تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 به روش نئوویو

در حال خاتمه دادن به روند نزولی

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان محترم انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 در خدمت شما هستیم تا وضعیت جدید این سهم را بررسی کنیم و فرصت های معاملاتی پیش روی این سهم را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 :

طبق تصویر زیر، از منظر روش نئوویو به نظر می رسد که سهم خاذین درون یک الگوی دیامتریک بزرگ قرار دارد که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است. هم اکنون نیز در اواخر موج (F) از این الگو هستیم که روند نزولی دارد و به نظر می رسد این روند نزولی از نظر ساختاری به صورت ترکیب دوگانه مثلث انبساطی + فلت پیشروی کرده است و در حال حاضر در موج B از الگوی فلت هستیم. این ساختار ترکیبی با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 مشخص شده است.

همچنین بخش های دیگری از الگوی دیامتریک را نیز می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید که با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ شمارش شده اند.

تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

اگر تحلیل انجام شده درست باشد هم اکنون در موج B از الگوی فلتی هستیم که در انتهای یک ترکیب دوگانه قرار دارد و به نظر می رسد که این موج B هنوز به پایان نرسیده است و می تواند تا مقاومت پیش روی سهم که در قیمت 435 الی 490 تومان واقع شده است پیشروی کند. پس از آن باید منتظر موج C فلت باشیم که یک موج نزولی است و می تواند به صورت خوشبینانه تا حدود 330 تومان قیمت را کاهش دهد و در حالت بدبینانه ممکن است تا کف قبلی سهم یعنی 250 تومان نیز پیشروی کند.

پس از پایان الگوی فلت که منجر به پایان موج (F) از الگوی دیامتریک بزرگ می شود نیز باید شاهد یک موج صعودی مناسب در جایگاه موج (G) دیامتریک باشیم که بسته به شرایطی که برای الگوی فلت رخ می دهد می تواند تا حدود سقف ماژور سهم و یا فراتر از آن پیشروی کند. علی الحساب برای این موج در تصویر تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 هدف 62 تا 78 درصد فیبوناچی موج (E) دیامتریک را در نظر گرفته ایم که در حدود 1250 تا 1800 تومان می باشد اما با کامل شدن موج (F) دیامتریک باید این هدف را دقیق تر کرد.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 :

اگر به دنبال سرمایه گذاری میان مدت هستید و سرمایه سنگینی در اختیار دارید می توانید از الان اقدام به خرید این سهم کنید و از بخش های باقی مانده الگوی فلت به عنوان فاز تراکم بهره ببرید و تا رسیدن به هدف موج (G)، این سهم را نگهداری کنید. اما اگر یک تریدر کوتاه مدتی هستید می توانید یک خرید کوتاه مدت تا رسیدن سهم به اولین مقاومت انجام دهید و پس از آن از سهم خارج شوید تا موج C فلت ساخته شود سپس اقدام به خرید دیگری به قصد گرفتن سود موج (G) کنید.

حد ضرر معامله کوتاه مدتی برای گرفتن موج B نیز می تواند 325 تومان باشد و با بالا رفتن قیمت می توان این حد ضرر را ارتقاء داد. همچنین برای معامله میان مدت نیز می توان کف قیمتی سهم را به عنوان حد ضرر در نظر گرفت و پس از کامل شدن موج C از الگوی فلت نیز می توان حد ضرر را به انتهای موج C فلت منتقل کرد در نهایت با بالا رفتن قیمت می توان حد ضرر را ارتقاء داد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال چارت خاذین شماره 2 مفید واقع شود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
22 روز قبل

با سلام و عرض خسته نباشید
استاد بنظرتون خاذین و مرقام به محدوده ی خرید رسیده اند یا فعلا صبر کنیم؟
متشکرم از همراهی و حمایتتون

مشاهده دیگر مطالب

See other content