تحلیل پاسا شماره ۱ | موج شماری پاسا به سبک نئوویو

بررسی شرایط اصلاح

1.2k
بازدید

با نام و یاد خدا و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل دیگری از گروه لاستیک و پلاستیک. این بار تحلیل پاسا شماره ۱ را آماده کرده ایم که خدمتتان ارائه دهیم. همانطور که مستحضر هستید در چند روز گذشته تحلیل دو سهم پتایر و پسهند نیز خدمتتان ارائه شد و در مورد پتانسیل هایی که این گروه برای رشد دارد برایتان نوشتیم. تحلیل پاسا شماره ۱ نیز پتانسیل مورد اشاره را تایید می کند. برای شرح تحلیل این سهم با ما همراه باشید.

شرح تحلیل پاسا شماره ۱ :

چنانچه از تصویر تحلیل پاسا شماره ۱ پیداست این سهم پس از طی کردن ریزشی سهمگین در قالب سه موج از ۴۲۷ تومان تا ۱۲۵ تومان که باعث شد ارزش این سهم ۷۰ درصد کاهش پیدا کند، حال نفسی تازه کرده و به نظر میرسد در حال آماده شدن برای جبران این ریزش سهمگین باشد. اما خصوصیتی که سه موج مورد اشاره دارند این است که هیچ کدام بر اساس قوانین نئوویو ساختار شتابدار گونه‌ای ندارند پس نمی‌توان آن سه موج را یک اصلاح فلت در نظر گرفت. زیرا در ساختار فلت موج C می بایست از جنس شتابدار باشد.

لذا همین مفهوم روشن می‌سازد که این سهم درون یک الگوی مثلثی قرار دارد که با توجه به بلندتر بودن موج سوم نسبت به موج اول واضح است که تا اینجای کار نشانه ها به نفع مثلث خنثی (Neutral Triangle) می باشد. پس از طی شدن موج سوم کاهشی چرخش قیمت را شاهد هستیم و  مشاهده می شود که لگ های صعودی این بار قوی تر از لگ های نزولی شکل می گیرد. همین موضوع نشان می دهد که جهت روند عوض شده و تمایل افزایش قیمت بیش از کاهش قیمت می باشد. 

وقتی به ساختار امواجی که بعد از موج C آبی رنگ رخ داده دقت می کنیم ۴ موج که با یکدیگر تداخل ایجاد کرده اند را مشاهده می کنیم که هیچ کدوم ساختار یک الگوی شتابدار را ندارند. لذا باز هم مشخص است که درون یک الگوی مثلثی یا ایزومتریک یا دیامتریک قرار داریم، که بر اساس قوانین نئوویوی که شرح آن در این مجال نمی گنجد احتمالا مثلث بودن الگو خط خورده و فقط احتمال الگوی ایزومتریک (IsoMetric) و دیامتریک باقی می ماند که اولویت ما فعلا الگوی ایزومتریک است زیرا از تعداد شاخه های کمتری برخورد دار است.

تصویر تحلیل نئوویو پاسا شماره ۱
Pasa NEoWave Analysis 01 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

خب تا اینجای کار مشخص شد که طبق تحلیل پاسا شماره ۱ برای امواجی که بعد از موج C آبی رنگ رخ داده احتمالات به نفع الگوی ایزومتریک سنگینی می کند و بر اساس شمارش انجام شده روشن است که هم اکنون در موج D از این الگو قرار داریم و پس از اتمام موج D این الگو انتظار رشد خوبی در قالب شاخه E از ایزومتریک را داریم که همزمان شاخه D از مثلث خنثی‌ای که در درجه‌ی بالاتر قرار دارد را نیز به پایان می رساند. بنابراین اگر ساختار موج D از ایزومتریک را روشن کنیم می توانیم برای گرفتن سود بالقوه‌ای که در موج E وجود دارد اقدام کنیم. 

خب ساختار موج D ایزومتریک نیز بر اساس شباهت های زمانی و ساختاری‌ای که در شاخه‌های آن وجود دارد علائمی دارد دال بر دیامتریک (Diametric) بودن الگو که به نظر میرسد در حال حاضر سهم در موج E این الگو قرار دارد که محل خاتمه آن با یک زون فیبوناچی در تصویر مشخص شده است که حوالی قیمت ۱۷۷ تومان تا ۱۶۶ تومان را نشان می دهد. در این قیمت ها بسیار محتمل است که شاخه E از دیامتریک به پایان برسد و روند صعودی‌ای ایجاد شود که دو هدف ۲۲۷ و ۳۶۷ را دنبال می کند. هدف اول تارگت موج F دیامتریک است و افرادی که سرمایه کمی دارند می توانند در آن نقطه خارج شوند و در انتهای موج G مجدداً ورود کنند. هدف دوم نیز مربوط به موج E الگوی ایزومتریک است که شاخه D از مثلث خنثیِ درجه بالاتر را هم به پایان می رساند و در آن نقطه می بایست از سهم خارج شد تا موج E مثلث خنثی که زمانگیر هم خواهد بود ساخته شود.

جمع بندی :

طبق توضیحات داد شده الگوی مرتبه اول مشخص شده در تصویر یک مثلث خنثی می باشد که به نظر میرسد ساختار موج D آن یک الگوی ایزومتریک باشد که هم اکنون ما در موج E از D این ایزومتریک قرار داریم و در قیمت ۱۷۷ الی ۱۶۶ تومان می توانیم به فکر ورود به سهم باشیم برای دو هدف ۲۲۷ تومان و ۳۶۷ تومان. حد ضرر تحلیل پاسا شماره ۱ نیز ۱۴۶ تومان می باشد که در صورت نفوذ چارت به زیر این عدد تحلیل فیل خواهد شد.

حد ضرر تحلیل ۱۴ درصد، حد سود اولیه ۳۰ درصد و حد سود میان مدت ۱۱۲ درصد می باشد که این ارقام ریوارد به ریسک بسیار خوبی را برای این تحلیل نشان میدهد و ترید بر اساس تحلیل پاسا شماره ۱ را توجیح پذیر می کند. 

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
عليرضا حسینی

سلام جناب رحيمي
اگر ممكنه نظرتان را در خصوص اين سهم هم اعلام فرماييد و اگر چارت خوبي دارد ممنون ميشيم كه تحليلي از اين سهم يا اين گروه نيز ارائه فرماييد.

مشاهده دیگر مطالب

See other content