تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 به روش نئوویو

بررسی شرایط احتمالی پیش رو

5.5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان محترم انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 در خدمت شما هستیم تا احتمالات پیش روی این چارت را که از منظر روش نئوویو بررسی کرده ایم با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 :

همانطور که در تصویر زیر پیداست به نظر می رسد که اصلاح بزرگی که در چارت شاخص قیمت هم وزن رخ داده است به شکل یک الگوی دیامتریک در حال پیشروی است. این الگوی دیامتریک در تصویر با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

در حال حاضر نیز با توجه به این که چارت شاخص قیمت هم وزن به یک منطقه حمایتی رسیده است و به آن واکنش نشان داده است و از طرفی واگرایی RD+ نیز در در اشل کوتاه مدت و میان مدت در اسیلاتورها نمایان شده است، احتمال این که موج E الگوی دیامتریک به اتمام رسیده باشد و یا در گامهای پایانی آن باشیم زیاد است. منطقه حمایتی و واگرایی ذکر شده را می توانید در تصویر تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 مشاهده کنید.

قابل ذکر است که همزمان با شرایطی که در چارت شاخص قیمت هم وزن وجود دارد در چارت شاخص کل هم یک جهش صعودی در چند روز اخیر اتفاق افتاده است که می تواند امیدبخش باشد.

تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

شرایط احتمالی پیش رو :

همانطور که گفته شد بر اساس شواهد موجود به نظر می رسد که در انتهای موج E الگوی دیامتریک هستیم و یا حداقل چیزی به پایان این شاخه نمانده است. در حال حاضر این چارت به خط روند نزولی خود رسیده است و با حمله قوی ای که به این خط روند کرده است محتمل است که بتواند این خط را بشکند اما پس از این خط یک مقاومت استاتیک نیز سر راه چارت می باشد که ممکن است پس از شکسته شدن خط روند نزولی موجب ایجاد پولبک به خط روند شود.

پس از آن نیز اگر موج E در کف قبل پایان یافته باشد باید شاهد شکل گیری موج F از الگوی دیامتریک باشیم که می تواند تا خط DF از الگوی دیامتریک که در امتداد خط BD رسم شده است صعود کند. این خط در محدوده مقاومت بزرگ این چارت یعنی در حدود 279363 تا 297478 نیز می باشد که می توانید در تصویر تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 آن را مشاهده کنید.

همچنین اگر موج E هنوز به پایان نرسیده باشد باید از حدود مقاومت مینور چارت شاخص قیمت هم وزن که محدوده 236779 تا 242068 می باشد شاهد شکل گیری آخرین گام از موج E الگوی دیامتریک باشیم تا شرایط برای یک صعود در قالب موج F از الگوی دیامتریک فراهم شود.

توجه نمایید که صعودی که در قالب موج F در هر دو حالت انتظار داریم بدون فراز و نشیب نخواهد بود. همچنین باید روند این موج احتمالی را بررسی کرد تا مشخص شود که می تواند به تارگت اعلام شده برسد یا خیر. از طرفی اگر این چارت بتواند به محدوده اعلام شده برسد باید شرایط را بررسی کرد تا مشخص شود که شرایط برگشت چارت در همین محدوه فراهم می شود یا احتمال صعود بیشتر نیز وجود دارد. در هر صورت پس از پایان موج F باید یک موج نزولی دیگر در جایگاه موج G الگوی دیامتریک شکل بگیرد تا الگوی دیامتریک به پایان برسد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال شاخص قیمت هم وزن شماره 2 مفید باشد و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
arman0077

سلام
لطفا تحلیل شاخص هم وزن رو آپدیت کنید.

سلام استاد طاعات و عباداتتون مقبول درگاه حق
باتوجه به سرعت برگشت موج e به نظرتون الگو ایزومتریک نیست؟ وضعیت سهم ها این موضوع رو تایید نمیکنن؟

امیر

سلام جناب رحیمی وقت بخیر
جسارتا این ریزش تمام شده یا خیر ؟
ما امیدوار بودیم که حداقل قبل از عید مقداری پول دستمون رو میگیره

S.hasan.javid

با عرض سلام و ادب خدمت استاد عزیزم
امیدوارم سالم و شاد باشید
خط روند نزولی شکسته شد ولی دوباره به زیر آن برگشت . آیا اشکالی در تحلیل ایجاد میکند ؟
به نظر شما موج E تمام شده ؟ و با توجه به اصلاح عمیق موج E آیا موج F میتواند به محدوده رسم شده برسد یا پایین تر از آن محدوده تمام خواهد شد ؟
سپاسگزارم از وقتی که به حقیر اختصاص دادید.

یزدی زاده

با سلام و احترام و تشکر بخاطر ارائه این تحلیل
استاد چرا برای تحلیل ، “شاخص قیمت هم وزن” را انتخاب می کنید نه “شاخص کل هم وزن” را ، آیا دلیل یا تفاوت خاصی بین این دو شاخص وجود دارد؟

بهزاد

سلام
وقت بخیر
با تشکر از تحلیل تون.
میتونم بپرسم چرا ایزومتریک در نظر نگرفتید؟
با تشکر

مشاهده دیگر مطالب

See other content