تحلیل حریل شماره ۱ | موج شماری چارت حریل به سبک نئوویو

بررسی ساختار امواج چارت سهم ریل پرداز سیر (حریل) از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل حریل شماره ۱ تا بتوانیم یک موقعیت معاملاتی مناسب دیگر را هم با شما همراهان به اشتراک بگذاریم. با بررسی های انجام شده بر روی چارت این سهم به سبک نئوویو مشخص است که این سهم نیز در ابتدای یک حرکت صعودی مناسب قرار دارد که می تواند سود مناسبی را ایجاد کند. برای شرح تحلیل حریل شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل حریل شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل حریل شماره ۱ پیداست، این سهم از قیمت 138 تومان وارد یک رالی پرشتاب شد که در قیمت 313 تومان خاتمه یافت. این رالی با توجه به مشخصاتش می تواند موج (A) قلمداد شود که با لیبل آبی رنگ مشخص شده است. پس از آن به نظر می رسد که یک مثلث انقباضی جاری رخ داده است که با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ در تصویر تحلیل حریل شماره ۱ مشخص شده است.

این مثلث نقش موج (B) را در ساختاری درجه بالاتر ایفا می کند و به دلیل وجود این مثلث است که نمی توان شاخه قبلی را موج (1) در نظر گرفت چرا که در موج (2) احتمال وجود یک مثلث انقباضی بسیار ضعیف است. همچنین از آنجایی که با کمی اغماض می توان موج (A) را یک شتابدار در نظر گرفت می توان گفت که ساختار درجه بالاتر می تواند یک زیگزاگ باشد.

در مقطع کنونی با توجه به تصویر تحلیل حریل شماره ۱، به نظر می رسد که مثلث انقباضی جاری که در پاراگراف قبل به آن اشاره کردیم خاتمه یافته باشد و موج 1 و 2 از (C) نیز رخ داده اند که این دو شاخه از موج (C) نیز با لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند و در ادامه نیز انتظار داریم که شاهد شکل گیری موج 3 ، 4 و 5 از (C) باشیم تا ساختار شتابدار موج (C) تکمیل گردد.

البته یک احتمال ضعیف نیز وجود دارد که ممکن است به خاطر وضعیت شاخه (A) که اندکی مبهم می باشد این شاخه یک الگوی شتابدار نباشد و انتظار ما برای این که شاخه (C) نیز شتابدار شود انتظار صحیحی نباشد اما احتمالات قوی نشان می دهد که ساختار هر دو شاخه شتابدار خواهد بود و ما نیز این سناریو را ارائه کرده ایم. البته بر اساس وضعیتی که مثلث انقباضی دارد فارغ از ساختار امواج (A) و (C) ، دستیابی به تارگت داده شده در تصویر تحلیل حریل شماره ۱ بسیار محتمل است که در پاراگراف بعدی به توضیح خواهیم پرداخت.

تحلیل حریل شماره ۱ | موج شماری چارت حریل به سبک نئوویو
HeReyl NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو:

چنانچه گفته شد به نظر می رسد که هم اکنون در شروع موج 3 از (C) قرار داریم و انتظار یک رشد قوی از این سهم می رود. اما با توجه به این که موج (B) بزرگ یک مثلث انقباضی جاری می باشد حرکت پسا مثلثی حداقل باید به سطح 162 درصد موج B از این مثلث دست یابد که این سطح به رنگ قرمز در تصویر تحلیل حریل شماره ۱ مشخص شده است و قیمت 868 تومان را نشان می دهد. این سطح نزدیک به لول 100 درصد فیبوناچی که برگرفته از شاخه (A) می باشد نیز هست و همین موضوع اعتبار این سطح را افزایش می دهد.

مساله ی دیگری که در این چارت باید به آن توجه شود این است که با توجه به طول موج 1 از (C)، یکی از دو موج 3 یا 5 از (C) باید ممتد شوند تا حرکت پسا مثلثی بتواند به اولین سطح مورد نیاز برای تایید مثلث یعنی 868 تومان دست یابد و از طرفی، برای این که ساختار موج (C) به شکل یک 5 موجی کامل شود باید یک موج 4 و 5 نیز شکل گیرد که در حالت نرمال صعود سهم را تا سطح 1000 تومان سبب خواهد شد.

بر همین اساس ما کل موج (C) را در تصویر تحلیل حریل شماره ۱، یک شتابدار 3 ممتد در نظر گرفته ایم که درصد وقوع آن از شتابدارهای 5 ممتد بیشتر است و طول حداقلی موج 3 آن را تا سطح 868 تومان در نظر گرفته ایم و پس از وقوع موج 4 نیز انتظار صعود سهم تا حدود 1000 تومان را داریم. البته همانطور که گفته شد وقوع شتابدار 5 ممتد هم جزو سناریوهای پیش رو هست اما آنچه که مهم است این است که ساختار موج (C) در هر حالت می تواند تا 868 تومان و در صورت وجود قدرت کافی تا حدود 1000 تومان پیشروی کند.

پس از کامل شدن موج (C) آبی رنگ هم باید مقداری به سهم زمان داد تا روشن شود که یک (X) موج رخ خواهد داد یا این که روند سهم نزولی می شود. سهامداران باید دقت داشته باشند که نزدیک به اهداف تحلیل حریل شماره ۱ در صورت وقوع ضعف، شناسایی سود کنند و مدتی صبر کنند تا وضعیت سهم روشن شود.

حد ضرر این تحلیل زیر کف موج 2 از (C) قرار گرفته است که قیمت 4170 را نشان می دهد و تا قیمت اعلام شده در کانال تلگرام که 475 تومان می باشد (اندکی بعد از وقوع تریگر ورود) حدود 12 درصد فاصله دارد و در آن سود اولین حد سود تحلیل حریل شماره ۱ حدود 82 درصد و تا تارگت 1000 تومانی حدود 110 درصد می باشد که مقایسه حد سود و حد ضرر این تحلیل نشان دهنده ریوارد به ریسک بسیار عالی آن می باشد و ترید بر اساس این تحلیل را توجیه پذیر می کند.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
28 نظر
 1. غزل

  سلام و عرض ادب.چه مدت طول می کشد تا حریل به تارگت ۱۰۰۰ تومان برسد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. احتمالاً دو تا چهار ماه زمان خواهد برد.

 2. mohsenmf

  با سلام و عرض ادب
  ممنون از تحلیل کامل و دقیق شما.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. خواهش می کنم.

 3. محمد ملک حسینی

  سلام استاد وقت شما بخیر من از شاگردهای شما نیستم ولی بزودی خواهم بود.
  ۱سوال داشتم فیبو ها را برای پیدا کردن تارگت روی کدوم موج ها زدین؟
  ضمنا بسیار سپاسگذارم از تحلیل های جامعی که به اشتراک میگذارید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر زنده باشید، در خدمتتان هستیم.
   برای پیدا کردن تارگت از ابزار پروجکشن استفاده شده و اندازه موج B از مثلث و همچنین موج (A) بزرگ از انتهای موج E مثلث پروجکت شده است.

 4. امیر

  سلام
  خیلی ممنون از تحلیلتون
  این تارگت زمانی چقدر طول می کشه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم. بین دو تا ۴ ماه می تواند به هدف برسد.

 5. ahmad7

  استاد سلام
  چرا در موج های b وd پساالگوی موج های قبلی به خوبی انجام نشده؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. اگر انتهای امواج را به درستی مشخص کنید پسا رعایت شده است. برای این کار باید تایم فریم پایین تر بررسی شود.

 6. فرخ شولی

  سلام استاد وقت بخیر.استاد میشه درمورد شتابدار بودن موج ۱ که لیبل زدید بیشتر توضیح بدید.در تصویر همپوشانی دیده میشه

  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   خیر آن قسمت همپوشانی ندارد و یک شتابدار ۱ ممتد است.

 7. keivan

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب آقای رحیمی
  با توجه به افزایش سرمایه حریل تحلیل فوق تغییر میکنه؟چون قیمت بازگشایی احتمالا ۲۹۴ باشه.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   افزایش سرمایه مگر نهایی شده است؟ فکر می کنم ابتدا باید میزان افزایش سرمایه مشخص شود و بعد مجوز از سازمان گرفته شود. در هر صورت حتی اگر افزایش سرمایه انجام شود ساختار امواج بعد از تعدیل فرقی نخواهد کرد. فقط اعداد تارگت و حد ضرر باید تعدیل شوند.

 8. امین

  درود
  اگر محبت بفرمایید تارگت اصلاح شده بعد از افزایش سرمایه را اعلان کنید ممنون میشوم ..
  افزایش سرمایه ۷۰درصدی اعمال شد و امروز با ۳۰ درصد بازگشایی گردید ولی مقبول واقع نگردید

  با سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما
   دیتای تعدیل شده سهم به دستمون برسه چشم. تحلیل جدید میزنیم.

   1. امین

    درود بر شما باد
    ممنون از پیگیری‌تان و همچنین دنبال کردن لحظه‌ای سهم مدنظر..
    همانطور که شاهد بودید دو بار میچینگ را رد کردند و درنهایت ۵ درصدی باز شد :/
    بنده شخصا تعدیل شده را در محدوده ۵۸۸ الی ۶۰۰ تومان محاسبه کردم و اولین هدف نیز در محدوده ۴۳۰ تومان شناسایی کردم ولی به هر حال منتظر نظر کارشناسی جنابعالی هستم..

    سپاس از شما

    1. ارشیا رحیمی

     درود بر شما. خواهش می کنم.
     به محض دریافت چارت تعدیل شده حتما تحلیل جدید ارائه خواهد شد. اما به نظرم هدف حدود قیمتی است که فرمودید.

 9. آرمان

  سلام جناب رحیمی، جسارتا می خواستم بدونم حریل افزایش سرمایه داده!؟! تو پرتفوی بنده تعداد سهام عوض نشده متاسفانه. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. بله ۶۹.۶ درصد افزایش سرمایه از اندوخته داشته. سهام جایزه آن مدتی بعد به سبد شما افزوده می شود.

 10. حامد

  سلام جناب رحیمی خسته نباشید. حریل در نرم افزارهای نظیر رهاورد نمودار قیمتی تعدیل شده رو قرار دادن.امکانش نیست با نمودار این نرم افزارها چارت رو آپدیت کنید تا راهگشای ادامه روند حرکتی سهم برای سهامداران باشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید. به زودی نیز دیتای مفیدتریدر تعدیل می شود ولی اگر نشد با دیتای کندلی رهاورد، تحلیل جدید ارائه خواهیم کرد

 11. mohammadt

  سلام عرض ادب.
  با توجه به فعال شدن حد ضرر ۴۱۷ تومان و رسیدن به قیمت ۳۵۶ تومان، در حال حاضر ورود مناسب است یا خیر؟
  متشکرم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   این چارت مربوط به قبل از افزایش سرمایه حریل است. با افزایش سرمایه ای که داد قیمت های سهم باید تعدیل شود. با توجه به این موضوع قیمت حد ضرر بعد از افزایش سرمایه ۲۴۷ تومان است که معادل ۴۱۷ تومان قبل از افزایش سرمایه است.
   نقطه ورود هم اگر بخواهیم معادل سازی کنیم بعد از افزایش سرمایه می شود حدود ۲۶۵ تومان. بنابراین با رشد سهم تا ۴۲۰ تومان تا کنون ۵۸ درصد بازدهی ایجاد شده است و به هیچ وجه نمی توان گفت که حد ضرر سهم تاچ شده است.
   می توانید چارت تعدیل شده سهم را در رهاورد۳۶۵ مشاهده کنید.

 12. اسما

  ببخشین اقای رحیمی گل چارت بزاگرس کاملا چارتی شبیه به حریل دارد ایا میتونیم بگیم تو موج ۲ از موج c بزاگرس هستیم و باید منتظر باشیم وارد موج ۳ بشیم ؟ ممنون میشم از لطفتون اگه جواب بدین

  1. ارشیا رحیمی

   متاسفانه بررسی در خصوص چارت مد نظر شما نداشتم. در مورد حریل میشه گفت این سهم الان در موج ۴ از C هست.

 13. آریا

  با سلام، جسارتا اطلاع ندارید کی سهام افزایش سرمایه به پرتفوی اضافه میشه؟ حدود کی؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام فکر می کنم روز چهارشنبه سهام جایزه به پرتفو اضافه شد.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.