تحلیل ذوب شماره ۱۲ | موج شماری نئوویو چارت ذوب

بررسی روند خنثیِ چارت ذوب از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . پیرو صحبت امروزمان در کانال تلگرام در خصوص سهم ذوب، تحلیل جدید این سهم را آماده کرده ایم که در این پست تقدیم حضورتان می شود. اما پیش از آن شرح مختصری خواهیم داشت بر نتیجه تحلیل قبلی این سهم و بعد به شرح تحلیل ذوب شماره ۱۲ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۱۱ ذوب :

اگر به تحلیل شماره ۱۱ ذوب نگاهی بیندازید مشخص است که در زمانی که این سهم یک نزول نگران کننده را طی می کرد بیان کردیم که این سهم می تواند از حدود قیمت های 254 تا 224 تومان (با احتساب تعدیل چارت این سهم حدود قیمت 137 تا 121 تومان فعلی) به مدار صعودی برگرد و همینطور نیز شد و این صعود تا حدود سقف قبل سهم ادامه داشت و سودی در حدود 60 الی 65 درصد را ایجاد کرد. در ادامه به شرح ساختار امواجی که پس از این موج صعودی رخ داده است در قالب تحلیل ذوب شماره ۱۲ خواهیم پرداخت.

شرح تحلیل ذوب شماره ۱۲ :

پس از اتمام ساختار ترکیبی دوگانه زیگزاگ + فلت در این سهم که با حروف آبی رنگ در ابتدای چارت مشخص شده است روند صعودی خاتمه یافت و ترکیب به شکل سه گانه گسترش پیدا نکرد. در نتیجه این سهم وارد یک روند دیگر از نوع خنثی شده است. این روند خنثی طبق تصویر تحلیل ذوب شماره ۱۲ با توجه به ساختار امواجش می تواند یک الگوی ایزومتریک جاری یا دیامتریک جاری باشد که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده اند. 

در تصویر تحلیل ذوب شماره ۱۲ کانال بندی آبی رنگ با خطوط ضخیم به همراه لیبل های (A) تا (E) معرف الگوی ایزومتریک جاری است و در ادامه آن کانال بندی را با نقطه چین ادامه داده ایم که معرف الگوی دیامتریک جاری باشد و حروف (F) و (G) نیز مربوط به همین الگو می باشد. بین این دو الگو مدتی بعد می توانیم مشخص کنیم که کدام یک صحیح خواهد بود و فعلاً باید به سهم ذوب مقداری زمان دهیم تا با پیشروی امواج این موضوع را مشخص کند.

تحلیل ذوب شماره ۱۲ | موج شماری نئوویو چارت ذوب
Zob NEoWave Analysis 12 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

در مقطع کنونی باید منتظر تکمیل ساختار موج (E) باشیم و بعد ببینیم حرکت بعدی با چه قدرت و شدتی رخ خواهد داد تا مشخص شود که الگوی روند خنثی یک ایزومتریک بوده است و یا به یک دیامتریک تبدیل خواهد شد. چیزی که در حال حاضر مهم می باشد این موضوع است که طبق تحلیل ذوب شماره ۱۲ قیمت های فعلی این سهم یعنی 180 تا 185 تومان برای خرید کم ریسک تلقی می شود و انتظار داریم در حدود همین قیمت ها موج (E) کامل شود و راهی حرکت صعودی پس از آن شویم.

موج E با توجه به اندازه امواجش می تواند یک الگوی مثلث ریورس انقباضی باشد که در تصویر تحلیل ذوب شماره ۱۲ آن را با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص کرده ایم. پس از تکمیل این موج اگر ساختار روند خنثی یک ایزومتریک باشد حرکت پیش رو باید مطابق با فلش صورتی رنگِ ممتد رشد مناسبی را داشته باشد، اما اگر قرار باشد روند خنثی به شکل دیامتریک گسترش یابد احتمالاً همانند فلش های صورتی رنگ به شکل نقطه چین حرکت خواهد کرد و به تکمیل موج (F) و (G) خواهد پرداخت و پس از آن می تواند یک رشد مناسب را طی کند. فقط زمان می تواند مشخص کند که الگو دقیقاً چه خواهد بود اما با توجه به مدل تناوب امواج در این روند خنثی و زمان امواج درجه بالاتر احتمال ایزومتریک شدن ساختار را بیشتر می دانیم.

حد ضرر تحلیل ذوب شماره ۱۲ در حال حاضر 146 تومان می باشد که می توانیم پس از تکمیل شاخه (E) آن را به انتهای این شاخه ارتقاء دهیم. همچنین هدف حداقلی این سهم با توجه به وضعیت امواج درجه بالاتر می تواند هر جایی بین قیمت های 460 تا 840 تومان باشد که این ناحیه با ترازهای فیبوناچی مشخص شده است. البته با جاری شدن ساختار موج B بزرگ یا همان روند خنثی این تارگت بسیار محتاطانه انتخاب شده است و اگر تحلیل صحت داشته باشد سهم ذوب می تواند اهداف بالاتری را هم رویت کند. در نتیجه مشخص است که با توجه به قیمت خرید اعلام شده و حد ضرر و حد سود مشخص شده در تحلیل ذوب شماره ۱۲ میزان ریوارد به ریسک این تحلیل بسیار بالاست و ترید بر اساس آن را توجیه پذیر می کند.

5 2 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
62 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

مهدی
مهدی (@aghmahdi)
مشترک
6 روز قبل

سلام استاد وقتتون بخیر
استاد موج A قرمز رنگ بزرگ اگر شاخه ای از یک زیگزاگ در نظر گرفته شده است چرا ساختار شتابدار ۵ تایی ندارد؟ مگر زیگزاگ به صورت ۵۳۵ نباید باشد؟

روزبه قبادی
روزبه قبادی (@rouzbeh-ghobadi)
مشترک تالار
1 ماه قبل

سلام جناب رحیمی
با‌ تحلیل شما تا ۸۳۰ تومان اومدم و با تحلیل کلاسیک به ۱۲۰۰ رسیدم و الان از اینده نمودار خبری ندارم میشه الان به صورت مختصر از چشم انداز پیش رو سهم یه توضیحی بدید؟!
ممنونم

روزبه قبادی
روزبه قبادی (@rouzbeh-ghobadi)
مشترک تالار
پاسخ به  ارشیا رحیمی
1 ماه قبل

ممنون استاد

عليرضا شرافتي
عليرضا شرافتي (@alireza9784)
مشترک تالار
2 ماه قبل

سلام جناب رحيمي
اهداف بعدي ذوب كجاست؟ هدفهاي تحليل زده شده. آيا بالاتر خواهد رفت؟ ممنونم

محمد سعیدی نژاد
مشترک
3 ماه قبل

سلام و احترام
تشکر بابت زحمات دلسوزانه تان

امکان اینکه هدف موج c به اعداد بالاتر از نمودار (تا محدوده ۱۲۰۰) گسترش یابد وجود دارد؟

عليرضا
عليرضا (@alireza9784)
مشترک تالار
4 ماه قبل

سلام جناب رحيمي
ممنون ميشم كه بر اساس قدرت موج فعلي بفرماييد كه هدف ۵۹۸ خواهد بود يا سطح بعدي در ۸۳۰؟ و اينكه از لحاظ زماني به انتهاي موج فعلي چقدر مونده است؟
با تشكر

shamlou
shamlou (@sham)
مشترک تالار
5 ماه قبل

سلام مجدد
درصورتیکه الگوی موج B قرمز ، دیامتریک جاری تایید شده باشه که این احتمال بیشتره ، هدف قیمتی ۲۷۰۰ الی ۳۳۰۰ پیش رو هست .

shamlou
shamlou (@sham)
مشترک تالار
5 ماه قبل

سلام استاد ۱-به نظر میاد انتهای موج E از B قرمز بالاتر از موج A قرمز تمام شده است و الگوی B قرمز یک ایزومتریک جاری شده در اینصورت طبق جدول رتبه بندی قدرت الگوها ، حرکت بعد از الگو حدود ۱۶۱.۸ درصد حرکت قبل از الگو خواهد بود و این یعنی قیمتی حدود ۲۴۰۰ الی ۲۹۰۰ تومان ، آیا درست متوجه شدم ؟ ۲- با توجه به اینکه موج B قرمز کمتر از ۶۱.۸ درصد از موج A قرمز را بازگشت کرده چه الگوهایی برای این حرکت می توان درنظر گرفت ؟ ممنون استاد از زحماتی که تو این…  ادامه نوشته »