تحلیل خاذین شماره ۱ | موج شماری چارت خاذین به سبک نئوویو

بررسی چارت سهم سایپا آذین از منظر سبک تحلیلی نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل خاذین شماره ۱ که به نظر می رسد طبق آن موقعیت معاملاتی خوبی رخ داده است و می توان سود خوبی را از آن بدست آورد. از این سهم در کانال تلگرام هم به تازگی نام برده ایم و همانطور که می دانید ما همواره بر اساس تحلیل هایی که انجام می دهیم اقدام به معرفی یک سهم می کنیم لذا پیرو کامنت درج شده در کانال تلگرام، تحلیل خاذین تقدیم حضورتان می شود. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل خاذین شماره ۱ :

بر اساس تحلیل خاذین شماره ۱ که در تصویر زیر ملاحظه می کنید به نظر می رسد که در بلند مدت این سهم درون یک الگوی ایزومتریک یا دیامتریک قرار دارد که مدتی پیش موج (D) آن خاتمه یافته است و وارد موج (E) شده ایم. ساختار این الگو را می توانید با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ در تصویر مشاهده کنید. همچنین ساختار امواج داخلی این الگو نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است و هرجا که نیاز بوده است یک درجه پایین تر نیز شمارش شده است که با کانال بندی و لیبل های سیاه رنگ آنها را مشخص کرده ایم.

چنانچه در تصویر تحلیل خاذین شماره ۱ پیداست در موج (E) این الگو تا کنون یک موج شتابدار شکل گرفته و بعد از آن نیز یک مثلث همگرا را شاهد هستیم که به تازگی خاتمه یافته و تاییدیه پسا الگویی را دریافت کرده است. اگر موج شتابداری که در ابتدای این شاخه وجود دارد را موج A و مثلث بعد از آن را موج B در نظر بگیریم به ما این نوید را می دهد که هم اکنون در یک موج شتابدار دیگر هستیم که می تواند در جایگاه موج C از یک الگوی زیگزاگ قرار بگیرد که بر اساس میزان زمان و قیمتی که صرف کرده است مشخص است که این موج در ابتدای راه قرار دارد و برای تکمیل شدن نیاز به صعود بیشتری دارد تا قیمت و زمان آن با الزامات حداقلی موج C یک الگوی زیگزاگ هماهنگ شود.

از طرفی الگوی ایزومتریک یا دیامتریک نیز در این محدوده نمی تواند خاتمه یابد و باید همچنان شاهد صعود قیمت باشیم تا حداقل الزامات موج (E) برای یک الگوی ایزومتریک یا دیامتریک نیز براورده شود. بنابراین زیگزاگی که در موج (E) در حال شکل گیری است حتی اگر یک زیگزاگ کشیده هم باشد باز نمی تواند الزاماتی که برای این شاخه از الگوی ایزومتریک یا دیامتریک از نظر زمانی و قیمتی نیاز داریم را پاس کند. از این رو احتیاج است تا این شاخه یک ساختار ترکیبی پیدا کند که به آن اجازه می دهد به صعود بیشتر ادامه دهد و زمان و قیمت مناسبی برای شاخه (E) رقم بزند. این ترکیب که با فلش های صورتی رنگ رسم شده است را می توانید در تصویر تحلیل خاذین شماره ۱ مشاهده نمایید.

تحلیل خاذین شماره ۱ | موج شماری چارت خاذین به سبک نئوویو
KheAzin NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به شرح تحلیل خاذین شماره ۱ مشخص است که موج (E) الگوی ایزومتریک یا دیامتریک همچنان باید به پیشروی ادامه دهد تا الزامات حداقلی آن براورده شود. اما اگر بخواهیم یک چشم اندازه برای این سهم ترسیم کنیم می توانیم در ابتدا از ساختار زیگزاگی که دو بخش از آن تا کنون شکل گرفته است استفاده کنیم. موج C از این زیگزاگ در حالت نرمال باید به محدوده 100 تا 162 درصد موج A از زیگزاگ دست یاید که این محدوده معادل قیمت های 800 تا 1170 تومان می باشد.

از طرفی با توجه به این که ساختار موج (D) بزرگ یک ترکیب دوگانه جاری است پس موج (E) بزرگ باید به محدوده 162 درصد موج (C) دست پیدا کند و کمی از آن فراتر برود. بنابراین در تصویر خاذین شماره ۱ تراز 162 درصد و 175 درصد را که از موج (C) به انتهای موج (D) پروجکت شده است را رسم کرده ایم که قیمتی در حدود 3166 تومان تا 4142 تومان را نشان می دهد. نکته جالب اینجاست که اگر تراز 100 درصد تا 114 درصد موج (A) را از انتهای موج (D) پروجکت کنیم هم این محدوده درست روی محدوده قیمتی قبلی می افتد که نشان دهنده اهمیت این محدوده قیمتی می باشد. بنابراین محدوده شرح داده شده را باید به عنوان تارگت موج (E) بزرگ و تارگت دوم تحلیل در نظر بگیریم.

حد ضرر تحلیل خاذین شماره ۱ را هم 470 تومان در نظر گرفته ایم که زیر سقف مثلث همگراست و در حالت طبیعی قیمت نباید از آن عبور کند. با این حساب مشخص است که ما با حد سودهایی 80 درصدی و 550 درصدی در مقابل حد ضرری 20 درصدی در این تحلیل روبرو هستیم که نشان دهنده ریوارد به ریسک بسیار عالی این تحلیل است و این موضوع ترید بر اساس این تحلیل را توجیه پذیر می کند.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار بگیرد.

4.6 9 رای
امتیاز شما به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
202 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

ghanbarpour
ghanbarpour (@fatemeh)
مشترک
3 روز قبل

سلام جناب رحیمی من تازه میخام به سهم وارد شم ولی ظاهرا حقوقی سهم، سهم رو کنترل می کنه و مانع از رشدش می شه…نظر شما در این باره چیه؟ از نظر زمانی شروع رشدش رو کی می دونید؟

فرهاد
فرهاد (@mrfarhad)
مشترک
3 روز قبل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما مربی گرانقدر
نظرتون راجع منفی امروز چی هست بزرگوار؟

فرهاد
فرهاد (@mrfarhad)
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
3 روز قبل

ممنون از راهنمایی خوبتون بزرگوار

آرش
آرش (@adz)
مشترک
6 روز قبل

درود جناب رحیمی عزیز
امیدوارم خوب و سلامت باشید

در رابطه با اصلاح خوب خاذین و برگشت دوباره نمودار قیمت (البته با فرض اینکه نمودار از سقف قبل عبور کند و در موج b نباشیم)، رشد خاذین رو در کوتاه مدت چطور پیشبینی می کنید؟ (مثلا یک ماهه)

آیا ممکنه مثل ابتدا موج قبل یک رشد یک ماهه متراکم و کند رو داشته باشیم یا شانس شارپ بالا رفتن رو داره ؟

با توجه به نمودار تعدیل نشده، دو مقاومت استاتیک در ۱۵۲۰ و ۱۷۲۰ هم داریم که دقیقا در FE 1 و FE 1.272 قرار گرفته اند…

NewCommer
NewCommer (@babkey)
مشترک
6 روز قبل

سلام استاد رحیمی. خدا قوت… استاد یک کلاستر قیمتی برای موجA پیدا کردم. لطفاً ببینید میتونه این درست باشه یا خیر. روند صعودی اخیر که ۹تیر شروع و ۳۰تیر به اتمام رسید(روند۱) و روند صعودی قبل از آن که از اواخر اسفند شروع شد(روند۲) رو از نقطه شروع موج صعودی فعلی که یکشنبه ۱۲مرداد صورت گرفت(روند۳)، پروجکت کردم، از روند۱ سطح ۱۶۱.۸%(حدود قیمتی:۱۹۵۰) و از روند۲ سطح ۱۰۰%(حدود قیمتی:۲۰۸۰) رو نگهداشتم. سقف کانال بعدی هم تقریباً از همین محدوده خواهد گذشت. در فیبو پروجکشن، نقطهA برای هر کدام از روندها که مشخصه؛ نقطهB رو بالای کندل روز ۳۰تیر گرفتم و…  ادامه نوشته »

hasani
hasani (@yazdan)
مشترک
7 روز قبل

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد گرامی

استاد روی تحلیل خاذین نوشته شده چارت یک ساعتی و باکندل کلوز نمودار استفاده شده کش دیتا هست یا خیر .

امیرحسین
امیرحسین (@amir88hossein)
مشترک
7 روز قبل

سلام به نظرتون حد ضرر رو کجا قرار بدیم در صورت ورود در این قیمت ها؟

فرهاد
فرهاد (@mrfarhad)
مشترک
14 روز قبل

سلام بزرگوار
بنظرتون صلاحه وساپارو با سود ۲۲۰۰ خورده ای درصدی بفروشم و وارد این سهم بشم
تحلیل وساپارم درخواست دادم وقت نکردید بزنید به همین خاطر گفتم نظر شمارو بدونم بهتره