تحلیل خپارس شماره ۱ | موج شماری خپارس به سبک نئوویو

در انتظار اتمام روند نزولی

1.3k
بازدید

با نام و یاد خدا و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل خپارس شماره ۱ که درخواست های زیادی برای تحلیل آن دریافت کرده بودیم. پارس خودرو در سالهای اخیر با فراز و نشیب‌های بنیادی زیادی همراه بوده اما همیشه یکی از محبوب‌ترین سهم های گروه خودرویی محسوب می‌شده است. امروز اولین تحلیل نئوویو از این سهم را تقدیم حضورتان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل خپارس شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل خپارس شماره ۱ نیز پیداست پارس خودرو بعد از یک رشد شارپ از ۵۴ تا ۱۶۰ تومان وارد مدار کاهشی اما بسیار فرسایشی شده است. همین دو پارامتر مشخص می کند که پارس خودرو همچنان در روند صعودی است و اگر بتوانیم انتهای شاخه‌ی نزولی و فرسایشی اخیر آن را تعیین کنیم می‌توانیم از صعود دیگری که بعد از آن رخ خواهد داد بهره ببریم.

بر اساس قوانین منحصر بفرد نئوویو واضح است که پارس خودرو تا کنون در مسیر نزول خود سه شاخه ایجاد کرده است که هر سه شاخه اصلاحی می‌باشند و در نئوویو برچسب ساختار 3: دریافت می‌کنند. شاخه‌ی اول یک الگوی سیمتریکال (Symmetrical) شاخه دوم یک فلت کشیده (Elongated Flat) و ساخه سوم نیز تا این جای کار به نظر می‌رسد یک مثلث انبساطی (Expanding Triangle) باشد. این وضعیت نشان می‌دهد که علی رغم تشابهی که سه شاخه‌ی اصلاح نزولی به ساختار یک فلت یا زیگزاگ دارند اما به دلیل اصلاحی بودن هر سه شاخه نمی توان آنها را به شکل یک الگوی فلت یا زیگزاگ تجمیع کرد زیرا در این ساختار‌ها الگوی شتایدار نیاز می باشد. لذا ما ساختار یک مثلث را برای تجمیع آنها برگزیده‌ایم.

برای اینکه بتوانیم بگوییم ساختار مثلث مذکور در تحلیل خپارس شماره ۱ دقیقاً از کدام نوع می باشد باید مقداری دیگری برای ارائه تحلیل صبر می کردیم تا اندازه شاخه سوم نیز روشن شود، اما از آنجایی که این سهم یک خط روند درجه ۲ را به تازگی شکسته است حدس ما این است که تا محدوده‌ی فیبوناچی مشخص شده یعنی ۷۱ الی ۶۱ تومان شاهد افت در سهم باشیم. اگر چنین شود ساختار مثلث از نوع خنثی (Neutral Triangle) خواهد بود و با اندازه‌ای که موج D از این مثلث در آینده خواهد گرفت می‌توان گفت که مثلث خنثی دارای تناوب استاندارد است یا تناوب معکوس. 

تصویر تحلیل خپارس شماره ۱
Khepars NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

علی‌الحساب در تحلیل خپارس شماره ۱ دو مسیر برای آینده سهم مشخص شده است، که یک مسیر به تناوب استاندارد مثلث اشاره می کند و با فلش‌های صورتی رنگ مشخص شده است و مسیر دیگر با فلش‌های نقطه چین مشخص شده است که نشان دهنده‌ی تناوب استاندارد مثلث است. ما پیش داوری نمی کنیم و اجازه می‌دهیم خود مارکت به ما بگوید که کدام یک در حال وقوع می باشد.

چیزی که عیان است این است که در زون فیبوناچی مشخص شده محدوده ای مناسب برای خرید این سهم ایجاد خواهد شد که دارای ریسک کمی می باشد. در آن محدوده با ظهور نشانه‌های قوی می توان اقدام به خرید کرد. حال اگر سهم در موج D قدرت آنچنانی نشان ندهد مشخص است که تناوب معکوس در جریان است و سهم از حوالی ۸۹ الی ۹۰ تومان بر خواهد گشت به مسیر نزول. کانال بندی همگرایی که برای مثلث رسم شده است مشخص کننده مسیر سهم خواهد بود اما اگر در موج D قدرت خوبی از خریدارها ببینیم می توانیم تا هدف مشخص شده برای تناوب استاندارد یعنی ۱۲۳ تومان همراه سهم باشیم.

حد ضرر مشخص شده در تحلیل خپارس شماره ۱ حدود ۵۵ تومان است. اگر سهم این محدوده را بشکند تحلیل فیل خواهد شد. اما برای ترید می بایست حد ضرر کوچکتری را برگزینیم که با تکمیل شاخه C از مثلث، انتهای آن را بعد از وقوع تریگر خرید به عنوان حد ضرر ترید در نظر می گیریم.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content