تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ | موج شماری Gold به سبک نئوویو

بررسی ساختار چارت طلای جهانی (انس) از منظر نئوویو در تایم فریم هفتگی و روزانه

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ که درخواست زیادی برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم چرا که می تواند نقش مهمی در تصمیم گیری های اقتصادی ایفا کند. این تحلیل در دو تایم فریم هفتگی و روزانه انجام شده است تا دقت تحلیل افزایش یابد و بتوانیم به نحو بهتری از آن استفاده کنیم. اما قبل از ارائه تحلیل جدید طلای جهانی یا انس اجازه دهید نتیجه تحلیل قبل این چارت را بررسی کنیم و بعد به ارائه تحلیل جدید بپردازیم. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل طلای جهانی شماره ۱۹ :

تحلیل قبلی انس را می توانید در پایین همین نوشته در بخش مطالب مرتبط بیابید. چنانچه از این تحلیل پیداست در قیمت 1275 دلار انتظار داشتیم که انس حداقل تا قیمت 1158 افت کند که اگر در حال حاضر به چارت بنگرید مشخص است که قیمت تا 1160 دلار افت کرده و می توان گفت که با تلرانس بسیار کمی تارگت نزولی تحلیل تاچ شده است. پس از آن انتظار صعود قیمت تا 1400 دلار را داشتیم که این اتفاق نیز رخ داد و قیمت تا این محدوده بالا آمد و از این محدوده نیز عبور کرد. مجموع این دو حرکت نزولی و صعودی 3550 پیپ سود ایجاد کرد که طبق تحلیل بود اما عبور قیمت از 1400 دلار باعث تغییر احتمالات و بهتر روشن شدن وضعیت این چارت شده است که تحلیل جدید آن در این پست تقدیم حضورتان می شود.

شرح تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ :

چیزی که با پیشروی امواج نمایان شده است این است که طبق تصویر تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ قیمت طلای جهانی درون یک الگوی فلت بزرگ قرار دارد که آن را با لیبل های ABC قرمز رنگ بزرگ درون دایره مشخص کرده ایم و موج A این فلت بزرگ با کمی اغماض یک الگوی زیگزاگ می باشد و همچنین موج B آن را بایستی یکی از ساختارهای مثلثی در نظر گرفت چرا که در دو شاخه اول از موج B که با لیبل های (A) و (B) آبی رنگ مشخص شده اند دو الگوی کارکشنی را مشاهده می کنید که انتهای شاخه دوم که یک مثلث انقباضی افقی می باشد نتوانسته به حداقل 62 درصد رتریس شاخه اول برسد بنابراین در چنین وضعیتی احتمال فلت شدن یا زیگزاگ شدن ساختار درجه بالاتر کاملاً خط می خورد و باید به سراغ الگوهای پیچیده تر مانند مثلث ها برویم.

تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ | موج شماری Gold به سبک نئوویو
XAUUSD NEoWave Analysis | Weekly Cash Data

با توجه به نوع تناوبی که در این محدوده رخ داده است و همچنین مثلث انقباضی بودن شاخه دوم بهترین حالتی که می توانیم برای کل موج B تصور کنیم یک مثلث خنثی با شیب ملایم است که اجازه می دهد قیمت در موج (C) پس از شکستن مقاومت هایی مهم به خوبی رشد کند و تا حوالی سقف ماژور این چارت یعنی حوالی 1803 دلار رشد کند اما پس از آن با افت قیمت مناسب همپوشانی مناسب برای ایجاد یک الگوی مثلثی را ایجاد کند و موج D خود را شکل دهد. این موج D می تواند تا حدود 1258 دلار افت کند تا همپوشانی مثلث به درستی شکل بگیرد و پس از آن نیز احتمالاً شاهد شکل گیری موج (E) از مثلث خنثی خواهیم بود تا موج B بزرگ خاتمه یابد و راهی موج C بزرگ شویم و افت قیمت تا حوالی 900 دلار را نظاره گر باشیم.

چشم انداز پیش رو :

برای این که چشم انداز درستی از شرایط پیش روی این چارت بدست آوریم طبق تصویر دوم از تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ رفتار قیمت را در تایم فریم روزانه نیز بررسی کرده ایم که در واقع همان ساختار چارت هفتگی طلا را با جزییات بیشتری یا به عبارتی با موج شماری یک درجه پایین تر مشاهده می کنید. این امواج درجه پایین تر با کانال بندی و لیبل های قرمز رنگ در تصویر تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ تایم فریم روزانه مشخص شده است.

تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ | موج شماری Gold به سبک نئوویو | تایم فریم روزانه
XAUUSD NEoWave Analysis | Daily Cash Data

چنانچه از این ریز موجها پیداست طلا در حرکتی که با موج A سبز رنگ درون شاخه (C) مشخص شده است یک ساختار تند و تیز و خشن را به نمایش گذاشته است که یک الگوی ترکیبی دوگانه با ساختار ایزومتریک + مثلث انبساطی می باشد. چنین ساختاری قطعاً اجازه نخواهد داد که حرکت پر قدرتی در جهت مخالفش شکل بگیرد از این رو موج B سبز رنگ را یک اصلاح کند و فرسایشی متصور هستیم که می تواند به صورت نرمال در محدوده ی 1469 تا 1429 به اتمام برسد و همچنین در صورت پیشروی بیشتر حد نهایی آن 1398 دلار خواهد بود که این حدها با ابزار فیبوناچی درون تصویر تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ تایم فریم روزانه مشخص شده است. در این حدود می توان با حد ضرر مشخص شده یعنی 1390 دلار به دنبال پوزیشن خرید بود. همچنین وضعیت موج A و شرایطی که برای موج B انتظار داریم نشان می دهد که ساختار درجه بالاتر یعنی شاخه (C) آبی رنگ به احتمال قوی یک مثلث خواهد بود.

نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این موضوع است که ممکن است موج A سبز رنگ هنوز به اتمام نرسیده باشد و ترکیبی دوگانه به سه گانه تبدیل شود اما برای پوشش چنین وضعیتی یک باکس در تصویر رسم کرده ایم که در صورت سه گانه شدن ترکیب شاخه A بدانید که به احتمال قوی قیمت نخواهد توانست بالاتر از سقف باکس یعنی 1575 دلار حرکت کند و پس از آن باید راهی موج B سبز رنگ شویم.

اما با توجه به این که طلا ناحیه مقاومتی 1375 تا 1420 دلار را به تازگی شکسته است انتظار داریم که قیمت طبق تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ پس از پایان دادن به موج B سبز رنگ تا مقاومت مهم بعدی که حوالی سقف ماژور می باشد حرکت کند. این مقاومت در حدود 1800 دلار واقع شده است. با این حرکت موج C از (C) ساخته خواهد شد و پس از آن با توجه به این که موج D از مثلث باید با موج B همپوشانی داشته باشد انتظار افت قیمت تا محدوده موج B سبز رنگ را داریم که در این صورت بهترین مثلثی که می توان برای شاخه (C) آبی رنگ در نظر گرفت یک مثلث خنثی کانتر می باشد که با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ مشخص شده است.

در این مثلث موج E باید کوتاهتر از موج C باشد در نتیجه انتظار داریم که روند صعودی طلا پس از شکل دهی موج D سبز رنگ دچار ضعف شود و نتواند سقف جدیدی را توسط موج E سبز رنگ ثبت کند تا شرایط در ادامه برای ریزش فراهم شود و وارد موج (D) آبی رنگ از مثلث خنثی بزرگی شویم که موج B از فلت بزرگ را شکل خواهد داد. در این خصوص این امواج و حد و حدود دقیق تر آن بهتر است که در تحلیل بعدی صحبت کنیم که امواج نیز پیشروی بیشتری کرده باشند و بتوانیم براوردهای بهتری از چارت نیز داشته باشیم. در حال حاضر به صورت ضمنی مثلث خنثیِ موج B بزرگ را رسم کرده ایم تا گویای تقریبی از چیزی باشد که با اطلاعات فعلی به آن رسیده ایم.

چیزی که برای ترید هم اکنون از این تحلیل پیداست این است که در محدوده ای که برای موج B سبز رنگ در تایم فریم روزانه از تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ مشخص کرده ایم می توان با حد ضرر 1390 دلار اقدام به پوزیشن خرید کرد تا هدف 1800 دلار که می تواند سود قابل توجهی را ایجاد کند. پس از آن باید به دنبال فراهم شدن شرایط برای پوزیشن فروش بود. حدد ضرر مطرح شده و حد سود مشخص شده نشان دهنده ریوارد به ریسک بسیاری خوبی می باشد که می تواند ترید بر اساس تحلیل طلای جهانی شماره ۲۰ را توجیه پذیر کند.

امیدواریم این تحلیل مورد توجه و استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
23 نظر
 1. محمد میرمخملی

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر از تحلیلی که ارائه فرمودید
  نکته ای که در نتاقض با موجD با هدف ۹۰۰دلار به نظر میرسه ، این هست که ؛
  یا باید بیشتر شدن هزینه ی استخراج یک اونس طلا از قیمت جهانی آن را شدنی دانست
  یا اینکه امید داشته باشیم تا در آینده دانشمندان روشی ارزان تر و سریعتر برای استخراج طلا معرفی کنند.
  درواقع داده های فاندامنتال فعلی تایید کننده ی نزول قیمت اونس تا این محدوده قیمتی نیست همچنانکه ذیل تحلیل جنابعالی از دلار-ریال نیز اشاره نموده ام ، که داده های بنیادین حال حاضر اقتصاد ، نزول دلار به محدوه ی ۵ تا ۶ هزار تومان را تایید نمی نماید.
  با احترام و سپاس

  1. سلام جناب محمد عزیز.. با اجازه استاد عزیزم،
   نظر شخصی من اینه که برای ۵ سال آینده خیلی اتفاقات ممکنه پیش بیاد که مهمترینش که استارت این ریزش باشه رای نیاوردن ترامپ بعنوان آشوب ساز دنیا در دور دوم باشه و یا چیز های جایگزین طلا بشه بعنوان سرمایه مثلا ارزهای رمزی ….. البته این فقط یک دیدگاه هست.

   1. سلام خواهش می کنم.
    جناب میرمخملی عزیز، بله شما در تحلیل دلار ریال هم فرمودید که بنیاد کاهش قیمت دلار را همراهی نمی کند اما دلار در مسیر نزول قرار دارد. زمانی که دلار در کانال ۱۹۰۰۰ تومانی قرار داشت هم بنده نظرم به ریزش دلار بود اما بسیاری از افراد با دیدگاه های بنیادی مخالف ریزش بودند اما دلار الان در کانال ۱۱۰۰۰ تومانی است! بورس هم وقتی شاخصش ۶۱ هزار واحد بود تارگت ۳۰۰ هزار واحدی برای آن دادم اما خیلی ها به تمسخر گرفتند و آن را غیر ممکن می دانستند ولی الان شاخص بورس ۲۶۱ واحد است.
    در خصوص طلا بنده واقعا متوجه نمی شوم که شما کدام هزینه استخراج را می فرمایید که باعث می شود یک انس طلا در ۹۰۰ دلار به صرفه نباشد برای استخراج! طلا یک کالای سرمایه ای ست و ارزش آن ذاتی است و هزینه های استخراج درصد کوچکی از قیمت آن را شامل می شود!

 2. رضا

  عالی و بی نظیر مثل همیشه

  1. محبت دارید. زنده باشید.

 3. بسیار عالی و زیبا و چشم نواز … ممنون

  1. خواهش می کنم. سلام باشید.

 4. روح الله

  سلام، ممنون جناب رحیمی
  به لحاظ زمانی موج c چطور است؟ یعنی بعد از اصلاح به حوالی ۱۴۰۰ تا سقف چه زمانی موج c حرکت میکنه؟
  رفتار شارپی داره؟

  1. سلام خواهش می کنم.
   بله تحلیل زمانی در تحلیل انجام شده و نشان دهنده حرکت شارپ موج C تا سقف ۱۸۰۰ دلاری است.

 5. MORTEZA

  سلام
  استاد ارشیا من سوالی داشتم
  ایا نمیشه موج شماری را به شکل یک مثلث فرض کرد ABCDEکه موج Aاز ۱۷۰۰دلار تا ۱۱۸۴دلار بوده یعنی بجای موج شماری شما که بصورت ABCبعد (A)بعد دوباره موج B فرض کردین کلا بصورت ABCDEفرض کنیم
  باتشکر

  1. سلام خواهش می کنم.
   در شاخه های فعلی که نمیشه مثلث صحیحی پیدا کرد. اگر منظور شما ABC قرمز رنگ بزرگ است که فعلا ما فرض را بر فلت شدن ساختار می گذاریم به دلیل اتلاف زمان زیاد در موج B اما اگر موج C بزرگ به شکل شتابدار اتفاق نیفتاد به سراغ سناریوی مثلث خواهیم رفت.

 6. عباس حصارکی

  با سلام و عرص ادب خدمت جناب رحیمی عزیز
  باز هم مثل همیشه با جسارت و شجاعت تمام و در عین حال پر بار و علمی و بسیار جذاب تحلیل فرمودین به شخصه ارادت خاص نسبت به حضرتعالی دارم و تحلیل های شما بزرگوار را همیشه دنبال میکنم .
  خسته نباشین ِِ
  یک دنیا سپاسگذارم .

  1. سلام خواهش می کنم.
   بزرگوار هستید شما. محبت دارید. ممنونم.

 7. جواد کریمی

  سلام و وقت بخیر جناب آقای ارشیا رحیمی.
  سوال در مورد ریزش طلا در تاریخ ۴فوریه ۲۰۱۳ تا تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۳ که شما با لیبل (A) از A بزرگ تر در نظر گرفتید ، که طبق شواهد موج (A) بخشی از یک زیگزاگ بوده است ، فقط سوالی که برای بنده پیش آماده در ساختار موج A هست که از نظر ظاهری ۵ موج شتابدار با ۳ ممتد است اما نسبت فیبوناچی موج ۵ در کشیدگی ۳ ، ورای ۶۱.۸ موج ۳ بوده ،
  اگر امکانش هست توضیح مختصری درباره ای قسمت بفرمایید.
  ممنون و سپاس فراوان.

  1. سلام وقت بخیر.
   بله درست می فرمایید قانون امتداد در این قسمت به درستی ایفا نشده است و در مورد آن اغماض شده است. موج شماری همواره جستجوی حالت هایی است که یا هیچ قانونی در آنها نقض نشده باشد یا کمترین نقض قانون را شاهد باشیم. در خصوص چارت انس در این مورد اغماض قائل شده ایم.

   1. جواد کریمی

    سلام جناب رحیمی عزیز ،
    تشکر ویژه بابت صبر و حوصله فراوان شما در زمینه نیو ویو .
    موفق و پر سود باشید.

    1. سلام بزرگوار هستید. به همچنین. ممنونم.

 8. اسماعيل

  با سلام و احترام
  ضمن تشكر فراوان از استاد رحيمي عزيز، اگر فرض كنيم تحليل ۱۹ طلا پابرجا بوده و شاخه D اين ديامتريك، بصورت ايزمتريك بوده و مي تواند تا ۱۵۷۲ و يا در ۱۲۷% فيبوناچي تا ۱۶۶۷ رشد كند. در اين ايزومتريك احتمالي، موج D يك مثلث خنثي مي باشد(متاسفانه به دليل عدم الصاق عكس، امكان ارسال تحليل مقدور نيست)

  1. سلام زنده باشید.
   در آن صورت تحلیل دچار مشکل درجه می باشد و همچنین شدت و ضعف امواج سناریو را تایید نمی کند. توضیحات بیشتر در تالار پشتیبانی ارائه خواهد شد. اگر پکیج آموزشی ما را تهیه کرده اید می توانید از خدمات پشتیبانی در تالار پشتیبانی استفاده کنید و در آنجا سوالتان را دوباره مطرح کنید و تصویر مد نظرتان را هم ارسال کنید تا توضیحات کامل داده شود.

 9. محمدرضا حاجی میرزایی

  درود دارم استاد ارشیای عزیز.بینهایت خوشحالم که با شما آشنا شدم.و باعث افتخار هست که چنین اسطوره هایی در ایران داریم…به حق هست که بوسه ای بر دست چنین بزرگوارانی در مقام شاگردی زده بشه..گرچه مدتی هست از طریق پکیج نئو ویو جنابعالی مشغول مطالعه و فراگیری هستم ولی دانش و تبحر این نوع تحلیل ورای یادگیری حرفه ای نئو ویو هست…به امید روزی که شاگردان شما همچون من روزی به این درجه از علم و بردباری و فروتنی برسیم.سالم و پایدار و شاد باشید.

  1. درود بر شما
   شما بزرگوارید. خیلی ممنونم. کوچک شما هستیم برادر. ان شاء الله که در مسیر یادگیری این روش موفق و پایدار باشید. بعد از سختی یادگیری نئوویو راحتی بی حد و مرزی را تجربه خواهید کرد.
   شاد و سلامت باشید.

 10. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  طلا موج B سبزرنگ رو تكميل كرده؟
  با تشكر

  1. سلام خواهش می کنم.
   نه هنوز در حال ساختن موج B هست.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.