تحلیل شپارس شماره ۱ | موج شماری شپارس به سبک NEoWave

در انتهای موج F از دیامتریک

با نام و یاد خدای بزرگ و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان عزیز انستیتو ایران نئوویو .  در خدمت شما هستیم با تحلیل شپارس شماره ۱ از گروه محصولات شیمیایی که بر اساس تحلیل ما به نظر میرسد در موقعیت بسیار خوبی برای خرید قرار داشته باشید. مقدمه را کوتاه کرده و به شرح تحلیل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شپارس شماره ۱ :

اگر به چارت کندلی شپارس نگاهی بیاندازید خواهید دید که این سهم پس از یک نزول شارپ تا ۱۲۴ تومان که با گپ نیز همراه بوده است وارد یک روند صعودی با شیب حدوداً ۴۵ درجه شده است که تمام شاخه های آن دارای همپوشانی می باشد. چنین ساختاری بلافاصله مشخص می کند که نزول شارپ اولیه یک موج A و صعود ۴۵ درجه یک موج B می باشد و با توجه به اینکه موج B نسبت به موج A تا کنون زمان زیادتری صرف کرده است به احتمال فراوان طبق تحلیل شپارس شماره ۱ این سهم درون یک الگوی تخت (Flat) بزرگ است.

اما طبق تحلیل شپارس شماره ۱ نزول شارپ اولیه (موج A بزرگ) یک ساختار مثلث ریورس انقباضی کانتر (Conter Contracting Triangle Reverse Altenation) دارد و همچنین موج B بزرگ نیز تا این جای کار با توجه به نوع تناوب امواج به نظر میرسد که یک الگوی دیامتریک (Diametric) باشد و موقعیت کنونی ما نیز در انتهای موج F از این دیامتریک می باشد. لذا در انتهای این موج می توانیم به قصد شکار موج G وارد پوزیشن شویم و از سود سرشاری که در این موج بصورت بالقوه نهفته است بهره ببریم.

تحلیل شپارس شماره ۱ | موج شماری شپارس به سبک NEoWaveچشم انداز پیش رو :

اگر به موج F دیامتریک دقت کنیم به نظر میرسد ساختار آن یک الگوی ترکیبی دیامتریک + تخت (Diametric+Flat) باشد که هم اکنون در اواخر موج C‌ از الگوی تخت هستیم. این موج C ، ساختار ترمینال (Terminal)  (دیاگونال در الیوت) دارد و این موضوع نشان می دهد که حرکت پساالگویی موج F مجاز است که سقف موج F را نیز بزند. 

از این رو ما هدف موج G را فراتر از سقف موج F قرار داده ایم و حد ضرر را نیز در سطح ۱۵۲ تومان قرار داده ایم تا در صورت ایجاد حرکات استاپ هانتری در امان باشد. 

برای پوزیشن گیری در این چارت شکست سقف موج ۴ از ترمینال آخر که موج C از الگوی تخت می باشد، می تواند یک نقطه ورود محسوب شود که با دستور خرید BUY Stop انجام می شود و همچنین می توان بر روی حمایت فعلی (۱۸۴ تا ۱۶۵ تومان) نیز با دستور خرید BUY Limit وارد خرید شد که حد ضرر کوچکتر باشد اما نباید فراموش کرد که این مورد احتیاج به تجربه بیشتری در هنگام پوزیشن گیری دارد زیرا باید نشانه هایی در تایم فریم های پایین تر مشاهده شود مانند یک توقف حرکتی که می تواند نشانگر چرخش قیمت باشد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
4 نظر
 1. Rasool

  با درود و خسته نباشید
  جناب رحیمی در صورت امکان با توجه به پتانسیل حرکتی گروه ساختمانی و همچنین چارت قابل توجه ثتران سپاسگزار میشم موج شماری نئوویوی از این سهم داشته باشید.
  با سپاس

  1. سلام
   در لیست تحلیل های درخواستی قرارش میدیم. چشم

 2. سلام جناب رحیمی
  لطفا تحلیل شپارس را آپدیت بفرمایید.با تشکر

  1. سلام. فرصت بشه چشم

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.