما
آدم فقط هر روز بشینه،حرکت این سهمو نگاه کنه.
،سهم خوب سهمیه که؛سهامدارو‌ زله نکنه.