تحلیل دلار ین شماره 9 | موج شماری چارت USDJPY به سبک نئوویو

ارائه چشم انداز پیش رو

1.1k
بازدید

در این پست با تحلیل دلار ین شماره 9 در خدمت شما هستیم تا وضعیت این چارت را از منظر سبک نئوویو بررسی کنیم و چشم انداز احتمالی پیش رو را مشخص کنیم. همچنین بر اساس چشم انداز مشخص شده شرایط معاملاتی را نیز بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار ین شماره 9 :

همانطور که از تصویر پیداست بر اساس آنالیز انجام شده به نظر می رسد دلار ین در انتهای یک مثلث خنثی (Neutral Triangle) قرار دارد که با لیبل های آبی رنگ مشخص شده است. ساختار هر موج از این مثلث را نیز می توانید در تصویر تحلیل دلار ین شماره 9 با لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید.

موج E از این مثلث خنثی نیز مثلث خنثیِ کوچکتری شده است که هم اکنون در موج D و یا اواخر C از آن قرار داریم و اهداف حرکتی آن را را در تصویر مشاهده می کنید. نظر به اینکه قبل از مثلث خنثیِ اصلی (درجه بزرگتر) یک زیگزاگ (ZigZag) شناسایی شده لذا حرکت بعد از این مثلث خنثی نیز انتظار داریم یک موج جهت دار اما با ساختار اصلاحی باشد که ما آن را علی الحساب موج C از یک مثلث فرضی در نظر گرفته ایم.

در تحلیل دلار ین شماره 9 دو تارگت برای این موج C فرضی مشخص نموده ایم که یکی حوالی سقف ماژور قبلی یعنی عدد ۱۲۵ و دیگری عدد ۱۳۴ برای این جفت ارز می باشد. بنابراین در صورت صحت تحلیل تارگت اول حدود ۱۳۵۰ پیپ و تارگت دوم حدود ۲۲۵۰ می باشد.

تحلیل دلار ین شماره 9 | کش دیتای هفتگی
تحلیل دلار ین شماره 9 | کش دیتای هفتگی

نکات مهم برای ترید در جفت ارز USDJPY :

استاپ لاس تحلیل دلار ین شماره 9 در تصویر مشخص شده است. استاپ را زیر پایین ترین نقطه احتمالی خاتمه موج c از مثلث خنثیِ کوچکتر قرار داده ایم که در صورت صحت تحلیل دیگر نباید این نقطه شکسته شود. منطقه مناسب برای خرید نیز قیمت های فعلی می باشد که برای ورود دقیق باید به تایم فریم های پایین تر رجوع کرد تا در حد امکان با قیمت کمتری وارد شد.

انتظار می رود دلارین برگشتی به سمت کف داشته باشد که میتواند نقطه ورود بهتری را فراهم کند. تارگت نیز بوسیله ی یک زون فیبوناچی مشخص شده است و اعداد آنرا بیان کردیم. بدیهی است که ترید مناسب با ریسک معقول بر اساس تحلیل دلار ین شماره 9 مستلزم رعایت هر سه عنصر می باشد. اگر بازگشت کوچکی که انتظار داریم رخ دهد استاپ تحلیل حدود ۲۰۰ پیپ در هنگام ورود خواهد بود که با حرکت قیمت می توان این استاپ را کاهش داد. تارگت تحلیل نیز همانطور که بیان شد در مرحله اول ۱۳۵۰ پیپ می باشد که ریوارد به ریسک مناسبی را نشان می دهد. لذا این ترید یک ترید عالی به شمار می رود.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content