تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 به روش نئوویو

ارائه دو سناریوی مختلف برای الگوی اصلاحی

7.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل جدیدی از سهم گلوکوزان با نماد بورسی غگل در خدمت شما هستیم تا وضعیت جدید این سهم را از منظر نئوویو مورد بررسی قرار دهیم و چشم انداز پیش روی آن را از این منظر مشخص کنیم. با شرح تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 :

همانطور که از تصویر زیر پیداست سهم غگل از سقف 1457 تومانی خود وارد یک روند نزولی قوی شد که تا 211 تومان پیش رفت و به موجب آن 85 درصد از قیمت این سهم کاسته شد. این روند نزولی در سه شاخه شکل گرفته است که هر سه آنها فرمت اصلاحی دارند و نمی توان آنها را در قالب یک الگوی زیگزاگ یا یک الگوی فلت موج شماری کرد. همچنین طبق تصویر تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3، پس از این سه شاخه، یک موج صعودی کند در حال شکل گیری است که همچنان می تواند ادامه یابد.

بر این اساس باید برای شناسایی ساختار ناحیه اصلاحی به سراغ الگوهای پیچیده تر مانند مثلث یا دیامتریک و … رفت و موج صعودی فعلی را موج D آن در نظر گرفت. اما بر اساس شرایط قیمتی و زمانی سه موج ابتدایی، محتمل ترین الگو برای این ناحیه اصلاحی می تواند یک مثلث ریورس انقباضی باشد که می تواند در دو حالت افقی و کانتر شکل بگیرد.

در تصویر تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 نیز هر دو حالت الگو با خطوط صورتی رنگ مشخص شده است و کانال بندی حالت افقی و لیبل های هر دو حالت نیز به رنگ سبز مشخص شده اند. همچنین الگوی داخلی موج D نیز با کانال بندی و لیبل های مشکی رنگ شمارش شده است که بر اساس آن به نظر می رسد الگوی این موج یک دیامتریک و با احتمال کمتر یک سیمتریکال باشد.

تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

چشم انداز پیش رو :

همانطور که گفته شد مثلث ریورس انقباضی ای که برای ناحیه اصلاحی سهم غگل در نظر گرفته شده است می تواند در دو حالت افقی و کانتر شکل بگیرد. اگر حالت افقی رخ دهد موج صعودی فعلی می تواند تا حدود 610 تومان صعود کند و اگر حالت کانتر شکل بگیرد موج صعودی فعلی می تواند تا حدود 460 تومان به صعود ادامه دهد تا موج D مثلث کامل شود.

پس از آن نیز باید شاهد شکل گیری موج E مثلث باشیم که طبق تصویر تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 در حالتی که مثلث افقی باشد، این موج می تواند بین قیمت های 610 تومان تا 460 تومان ایجاد شود و اگر مثلث کانتر شود نیز موج E از حدود قیمت 460 تومان آغاز شده و تا حدود 350 تومان ادامه خواهد داشت. توجه شود که در حالت مثلث کانتر، اگر موج E شدت بیشتری از خود نشان دهد ممکن است عمیق تر شود.

با تکمیل شدن الگوی اصلاحی در قالب مثلث ریورس انقباضی نیز باید شاهد یک موج صعودی مناسب باشیم که طبق تصویر تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 در حالتی که الگوی ناحیه اصلاحی افقی شده باشد حرکت بعدی می تواند حداقل به قیمت 1000 تا 1300 تومان برسد تا الگوی مثلث تأیید شود و پس از آن نیز اولین اهداف قابل دسترس برای این سهم در حدود 1800 تا 2600 تومان خواهد بود. در حالتی که مثلث مدل کانتر شود نیز اهداف ذکر شده مقداری کاهش خواهند یافت.

استراتژی ترید بر اساس تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 :

از آنجایی که هنوز با اطمینان نمی توان گفت که الگوی ناحیه اصلاحی حالت افقی به خود خواهد گرفت یا کانتر، پس ترید روی این سهم مناسب افراد ریسک گریز نیست اما افرادی که ریسک پذیر هستند می توانند با دید میان مدت به صورت پله ای در نواحی باقی مانده از الگوی اصلاحی خرید خود را تکمیل کنند تا در صورت وقوع تحلیل تکنیکال چارت غگل شماره 3 و ایجاد موج صعودی مورد انتظار از سود ایجاد شده بهرمند شوند. حد ضرر ترید نیز علی الحساب می تواند شکست 350 تومان و تثبیت قیمت زیر این قیمت در نظر گرفته شود.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
43 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
بامشاد

سلام استاد عزیز روزتون،خوش.
جسارتا الان غگل در چه مرحله ای هستش؟؟
موج D که در پیام قبلی فرمودین؟؟
من میخوام تازه ورود کنم؟به نظرتون ورود کنم یا نه؟؟و بهترین زمان و قیمت خرید کی هستش؟

محمد گلمحمدی

عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد رحیمی عزیز. استاد با توجه به ضعف و شیب کم صعود غگل ایا این امکان دارد تا یک لگ نزولی دیگر زیر سقف 590 تومان داشته باشیم یا قیمت میتواند با همین شیب از محدوده 590 عبور کند و به اهداف بالاتر برسد؟ در صورت امکان مقداری درباره ی ساختار اصلاحی چند ماه اخیر و چشم انداز پیش رو توضیح بدید. مچکرم

Ali Nade

سلام و عرض ادب
استاد چارت رو بروزرسانی نمیکنید؟

Ali Nade

همچنان تارگت قبلی مدنظره؟

محمد گلمحمدی

عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد رحیمی و تشکر بابت ارایه تحلیل هاتون. استاد با توجه به عمق موج e مثلث در سهم غگل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سهم را چه اعدادی میبینید؟ ایا قبل از تاچ شدن سقف تاریخی سهم پیشنهاد سیو سود دارید؟ ساختار در جه بالاتر سهم را در تحلیل شماره دو یک دیامتریک تشخیص دادید که اصلاح دوسال اخیر موج D انرا تشکیل میداد. با توجه به گسترش موج دی هنوز همان ساختار پا برجاست یا خیر؟ در صورت امکان ساختار درجه بالاتر را اپدیت بفرمایید. متشکرم

بامشاد

سلام استاد روزتون خوش.
اوضاع حال حاضر غگل به چه صورت هستش؟؟آیا امیدی به رشد سهم هستش؟؟شرایط موجی سهم چگونه هست؟؟هنور در موج e الگوی مثلث هستیم؟؟بعد از پایان این موج ایا سهم اماده رشد شارپ میشه؟؟

یزدی زاده

با سلام و احترام خدمت استاد محترم
اگر امکان دارد تحلیل “غگل” را آپدیت فرمایید. با تشکر

moatamedy

سلام جناب رحیمی می تونم خواهش کنم نظرتون رو در خصوص شرایط فعلی غگل بفرمائید. آیا هنوز تارگت هایی که در تحلیل قرار دادید امکان دستیابی دارند؟
با سپاس و احترام

مشاهده دیگر مطالب

See other content