تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 به سبک موج شماری نئوویو

بررسی شرایط فعلی بازار بورس ایران و ارائه چشم انداز

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان محترم انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 در خدمت شما هستیم تا وضعیت کلی بازار را بر اساس داده های چارت شاخص کل بررسی کنیم و شرایط پیش رو را از منظر موج شماری به سبک نئوویو تعریف و ارائه کنیم.

قبل از آن نیز می توانید مروری بر تحلیل شماره 34 و 35 شاخص کل داشته باشید که توانسته بودند شرایط بعدی بازار را به خوبی نشان دهند. در ادامه با تحلیل جدید این چارت با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 :

پس از شکل گیری الگوی دیامتریکی که در تحلیل های قبلی چارت شاخص کل مدنظر ما بود، شاهد وقوع یک موج صعودی مناسب بودیم که توانست شرایط پساالگویی لازم را برای تأیید شدن الگوی دیامتریک ایفا کند. بعد از آن در این چارت یک الگوی اصلاحی شکل گرفته است که همچنان ادامه دارد و موجب اتلاف زمان زیادی شده است.

بر اساس ساختار امواج این اصلاح به نظر می رسد که به احتمال قوی الگوی این قسمت یک مثلث خنثی باشد که هم اکنون در موج C آن هستیم. البته احتمال وقوع یک مثلث ریورس انقباضی را هم نمی توان رد کرد اما با توجه به زمان شاخه دوم مثلث و وضعیت مومنتوم چارت که بر روی اسیلاتور RSI نیز پیداست، احتمال کاهش بیشتر وجود دارد که باعث می شود الگوی مثلث یک مثلث خنثی باشد نه یک مثلث ریورس انقباضی.

تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 به سبک موج شماری نئوویو
تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 به سبک موج شماری نئوویو

چشم انداز پیش رو :

با توجه به این که لول 62 درصد فیبوناچی رتریس موج صعودی قبلی و لول 100 درصد موج A از مثلث و همچنین اولین ناحیه حمایت استاتیک پیش رو در نزدیکی 1260000 واحد قرار دارد بنابراین کاهش بیشتر چارت شاخص کل تا این محدوده دور از انتظار نخواهد بود. در تصویر تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 این ناحیه به همراه لول 78 درصد رتریس موج صعودی قبل و لول 138 درصد موج A مثلث به رنگ سبز مشخص می باشند. در صورت تدام ریزش چارت شاخص کل این لولها نیز می توانند محل دیگری برای خاتمه ریزش باشند.

پس از پایان موج C بر روی هر کدام از سطوح مطرح شده نیز باید منتظر شکل گیری موج D و E مثلث بود که موج D آن یک موج صعودی است و با توجه به عمق ریزشی که موج C مثلث رقم خواهد زد، موج D می تواند بخش بیشتر یا کمتری از موج C را بازگشت کند و پس از آن وارد موج آخر مثلث یعنی موج E خواهیم شد. در تصویر تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 دو حالت برای موج D و E مثلث با خطوط صورتی رنگ رسم شده است تا بیانگر حالات احتمالی برای شکل گیری این دو موج باشند.

پس با تفاسیر ارائه شده است محتمل است که اصلاح فعلی همچنان ادامه پیدا کند و با توجه به اتلاف زمانی که این اصلاح خواهد داشت محتمل است که الگوی دیامتریک بخش اول از یک الگوی فلت بوده باشد یا به عبارت دیگر موج (A) از الگوی فلت و دو موج بعدی، بخش های اول و دوم از موج (B) از الگوی فلت. بنابراین می توان پس از پایان اصلاح فعلی در قالب الگوی مثلث، حداقل انتظار یک صعود دیگر را در قالب موج C داشت که باعث می شود الزامات موج (B) از یک الگوی فلت پاس شود.

این موج می تواند تا دو سطح مقاومتی چارت شاخص کل به حرکت صعودی خود ادامه دهد که در چارت تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 به رنگ قرمز مشخص شده اند. سطح اول در حدود 1717000 تا 1799000 و سطح دوم در حدود 1996000 تا 2100000 واحد می باشد. همچنین ساختار این موج مشخص خواهد کرد که موج (B) بیشتر گسترش پیدا می کند یا به اتمام می رسد.

اگر موج (B) با یک ساختار زیگزاگی یا ABC به کار خود پایان دهد، با رسیدن چارت شاخص کل به هر کدام از سطوح مقاومتی مطرح شده، در صورت توقف و برگشت چارت، باید شاهد شروع شکل گیری موج (C) از الگوی فلت بود تا پس از پایان آن شرایط برای صعود بعدی آماده شود. ساختار موج (C) می تواند تعیین کند که الگوی فلت درست خواهد بود یا احتمال شکل گیری الگوی دیگری نمایان خواهد شد. اگر هم موج (B) همچنان گسترش پیدا کند در تحلیل بعدی به بررسی آن خواهیم پرداخت.

سطح بی اعتباری تحلیل فوق نیز کف قبلی شاخص کل یعنی کف 1094000 واحد در نظر گرفته شده است که در چارت تحلیل تکنیکال چارت شاخص کل شماره 36 نیز با لیبل قرمز رنگ مشخص شده است.

اطلاع از
24 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
4 روز قبل

سلام وقت بخیر
استاد اصلاح شاخص از لحاظ زمانی و قیمتی تمام شده یا فعلا اصلاح زمانی ادامه داره خیلی از تحلیگران نظر دارن فعلا رشد نداریم نظر شما چیه ،؟

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
3 روز قبل

استاد ممنون از پاسخگویی شما پایان اصلاح همون حوالی ۱۲۰۰هست که در چارت مشخص شده درسته استاد؟از لحاط زمانی اصلاح تموم میشه حوالی ۱۲۰۰؟

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
2 روز قبل

استاد چون اخر موج. G ریزش قیمت سریع بود احتمال وقوع ساختار ترکیبی بعد از اتمام ریزش وجود داره که‌در این صورت ماهها رکود و درجا زدن داربم؟

profile avatar
مشترک
9 روز قبل

با در نظر گرفتن فرضیه اول شما اصلاح رو به پایان است

profile avatar
مشترک
21 روز قبل

سلام جناب رحیمی وقت بخیر….این روزها حجم و ارزش معاملات خیلی افت کرده آیا صعودی در بازار تا اخر سال داریم یا خیر….بنظر شما وارد دوران رکود شدیم یا بازاربعد از این اصلاح رشدی خواهد داشت…از نظر زمانی این موج کی تموم میشه واقعا خسته و ناامید شدیم دیگه ایا قبل از عید شاخص ۱۷۰۰ رو میبینه با این شرایط حال حاضر،؟

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

سلام جناب رحیمی خدا قوت ، ببخشید مگه پسای دیامتریک ، بازگشت قیمتی پسا الگویی سریع تر یا نهایت برابر با بلند ترین لگ در جهت پسا نیست ؟؟؟ در سناریوی فرضی شاخص کل موج (دی) بلند ترین و شدید ترین لگ در جهت پسا است و اگر بخواهیم این لگ رو مبنا قرار بدیم ، حرکت پسا الگویی نتونسته سریع تر یا نهایت در زمان برابری به اندازه بازه قیمتی موج (دی) رانش کنه !؟ . پیشاپیش از وقتی که میگذارید کمال تشکر را دارم .

profile avatar
مشترک تالار
1 ماه قبل

باسلام. تحلیل شماره 36 با تحلیل شماره 35 متفاوت می باشد و کلا سناریو تغییر کرده از نظر شما….از دید الیوت آیا موج 3 بزرگ تمام و الان توی موج 4 بزرگ هستیم….بنظر شما زمان اتمام موج c که بعد از صعود فعلی موج B رخ خواهد داد چه عددی می باشد.؟

profile avatar
پاسخ به  ارشیا رحیمی
27 روز قبل

سلام وقت بخیر
من در تحلیل قبلی از شما پرسیدم که ایا همچون سال 92 شده ایم و شما فرمودید شرایط با سال 92 متفاوت است حال اینکه اینجا فرموده اید یک موج نزولی حداقل به اندازه a در پیش داریم پس میتوان نتیجه گرفت حداقل یک و نیم سال تا دوسال دیگر بازار کار دارد تا شاید وارد انگیززشی شود ایا درست امتوجه شده ام؟ درست مثل 92 که مدت زیادی بازار نتوانست سهما سقف قبلی را ببیند

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

حداکثر هدف در نظر گرفته شده سقف قبلی ست

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید این تحلیل بدین معناست که اصلاح ما یک abc بزرگ است و الان در یک شاخه b بالا خواهیم رفت و پس ازپایان یافتن یک c اصلاح دیگر دارد؟ و هنوز وارد موج انگیزشی نشده ایم این بالا رفتن صرفا یک شاخه رو به بالا از اصلاح اصلی است

مشاهده دیگر مطالب

See other content