تحلیل وپست شماره ۳ | موج شماری پست بانک به سبک نئوویو

بررسی ساختار موجی چارت پست بانک ایران از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل وپست شماره ۳ که طبق آن در روز گذشته در کانال تلگرام انستیتو، در مورد فرصت معاملاتی بوجود آمده در این سهم صحبت کردیم و بعد این سهم به صف خرید رسید و امروز نیز با صف خرید همراه شد. اما قبل از ارائه تحلیل جدید اجازه دهید مروری داشته باشیم به تحلیل قبلی این سهم و نتیجه ای که در بر داشت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۲ وپست :

چنانچه از تحلیل قبل وپست پیداست، بر اساس موج شماری انجام شده انتظار داشتیم که این سهم با رعایت حد ضرر 147 تومان به سمت تارگت 450 تومان حرکت کند که در عمل نیز این سهم پس از مقداری نوسانات شدید در حد فاصل قیمت های 253 تا 163 تومان بالاخره موفق شد از مقاومت های خود عبور کند و بدون تاچ کردن حد ضرر به حد سود مشخص شده در تحلیل دست یابد و البته این سهم فقط به تارگت مشخص شده اکتفا نکرد و تا سقف حدوداً 600 تومانی نیز پیشروی کرد و سودی در حدود 230 درصد را به ارمغان آورد. اما نوساناتی که به آن اشاره شد باعث شد که مجبور شویم مقداری در موج شماری گذشته تجدید نظر کنیم که در پاراگراف بعد به آن خواهیم پرداخت.

شرح تحلیل وپست شماره ۳ :

چنانچه از تصویر تحلیل وپست شماره ۳ پیداست به نظر می رسد که این سهم پس از پایان دادن به یک مثلث ریورس انقباضی که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ در تصویر مشخص شده است راهی یک ساختار ترکیبی دوگانه یا سه گانه شده است که با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند. این ساختار در ابتدا حاوی یک الگوی ایزومتریک است که پس از آن با شکل گیری یک X موج به نظر می رسد که وارد یک الگوی فلت شده باشد و هم اکنون نیز در موج C این فلت به سر می برد. به تصویر تحلیل وپست شماره ۳ دقت فرمایید:

تحلیل وپست شماره ۳ | موج شماری پست بانک به سبک نئوویو | تایم فریم هفتگی
Vapost NEoWave Analysis 03 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه شرح داده شد طبق تصویر تحلیل وپست شماره ۳ به نظر می رسد که وپست هم اکنون در موج C از یک الگوی فلت قرار داشته باشد که این الگوی فلت بخشی از یک ساختار ترکیبی صعودی است. این موج C بر اساس قوانین ویژه الگوهای ترکیبی به صورت نرمال می تواند تا حدود 750 تومان رشد کند که این تارگت توسط دو ابزار فیبوناچی که روی هم افتاده اند در تصویر تحلیل مشخص شده است. لذا با توجه به قیمت سهم در زمان اعلام این سهم در کانال تلگرام که در حدود 468 تومان قرار داشت و همچنین با حد ضرر 433 تومانی پیداست که این سهم برای تارگت اول خود نیز دارای ریوارد به ریسک بسیار خوبی است (60 درصد سود به 7 درصد زیان) و ترید بر اساس این تحلیل را توجیه پذیر می کند.

اما نکته ای که باید در تحلیل وپست شماره ۳ به آن دقت کرد این است که ساختار ترکیبی صعودی می تواند از دوگانه به سه گانه نیز تبدیل شود تا باز هم شاهد ادامه صعود در سهم باشیم. بدین منظور لازم است که پس از خاتمه موج C‌ از فلت اول در حدود 750 تومان یک X موج دیگر رخ دهد و سهم مدت کوتاهی را به استراحت بپردازد تا پس از آن نیز بتواند راهی هدف بالاتر خود یعنی در حدود 1000 تا 1185 تومان بشود. در نتیجه سهامداران می توانند پس از محدوده تارگت اول نیز مدتی را تأمل کنند تا مشخص شود که آیا ساختار ترکیبی پایان یافته یا سهم با ایجاد یک اصلاح دیگر در قالب X موج دوم می تواند راهی صعودی دیگر شود و به هدف دوم نیز دست خواهد یافت. در تصویر تحلیل وپست شماره ۳ محدوده تارگت دوم نیز با ابزار فیبوناچی مشخص شده است و همچنین بخشی از مسیری که برای X موج دوم و ساختار بعد از آن انتظار می رود نیز با فلش های صورتی رنگ نقطه چین مشخص شده است.

امیدواریم که تحلیل وپست شماره ۳ مورد توجه و استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
28 نظر
 1. دانیال

  سلام
  خسته نباشید
  ممنون از تحلیل زیباتون
  از لحاظ زمانی هرکدوم از تارگت ها رو بعد از طی چه مدت پیش بینی میشه تاچ کنه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید. خواهش می کنم.
   تارگت اولیه نهایتاً تا دو سه هفته آینده باید تاچ شود و تارگت دوم هم احتمالاً تا دو ماه آینده.

 2. میثم

  تشکر از زحمات شما.

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم.

 3. موسی

  متاسفانه این فلت ABC که فرمودید به چشم بنده زیگزاگ دیده میشه آموزش ها را هم دیدم الیوت ماینر هم بلدم فیتیله پیچ گشتم استاد ارشیای عزیز

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. میزان بازگشت موج B برای موج A هست که تعیین کننده می باشد. تشخیص الگو به چشم من و شما نیست. به ساختار و قانون است.

   1. محمد

    سلام خدمت استاد
    مگه خاتمه موج Aاز فلت قله دوم نیست؟ اگه هست موج Bاز نظر زمان کوچکتر از موجAاست با فیبو زمانی هم که اندازه بگیرم باز کوچک هست و میشه بکید الگوی موج Aاز فلت چه الگویی هست

    1. ارشیا رحیمی

     سلام
     اگر منظورتان فلت آخر تحلیل است که بله قله دوم خاتمه موج A است و اگر این موج ابتدا و انتهایش را درست مشخص کنید و اندازه گیری کنید موج B تقریباً زمانش برابر با A است. نکته این که خاتمه موج B هم مهم است که درست تشخیص داده شود تا زمانش برابر با A باشد. ساختار موج A هم ترکیب دیامتریک فلت است.

 4. موسی

  با عرض پوزش مجدد موسی هستم در ادامه سوال قبلی آیا به خاطر اصلاح بیش از ۶۱/۸ موج B نام فلت گذاشتید؟ یه لحظه یه مطلب نئوویوی یادم اومد که با وجود شباهت این الگو با زیگزاگ فقط نسبت فیبوی اصلاحی میتونه باعث این نامگذاری بشه

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم بله میزان بازگشت موج B در این مورد تعیین کننده بوده است. اگر ساختار موج A هم مشخص بود آن هم دلیل دیگری میشد برای تشخیص الگو چون در زیگزاگ موج A باید شتابدار باشد اما در فلت موج A اصلاحی خواهد بود.

 5. محمدامین

  توی قوانین xموج، این موج نباید از لحاظ زمانی و قیمتی از کوتاهترین موج ساختار قبل از خودش بزرگتر باشه؟ پرا در شکل شما نیست؟ و درباره ایزومتریک بحث شده بین دو موج …. باشند؟

  1. ارشیا رحیمی

   لطفاً سوالات تخصصی در مورد تحلیل ها را در تالار پشتیبانی مطرح کنید آنجا در خدمتتان هستیم.

 6. محمد

  سلام خدمت استاد
  استاد خاتمه موج Aاز فلت مگه قله دوم نیست؟اگه هست پس موجBاز فلت از نظر زمان کوچکتر از موجAاست من با ابزار اندازه که میگیریم کمتره دوم اینکه الگوی موجAاز فلت چه الگویی هست ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام کامنت دیگرتان که مشابه همین بود را پاسخ دادم.

 7. محمد

  ممنون از شما استاد که جواب سوالمو دادین

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم. زنده باشید.

 8. سید حمزه نیاکان

  درود بر شما واقعا سپاسگزارم
  پرتفوی من خیلی از سهمای کانال شما رو داره و گام به گام با صبر و حوصله داریم پیش میریم
  خدا پشت و پناهتون

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما
   خواهش می کنم زنده باشید. انشالله که پرسود باشید.

 9. محمد

  سلام استاد عزیز وقتتون بخیر
  از تایمی که تحلیل وپست ۲ رو ارائه کردید سهام رشد منفی داشته
  خواستم بدونم در تایم که پیش بینی کردید که سهم به هدفش اولش برسه (یعنی دو تا سه هفته) هدف تارگت رو میزنه؟
  و همچنین متشکرم بخاطر تحلیل عالی ذوب

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر خواهش می کنم.
   اگر به کانال تلگرام ما مراجعه کنید ما در ۱۷ دسامبر وپست را در قیمت حدوداً ۴۷۵ تومان معرفی کردیم و همچنین از بازدهی تحلیل قبل آن صحبت کردیم. در نتیجه وپست تا کنون بالاتر از قیمت خرید اعلام شده است و به هیچ وجه رشد منفی نداشته است. این موضوع در بند اول تحلیلی که در همین صفحه مشاهده می کنید نیز بیان شده است. از نظر رویت تارگت نیز این سهم می تواند در زمان مذکور به هدف برسد.

 10. حمیدرضا

  باسلام.استاد بنظرتون تا دو هفته آینده وپست صعودی هست و میشه ازش سود گرفت؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام، اگر اجازه دهند اصلاح فعلی سهم کامل شود بله می تواند از این اصلاح خارج شود و سقف جدیدی ایجاد کند.

 11. محمد

  با سلام خدمت شما. استاد به نظرتون سهم الگوی گفته شده رو نقض کرده؟ با توجه به این رفتار فرسایشی و اصلاحیش الگو معتبره یا خیر؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   ممکن است ساختار ترکیب نیاز به تغییراتی داشته باشد اما با اصلاحی که سهم به تازگی ساخته مشخص است که آماده یک صعود دیگر شده است.

 12. وحید

  سلام و خسته نباشید استاد عزیز
  مننون از تحلیل زیبا
  به نظرتون سهم آماده صعود دیگر هست یا اینکه صعود به پایان رسید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید خواهش می کنم.
   در صورتی که زیر ۶۷۵ تومان تثبیت نشود همچنان می تواند به فاز صعودی خود ادامه دهد.

   1. وحید

    ممنون سپاس فراوان

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.