تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ | موج شماری نئوویو شاخص بورس

بررسی چارت شاخص کل بورس ایران در تایم فریم روزانه از منظر سبک تحلیلی نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از شاخص کل بورس ایران که موج شماری ای هست از این چارت به سبک نئوویو و سعی کرده ایم تا جای ممکن تمام احتمالات را در نظر بگیریم تا به بهترین سناریویی که می توانیم ارائه دهیم دست یابیم. البته همانطور که مستحضر هستید چارت شاخص کل بر اساس فرمولی شکل می گیرد که ایرادات زیادی به آن وارد است و همین موضوع باعث می شود که چارت شاخص کل در واقع چارت ایده آلی برای موج شماری نباشد اما در هر صورت ما سعی کرده ایم با مقداری آسان گیری در برخی مواقع کم خطاترین حالت ممکن را به شما عزیزان ارائه دهیم. برای شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره ۳۱:

در این شماره از تحلیل شاخص کل موج شماری خود را بر روی تایم فریم روزانه آماده تقدیم به شما عزیزان کرده ایم. همانطور که از تصویر تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ پیداست از نظر موج شماری انجام شده به سبک نئوویو شاخص کل پس از سپری کردن موج 1 و 2 خود و همچنین موج 1 و 2 از 3 هم اکنون در موج 3 از 3 قرار دارد که می تواند حداقل به تارگت 421 تا 430 هزار واحد دست یابد و امکان دست یابی به تارگت 474 تا 500 هزار واحد نیز به راحتی میسر است. همچنین پس از یک اصلاح در قالب موج 4 از 3 امکان دست یابی به تارگت های بالاتری مانند 574 هزار واحد نیز امکان پذیر است. اما چرا از چارت شاخص به چنین تارگتی دست یافته ایم؟

اگر به تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ دقت کنید در موج 2 از 3 یک ساختار اصلاحی از نوع ترکیبی دوگانه جاری رخ داده است که بیانگر وجود قدرت مضاعف در موج 3 از 3 می باشد و از این رو موج 3 حتماً باید به تارگت حداقلی 421 تا 430 هزار واحد دست یابد. در واقع وقتی موج 2 یک اصلاح جاری دوگانه می شود خبر از امتداد یافتن موج 3 بعد از خود می دهد. به همین سادگی. پس با اندازه گیری موج 1 و پروجکت کردن آن از انتهای موج 2 به سطوح فیبوناچی ای می رسیم که موج 3 حتماً باید به تراز 162 درصد آن دست یابد که حداقل الزامات مورد نیاز بر اساس موضوع بیان شده را ایفا کند که این تراز همان عدد 421 هزار واحد را نشان می دهد. اما به گفته جناب نیلی وقتی موج 2 جاری دوگانه باشد موج 3 به احتمال قوی از تراز 162 هم فراتر می رود لذا ما درصدهای دیگر را هم بر روی چارت نگه داشته ایم که به عنوان تارگت های دیگری برای موج 3 از آنها استفاده کرده ایم که نرمال ترین تراز همان 474 تا 500 هزار واحد محسوب می شود.

اما موضوعی که باید آن را در نظر گرفت این است که بدلیل ایده آل نبودن چارت شاخص کل باید حالات بدبینانه را هم در نظر بگیریم، لذا یک سطح در تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ مشخص کرده ایم که عدد 322510 واحد را نشان می دهد که اگر شاخص کل از این عدد عبور کند سناریوی فوق کاملاً معتبر می شود و امکان دست یابی شاخص کل به تارگت های بیان شده کاملاً میسر می شود اما اگر شاخص کل نتواند از این عدد عبور کند یک آلارم برای ما خواهد بود که اشکالی در کار است و باید روی تحلیل بازنگری انجام شود.

برای آن دسته از عزیزانی هم که به چنین تارگت هایی شک دارند و بهانه هایی را در این جهت مطرح می کنند عرض می کنم که این اولین باری نیست که ما تحلیل ارائه می کنیم و شک های فراوانی در خصوص تحقق آن وجود داشته است. روی همین چارت شاخص کل زمانی که در حوالی 61000 واحد بود تحلیلی ارائه کردیم مبنی بر این که شاخص کل به 300 هزار واحد دست پیدا می کند و هزاران حرف و حدیث بوجود آمد اما امروز که این پست را می نویسم شاخص کل فقط چند واحد تا 300 هزار واحد فاصله دارد لذا تارگت آن تحلیل که چند سال پیش ارائه شد محقق شده است. پس به جای شک و تردید بهتر است به داده های چارت اکتفا کنیم.

اما از نظر بنیادی نیز به نظر بنده گروه بانکی و خودرویی می توانند به عنوان لیدر بازار برای حرکت شاخص به سمت اهداف مطرح شده عمل کنند و البته گروه پالایشی یا پتروشیمی را هم باید جزو گروه هایی دانست که می توانند سر دم دار این رشد باشند. ان شاء الله در آینده در حد توان خود سعی می کنیم در خصوص نمادهای بزرگی که پتانسیل رشد خوبی دارند نیز تحلیل ارائه کنیم تا روشنگر مسیر باشد و بیشتر بتوانید روی تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ حساب باز کنید.

تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ | موج شماری نئوویو شاخص بورس
Tedpix NEoWave Analysis 31 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو:

همانطور که در پاراگراف قبل عرض شود انتظار داریم که موج 3 از 3 به تارگت هایی در حدود 421 تا 430 هزار واحد و 474 تا 500 هزار واحد دست یابد که محدوده اول حداقل تارگت مورد نیاز است که بر اساس تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ شاخص حتماً باید به آن دست یابد و محدوده بعدی نیز حالت نرمال برای موج 3 از 3 محسوب می شود. همچنین پس از یک اصلاح در قالب موج 4 از 3 امکان دست یابی موج 5 از 3 به محدوده 574 هزار واحد نیز میسر است.

حال موضوعی که وجود دارد این است که اگر دقت کنید بر روی چارت یک تراز سبز رنگ نیز وجود دارد که تراز 162 درصد آن عدد 534888 واحد را نشان می دهد. این تراز در واقع بر گرفته از موج 1 بزرگ است که از انتهای موج 2 بزرگ پروجکت شده است. اگر شاخص کل توسط موج 3 خود به این تراز برسد و کمی هم از آن عبور کند قانون امتداد برای موج 3 پاس می شود و می توانیم شتابدار بزرگ را از نوع 3 ممتد در نظر بگیریم و شکل و شمایل شتابدار همانند چیزی خواهد بود که در تصویر رسم شده است. اما اگر موج 3 در حدهایی کمتر از این عدد خاتمه یابد پس از شکل گیری موج 4 بزرگ باید انتظار یک موج 5 ممتد را داشته باشیم که شماتیک متفاوتی خواهد داشت و می تواند به اهداف بسیار بالایی دست یابد. پس این تراز بسیار حائز اهمیت است و باید در وقت لازم به آن دقت کافی شود تا بتوانیم در خصوص چشم انداز بازار ارزیابی های خود را دقیق تر کنیم.

در هر صورت پس از اتمام موج 3 بزرگ مشابه آنچه در تحلیل شاخص کل شماره ۳۱ رسم شده است انتظار یک اصلاح یکی تا دو ساله را داریم که موج 4 را شکل می دهد. یک محدوده زمانی مناسب برای اتمام این اصلاح می تواند در حدود میزان زمان صرف شده توسط موج 3 باشد پس باید صبر کنیم تا موج 3 شکل بگیرد سپس محدوده زمانی برای اتمام موج 4 را مشخص کنیم. از نظر قیمتی نیز انتظار داریم که موج 4 یک اصلاح بسیار عمیق نباشد تا با موج 2 تناوب خوبی را ایجاد کند لذا بیشتر انتظار می رود که موج 4 یک اصلاح زمانگیر باشد نه یک اصلاح عمیق قیمتی. موج 5 نیز که بستگی به شرایط موج 3 دارد و آن چیزی که در تصویر رسم کرده ایم صرفاً برای این است که همراهان بدانند در صورت امتداد موج 3 ظاهر شتابدار چگونه خواهد داد. با تمام موج 3 کامل تر و بهتر می توانیم چشم انداز خود در خصوص موج 4 و 5 را ارائه دهیم.

امیداوریم این تحلیل مورد توجه و استفاده شما همراهان عزیز قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
38 نظر
 1. علیرضا

  درود جناب رحیمی
  مثل همیشه یک تحلیل عالی و دقیق با بیان جزئیات. ممنونم از حضور و تحلیلتون

  1. درود بر شما. زنده باشد خواهش می کنم.

 2. جواد یوسفی

  ممنون از تحلیلتون استاد ،اگه اشتباه نکنم فرموده بودید شاخص هموزن نسبت به شاخص کل بیشتر رشد میکنه ،درسته؟
  تو بانکی ها کدوم سهم رو پیشنهاد میکنید ؟

  1. خواهش می کنم. هر دو شاخص در امتداد هم رشد می کنند فقط اختلاف کوچکی در نوع امواج با هم دارند. تو بانکی ها وبملت وبصادر وتجارت وگردش شرایط خوبی دارند. هنوز بقیه را بررسی درست و حسابی نکرده ام.

 3. هاشمی

  بسیار ممنون از تحلیل خوبتون!
  خیلی وقت بود منتظر تحلیل شاخص بودیم!
  اما سئوالی داشتم خدمتون!
  اگر موج ۲ بصورت جاری باشه فکر میکنم احتمال ۳ ممتد باید بیشتر باشه! درسته!!؟

  1. خواهش می کنم. بله موج ۳ از ۳ برای همین ممتد در نظر گرفته شده.

 4. میلاد

  سلام استاد رحیمی عزیز وقت بخیرو خداقوت
  ممنون از تحلیل خوبتون میخواستم بدونم زمان رسیدن به تارگت ۴۲۱هزار و ۵۰۰هزار تقریبا برا چند ماهه ایندس و و خیلی عجولانه دارم میپرسم که زمان اصلاح یکی دوساله به نظرتون دراین اصلاح
  تو بازارر بمونیم و میشه سهمی.و پیدا کرد که بشه از رشدش استفاده کرد و یا اینکه بهترین حالت اینکه فعلا از بازار باید دور باشیم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر زنده باشید.
   احتمالاً تا اوایل سال آینده به اهداف می رسیم. تو زمان استراحت بازار بهتر است شما هم استراحت کنید و فقط روی تک سهم ها کار کنید.

 5. حسین کوه پیما

  سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت شما استاد عزیز و گل جناب رحیمی دوست داشتنی
  واقعن بسیااااار تحلیل زیبایی ارایه کردین و مطمینم اونایی ک قبلن راجع به تحلیلای شما منتقد بودند , الان نظری نمیذارن چون میدونن ک تحلیلاتون همیشه درست هس و جای هیچ بحثی نیس
  واقعا از شما استاد گل ممنونم که همیشه بهترین هسین

  1. سلام برادر زنده باشید. شما محبت دارید. خیلی ممنونم.

 6. رضا

  عالی و بی نقص مثل همیشه

  1. محبت دارید. ممنونم

 7. مصطفی محمدزاده

  سلام بر استاد عزیز
  مطمئنا تحلیل بی نظیر شما راهگشا و چراغ راه همراهان خواهد بود
  تشکر فراوان

  1. سلام خواهش می کنم برادر. سلامت باشید.

 8. محسن امیدی

  به نظر در این تحلیل یک نکته در نظر گرفته نشده که ۳۰۰ هزار یک عدد رند روانی قوی هست و واکنشی که میتونه بهش داشته باشه
  ولی کلیت تحلیل قابل تقدیر است

  1. ۳۰۰ هزار واحد هم مانند همه مقاومت ها می تواند تاثیر داشته باشد می تواند هم نداشته باشد. باید دید تمایل جمعی چه می گوید. در موج شماری هم ما به دنبال یافتن تمایلات جمعی هستیم.

 9. شهبازی

  درود و خداقوت جناب رحیمی
  بنده هم تارگت ۴۶۰ هزار رو تا کریمس برای شاخص به دست آورم
  توی این تحلیل شاخه های مثلث رو جا به جا کردید؟

  1. درود سلامت باشید.
   بله منطقی این است که شروع حرکت شتابدار را از جایی بگیریم که یک حرکت شارپ استارت خورده است در نتیجه انتهای مثلث قبلی جابجا شده است.

 10. حسن

  با عرض سلام و خسته نباشید
  مثل همیشه عالی

  به نظر میاد شتاب موج ۱ از ۳ از موج ۱ اصلی بیشتر نباشه
  این مورد ایراد نداره ؟

  1. سلام سلامت باشید. بزرگوارید.
   خیر مشکلی نداره.

 11. محمد

  سلام خسته نباشید
  چقدر احتمال شکست ۳۲۲۰۰۰ رو میدین ؟ در اولین برخورد به این عدد باید شکسته بشه یا خیر ؟

  1. سلام سلامت باشید.
   همین که شاخص به این عدد برسد و چند واحد فراتر رود سناریوی مطرح شده قابل اطمینان می شود. این یک سطح است که رسیدن شاخص به آن باعث اطمینان به سناریو می شود.

   1. هاشمی

    با این صف خریدهایی که امروز صبح میبینیم بخصوص تو وتجارت و همچنین احتمال بازگشایی وبملت تو همین هفته و بازگشایی بازار پایه! به نظر ۳۳۰ هزار رو هم راحت رد میکنه و تحلیل تون درست در میاد

    1. بله ان شاء الله همینطور هست.

 12. حبیب

  با عرض سلام و خسته نباشید
  واقعا تحلیل جامع و کاملی تهیه کردید خیلی خیلی سپاسگزارم.
  فقط اگر ممکنه زمان اتمام موج ۳ و ۵ در نمودار مشخص کنید یا در جواب پیام بفرمائید از روی نمودار نتوانستم متوجه بشم.

  1. سلام سلامت باشید. خواهش می کنم.
   به احتمال قوی تا اوایل سال آینده به تارگت موج ۳ میرسیم. برای موج ۵ هم اول باید منتظر تشکیل موج ۳ و ۴ باشیم تا بشود در خصوص آن نظر داد.

 13. سلام و درورد فراوان خدمت استاد محترم
  بسیار لذت بردم از تحلیل زیبا و بیان شیوا در جهت ارائه تحلیل شاخص کل
  چقدر آرامش بخشه که باور داشته باشیم تحلیل تکنیکال شرایط بنیادی آینده رو پیش بینی میکنه و انسان رو از جستجو و مقایسه اخبار مختلف که هرگز به طور کامل امکان پذیر نیست بی نیاز میکنه. این رو به عینه در تحلیل دلار به ریال دیدیم . امیدوارم با توجه به تغییرات جزئی که در چارت دلار/ریال پیش اومد، هرچه زودتر شاهد بروز رسانی این تحلیل هم باشیم، چراکه تحلیل شاخص و دلار در تک تک ارکان زندگی هممون نقش مهمی داره و اینو مدیون شما هستیم.
  بسیار ممنون و متشکرم از شما

  1. درود بر شما. خواهش می کنم. بزرگوار هستید. چارت دلار به ریال هم انشالله بروزرسانی می کنیم.

 14. ریحانه

  سلام آقای رحیمی
  در تحلیلتون فرمودید گروه بانکی و خودرویی لیدر هستند. من خکاوه دارم که فعلا در شرایط مساعدی نیست و از طرفی برخی از سهام رشد خودشون رو شروع کردند و در اواسط رشدند به نظر شما با توجه به سهام هایی مثل فلوله و مرقام(یا حتی بترانس و ذوب) که شرایط خوبی دارند. اگر بخواهیم سرمایه ای وارد بورس کنیم بهتر نیست در سهام هایی مثل سهام های دوم سرمایه گذاری بشود تا خودرویی یا بانکی؟
  و یا بهتر بپرسم سهم خودرویی یا بانکی ای هست که ابتدای رشدش باشه(و ریوارد به ریسک مناسبی داشته باشه) و اهداف بالاتری از فلوله و مرقام هم داشته باشه؟
  (سهم و تجارت از نظر نقطه امن شروع خوبه ولی نهایت پیش بینی هایی که از سهم من دیدم ۵۰ درصد بیش لاز قیمت فعلیش هست)

  1. سلام
   پیشنهاد بنده این است که شما سبد سهامی تشکیل دهید که متشکل از سهم هایی از گروه های مستعد برای رشد باشند. این که ما عرض می کنیم گروه خودرویی و بانکی هم رشد خوبی خواهند داشت بر پایه تحلیل خودمان است نه تحلیل دیگران. به عنوان مثال وبملت می تواند ۳ برابر شود. به زودی تحلیل هایی از این گروه هم ارائه خواهیم کرد.

 15. ساسان

  سلام استاد خسته نباشید
  موج ۲ از ۱ زیگزاگه
  زمان موج b کمتر از a نشده ؟
  ۵ موجی موج ۱ هم تناوب معکوسه ؟

  1. سلام سلامت باشید.
   باید تایم پایین تر را برای این مورد بررسی کرد. اما در نظر داشته باشید که چارت شاخص چارت ایده آلی برای موج شماری نیست و خیلی جاها باید برخی موارد را نادیده گرفت. در مورد سوال دوم هم بله.
   لطفاً سوالات تخصصی خود را در تالار پشتیبانی مطرح کنید تا بهتر بتوانیم راهنمایی کنیم.

 16. فاطمه نیکومرام

  درود جناب رحیمی
  بی صبرانه منتظر تحلیلتون از شاخص بودیم
  مثل همیشه عالی و کامل
  پاینده باشید

  1. درود
   خواهش می کنم. محبت دارید.

 17. درویش

  سلام جناب رحیمی
  ببخشید اینجا پیام میدم
  نظرتان راجع به تشتاد چیه؟ من ۱۹۰۰ ورود کردم
  الان با این قوانین جدید چطور میشه به نظرتون؟

  1. سلام
   تحلیل تشتاد در این صفحه نیست. این صفحه مربوط به تحلیل شاخص است. در صفحه خود سهم باید سوالتان را مطرح کنید.

 18. لیلی

  اقای رحیمی عزیز سلام و خسته نباشید
  من از تحلیل های شما واسه خرید و نگهداری سهم هام اسنفاده میکنم با این منفی های پیش اومده سهم هارو میشه نگه داشت؟

  1. سلام سلامت باشید.
   بنده نظرمو در مورد شاخص و بازار در کانال تلگرام گفتم اما در هر صورت شما زیر آخرین کف هر سهم حد ضرر بزارید و اگر حد ضرر خورد خارج بشید.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.