تحلیل سهم پتایر شماره ۲ | موج شماری به سبک گلن نیلی

تداوم روند صعودی

سلام دوستان. در این پست قصد داریم تحلیل سهم پتایر شماره ۲ که شمارشی به سبک نئوویو از این سهم است را تقدیم حضورتان کنیم. درخواست های زیادی برای تحلیل این سهم به ما داده شده بود که هم اکنون توانستیم آنرا اجابت کنیم، پس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل سهم پتایر شماره ۲ :

بر اساس تحلیل سهم پتایر شماره ۲ ، که در انستیتو ایران نئوویو صورت گرفته است، در اشل کلی به نظر می رسد که سهم ایران تایر پس از یک رشد به شکل شتابدار ۳ ممتد (3Extension Impulsion)  وارد یک فاز اصلاحی ساید شده است. این فاز اصلاحی با توجه به قوانین بازگشتی در حال حاضر دو سناریوی فلت (Flat) و یا مثلث انقباضی (Contracting Triangle) را در پیش رو دارد. اینکه مشخص شود دقیقا کدام یک از این دو حالت رخ خواهد داد بستگی به جنس و ساختار موج C خواهد داشت که در آینده رخ خواهد داد و از روی آن می توانیم تعیین کنیم که این اصلاح ساید در سهم پتایر فلت خواهد بود و یا مثلث انقباضی.

اصلاح مذکور هرچه باشد (فلت یا مثلث انقباضی) در حال حاضر ما درون موج B از آن هستیم. پس تا اینجای کار دو موج از این اصلاح مشخص شده است. موج A و B . اگر به تصویر دقت کنید ما موج A از این ساختار را زیگزاگ دوگانه (Double ZigZag) لیبل زده ایم که همانطور که مشاهده می کنید تاییدیه پسا الگویی نیز دریافت کرده است و البته قانون ۴ نقطه تماس به کانال بندی در زیگزاگ اول را مشاهده می کنید که بر طبق گفته های جناب نیلی به زیبایی راهنمای معامله گران نئوویو در آن نقطه بوده است و با دیدن آن می توانستند به راحتی متوجه شوند که اصلاح سهم همچنان با رخ دادن یک ایکس موج (X-Wave) ادامه خواهد داشت و برگشتی در آن نقطه در کار نخواهد بود. این نکات زیبایی های روش نئوویو و البته نبوغ جناب نیلی را به نمایش می گذارد که واقعا حیرت انگیز می باشد. خب از ساختار موج A بگذریم. اجازه دهید برای مشخص کردن چشم اندازه پیش رو سراغ ساختار موج B برویم.

تحلیل سهم پتایر شماره ۲ | موج شماری به سبک گلن نیلی
تحلیل سهم پتایر شماره ۲ | کش دیتای هفتگی

چشم انداز پیش رو :

برای تعیین چشم انداز پیش رو باید ساختار موج B را مشخص کنیم زیرا در حال حاضر ما درون موج B از الگوی اصلاحی ساید هستیم و تعیین این ساختار می توانید کمک شایانی برای ترسیم چشم انداز پیش رو به ما کند. طبق تحلیل سهم پتایر شماره ۲ اگر ساختار این موج را به درستی تشخیص داده باشیم ساختار آن یک الگوی دیامتریک پاپیونی (Bow-tie Diametric) خواهد بود که سهم در حال حاضر در حال شکل دهی موج F از این الگو می باشد. در تحلیل سهم پتایر شماره ۲ سطحی را برای اتمام موج F مشخص کرده ایم که یک لول مهم قیمتی است که سهم به دفعات به آن واکنش نشان داده است. این لول در محدوده قیمتی ۳۰۶ الی ۳۳۰ تومان قرار دارد. پس از اتمام موج نزولی F موج G از دیامتریک را خواهیم داشت که حرکت مناسبی را برای کسب سود ایجاد خواهد کرد و ما با ورود مناسب می توانیم سود خوبی را از آن بدست آوریم. لذا باید تا رسیدن سهم به سطح تقاضای مشخص شده صبر کنیم و در آن محدوده مترصد تریگر ورود باشیم.

نکات مهم برای ترید :

در حال حاضر با توجه به نزولی بودن شاخه F از الگوی دیامتریک و یک طرف بودن بازار بورس ایران، پرواضح است که تریدی بر روی این سهم انجام نخواهیم داد و صبر می کنیم تا با رسیدن سهم به محدوده خرید و رخ دادن تریگر ورود (که می تواند شکست یک سقف و یا الگوی کندلی مناسب پس از دیدن ضعف در ریزش باشد) اقدام به ورود کنیم. اما در محدوده مورد نظر، احتمالاً حد ضرری بسیار کوچک در حد ۱۰ درصد اما تارگتی در حدود ۱۰۰ درصد خواهیم داشت (البته که با پیشروی موج F این اعداد را می توان دقیق تر بیان کرد) که چنین چشم انداز و ریوارد به ریسکی که این تحلیل نشان می دهد می طلبد که این سهم در واچ لیست خریدمان قرار گیرد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
دهقانی

سلام خدا قوت
پتایر با حرکتهای اینروزاش که صف خرید میشه بعد دو روز صف فروش میشه

این موجهای ریز ادامه داره تا اصلاح پتایر حدود ۳۳۰الی۳۰۰؟

کامران

استاد عزیز، موج b در یک مثلت انقباضی مگر میتواند خود یک مثلث باشد؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content