تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ | موج شماری نئوویو شاخص بورس

بررسی چارت شاخص کل بورس ایران در تایم فریم روزانه از منظر سبک تحلیلی نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از شاخص کل بورس ایران که موج شماری ای هست از این چارت به سبک نئوویو و سعی کرده ایم تا جای ممکن تمام احتمالات را در نظر بگیریم تا به بهترین سناریویی که می توانیم ارائه دهیم دست یابیم. البته همانطور که مستحضر هستید چارت شاخص کل بر اساس فرمولی شکل می گیرد که ایرادات زیادی به آن وارد است و همین موضوع باعث می شود که چارت شاخص کل در واقع چارت ایده آلی برای موج شماری نباشد اما در هر صورت ما سعی کرده ایم با مقداری آسان گیری در برخی مواقع کم خطاترین حالت ممکن را به شما عزیزان ارائه دهیم. برای شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۱:

در این شماره از تحلیل شاخص کل موج شماری خود را بر روی تایم فریم روزانه آماده تقدیم به شما عزیزان کرده ایم. همانطور که از تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ پیداست از نظر موج شماری انجام شده به سبک نئوویو شاخص کل پس از سپری کردن موج 1 و 2 خود و همچنین موج 1 و 2 از 3 هم اکنون در موج 3 از 3 قرار دارد که می تواند حداقل به تارگت 421 تا 430 هزار واحد دست یابد و امکان دست یابی به تارگت 474 تا 500 هزار واحد نیز به راحتی میسر است. همچنین پس از یک اصلاح در قالب موج 4 از 3 امکان دست یابی به تارگت های بالاتری مانند 574 هزار واحد نیز امکان پذیر است. اما چرا از چارت شاخص به چنین تارگتی دست یافته ایم؟

اگر به تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ دقت کنید در موج 2 از 3 یک ساختار اصلاحی از نوع ترکیبی دوگانه جاری رخ داده است که بیانگر وجود قدرت مضاعف در موج 3 از 3 می باشد و از این رو موج 3 حتماً باید به تارگت حداقلی 421 تا 430 هزار واحد دست یابد. در واقع وقتی موج 2 یک اصلاح جاری دوگانه می شود خبر از امتداد یافتن موج 3 بعد از خود می دهد. به همین سادگی. پس با اندازه گیری موج 1 و پروجکت کردن آن از انتهای موج 2 به سطوح فیبوناچی ای می رسیم که موج 3 حتماً باید به تراز 162 درصد آن دست یابد که حداقل الزامات مورد نیاز بر اساس موضوع بیان شده را ایفا کند که این تراز همان عدد 421 هزار واحد را نشان می دهد. اما به گفته جناب نیلی وقتی موج 2 جاری دوگانه باشد موج 3 به احتمال قوی از تراز 162 هم فراتر می رود لذا ما درصدهای دیگر را هم بر روی چارت نگه داشته ایم که به عنوان تارگت های دیگری برای موج 3 از آنها استفاده کرده ایم که نرمال ترین تراز همان 474 تا 500 هزار واحد محسوب می شود.

اما موضوعی که باید آن را در نظر گرفت این است که بدلیل ایده آل نبودن چارت شاخص کل باید حالات بدبینانه را هم در نظر بگیریم، لذا یک سطح در تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ مشخص کرده ایم که عدد 322510 واحد را نشان می دهد که اگر شاخص کل از این عدد عبور کند سناریوی فوق کاملاً معتبر می شود و امکان دست یابی شاخص کل به تارگت های بیان شده کاملاً میسر می شود اما اگر شاخص کل نتواند از این عدد عبور کند یک آلارم برای ما خواهد بود که اشکالی در کار است و باید روی تحلیل بازنگری انجام شود.

برای آن دسته از عزیزانی هم که به چنین تارگت هایی شک دارند و بهانه هایی را در این جهت مطرح می کنند عرض می کنم که این اولین باری نیست که ما تحلیل ارائه می کنیم و شک های فراوانی در خصوص تحقق آن وجود داشته است. روی همین چارت شاخص کل زمانی که در حوالی 61000 واحد بود تحلیلی ارائه کردیم مبنی بر این که شاخص کل به 300 هزار واحد دست پیدا می کند و هزاران حرف و حدیث بوجود آمد اما امروز که این پست را می نویسم شاخص کل فقط چند واحد تا 300 هزار واحد فاصله دارد لذا تارگت آن تحلیل که چند سال پیش ارائه شد محقق شده است. پس به جای شک و تردید بهتر است به داده های چارت اکتفا کنیم.

اما از نظر بنیادی نیز به نظر بنده گروه بانکی و خودرویی می توانند به عنوان لیدر بازار برای حرکت شاخص به سمت اهداف مطرح شده عمل کنند و البته گروه پالایشی یا پتروشیمی را هم باید جزو گروه هایی دانست که می توانند سر دم دار این رشد باشند. ان شاء الله در آینده در حد توان خود سعی می کنیم در خصوص نمادهای بزرگی که پتانسیل رشد خوبی دارند نیز تحلیل ارائه کنیم تا روشنگر مسیر باشد و بیشتر بتوانید روی تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ حساب باز کنید.

تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ | موج شماری نئوویو شاخص بورس
Tedpix NEoWave Analysis 31 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو:

همانطور که در پاراگراف قبل عرض شود انتظار داریم که موج 3 از 3 به تارگت هایی در حدود 421 تا 430 هزار واحد و 474 تا 500 هزار واحد دست یابد که محدوده اول حداقل تارگت مورد نیاز است که بر اساس تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ شاخص حتماً باید به آن دست یابد و محدوده بعدی نیز حالت نرمال برای موج 3 از 3 محسوب می شود. همچنین پس از یک اصلاح در قالب موج 4 از 3 امکان دست یابی موج 5 از 3 به محدوده 574 هزار واحد نیز میسر است.

حال موضوعی که وجود دارد این است که اگر دقت کنید بر روی چارت یک تراز سبز رنگ نیز وجود دارد که تراز 162 درصد آن عدد 534888 واحد را نشان می دهد. این تراز در واقع بر گرفته از موج 1 بزرگ است که از انتهای موج 2 بزرگ پروجکت شده است. اگر شاخص کل توسط موج 3 خود به این تراز برسد و کمی هم از آن عبور کند قانون امتداد برای موج 3 پاس می شود و می توانیم شتابدار بزرگ را از نوع 3 ممتد در نظر بگیریم و شکل و شمایل شتابدار همانند چیزی خواهد بود که در تصویر رسم شده است. اما اگر موج 3 در حدهایی کمتر از این عدد خاتمه یابد پس از شکل گیری موج 4 بزرگ باید انتظار یک موج 5 ممتد را داشته باشیم که شماتیک متفاوتی خواهد داشت و می تواند به اهداف بسیار بالایی دست یابد. پس این تراز بسیار حائز اهمیت است و باید در وقت لازم به آن دقت کافی شود تا بتوانیم در خصوص چشم انداز بازار ارزیابی های خود را دقیق تر کنیم.

در هر صورت پس از اتمام موج 3 بزرگ مشابه آنچه در تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ رسم شده است انتظار یک اصلاح یکی تا دو ساله را داریم که موج 4 را شکل می دهد. یک محدوده زمانی مناسب برای اتمام این اصلاح می تواند در حدود میزان زمان صرف شده توسط موج 3 باشد پس باید صبر کنیم تا موج 3 شکل بگیرد سپس محدوده زمانی برای اتمام موج 4 را مشخص کنیم. از نظر قیمتی نیز انتظار داریم که موج 4 یک اصلاح بسیار عمیق نباشد تا با موج 2 تناوب خوبی را ایجاد کند لذا بیشتر انتظار می رود که موج 4 یک اصلاح زمانگیر باشد نه یک اصلاح عمیق قیمتی. موج 5 نیز که بستگی به شرایط موج 3 دارد و آن چیزی که در تصویر رسم کرده ایم صرفاً برای این است که همراهان بدانند در صورت امتداد موج 3 ظاهر شتابدار چگونه خواهد داد. با تمام موج 3 کامل تر و بهتر می توانیم چشم انداز خود در خصوص موج 4 و 5 را ارائه دهیم.

امیداوریم این تحلیل مورد توجه و استفاده شما همراهان عزیز قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
145 نظر
 1. علیرضا

  درود جناب رحیمی
  مثل همیشه یک تحلیل عالی و دقیق با بیان جزئیات. ممنونم از حضور و تحلیلتون

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما. زنده باشد خواهش می کنم.

 2. جواد یوسفی

  ممنون از تحلیلتون استاد ،اگه اشتباه نکنم فرموده بودید شاخص هموزن نسبت به شاخص کل بیشتر رشد میکنه ،درسته؟
  تو بانکی ها کدوم سهم رو پیشنهاد میکنید ؟

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. هر دو شاخص در امتداد هم رشد می کنند فقط اختلاف کوچکی در نوع امواج با هم دارند. تو بانکی ها وبملت وبصادر وتجارت وگردش شرایط خوبی دارند. هنوز بقیه را بررسی درست و حسابی نکرده ام.

 3. هاشمی

  بسیار ممنون از تحلیل خوبتون!
  خیلی وقت بود منتظر تحلیل شاخص بودیم!
  اما سئوالی داشتم خدمتون!
  اگر موج ۲ بصورت جاری باشه فکر میکنم احتمال ۳ ممتد باید بیشتر باشه! درسته!!؟

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. بله موج ۳ از ۳ برای همین ممتد در نظر گرفته شده.

 4. میلاد

  سلام استاد رحیمی عزیز وقت بخیرو خداقوت
  ممنون از تحلیل خوبتون میخواستم بدونم زمان رسیدن به تارگت ۴۲۱هزار و ۵۰۰هزار تقریبا برا چند ماهه ایندس و و خیلی عجولانه دارم میپرسم که زمان اصلاح یکی دوساله به نظرتون دراین اصلاح
  تو بازارر بمونیم و میشه سهمی.و پیدا کرد که بشه از رشدش استفاده کرد و یا اینکه بهترین حالت اینکه فعلا از بازار باید دور باشیم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر زنده باشید.
   احتمالاً تا اوایل سال آینده به اهداف می رسیم. تو زمان استراحت بازار بهتر است شما هم استراحت کنید و فقط روی تک سهم ها کار کنید.

 5. حسین کوه پیما

  سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت شما استاد عزیز و گل جناب رحیمی دوست داشتنی
  واقعن بسیااااار تحلیل زیبایی ارایه کردین و مطمینم اونایی ک قبلن راجع به تحلیلای شما منتقد بودند , الان نظری نمیذارن چون میدونن ک تحلیلاتون همیشه درست هس و جای هیچ بحثی نیس
  واقعا از شما استاد گل ممنونم که همیشه بهترین هسین

  1. ارشیا رحیمی

   سلام برادر زنده باشید. شما محبت دارید. خیلی ممنونم.

 6. رضا

  عالی و بی نقص مثل همیشه

  1. ارشیا رحیمی

   محبت دارید. ممنونم

 7. مصطفی محمدزاده

  سلام بر استاد عزیز
  مطمئنا تحلیل بی نظیر شما راهگشا و چراغ راه همراهان خواهد بود
  تشکر فراوان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم برادر. سلامت باشید.

 8. محسن امیدی

  به نظر در این تحلیل یک نکته در نظر گرفته نشده که ۳۰۰ هزار یک عدد رند روانی قوی هست و واکنشی که میتونه بهش داشته باشه
  ولی کلیت تحلیل قابل تقدیر است

  1. ارشیا رحیمی

   ۳۰۰ هزار واحد هم مانند همه مقاومت ها می تواند تاثیر داشته باشد می تواند هم نداشته باشد. باید دید تمایل جمعی چه می گوید. در موج شماری هم ما به دنبال یافتن تمایلات جمعی هستیم.

 9. شهبازی

  درود و خداقوت جناب رحیمی
  بنده هم تارگت ۴۶۰ هزار رو تا کریمس برای شاخص به دست آورم
  توی این تحلیل شاخه های مثلث رو جا به جا کردید؟

  1. ارشیا رحیمی

   درود سلامت باشید.
   بله منطقی این است که شروع حرکت شتابدار را از جایی بگیریم که یک حرکت شارپ استارت خورده است در نتیجه انتهای مثلث قبلی جابجا شده است.

 10. حسن

  با عرض سلام و خسته نباشید
  مثل همیشه عالی

  به نظر میاد شتاب موج ۱ از ۳ از موج ۱ اصلی بیشتر نباشه
  این مورد ایراد نداره ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید. بزرگوارید.
   خیر مشکلی نداره.

 11. محمد

  سلام خسته نباشید
  چقدر احتمال شکست ۳۲۲۰۰۰ رو میدین ؟ در اولین برخورد به این عدد باید شکسته بشه یا خیر ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   همین که شاخص به این عدد برسد و چند واحد فراتر رود سناریوی مطرح شده قابل اطمینان می شود. این یک سطح است که رسیدن شاخص به آن باعث اطمینان به سناریو می شود.

   1. هاشمی

    با این صف خریدهایی که امروز صبح میبینیم بخصوص تو وتجارت و همچنین احتمال بازگشایی وبملت تو همین هفته و بازگشایی بازار پایه! به نظر ۳۳۰ هزار رو هم راحت رد میکنه و تحلیل تون درست در میاد

    1. ارشیا رحیمی

     بله ان شاء الله همینطور هست.

 12. حبیب

  با عرض سلام و خسته نباشید
  واقعا تحلیل جامع و کاملی تهیه کردید خیلی خیلی سپاسگزارم.
  فقط اگر ممکنه زمان اتمام موج ۳ و ۵ در نمودار مشخص کنید یا در جواب پیام بفرمائید از روی نمودار نتوانستم متوجه بشم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید. خواهش می کنم.
   به احتمال قوی تا اوایل سال آینده به تارگت موج ۳ میرسیم. برای موج ۵ هم اول باید منتظر تشکیل موج ۳ و ۴ باشیم تا بشود در خصوص آن نظر داد.

 13. rkbehzad

  سلام و درورد فراوان خدمت استاد محترم
  بسیار لذت بردم از تحلیل زیبا و بیان شیوا در جهت ارائه تحلیل شاخص کل
  چقدر آرامش بخشه که باور داشته باشیم تحلیل تکنیکال شرایط بنیادی آینده رو پیش بینی میکنه و انسان رو از جستجو و مقایسه اخبار مختلف که هرگز به طور کامل امکان پذیر نیست بی نیاز میکنه. این رو به عینه در تحلیل دلار به ریال دیدیم . امیدوارم با توجه به تغییرات جزئی که در چارت دلار/ریال پیش اومد، هرچه زودتر شاهد بروز رسانی این تحلیل هم باشیم، چراکه تحلیل شاخص و دلار در تک تک ارکان زندگی هممون نقش مهمی داره و اینو مدیون شما هستیم.
  بسیار ممنون و متشکرم از شما

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما. خواهش می کنم. بزرگوار هستید. چارت دلار به ریال هم انشالله بروزرسانی می کنیم.

 14. ریحانه

  سلام آقای رحیمی
  در تحلیلتون فرمودید گروه بانکی و خودرویی لیدر هستند. من خکاوه دارم که فعلا در شرایط مساعدی نیست و از طرفی برخی از سهام رشد خودشون رو شروع کردند و در اواسط رشدند به نظر شما با توجه به سهام هایی مثل فلوله و مرقام(یا حتی بترانس و ذوب) که شرایط خوبی دارند. اگر بخواهیم سرمایه ای وارد بورس کنیم بهتر نیست در سهام هایی مثل سهام های دوم سرمایه گذاری بشود تا خودرویی یا بانکی؟
  و یا بهتر بپرسم سهم خودرویی یا بانکی ای هست که ابتدای رشدش باشه(و ریوارد به ریسک مناسبی داشته باشه) و اهداف بالاتری از فلوله و مرقام هم داشته باشه؟
  (سهم و تجارت از نظر نقطه امن شروع خوبه ولی نهایت پیش بینی هایی که از سهم من دیدم ۵۰ درصد بیش لاز قیمت فعلیش هست)

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   پیشنهاد بنده این است که شما سبد سهامی تشکیل دهید که متشکل از سهم هایی از گروه های مستعد برای رشد باشند. این که ما عرض می کنیم گروه خودرویی و بانکی هم رشد خوبی خواهند داشت بر پایه تحلیل خودمان است نه تحلیل دیگران. به عنوان مثال وبملت می تواند ۳ برابر شود. به زودی تحلیل هایی از این گروه هم ارائه خواهیم کرد.

 15. ساسان

  سلام استاد خسته نباشید
  موج ۲ از ۱ زیگزاگه
  زمان موج b کمتر از a نشده ؟
  ۵ موجی موج ۱ هم تناوب معکوسه ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   باید تایم پایین تر را برای این مورد بررسی کرد. اما در نظر داشته باشید که چارت شاخص چارت ایده آلی برای موج شماری نیست و خیلی جاها باید برخی موارد را نادیده گرفت. در مورد سوال دوم هم بله.
   لطفاً سوالات تخصصی خود را در تالار پشتیبانی مطرح کنید تا بهتر بتوانیم راهنمایی کنیم.

 16. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  بی صبرانه منتظر تحلیلتون از شاخص بودیم
  مثل همیشه عالی و کامل
  پاینده باشید

  1. ارشیا رحیمی

   درود
   خواهش می کنم. محبت دارید.

 17. درویش

  سلام جناب رحیمی
  ببخشید اینجا پیام میدم
  نظرتان راجع به تشتاد چیه؟ من ۱۹۰۰ ورود کردم
  الان با این قوانین جدید چطور میشه به نظرتون؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تحلیل تشتاد در این صفحه نیست. این صفحه مربوط به تحلیل شاخص است. در صفحه خود سهم باید سوالتان را مطرح کنید.

 18. لیلی

  اقای رحیمی عزیز سلام و خسته نباشید
  من از تحلیل های شما واسه خرید و نگهداری سهم هام اسنفاده میکنم با این منفی های پیش اومده سهم هارو میشه نگه داشت؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   بنده نظرمو در مورد شاخص و بازار در کانال تلگرام گفتم اما در هر صورت شما زیر آخرین کف هر سهم حد ضرر بزارید و اگر حد ضرر خورد خارج بشید.

 19. امیر

  سلام جناب رحیمی عزیز
  یه سوال چرا در موج ۲ سبز شماره گذاری تون بالاتر از ۱ سبز قرار داره ؟ مگر نه اینکه موج ۲ باید موج ۱ را اصلاح کنه ؟ این برام سئوال بود .جواب رو بفرمایید ممنو میشم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در روش نئوویو کارکشن هایی داریم از نوع جاری که انتهاش می تواند بالاتر تمام شود.

 20. حمیدرضا

  سلام. لطفا تحلیلی از گروه بانکی قرار دهید روی سایت.باتشکر از زحمتهایی ک میکشید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم. به زودی انشالله.

 21. جمال

  سلام با تشکر از زحمات شما استاد گرامی
  با توجه به اینکه شاخص از عدد ۳۲۲۵۱۰که در تحلیل فرمودید رد شد و به ۳۲۴۰۰۰نیز رسید آیا تحلیل کاملا تایید میشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بله همینطوره. امکان رسیدن شاخص به تارگت های اعلام شده بسیار زیاد است.

 22. علی

  سلام جناب رحیمی
  بنظر میرسه شاخص روی عدد ۳۲۴ واحد گیر کرده و توان ادامه روند داره بنظرتون ؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. شاخص تا ۳۳۰ هزار واحد رشد کرده است. اصلاح هم ذات هر چارتی ست. صبور باشید.

 23. هاشمی

  سلام
  استاد ! طبق تحلیلتون و استنباط بنده ، به نظرم ما الان باید در انتهای موج ۲ باشیم !
  در موج y از یک دوگانه جاری باشیم! درسته!!؟
  در اینصورت ما باید منتظر قوی ترین موج از شاخص یعنی ۳ کشیده از ۳ کشیده باشیم!! درسته!!؟
  با توجه به هجمه عامه برای دریافت کد بورسی از نظر منطق الیوتی هم به میشه گفت باید در موج ۳ باشیم که زمان ورود همگانی باشه!

  اگر اینطور بشه مثل تحلیل های قبلی تون یک بار دیگه قدرت نئو ویو به رخ کشیده خواهد شد!
  خسته شدیم از بس یه عده نابلد به همون گفتن تکنیکال تو ایران جواب نمیده! دلم میخواهد یه حال اساسی از اون دوستان گرفته بشه :))

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بله ما الان در موج ۲ از ۳ هستیم و انشالله موج قوی ای در راه خواهد بود.
   بله همینطوره.
   دیگه نمیشه همه رو راضی کرد. اونی که اهل منطق باشه تا حالا متوجه شده که تکنیکال جواب میده یا نمیده اونی هم که خودشو زده باشه به خواب نمیشه بیدارش کرد.

 24. آرمان

  سلام آقا ارشیا
  سه چهار ماه پیش گفتید به زودی شاخص هم وزن رو هم تحلیل خواهم کرد.
  ولی تا الان حتی یک دونه تحلیل هم از شاخص هم وزن نزاشتید.
  با کنار هم گذاشتن شاخص کل و هم وزن میشه یک نقشه راه برای آینده بازار متصور شد.
  مثلا به نظر بنده منفی های سنگین این چند روز به خاطر نزدیک شدن بازار به مقاومت روانی ۱۰۰ هزار واحدی شاخص هم وزن بود.
  .
  لطفا شاخص هم وزن رو هم تحلیل کنید.
  بنده بسته های آموزشی شما رو خریداری کرده ام ولی فعلا به مجموعه نئوویو نرسیدم که خودم بتونم تحلیل کنم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   ما تحلیل شاخص کل را ارائه کردیم لذا لزومی بر ارائه تحلیل از شاخص هم وزن نبود. هر دو شاخص به موازات هم حرکت می کنند. اما فرصت شود چشم از این شاخص هم تحلیل ارائه می کنیم.

 25. رضا رستگاران

  با سلام و احترام
  آیا تحلیل شماره ۳۱ شاخص کل محقق شد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   فعلا در مسیر تحلیل هستیم. وقتی به تارگت برسیم میشه گفت تحلیل محقق شده است.

 26. نظر

  باعرض سلام
  در رابطه با شاخص میخواستم بدونم همه جای دنیا هم همینطوره که حرکت سهم ها انقدر از حرکت شاخص نشات میگیره؟!سهم خوب میبینی اصلاحش تکمیل شده ولی با منفی شاخص میره صف فروش.یا ناشی از عملکرد ضعیف سهامداران بازار ما هستش؟!

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   مسلما ناشی از عملکرد احساسی سهامداران بازار ما هست. ایرانی ها نه تنها در بورس بلکه در همه کارهایشان بسیار احساسی عمل می کنند و همیشه هم از همین ناحیه بیشترین آسیب را می بینند. خصوصاً که صف نشینی در ایران اپیدمی شده است. صف گوشت، صف مرغ، صف خرید ماشین، صف سهام و …. . فقط کافی ست جایی صف باشد، کاری ندارند که این صف خوب است یا بد، آنها هم می روند در صف قرار می گیرند! عده ای هم به طور مرتب از این خصیصه ایرانی ها منفعت کسب می کنند، چه در بازار بورس چه در هر جایی.

   1. نظر

    پس میشه گفت یکی از مشخصه های بازار بورس ایران همین هیجانه.مثلا در دنیا میتونن با خصلت هیجان بورس ایرانو بشناسن.اشاره خوبی هم کردید.متاسفانه در بیشتر زمینه ها از قبیل:فرهنگی،احساسی،روانی و…در جنبه بدش کم نظیر هستیم تو دنیا.

    1. نظر

     جسارت نباشه،سوالی که میپرسم شاید خصوصی باشه.اگر مایل بودید پاسخ بدید اگر نه که هیچی،بورس خارج چه قابلیتی نداره که بورس ایران داره و شما درش فعالیت میکنید؟

     1. ارشیا رحیمی

      اینجا حداقل مملکت خودمان است و صدایمان به جایی میرسد. اگر در بورس کشورهای دیگر پول شما به هر دلیلی بلوک شود می خواهید چه کنید؟

 27. نظر

  سلام.وقت بخیر
  فکنم سهم ها بتونن یدونه حمایت رو بشکونن.انصافا تو این مدت رشد زیادی داشتند و ریزش درست و حسابی نداشتن.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر.
   الان هم اصلاح خوبی شکل گرفته. بیش از این اصلاح داشته باشیم کل بازار نزولی می شود.

 28. دنی

  میبینم که ارشیا رحیمی در افق محو شده و چندروز خبری ازش نیست با تحلیل های فوق العاده اش

  یه زمانی میخواستم آموزش های نئوویو رو بخرم ولی دیدم شخصی که خودش این همه تحلیل فیل داره نمیتونه چیزی رو به بقیه یاد بده

  و همینطور میبینم که هیچ انتقادی تو کامنت ها وجود نداره پس یعنی که اینم تایید نمیشه

  1. ارشیا رحیمی

   چند روز است محو شدیم؟ یا چیزی کشیده اید یا چیزی خورده اید و عقلتان سر جایش نیست. شاید ما را با کس دیگری اشتباه گرفته اید. به کوری چشم شما و دیگر بدخواهان همواره ادامه داده ایم و باز هم ادامه می دهیم. تحلیل های ما که در سایت موجود است و قابل ارزیابی است. هرکس کمی حساب و کتاب بلد باشد می تواند بفهمد که ۹۰ درصد تحلیل ها به بازدهی رسیده اند. حالا شما چطوری حساب کردید که میگید این همه تحلیل فیل داریم خدا داند. آرزوی ذهنی سلامت دارم براتون.

   1. مهرزاد

    درود
    متاسفانه یکی از ویژگی های بد اکثر ایرانی ها همینه که بلد نیستن چه چوری صحبت کنن یا دستمال به دست و چاپلوس یا انتقاد شدید.
    دلیل هم نمیشه هر تحلیلی ۱۰۰% درست باشه اونم تو ایران من خ قبلا یکی از منقدین این سبک بودم در زمانی که تحلیل دلار که از ۹ به ۴ ت میرسه گفتم درست نیست و اتفاق هم نیوفتاد
    اگر هم جایی از تحلیل مشکل داره بگید ما هم یاد بگیریم . حتی من مجموعه اموزشی رو می تونم بگم رایگان خریدم چون با یکی از سیگنال های اقای رحیمی سود خوبی کردم

    1. ارشیا رحیمی

     درود. بله متاسفانه بعضی ها هم منتظرند تا شرایطی بوجود آید تا بتوانند یکی را زیر سوال ببرند و از آب گل آلود ماهی بگیرند. به همین افزاد اگر بگویید تحلیل هایت را به اشتراک بگذار تا ببینیم خودت چند مرده حلاجی می رود و دیگر پیدایش نمی کنید. خب مشخص است که املای نانوشته غلط هم ندارد. طرف خودش معلوم نیست کیست و چکاره هست بعد می چرخد و دیگران را زیر سوال می برد!! شرط اول برای زیر سوال بردن دیگران این است که اول خودت امتحانت را پس داده باشی بعد بروی و دیگران را زیر سوال ببری. شرایط ما را فقط کسانی درک می کنند که خودشان مدتی تحلیل هایشان را به اشتراک بگذارند تا متوجه فشاری که روی تحلیل گر است بشوند. خصوصاً اگر بابت تحلیل هایت بخواهی پاسخگو هم باشی.

 29. عليرضا

  سلام جناب رحيمي. با توجه به وضعيت امروز شاخص، اگر تغييري در اين تحليل ايجاد شده است، ممنون ميشيم كه نظرتون در وب سايت بفرماييد. با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام امروز و یکشنبه برای کل بازار مهم است. یا بازار حمایت می شود و بر می گردد یا اینکه کل بازار ممکن است نزولی شود. باید دید چه می شود. در صورت فیل شدن تحلیل در کانال تلگرام اطلاع رسانی می شود.

 30. نظر

  مثلا تو فارکس هم پول میتونه بلوکه بشه؟!!

  1. ارشیا رحیمی

   بستگی به بروکری که با آن کار می کنید دارد. بروکرهایی بوده اند که کلاهبرداری های بزرگ کرده اند و بعد غیب شده اند.

 31. حسین کوه پیما

  سلام و عرض ادب و احترام و خداقوت دارم خدمتتون استاد گل
  ببخشید استاد امروز متاسفانه شاخص بیش از ۱۰ هزار واحد ریزش کرد
  ریزشش بنظر غیر معمول بود و اصلن یجورایی بنظرم میرسید دست کاری شده!
  میخواستم نظرتون رو راجع به این موضوع بدونم
  تشکر از لطف شما استاد گل
  * تا یادم نرفته واقعن متاسفم واسه اون کسایی ک انتقاد بی خود میکنن و به شخصه فک میکنم تا حالا نظر نذاشتن اینجا ! …. جا داره از طرف اونا از شما عذر خواهی کنم …. انشالا همه به درک و شعور لازم دست پیدا کنن

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید خواهش می کنم.
   اختیار دارید شما بزرگوار هستید.
   بله به نظر می رسه دو دلیل عمدهٔ سیاسی و همچنین موضوع ضرب العجلی که برای سامانه سجام تعیین شده باعث فشار فروش در بازار شده است.

 32. محمد

  با عرض سلام با توجه به شکست عدد ۳۲۲۵۱۰ و برگشت به زیر مقاومت ایا هنوز به تحلیل خود پایبند هستید؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تحلیل شاخص کل فعلا قیل نشده و امروز هم در حال شاخص سازی هستند.

 33. جمال

  سلام جناب رحیمی
  براتون آرزوی سلامتی و سود سرشار دارم
  خواستم عرض کنم که اگر احیانا و با احتمال کم احساس کردید که این تحلیل شاخص محقق نمیشه در کانال و یا این صفحه لطف کنید و اعلام کنید تا مطلع بشیم ممنون از زحماتتون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. بزرگوارید.
   امروز و یکشنبه برای بازار مهم است. ببینیم بازار به چه شکل پیش می رود اگر تحلیل فیل شود اطلاع رسانی می کنیم در کانال.

 34. محمود

  سلام جناب رحیمی وقت شما بخیر
  من در موج شماری از روش ماینر استفاده میکنم و با این روش تقریبا ۳۳۰ هزار رو به عنوان تکمیل موج ۵ از ۳ بدست آوردم و در این خصوص با شما کمی اختلاف نظر دارم. البته تحلیل های شما رو همیشه دنبال میکنم و واقعا برام جالب هستند. به نظر شما ریزش اخیر میتونه در قالب موج ۳ از a باشه و a در حوالی ۲۹۴۰۰۰ تکمیل بشه؟ آیا تحلیلتون از شاخص کل کماکان پابرجا هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر.
   اجازه دهید فشار فروش بازار کاهش پیدا کند تا ببینیم چه وضعیتی را می توان در نظر گرفت. تحلیل فوق فعلاً‌ پابرجاست.

 35. Hassanm

  سلام جناب رحیمی وقت بخیر
  در تحلیل ذکر کرده اید **یک سطح در تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ مشخص کرده ایم که عدد ۳۲۲۵۱۰ واحد را نشان می دهد که اگر شاخص کل از این عدد عبور کند سناریوی فوق کاملاً معتبر می شود و امکان دست یابی شاخص کل به تارگت های بیان شده کاملاً میسر می شود اما اگر شاخص کل نتواند از این عدد عبور کند یک آلارم برای ما خواهد بود که اشکالی در کار است و باید روی تحلیل بازنگری انجام شود.**
  سوال بنده اینست که ایا حالت فوق محقق شده و شاخص ناتوان از عبور از ۳۲۲۵۱۰ بوده و اشکالی در کار کار است؟
  تشکر از جنابعالی

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر.
   فعلاً در شرایط ۵۰-۵۰ قرار داریم و امروز و یکشنبه برای بازار مهم است. اگر شاهد حمایت از بازار در این دو روز نباشیم شرایط بحرانی می شود.

 36. فرشید افروز

  بی تردید استاد رحیمی یکی از بهترین تحلیل گران بازار سرمایه هستش که وجودش مایه برکت کل بازار سرمایه است. چه سودهایی که با تحلیل هاش کردیم. به شخصه کل زندگی بورسی خودمو مدیون این بزرگوار هستم. وقتی یه نگاه کوچولو به بازار می اندازیم به سادگی می توان متوجه شد که آقایان به اصطلاح استاد بازار از تحلیل های ایشون کپی گرفته و به اسم خود تو کانالهای ۴۰ هزاریشان می زنند. خدمتی که استاد رحیمی به بورس ایران کرده احدی نکرده و امیدوارم در تمام عمر خود موفق و سر بلند باشند.

  1. ارشیا رحیمی

   شما بزرگوارید. ممنونم بابت لطف و محبتت تان. سلامت و پاینده باشید انشالله.

 37. سامان

  سلام خدمت آقا ارشیا عزیز
  جدا از بحث تحلیل و تسلط شما که جای هیچ حرفی نداره
  این رو عرض کنم موضوعی که باعث دنبال کردن آموزشها و تحلیلهای شما از جانب بنده شده است این می باشد که شما می دونید چه می کنید این تجربه ۱۰سال سابقه بنده در بازارهای مالی هست که معدود تحلیلگران و معامله گرانی هستند که می دانند چه می کنند.
  یک سوال از خدمت شما دارم آیا ریزش تا ۲۹۳هزار واحدی برای تشکیل ریزموج ۵ممتد از شاخه موج c هستید
  باسپاس فراوان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید شما بزرگوارید. خیلی ممنونم.
   احتمالا در شاخص در حال ساخت موج ۲ از ۳ از ۳ هستیم.

   1. سامان

    ممنون و سپاس فراوان
    اگر اجازه بدید سوالم را کاملتر کنم
    بله طبق فرمایش شمت در ریز موج ۲ از ریز موج ۳ از موج ۳ درجه بالاتر هستیم
    حال در این ریز موج ۲ از ریز موج ۳ از موج ۳ درجه بالاتر الگوی فلت شکل گرفته که ریز موج ۳ از شاخه c این فلت دارد ممتد می شود که به ازای ۱۶۱.۸ موج یک می شود تقریبا ۲۹۳ آیا این عدد را تایید می کنید
    و از طرف دیگر خط روند ۰_۲ برای ساختار درونی موج ۳شکسته شد که نشان می دهد پایان ریز موج۲ از شاخه موج۳ باید بیاید در یکی نقاطی که در حال حاضر اصلاح به پایان برسد قرار بگیر آیا درست است در این صورت الگوی ریز موج۲ از موج ۳ چه الگویی می شود
    با سپاس و تشکر فراوان از شما استاد گرامی و مردی که می داند چه می کند

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم زنده باشید.
     در الگوهای فلت زمان موج B نمی تواند کمتر از موج A باشد. این موج باید حداقل زمانی برابر با موج A داشته باشد در نتیجه سناریوی فلت برای این ناحیه مردود است. ممکن است الگوی این ناحیه یک دیامتریک باشد که در حال حاضر در انتهای موج E آن قرار داریم و باید منتظر شکل گیری یک موج F صعودی و یک G نزولی باشیم. بخش های اول این دیامتریک را می توانید در تایم ۱ ساعته مشاهده کنید.

     1. سامان

      بسیار ممنون و تشکر از این دید درست و زیبای شما به چارتها
      زنده و پاینده باشید

      1. ارشیا رحیمی

       زنده باشید خواهش می کنم. به همچنین شما برادر عزیز.

 38. نظر

  بادرود فراوان
  شاخصی که سالیان ساله بلای جون بازاره
  موقعی که شاخص چند هزار چند هزار مثبته یه سهم میبینی ۱۰ درصدهم رشد نمیکنه.موقعی که شاخص یک دهم رشدی که کرده میریزه میبینی سهم ها ۳۰-۴۰ درصد افت میکنند.بنظر همه تقصیر رو هم نمیشه متوجه سهامدارا کرد.من موندم بازار مثلا ۳۰_۴۰ هزارتا دیگه بریزه تکلیف سهما چی میشه؟!!سهما برمیگردن به قیمت اولیشون اونوقت میبینی مثلا شاخص طی حدود این دوسال ۳ الی ۴برابر شده.

  1. ارشیا رحیمی

   درود
   بله این ایرادی هست که همواره به شاخص کل وارد بوده است و دلیل بوجود آمدن شاخص قیمت و قیمت هم وزن و … هم همین بود. شاخص کل در منفی ها کاهش کمی دارد و در مثبت ها سریع تر عمل می کند. اگر همین الان قیمت تمام سهم ها صفر شود شاخص کل صفر نخواهد شد!!!

 39. saber

  سلام .جناب رحیمی نظرتون رو میخواستم بدونم در مورد ریزش این چندروز شاخص. امروز چهارشنبه بالا رفت ولی در اواخر تایم پایین اومد باز. بنظر سر و شانه تشکیل داده. بنطرتون حمایت بعدی شاخص چنده؟ و اینکه آیا باید منتظر اصلاح زمانی شاخص باشیم؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام الگوی شاخص اصلاً شباهتی به سر و شانه ندارد.
   حمایت این چارت در محدوده ۳۰۶ تا ۳۰۰ هزار واحد قرار دارد و از نظر زمانی هم فکر نمی کنم این اصلاح خیلی طول بکشد و اگر روی محدوده اعلام شده حمایت شکل بگیرد می تواند گفت که بخش نزولی این اصلاح تقریباً سپری شده است.

 40. حسین کوه پیما

  سلام و عرض ادب و احترام و خداقوت دارم خدمتتون استاد عزیز
  متاسفانه امروز شاخص حدود ۸ هزار واحد ریزش داشت … بنظرتون چه موقع این ریزش متوقف میشه؟
  تشکر میکنم از شما استاد عزیز و دوست داشتنی و بزرگوار

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید ممنونم.
   به نظرم همین حوالی ۳۰۰ هزار واحد انتهای موج نزولی شاخص است.

   1. حسین کوه پیما

    تشکر از لطفتون استاد گل و عزیز

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم زنده باشید.

 41. هوشنگ

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  جناب رحیمی بعضی ها اصلاح شاخص رو تا محدوده ۲۶۰ و ۲۴۰ هزار اعلام میکنن میخواستم نظر شما رو بدونم
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   بعید است که شاخص تا آن محدوده اصلاح کند. نگاه به اصلاح کم شاخص نکنید این شاخص اگر ۱۰ درصد افت کند سهم ها ۴۰ درصد افت می کنند پس با وضعیتی که برای کل بازار پیش آمد و جذابیتی که قیمت ها پیدا کرده اند به نظرم بعید است که اصلاح خیلی بیشتر ادامه پیدا کند. همین حوالی ۳۰۰ هزار واحد به احتمال قوی برگشت خواهیم داشت.

 42. مسیح

  سلام استاد
  انشاا.. سالم و شادکام باشید
  آیا میشه گفت الان (۳۰مهر۹۸) یک فلت کشیده از ۲ از (۳) تمام شده و در لگ b این اصلاح هستیم؟ و ادامه اصلاح به لحاظ زمانی به چه صورت خواهد بود؟ جاری شدن این اصلاح رو پیش بینی می کنید؟
  ممنون از بردباری تون

  سپاس فراوان

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خیلی ممنونم. سلامت باشید.
   سه شاخه فعلی از این اصلاح نمی تواند فلت باشد چون زمان موج b کمتر از a شده است مگر این که بعداً مشخص شود که باید روی این موضوع اغماض قائل شویم. قعلاً باید اجازه دهیم کمی بیشتر زمان بگذرد تا ساختار بهتر مشخص شود.

 43. Hadi

  باعرض سلام و وقت بخیر
  جناب رحیمی در ریزش اخیر شاخص خط روند ۰ به ۲ در موج ۳ بزرگ شکسته شده!! این موضوع تحلیل رو فیل نمیکنه یا با اغماض میشه چشم پوشی کرد؟؟؟
  سپاسگذارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   از آنجایی که قانون خط ۰-۲ جزو قوانین ضروری نیست می توان از آن چشم پوشی کرد در صورتی که مورد نقض دیگری پیش نیاید.

 44. علی

  استاد لطف کنید در مورد شرایط فعلی بازار اعلام نظر بفرمایید؟
  بنظرتون داخل چه الگویی هستیم (مثلا دوستمون گفتن که داخل فلت هستیم)
  ممنون از نظر کارشناسی شما

  1. ارشیا رحیمی

   باید بیشتر زمان دهیم تا وضعیت روشن تر شود. در مقطع کنونی سطح ۳۱۰۰۰۰ واحد برای شاخص مهم است و باید از آن عبور کند.

 45. مسیح

  سلام استاد

  به نظرتون اصلاح شاخص از ۱۶.۰۹.۲۰۱۹ در عدد ۳۰۷۰۰۰ شروع شده یا در تاریخ ۰۵.۱۰.۲۰۱۹ در عدد ۳۳۰۰۰۰ ؟

  اگر حالت دوم درست باشه، آیا میشه گفت در قالب فلت هستش؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام از ۳۳۰۰۰۰ واحد.
   برای تعیین الگو باید بیشتر زمان داد.

 46. احسان

  باسلام و عرض ادب خدمت جناب رحیمی عزیز
  بی نهایت سپاسگزارم بخاطر خدمتی که با تحلیل های بی نقصتون دراین چند سال به امثال بنده
  و سایر فعالان در بازار بورس ایران داشتید و مخصوصا علاقمندان ب به سبک الیوت و نئوویو و برای شما موفقیت،سلامتی و شادی روزافزون از خداوند منان خواستارم.
  به نظر رفتار اصلاحی شاخص کل و بازار از ۳۰۹۰۰۰ واحد شروع شده است و در چارت تشکیل الگوی Irregular Failure مشهود بوده و موج C این الگو تکمیل شده و هم اکنون شاخص کل یک موج شتابدار ممتد را شروع کرده است.آیا این تحلیل می تواند درست باشد
  با تشکر فراوان از وقت و حوصله ای که برای پاسخگویی به کامنت ها صرف می کنید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم زنده باشید. ممنونم.
   در آن صورت فلت مذکور دارای مشکل درجه است. همچنین با توجه به این که موج B این فلت به ۲۶۲ درصد موج A رسیده پس این فلت حتماً‌ باید جاری می شد که نشده است پس نمی تواند صحیح باشد.

   1. احسان

    سلام و وقت بخیر خیلی ممنون
    سناریو جایگزین آیا میتواند ریز موج ۱ از ۳ از ۳ بزرگ ممتد بوده و و الگوی اصلاحی فعلی زیگزاگ truncated باشد؟ با تشکر

    1. ارشیا رحیمی

     سلام وقت بخیر خواهش می کنم.
     به نظر می رسد الان در موج ۲ از ۳ از ۳ باشیم و هنوز نمی توان روی ساختار این موج نظر دقیقی داد. زیگزاگ بریده هم در مثلث ها رخ می دهد و احتمال کمی دارد که در این جایگاه رخ دهد.

 47. علی

  سلام استاد گرامی خسته نباشید ی سوالی داشتم ک چرا نئوویو را انتخاب کردید و نه الیوت؟ و اینکه در الیوت تنها یک حرکت بعد بازارو اونهم با چندین سناریو مختلف که باید بررسی بشن میشه حدث زد ولی در این روش شما چندین حرکت و اصلاح بعدی بازارو پیش بینی کردید چطور؟ ممنون میشم اگ کمی راهنمایی کنید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   سوال شما مانند این است که بگوئیم چرا یک نفر مدرک فوق دیپلم در یک رشته را دارد و چرا دیگری در همان رشته مدرک دکترا گرفته است. خب مسلماً‌ شما اگر بخواهید در موج شماری پیشرفت بیشتری کنید و از احتمالات دور شده و به قطعیات نزدیک تر شوید باید از الیوت گذر کرده و به نئوویو برسید. الیوت سطح مقدماتی موج شمای محسوب می شود و نئوویو سطح پیشرفته موج شماری.

 48. رامتین

  سلام استاد
  با توجه به پیشرفت امواج مشخص هست که در حال حاضر در چه الگویی اصلاحی هستیم ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   احتمال دارد که در یک الگوی ترکیبی فلت مثلث باشیم. سناریوی بدبینانه هم این است که در یک دیامتریک باشیم که فعلا در موج D اون قرار داریم و احتمال ریزش بیشتر وجود داشته باشد.

   1. مسیح

    سلام و درود فراوان
    آیا با توجه به در پیش رو بودن قوی ترین بخش یعنی موج ۳ از ۳ از ۳ احتمال دیامتریک شدن هم هست یا اینکه قطعا فلت مثلث رخ خاهد داد؟
    سپاس

    1. ارشیا رحیمی

     درود بر شما
     چارت شاخص به دلیل ماهیت فرمولی آن خیلی ماهیت دقیق و صحیحی ندارد که بتوان با اطمینان کامل در خصوص بساموج هایش صحبت کرد لذا باید هر دو سناریوی را در نظر گرفت ولی احتمال فلت مثلث شدن مقداری بیشتر است.

 49. مسیح

  سلام استاد
  وقت بخیر
  نوع اصلاح شاخص براتون مشخص نشد؟ پیش بینی تون پی هست؟
  ممنون از بردباری شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   احتمالاً اصلاح ترکیب فلت مثلث است و با دید بدبینانه یک دیامتریک که در موج D آن هستیم. چون شاخص امواج خیلی شکیلی ندارد نمی توان در این مورد اطمینان داشت که کدام مورد صحیح است.

   1. علیرضا

    سلام استاد
    غیر از احتمال ساختارهایی که شما فرمودید ، احتمال ساختار مثلث خنثی که در حال حاضر در موج سی اون باشیم رو هم میشه در نظر گرفت ؟

    1. ارشیا رحیمی

     سلام
     در آن صورت به احتمال زیاد با مشکل درجه رو به رو خواهیم بود، ضمن این که در موج ۲ بهتر است که احتمال وقوع مثلث ها را رد کنیم هرچند که مثلث خنثی مقداری متفاوت است.

 50. علیرضا

  با سلام خدمت استاد عزیز
  الان داشتم چارت بعضی سهم ها رو نگاه می کردم واقعا جایی برای اصلاح قیمتی بیشتر یا ریزش نداشتند مثلا همین خکاوه حتی اگه بخوایم به صورت پرایس اکشنی هم بهش نگاه کنیم می بینیم سطح مهمی رو شکسته و الان داره خیلی زیبا بهش پولبک می کنه که استاد هم تحلیلش کردند و یا بعضی سهم های گروه رایانه هم همین حالت رو دارند
  فقط باید تو سطح های مهم سهم رو خرید و صبر داشت و چند ماه بعد تو قیمت های دو سه برابری فروخت

  حیف که اینترنت قطعه نمیشه تو فارکس هم معامله کرد

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بله درست می فرمایید. همینطور هست.
   انشالله که اینترنت هم به زودی به حالت قبل باز می گردد.

 51. علیرضا

  استاد اگه ممکنه در این مورد هم راهنمایی بکنید که تو چه زمان هایی باید دنبال چه گروههایی باشیم ؟
  مثلا بعضی مواقع در رشد بازار گروههایی رشد دو برابری دارند و یه گروه دیگه رشد ده برابری داره
  با در نظر گرفتن چه شاخص و آیتم هایی سهم خرید کنیم که بیشترین بازده رو از بازار بگیریم؟

  1. ارشیا رحیمی

   اگر هنگام خرید یک سهم به الگوی آن توجه ویژه ای داشته باشید بازدهی مناسب تری خواهید داشت. مثلاً در یک بازه زمانی، سهمی که در یک موج جهت دار و انگیزشی قرار دارد مسلماً بیشتر از سهمی که در یک موج اصلاحی قرار دارد رشد خواهد کرد. همچنین توجه به پارامترهای اصلی اقتصاد مانند قیمت دلار، قیمت سنگ آهن، قیمت مس و … هم می تواند به شما کمک کند که در هر زمان با توجه به این پارامترها در صنعت مناسب سرمایه گذاری کنید و بهره بیشتری ببرید.

 52. مصطفی محمدزاده

  عرض سلام خدمت استاد گرانقدر
  ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی، تا زمانی که با دنیای خارج قطع ارتباط هستیم و به طبع آن امکان دسترسی به تلگرام وجود ندارد اگر امکان آن مهیا باشد در سایتتون بخشی را برای اخبار روزانه و تحلیلهای جدیدتون قرار بدهید تا این ارتباط به مانند گذشته برقرار باشد
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. خواهش می کنم.
   ممنون از شما. پیشنهاد شما را به واحد فنی منتقل می کنیم تا ببینیم در این خصوص چه کاری می توانیم انجام دهیم. البته چنین کاری مسلماً زمانبر خواهد بود و اگر نتوانیم برای این دوره از آن استفاده کنیم اما در صورت امکان آن را آماده خواهیم کرد تا اگر باز هم در چنین شرایطی قرار گرفتیم بتوانیم از آن استفاده کنیم.

 53. آرمان

  سلام آقا ارشیا
  الگوی کنونی بازار مشخص نشده هنوز؟
  یه نظر در مورد شاخص بدید لطفا

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   سناریوی خوشبینانه این است که شاخص الان در موج ۳ از ۳ از ۳ باشد و سناریوی بدبینانه هم این است که شاخص در موج ۵ از ۳ باشد ولی در این حالت بدبینانه یک تناقض در ساختار امواج بوجود می آید چون موج ۲ از ۳ جاری شده است نباید موج ۳ از ۳ کوتاهتر از ۱ از ۳ می شد ولی در هر صورت چون با چارت شاخص طرف هستیم باید هر حالتی را در نظر گرفت.

 54. آرمان

  ممکنه در موج دو از سه سبز از سه آبی باشیم که این موج بصورت جاری درومده باشه؟؟؟
  اینجوری شکست خط روند صفر دو هم توسط قسمتی از موج دو شکل گرفته ولی انتهای موج دو بالای خط رونده.

  1. ارشیا رحیمی

   به ساختارش نمی خورد چنین وضعیتی داشته باشد چون موج صعودی اخیر سریع تر از حرکت نزولی قبل از آن است. ضمن این که در این صورت موج ۲ از ۳ ممکن است هم در بعد قیمت و هم در بعد زمان از موج ۲ درجه بالاتر بزرگتر شود که باعث بی اعتبار شدن تحلیل می شود.

 55. مسیح

  سلام استاد
  وقت بخیر

  آیا موج ۲ از ۳ فلت مثلث بود ؟
  کی به قطعیت میشه گفت که موج ۵ از ۳ نیست و ۳از ۳ است؟
  ممنونم از وقتی که میگذارید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   ساختار موج ۲ هم بله تقریباً همچنین چیزی است. شاخص کل چارتی نیست که خیلی ساختار امواج درست و شکیل باشد و نباید حساسیت روی آن به خرج داد. وقتی موج ۵ فرضی از ۶۲ درصد موج ۳ رد شود می توانیم بگوییم که ۵ نیست و در ۳ از ۳ هستیم.

   1. مسیح

    جسارتا ۶۲ درصد موج ۳ چه عددی می شود؟ تقریبا ۳۶۰ هزار میشه؟

    1. ارشیا رحیمی

     بله. دقیق تر آن ۳۵۸۵۰۰ واحد است.

     1. مسیح

      بله ممنون… پس آیا الان که شاخص ۳۶۳ هزار رو دیده، میشه “قطعا” گفت موج ۳ از ۳ از ۳ هستیم یا باید بالای ۶۲درصد تثبیت کنه؟
      بازهم سپاسگزارم از وقت تون

      1. ارشیا رحیمی

       خواهش می کنم. بنده موضوعی را اشتباه خدمت شما عرض کردم. برای این که در خصوص موضوع مطرح شده به اطمینان کامل برسیم شاخص باید از ۳۹۴۰۰۰ واحد بگذرد. یعنی موج ۵ فرضی باید از لول ۱۰۰ درصد موج ۳ فرضی بگذرد تا به اطمینان کامل برسیم.

 56. سعید

  سلام جناب رحیمی
  یک سوال:موج ۳ از ۳ به پنج قسمت بخشیزه شده که امواج اصلاحی آن زمان کمتری از امواج شتابدار دارد.با این وجود میتوان آن را موج شتابدار حساب کرد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   ساختار امواج چارت شاخص خیلی استاندارد نیست ضمن این که این چارت بر اساس فرمول شکل می گیرد و نباید انتظار رفتارهای کاملاً قانونمند را از آن داشت. بنابراین روی چنین مواردی که می فرمایید نمی شود حساسیت به خرج داد.

 57. Alireza farzane

  استاد عزیز و گرامی نظر شما در مورد شاخص کل برای کوتاه مدت در کدام مناطق قیمتی اصلاح را میتوان در نظر داشت خیلی ممنون میشوم که جواب بدین

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بهتر است که از پیش برای شاخص مقاومت تعیین نکنیم چرا که خود به خود باعث افزایش عرضه ها در یک منطقه خاص خواهد شد. بگذاریم شاخص راه خودش را برود بهتر است. بنده همواره سعی می کنم در اصلاح های شاخص باعث دلگرمی مخاطبان شوم اما در رشد شاخص مقاومت برای آن تعریف نمی کنم. در تحلیلمان از قبل تارگتی را مشخص کرده ایم که فعلاً می توانیم به آن امیدوار باشیم.

 58. alireza

  استاد عزیز بنظرتون الان تو موج ۴ هستیم؟؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   احتمالاً‌ در امواج درونی موج ۳ بزرگ هستیم.

 59. نظر

  باعرض سلام و خدا قوت
  طبق تحلیل شما،حول و حوش ۴۷۰هزار واحد رشد این دوره بازار تموم میشه و به اصلاح نسبتا عمیقی میریم که خروج عقلانیه.درسته؟!

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   بله همینطوره.

 60. مسیح

  درود بر استاد رحیمی عزیز
  وقت بخیر

  با توجه به کندلهای پرقدرت هفته گذشته و عبور شاخص از عدد ۳۹۴هزار واحد، میشه گفت قطعا در موج ۳ از ۳ از ۳ هستیم یا اینکه هنوز هم احتمال حالاتی از اصلاح پیش است؟

  ممنونم از بردباری تون

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما، وقت بخیر.
   بله به احتمال زیاد در موج ۳ از ۳ هستیم و کندلهای پرقدرتی که ایجاد می شود هم نشانه های آن است.

 61. حمیدرضا

  باسلام خدمت شما استاد عزیز. بنظرتون شاخص پولبک به ۳۸۵ میزنه؟ الان نقدینگی وارد بازار کنیم یا اجازه بدیم اصلاح کنه بازار؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. احتمال پول بک خفیف هست اما شما برای سرمایه گذاری به چارت هر سهم نگاه کنید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.