تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ | موج شماری Gold به سبک نئوویو

بررسی ساختار بلند مدت چارت طلا

1,857

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ که جزو چارتهای پیچیده اما پرطرفدار محسوب می شود و ما نیز درخواست زیادی برای شمارش آن دریافت کرده بودیم. برای شرح تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ :

طلای جهانی پس از رشد پیاپی از 250 دلار تا 1920 دلار در قالب یک الگوی ترکیبی ایزومتریک (IsoMetric) به علاوه فلت (Flat)، با شکست آخرین کف از روند صعودی (کف الگوی فلت) نشان داد که وارد فاز نزولی بلند مدت شده است. این فاز نزولی تا کنون هر بخشی که ایجاد کرده فرمت اصلاحی دارد و به نمی توان با قوانین نئوویو ساختاری شتابدار را در موجهای درونی از این فاز نزولی شناسایی کرد. 

از طرفی شباهت زمانی نسبتاً خوبی در چند بخش شکل گرفته از این روند نزولی دیده می شود که ما را به سمت شناسایی یک الگوی دیامتریک (Diametric) راهنمایی می کند. شاید در وحله اول بتوان گفت که این روند نزولی را می توان در فرمت یک مثلث ریورس انقباضی نیز متصور بود اما از آنجا که موج (B) از این روند نزولی یک مثلث انقباضی افقی شده است احتمال مثلث ریورس انقباضی شدن ساختار درجه بالاتر بسیار کمرنگ می شود. پس طبق این مفاهیم ما به همان الگوی دیامتریک رجوع کرده ایم و پیش بینی خود را بر این ساختار استوار کرده ایم.

خب اگر طبق تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ ساختار دیامتریک را برای روند نزولی طلا بپذیریم می توان گفت که هم اکنون درون شاخه (D‌) از این الگو قرار داریم. این شاخه تا کنون دارای سه موج می باشد که بر اساس میزان تندی و کندی امواج و زمان صرف شده توسط هر یک، می توان انتظار داشت که ساختار شاخه D یک فلت (Flat) باشد که موج B این فلت خود یک فلت کوچکتر باشد که دو شاخه آن تکمیل شده است و هم اکنون درون شاخه c از این فلت هستیم که با تکمیل آن موج B از (D) کامل خواهد شد و وارد شاخه C از (D) خواهیم شد.

تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ | موج شماری Gold به سبک نئوویوچشم انداز پیش رو :

چنانچه که گفته شد طبق تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ به نظر می رسد درون موج c از B از (D) از دیامتریک باشیم. این شاخه حداقل باید تا 1158 دلار افت کند تا الزامات حداقلی برای موج B از (D) پاس شود. همچنین در همین حوالی انتظار تکمیل موج B از (D) را داریم تا موج B که خود یک فلت می باشد دارای ظاهر خوبی باشد. و میزان بازگشت موج c از B متناسب با بازگشت b از B باشد. از طرفی این محدوده یک سطح تقاضا نیز محسوب می شود.

پس از این افت قیمت انتظار شروع موج C از (D) را داریم که می تواند سقف های قبلی را بشکند و کمی فراتر برود. بصورت نرمال این موج می تواند تا حوالی 1400 دلار صعود نماید. با این رشد شاخه (D) از دیامتریک اصلی کامل خواهد شد و وارد نزول میان مدت برای ساخت موج (E) از دیامتریک خواهیم شد.تارگت این موج را بر اساس اندازه گیری های صورت گرفته در حدود 960 دلار میدانیم.

پس از شاخه (E) انتظار صعود برای شکل گیری موج (F) تا حدود 1119 دلار و نزول مجدد برای تکمیل شاخه آخر الگوی دیامتریک یعنی موج (G) را داریم که می تواند هدف نهایی روند نزولی باشد. این هدف را حوالی 860 دلار متصور هستیم. طبیعی است که پیشروی امواج میتوان اعداد دقیق تری بیان کرد و ساختار را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار داد. 

نتیجه گیری :

طبق تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ انتظار کاهش قیمت طلا تا حوالی 860 دلار را در قالب یک الگوی دیامتریک برای بلند مدت داریم. اما تا آن زمان فراز و نشیب های زیادی وجود دارد که مشروح آن به استحضار شما عزیزان رسید.

توسط انستیتو ایران نئوویو
3 نظر
 1. محمود می گوید

  با درود
  توی چارت انگار موج B از D هنوز تکمیل نشده , و قاعدتا از اونجا طلا رشد خواهد کرد طبق همین تحلیل
  با احترام

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام. فعلا طلا حمله خوبی برای ایجاد روند صعودی کرده است اما هنوز چیزی قطعی نشده.

 2. fly می گوید

  با توجه به افزایش تولید نفت عربستان و کاهش قیمت آن.. طلا نیز پس از طی صعود خود وارد مرحله نزولی خواهد شد. احتمالا :)

ارسال یک نظر

لطفاً نظر خود را به فارسی تایپ کنید.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.