تحلیل وپست شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت پست بانک

موقعیت خرید در انتهای اصلاح

6.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل وپست شماره ۲ از گروه بانکی. اگر خاطرتان باشد چندی پیش تحلیل از این سهم ارائه کردیم و امروز قصد داریم نتیجه آنرا مورد بررسی قرار دهیم، سپس به سراغ تحلیل جدید این سهم خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۱ وپست :

در تحلیل شماره ۱ پست بانک روند پیش روی این سهم را صعودی اعلام کردیم با این فرض که این سهم در یک مثلث انقباضی قرار دارد که باید با ساخت موج E که یک ریز موج نزولی می باشد به سراغ صعود اصلی خود برود و برای آن تحلیل حد ضرر را زیر موج C مثلث اعلام کردیم و تارگت پیش رو را بین 293 تا 357 تومان. این سهم بدون ایجاد موج E مذکور یکسره تا 270 تومان رشد کرد سپس تا 150 تومان ریزش کرد. قیمت 150 تومان همان قیمتی می باشد که برای انتهای موج E از مثلث در نظر گرفته بودیم. بنابراین تا این جای کار این سهم بدون زدن حد ضرر تحلیل قبل یک فراز و نشیب را طی کرده است که در تحلیل وپست شماره ۲ به شرح این وضعیت خواهیم پرداخت.

شرح تحلیل وپست شماره ۲ :

با ساختاری که در چارت پست بانک شکل گرفت مشخص شد که این سهم مثلث انقباضی خود را پیش تر کامل کرده است و هم اکنون در شاخه ی (C) از روند ماژور قرار دارد. اما با توجه به دو موج  A و B که در تصویر برای شاخه (C) مشخص کرده ایم پیداست که دیگر نمی توان روند صعودی بزرگ را ترکیب دوگانه فلت در نظر گرفت بلکه این ساختار ترکیب فلت + مثلث خواهد بود زیرا اگر ساختار الگوی دوم نیز فلت بود می بایست شاخه (C) از این فلت به شکل شتابدار رخ میداد.

تحلیل وپست شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت پست بانک
Vapost NEoWave Analysis 02 | Weekly Cash Data

اما با توجه به شکل امواج و حد و حدود زمانی و قیمتی آنها مشخص است که ساختار مثلث بزرگ انتهای چارت که با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است از نوع خنثی می باشد، لذا موج (C) در این مثلث باید بلندتر از موج (A) باشد که خود این امر حد سود یا همان تارگت تحلیل وپست شماره ۲ را مشخص کرده است. این تارگت با ابزار فیبوناچی مشخص شده است.

چشم انداز پیش رو :

از آنجا که در موج (C) تا کنون دو موج اصلاحی شکل گرفته که ما آنرا با حروف A و B سبز رنگ در تحلیل وپست شماره ۲ مشخص کرده ایم هنوز نمی توان حدس دقیقی زد که ساختار موج (C) بزرگ دقیقا چه خواهد بود. در واقع در این جایگاه هر نوعی از الگوهای فلت یا مثلث های کانتر و یا دیگر الگوهای اصلاحی می تواند رخ دهد. بنابراین ما فقط می توانیم حدود قیمتی ای که این موج باید بر اساس اطلاعات گذشته چارت به آن دست یابد را مشخص کرده ایم که بین 402 تا 459 تومان می باشد. 

حد ضرر تحلیل وپست شماره ۲ نیز در حال حاضر 147 تومان در نظر گرفته شده است که با پیشروی چارت باید آنرا ارتقاء داد. بنابراین با توجه به حد سود و حد ضرر این تحلیل پیداست که ریوارد به ریسک بسیار مناسبی دارد و ترید بر اساس آن توجیه پذیر می باشد.

اطلاع از
26 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
علی

سلام استاد تحلیل به روز در مورد و پست انجام نمیدید تو این حالت قیمتی

مصطفی محمدزاده

جناب آقای رحیمی سلام در موج شماری بر اساس نئوویو بسته شدن سهم و باز شدن آن با گپ تحلیل پذیر هست ؟ و البته گپ های کوچک به دلیل صورت های مالی و اساساً اخبار بنیادی سهم ، در امواج قابل مشاهده، ملموس و تحلیل پذیر می باشد اما در برخی سهام گپ های بزرگ چندان تحلیل پذیر به نظر نمی رسد به عنوان مثال در وبصادر تشخیص الگو از درجه بزرگ به دلیل گپ بزرگ منفی سخت به نظر می رسد ممنون می شوم اگر تحلیل در مورد این سهم دارید ارائه بفرمایید به نظر اصلاح آخر آن…  ادامه نوشته »

کیانوش

با سلام. استاد میشه بی زحمت تحلیل خودتون رو از این سهم بروز رسانی نمایید. سپاس

محمد جواد

با کندل برگشتی که امروز این زده من میگم تا 250 230 میاد اگه بریزه ولی خوب درسته چارت اپدیت قدیمی تره ولی هنوز پا برجا هسنش درسته
والا اقا ارشیا اون نقطه a زدی بد b زدی فلش سمت بالا اوم نقطه نمیشه d میگرفتیم ریزش e ی بزنیم

aminaran

سلام …باريزشي كه وپست داشته آيا تحليل فيلد شده ؟

رضا

سلام
خسته نباشید
با توجه به ریزش امروز وپست تحلیلتون رو می فرمایید؟
تشکر

حمید

سلام آقای رحیمی ببخشید وپست اصلاحش تا کجاست

مشاهده دیگر مطالب

See other content