تحلیل دلار ین شماره ۱۰ | موج شماری USDJPY به سبک نئوویو

درون الگوی مثلث

2.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان عزیز انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم این بار با تحلیل دلار ین شماره ۱۰ از بازار بین المللی ارز. در تحلیل قبل دلار ین به صعود این سهم به میزان ۵۰۰ پیپ در مرحله اول اشاره شد که این صعود بر آورده شد اما بعد از آن انتظار یک نزول فرسایشی به میزان حدوداً ۲۵۰ پیپ داشتیم که این نزول به شکل فرسایشی انجام نشد بلکه با قدرت شکل گرفت و بیش از ۶۵۰ پیپ ریزش را شاهد بودیم. بدین رو ما نیز سود مورد نظر را سیو کرده و صبر کردیم تا مجدداً الگوی این چارت برایمان روشن شود و تحلیل دیگری ارائه دهیم که امروز این امکان فراهم شد. برای شرح تحلیل دلار ین شماره ۱۰ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار ین شماره ۱۰ :

مطابق با تحلیل دلار ین شماره ۱۰ به نظر میرسد این جفت ارز درون موج C از یک مثلث انقباضی (Contracting Triangle) باشد که خود این مثلث در اشل بلند مدت موج E‌ از یک مثلث خنثی (Neutral Triangle) را شکل می دهد. اما موج C مثلث انقباضی ذکر شده ظاهراً ساختار یک دیامتریک زیگزاگی (ZigZag Diametric) را دنبال می کند که تشابه زمانی میان شاخه های آن می تواند تایید کننده این سناریو باشد.

اما اگر این سناریو صحیح باشد به نظر میرسد هم اکنون ما در انتهای موج E‌ از این ساختار دیامتریکی باشیم که یک موج نزولی بود و با کمی فشرده سازی چارت می تواند زمینه برگشت آن به فاز صعود و شکل گیری موج F از این دیامتریک فراهم شود. این موج F می تواند رشدی حدوداً ۵۰۰ پیپ را به نمایش بگذارد که در تایم فریم های پایین تر می توان با یک تریگر مناسب نسبت به این پتانسیل سود دهی اقدام کرد. قابل ذکر است که تحلیلی که مشاهده می کنید تحلیل چارت هفتگی می باشد و برای پوزیشن گیری باید به تایم روزانه و یا ۴ ساعته مراجعه کنید تا ورود در قیمت بهتری انجام شود و حد ضرر کوچکتری داشته باشید.

تحلیل دلار ین شماره ۱۰ | موج شماری USDJPY به سبک نئوویو
USDJPY NEoWave Analysis 10 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه گفته شد طبق تحلیل دلار ین شماره ۱۰ انتظار یک صعود پس از فشرده سازی چارت در مقطع کنونی را داریم که این رشد می تواند سودی معادل ۵۰۰ پیپ را ایجاد کند تا موج F از دیامتریک را شکل دهد. اما پس از این رشد باید آماده یک نزول تا حوالی 104.59 بود که می تواند سودی معادل ۸۰۰ پیپ را ایجاد کند. 

اما این سناریو در صورتی تحقق خواهد یافت که در مقطع کنونی شاهد فشرده سازی چارت دلار ین باشیم تا زمینه برگشت به فاز صعود برای موج F فراهم شود. پس از آن موج F نباید موجی شارپ تر از موج E دیامتریک باشد. اگر چنین بود مسلماً سناریو نزول تا سطح 104.59 وارد فاز شک خواهد شد. لذا همواره باید شدت و ضعف امواج را دنبال کرد تا مشخص شود تحلیل می تواند تحقق یابد یا خیر. 

در نهایت پس از نزولی که اشاره شد انتظار شکل دهی موج D و E از مثلث انقباضی را داریم که البته برای بیان این موضوع که چنین سناریویی قابلیت تحقق دارد یا خیر بسیار زود است و باید اجازه دهیم امواج جدیدی به چارت اضافه شود تا مشخص شود که پیش بینی ما همچنان می تواند محقق شود یا خیر. در حال حاضر رسم این خطوط با فلش های صورتی رنگ بدین جهت صورت گرفته که سناریویی که در ذهن داریم بهتر به شما منتقل شود.

اطلاع از
10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
امیرحسین

سلام.استاد ببخشید اینجا امواج درونی موج e ایزومتریک از لحاظ زمانی و قیمتی بزرگتر از امواج درجه بالاتر خودش هستش.ایا مشکل درجه وجود داره یا من اشتباه امواج رو مقایسه کردم؟با تشکر از زحماتتون

نام آور

با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از تحلیلهای فوق العاده تون در خصوص موج E دیامتریک سبزرنگ در چارت فعلی ظاهرا قدری پایینتر از شاخه c به اتمام رسیده ممنون میشوم نوع دیامتریک را با توجه به تغییر حادث شده اعلان فرمایید

reza

اقای رحیمی عزیز عذرخواهم مثلث انقباضی پایین که در انتهای موج C قرار گرفته از لحاظ قانون زمانی در بین 3 موج مجاور آیا موج (A) از لحاظ زمانی به نسبت (B) و (C) خیلی کم نیست ؟

مهدی

سلام جناب رحیمی به نظرتون موج E از مثلث انقباضی تکمیل شده و دلار ین صعودی شده یا هنوز کار داره؟

دیاکو دلبران

عالی مثل همیشه
افسانه ی تحلیلی بازار سرمایه و نئو ویو

مشاهده دیگر مطالب

See other content