تحلیل حکشتی شماره ۳ | موج شماری چارت سهم حکشتی به سبک نئوویو

ادامه بررسی ساختار امواج چارت سهم حکشتی در اشل روزانه

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. با بروزرسانی تحلیل حکشتی در خدمت شما هستیم که چند روز پیش نیز در کانال تلگرام انستیتو، کامنت جدیدی در خصوص آن درج کردیم و از رشد قریب الوقوع حکشتی صحبت به میان آوردیم. قبل از آن اجازه دهید مروری داشته باشیم بر نتیجه تحلیل قبل این سهم و بعد به شرح تحلیل حکشتی شماره ۳ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۲ حکشتی:

چنانچه از تحلیل شماره ۲ حکشتی پیداست در آن تحلیل انتظار داشتیم که حکشتی از قیمت هایی در حدود 578 تومان یک فاز صعودی را طی کند و به حدود تارگت 920 تا 1080 دست یابد. اگر الان به چارت سهم نگاهی بیندازید مشخص است که سهم طبق پیش بینی وارد فاز صعودی شد و تا قیمت 801 تومان نیز رشد کرد و بعد با ایجاد ضعف نشان داد که به همین میزان رشد بسنده کرده است و قصد ادامه تا هدف مورد انتظار را ندارد. در هر صورت این سهم پس از این فاز صعودی وارد یک اصلاح عمیق شد و به حدود قیمت های قبل بازگشت و بعد با ایجاد یک ناحیه رنج آماده صعود دیگری شد که در شرح تحلیل حکشتی شماره ۳ به آن خواهیم پرداخت.

شرح تحلیل حکشتی شماره ۳ :

حکشتی پس از ایجاد موج E سبز رنگ در اشل روزانه در قالب یک الگوی مثلث خنثی وارد یک فاز صعودی در قالب موج F از یک دیامتریک شد که تا حدود 525 تومان ادامه یافت. اگر در تصویر تحلیل حکشتی شماره ۳ به انتهای موج F نگاه کنید مشخص است که این سهم مدتی را در یک محدوده به نوسان پرداخته است تا آماده رشد دیگری شود و با اتمام الگوی شاخه F نیز در نهایت وارد یک شاخه صعودی شده است که با لیبل G سبز رنگ مشخص شده است.

شاخه G نیز تاکنون نشان داده است که به احتمال قوی در قالب یک الگوی دیامتریک از نوعی خاص در حال پیشروی می باشد که دارای شاخه a بلند می باشد و بر همین اساس موج g آن نیز می تواند مشابه موج a یک شاخه تند و تیز باشد. ساختار این دیامتریک در انتهای تصویر تحلیل حکشتی شماره ۳ با کانال بندی و لیبل های سیاه رنگ مشخص شده است.

تحلیل حکشتی شماره ۳ | موج شماری چارت سهم حکشتی به سبک نئوویو
Hekeshti NEoWave Analysis 03 | Daily Cash Data

لازم به ذکر است که تحلیل هفتگی حکشتی نیز در قالب تحلیل شماره ۱ ارائه شده است که می توانید آن را مشاهده کنید تا بهتر متوجه شوید که دیامتریکی که در تحلیل روزانه به آن پرداخته ایم کجای ساختار هفتگی قرار دارد.

چشم انداز پیش رو :

با توجه به آنچه که در شرح تحلیل گفته شد شاخه G از دیامتریک سبز رنگ در قالب نوعی از دیامتریک رشد کرده است که در آن موج g سیاه رنگ می تواند مشابه موج a یک موج کشیده باشد که قابلیت صعود تا هدف 949 الی 1008 تومان را دارا است. درست در همین محدوده قیمتی یک تراز مهم قیمتی دیگر که از پروجکشن موج A دیامتریک سبز رنگ بدست آمده است هم وجود دارد که می تواند بر اهمیت این تراز قیمتی بیفزاید و البته در همین محدوده مقاومت مهم 1000 تومان که جنبه روانی بر ذهن معامله گران نیز دارد هم وجود دارد که باز هم دلیل دیگری بر اهمیت تراز قیمتی مشخص شده در تصویر تحلیل حکشتی شماره ۳ می باشد.

پس از اتمام دیامتریک کوچکتر که با لیبل ها و کانال بندی سیاه رنگ مشخص شده است، طبق تصویر تحلیل حکشتی شماره ۳ این سهم می تواند با ایجاد یک X موج و مدتی استراحت آماده صعودی دیگر از همین درجه شود یا این که می تواند به همین ساختار دیامتریک اکتفا کند و وارد ریزشی شود که از یک درجه بالاتر است و در واقع موج (F) از دیامتریک هفتگی سهم را شکل خواهد داد. در هر صورت باید در آن مقطع زمانی مقداری به سهم زمان داد تا روشن کند که کدام یک از این دو سناریو را انتخاب می کند و بعد می توانیم در خصوص احتمالات پیش رو با قطعیت بیشتری صحبت کنیم.

قابل ذکر است که حد ضرر این تحلیل مطابق با تصویر تحلیل حکشتی شماره ۳ در 650 تومان قرار گرفته است که نسبت به تارگت ارائه شده فاصله بسیار کمتری تا قیمت ورود به معامله دارد و این نشان دهنده ریوارد به ریسک معقول این تحلیل است و ترید بر اساس این تحلیل را توجیه پذیر می کند.

امیدواریم این تحلیل مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد. 

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
14 نظر
 1. علیرضا محرابی

  سلام. روز به خیر و با تشکر از زحمات شما. امروز ۹۸/۱۰/۱۴ قیمت سهام حکشتی ۷۰۴۹ ریال می باشد آیا امروز صلاح هست که سهام خریداری بشود و یا باز هم منفی خواهد خورد. و آیا به تارگتهای معرفی شده خواهد رسید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. عذرخواهی می کنم بابت تاخیر در پاسخ.
   با توجه به این که بعد از ارسال سوال شما بازار نزولی شده و حکشتی هم اصلاح کرده فکر می کنم پاسخ سوالتون روشن شده. اما در وضعیت فعلی به نظرم کم کم بازار در این قیمت ها برگشت داشته باشه که حکشتی هم میتونه همینطور باشه.

 2. نیما فلاح

  با سلام
  استاد گرامی به نظر جناب عالی آیا نگهداری سهام حکشتی برای زمان بلند مدت ( ۵ سال ) و شرکت در مجمع (افزایش سرمایه ) و با در نظر گرفتن شاخص بالتیک و …. گزینه مناسبی می باشد .
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   قطعاً‌ یک سهم در بازه زمانی ۵ ساله بالا و پایین های بسیاری را تجربه خواهد کرد که می تواند از نظر مالی و روحی فشار زیادی را به شما وارد کند. افزایش سرمایه نیز زمانبر است و اغلب اوقات بازی سودساز آن قبل از مجمع افزایش سرمایه خواهد بود. به نظر بنده اگر در یک مدت ۵ ساله در صعودهای سهم حضور داشته باشید و در نزولهای آن خارج شوید هم فشار روحی کمتری متحمل خواهید شد و هم بازدهی بهتری خواهید داشت.

 3. گلزار

  سلام استاد وقت بخیر
  امروز ۷ بهمن و حکشتی در قیمت۱۰۳۶۱ صف خرید است با توجه به اهداف پیش رو اضافه کردن سهم را پیشنهاد می دهید یا اعتقاد به استراحت و اصلاح دارید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   خرید باید در نقطه ای انجام شود که بتوان حد ضرر مناسبی هم تعیین نمود. اگر قصد خرید دارید باید بگذارید سهم یک اصلاح کوچک (حتی در حد ۱ تا ۳ کندل) داشته باشد که حد ضررتان را زیر آن قرار دهید.

 4. مهدي

  سلام استاد ؛ وقت بخير
  با توجه به قيمت امروز ۱۵ بهمن حکشتي ۱۲۵۷ ت در صف خريد ؛ ونيز اهداف تحليل شماره ۳ اين سهم الان امکان ارائه تحليل ادامه روند اين سهم هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   تارگت اعلام شده تارگت نرمال سهم بوده است و طبیعی است که سهم می تواند فراتر هم برود و مشکلی برای تحلیل ایجاد نمی کند. در صورت لزوم آپدیت تحلیل ارائه می شود.

 5. علی

  سلام ، حاجی حکشتی ۱۲۰۰ هم رد کرد . هدف آخرش چنده یه بروزرسانی کنید چارتش رو . تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام، ۱۲۰۰ هدف نرمال سهم بود و طبیعی است که با وجود قدرت مضاعف در روند سهم قیمت های بالاتر هم دیده شود. در صورت نیاز تحلیل سهم بروزرسانی خواهد شد.

 6. مارال

  سلام، آقای رحیمی تا اینجا با شما ۹۰ درصد گرفتیم بابتش ممنونم.
  میدونم درخواستا زیاده ولی امیدوارم تحلیلتونو آپدیت کنید خروجمونم با شما باشه.
  دو به شکم اینجا با سیگنالای جدیدتون عوضش کنم یا نه.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   مادامی که تقاضای خوبی روی سهم هست نگهداری کنید. زمانی باید از یک سهم خارج شد که ضعف مشهود در روند صعودی آن دیده شود. آپدیت تحلیل هم اگر نیاز شود چشم.

 7. Partovei

  جناب رحیمی عزیز ممنون بابت زحمات و تحلیل های عالیتون
  میخواستم بپرس که حال که حکشتی مطابق و فراتر از تحلیلتون قراردارد(یعنی ۱۰۰۸تومان)نیازی به آپدیت تحلیل نیست؟اصلاح چه زملنیست؟

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم.
   موج صعودی حکشتی بسیار قوی ظاهر شده است پس بعید است که همین جا خاتمه یابد. اگر اصلاحی هم در سهم رخ دهد می تواند یک X موج باشد که فقط جنبه صرف زمان داشته باشد و بعد می توان رشد بیشتری هم انتظار داشت. در هر صورت زمان اجازه دهد تحلیل را بروزرسانی خواهیم کرد.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.