عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 همراه با موج شماری نئوویو

ارائه چشم انداز پیش روی قیمت سهم ومعادن

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 در خدمت شما هستیم تا شرایطی که در چارت این سهم بنیادی از گروه استخراج کانه های فلزی در جریان است را از دیدگاه خودمان همراه با موج شماری نئوویو به اشتراک بگذاریم. همراهان گرامی نیز می توانند دیدگاه خود را در خصوص این سهم در بخش نظرات با ما در میان بگذارند. با شرح تحلیل سهم ومعادن با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 :

چنانچه در چارت سهم ومعادن پیداست، این سهم از تاریخ 11 آگوست 2020 مصادف با 20 مرداد 1399 وارد یک روند نزولی شد که باعث از دست رفتن 54 درصد از ارزش این سهم گردید. از منظر روش نئوویو این روند نزولی در قالب یک الگوی دیامتریک پاپیونی بسط یافت که اگر بخاطر داشته باشید مشابه همین شرایط را در چارت شاخص کل یا سهم تاپیکو که تحلیل های آنها اخیرا ارائه شده است نیز مشاهده شد. البته در چارت شاخص کل دیامتریک ایجاد شده از نوع الماسی بود.

در هر صورت در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 می توانید این الگوی دیامتریک را با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در روند نزولی ابتدای چارت مشاهده کنید.

پس از این روند نزولی، قیمت سهم ومعادن یک جهش بسیار خوب تا سقف قبلی (سقف ایجاد شده در تاریخ 20 مرداد 1399) داشت اما موفق به شکست این سقف نشد و راهی یک اصلاح گردیده است تا قوای خود را برای حمله ای دیگر به این سقف جمع کند. این اصلاح هنوز به پایان نرسیده است و باید مقداری به آن زمان داد تا ساختارش به طور کامل مشخص شود و بتوان بر اساس آن گام بعدی قیمت را به شکلی دقیق تر مشخص کرد.

اما از نظر موج شماری، از آنجا که جهش صعودی قیمت سهم ومعادن شرایط ایفای پساالگویی را برای الگوی دیامتریک پاس کرده است اما در سوی دیگر اصلاحی که پس از آن رخ داده است بسیار زمانگیر شده است، تا جایی که روی هم رفته این دو موج تا کنون بیش از 65 درصد از زمان الگوی دیامتریک را به خود اختصاص داده اند، بنابراین جهش صعودی را موج A از (B) در نظر گرفته ایم و اصلاح پس از آن را موج b از (B). همچنین الگوی دیامتریک نزولی را نیز موج (A) در نظر گرفته ایم.

تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 همراه با موج شماری نئوویو در تایم فریم روزانه
تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 همراه با موج شماری نئوویو در تایم فریم روزانه

پس واضح است که پس از اصلاح فعلی حداقل باید شاهد یک موج C به صورت صعودی باشیم تا بتوان ساختار موج (B) بزرگ را مشخص کرد. به عنوان مثال اگر موج C پیش رو شرایط یک الگوی شتابدار را داشته باشد می توان موج (B) بزرگ را یک ساختار فلت در نظر گرفت اما اگر این موج به صورت شتابدار توسعه پیدا نکند در آن صورت موج (B) بزرگ به صورت الگوهای پیچیده تر مانند مثلث، ایزومتریک یا دیامتریک بسط پیدا خواهد کرد.

قابل ذکر است که در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 از دیتای کندلی استفاده شده است تا شرایط الگوهای کندلی را نیز در این تحلیل بررسی مختصری داشته باشیم اما به دانشجویان نئوویو گرامی متذکر می شویم که تحلیل فوق بر روی کش دیتا نیز انجام شده و بعد با دیتای کندلی تطبیق داده شده است.

شرایط احتمالی پیش رو :

همانطور که گفته شد هم اکنون سهم ومعادن در یک اصلاح قرار دارد. اما اگر به شرایط چارت این سهم که در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 مشاهده می کنید دقت نمایید خواهید دید که این سهم به تازگی یک خط روند نزولی را شکسته است و به نظر می رسد که الآن در حال پول بک به آن است. همچنین قبل از شکست خط روند نزولی در اسیلاتور RSI یک واگرایی نیز ایجاد شده است که نشان دهنده کاهش شدید مومنتوم روند نزولی است.

پول بک ایجاد شده زمانی معتبرتر می شود که اگر به کندل آخر چارت نگاه دقیق تری کنیم یک الگوی کندلیِ کمربند افزایشی را خواهیم دید که در ابتدا با شکاف قیمتی روی خط روند نزولی باز شده است اما پس از آن با قدرت به سمت بالا رفته است و شکاف ایجاد شده را پر کرده است و به قیمت Low کندل قبل رسیده است. همچنین در اسیلاتور RSI نیز شاهد عبور منحنی از خط 50 درصد هستیم که نشانه خوبی برای قیمت خواهد بود.

در هر صورت اگر در قیمت یک کندل صعودی دیگر ایجاد شود هم الگوی کندلی تائید می شود و هم خط روند نزولی بسیار کوچکی که در آن ناحیه قرار دارد خواهد شکست، که در این صورت قیمت می تواند تا ناحیه مقاومت پیش روی خود یعنی محدوده 1100 تا 1150 تومان صعود کند. البته اگر پس از شکست خط روند نزولی، مومنتوم قیمت پایین باشد ممکن است قیمت به مقاومت پیش رو نرسد و پس از یک کاهش دیگر شاهد تلاشی دیگر تا رسیدن قیمت به محدوده مقاومتی باشیم. چنانچه مشاهده می کنید هردوی این حالات در تصویر تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 با خطوط صورتی رنگ ترسیم شده اند.

قابل ذکر است که اگر سهم ومعادن بتواند به محدوده مقاومتی پیش روی خود برسد محتمل است که در انجا نیز استراحتی دیگر داشته باشد تا الگوی اصلاح فعلی به شکل یک مثلث ریورس انقباضی افقی به اتمام برسد. اما اگر اینطور نشود الگوی این قسمت می تواند یک مثلث ریورس انقباضی کانتر شود و در صورتی که شرایط سهم پس از ایجاد این الگو بهبود پیدا نکند الگوی ذکر شده می تواند به شکل الگوهای پیچیده تری نیز توسعه پیدا کند که البته با توجه به زمان صرف شده توسط اصلاح، این بسط یافتن دور از انتظار است.

به هر صورت اگر شرایط ذکر شده به درستی رخ دهند سهم ومعادن طبق خطوط صورتی رنگِ رسم شده در تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 می تواند پس از تکمیل موج B از (B) مجدد حمله ای به سمت سقف ماژور داشته باشد تا این سقف را باری دیگر تست کند و اگر قدرت خریدارها در این ناحیه زیاد باشد قیمت سهم می تواند تا اهداف بعدی که با لول های فیبوناچی مشخص شده است صعود داشته باشد. قابل ذکر است که عبور قیمت از این محدوده نیز غیرممکن نخواهد بود اما بهتر است با شرایط بعدی همراه شویم تا ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

update

بروزرسانی تحلیل

بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت ومعادن به روش نئوویو در تاریخ 17-05-22

بروزرسانی تحلیل تکنیکل چارت ومعادن :

طبق انتظاری که در تحلیل قبلی سهم ومعادن (تحلیل فوق) داشتیم، این سهم به ریزش خود تا سطح حمایتی 901 تا 858 تومانی ادامه داد و در این سطح به فاز نزولی خود پایان داد و موج B از (B) را کامل کرد. سپس مطابق با انتظار یک موج صعودی در سهم ایجاد شد که تا سقف قبلی در قیمت 1300 تومان پیشروی کرد و اولین تارگت تحلیل قبل را در این قیمت تاچ کرد و به موجب این صعود یک سود حدوداً 50 درصدی نصیب خریداران شد. قابل ذکر است که این موج صعودی نیز موج C از (B) را کامل کرد.

امواج جدید این سهم را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 به روش نئوویو
بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 به روش نئوویو

پس از تاچ شدن اولین تارگت از تحلیل قبل در قالب موج C از (B)، هم اکنون به نظر می‌رسد که سهم ومعادن وارد یک روند خنثی شده است که می‌تواند بین دو سطح حمایت و مقاومتی که در تصویر مشاهده می کنید توسعه پیدا کند و موج D از (B) را شکل دهد. حال این توسعه می‌تواند در قالب یک الگوی فلت باشد یا یک الگوی مثلث و یا با احتمال کمتر انواع الگوهای افقیِ دیگر.

در هر صورت پس از کامل شدن روند خنثیِ کنونی انتظار یک موج صعودی دیگر را در قالب موج E از (B) در سهم ومعادن داریم که در تصویر بروزرسانی تحلیل تکنیکال چارت ومعادن شماره 1 این موج صعودی با فلش صورتی رنگ رسم شده است. این موج می‌تواند تا لولهای فیبوناچی که در تصویر ترسیم شده‌اند به صعود ادامه دهد. هر کدام از این لولهای فیبوناچی می‌توانند یک تارگت برای موج صعودی بعدی باشند. پس با رسیدن قیمت به حدود 1700 تومان باید وضعیت موج صعودی را رصد کرد تا تارگت دقیق قیمت مشخص شود.

قابل ذکر است که بروزرسانی تحلیل ومعادن در شرایطی می‌تواند معتبر باشد که قیمت با قدرت به زیر سطح حمایتی 1150 تا 1100 تومان نفوذ نکند و یا اگر نفوذ جزئی اتفاق افتاد مدت زیادی دوام نیاورد و مجدداً شاهد برگشت قیمت به بالای این سطح باشیم.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد خندان

سلام آیا این تحلیل فیلد شده؟؟؟؟؟؟در رابطه با تارگت موج c را میتوان انتظار داشت کی دست پیدا کرد؟؟؟ استاد قبلا میفرمودید با امدن دولت انقلابی اوضاع بازار بهتر میشود و رکود طولانی مدت نداریم ایا هنوزم بر این باورید که مثل سال 92 زمان اطلاح طولانی و 5 یا 6 سال نمیشود و یا از لحاظ زمانی چندین سال اصلاح طول میکشد؟؟

علی اسلانی

سلام و عرض ادب جناب رحیمی
جناب رحیمی میشه بفرمایید چرا با کش دیتا چارت رو بررسی نفرمودید؟
غگل رو هم لطفا به روزرسانی بفرمایید
ممنون از لطف شما.

علی اسلانی

ممنونم جناب رحیمی. برای شما و عزیزانتون آرزوی سلامتی میکنم.

مشاهده دیگر مطالب

See other content