تحلیل پسهند شماره ۱ | موج شماری پسهند به سبک نئوویو

تداوم روند صعودی

عرض سلام و ادب خدمت دوستان و همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . با تحلیل دیگری از گروه لاستیک و پلاستیک در خدمت شما هستیم. چندی پیش تحلیل پتایر را از این گروه خدمت شما ارائه کردیم که همچنان پابرجاست. امروز نیز تحلیل پسهند شماره ۱ را برای شما آماده کرده‌ایم که به استحضارتان می رسانیم. برای شرح تحلیل با ما همراه باشید.

شرح تحلیل پسهند شماره ۱ : 

چنانچه از تحلیل پسهند شماره ۱ پیداست این سهم پس از ایجاد سقفی ماژور در قیمت ۴۶۰ تومان (بر اساس چارت مفیدتریدر) در تاریخ 2013.12.29 راهی نزولی ۷۲ درصدی شد که ساختار آن یک مثلث کانتر انقباضی (Counter Contracting Triangle) می باشد که ما آنرا موج A با رنگ مشکلی لیبل زده ایم. دلیل این نامگذاری ساختار صعودی است که پس از این شاخه رخ داده است، که چنانچه پیداست این ساختار یک الگوی اصلاحی با همپوشانی های متعدد و زمانگیر می باشد. لذا این حرکت چیزی جزء یک موج B نمی تواند باشد و حرکت قبل از آن نیز طبیعتاً موج A لیبل میخورد. بعد از این دو شاخه زمانی که ساختار موج C بزرگ مشخص شود ، می شود با اطمینان گفت که الگوی بلندمدت سهم که در حال حاضر در موج B آن هستیم چه چیز می باشد. فعلا احتمالا وقوع یک فلت (Flat) را بسیار محتمل می دانیم.

اما نظر به اینکه حرکت صعودی موج B بزرگ که با رنگ مشکی مشخص شده درحال حاضر دارای ۶ شاخه هم درجه می باشد که هر ۶ شاخه تا کنون در بعد زمان تناسب خوبی ایجاد کرده اند، سرنخی مهم مبنی بر اینکه در یک الگوی دیامتریک (Diametric) قرار داریم بدست می‌دهد و موقعیت کنونی ما چنانچه از تحلیل پسهند شماره ۱ پیداست در حوالی انتهای موج F این الگوی دیامتریک قرار دارد. 

تصویر تحلیل پسهند شماره ۳
Pesahand NEoWave Analysis 03 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به اینکه الگوی دیامتریک تشریح شده بر اساس میزان قیمت صرف شده توسط شاخه‌هایش از نوع زیگزاگی می باشد انتظار داریم که شاخه G رشدی متناسب با شاخه A داشته باشد که تا مقاومت ماژور سهم در سقف ۴۶۰ تومانی و زون فیبوناچی ترسیم شده می تواند حرکت کند. برای دست یابی به سودی که در این شاخه از دیامتریک یعنی شاخه G نهفته است (حدود ۸۰ درصد) نیاز است که انتهای موج F را مشخص کنیم و با ظهور نشانه‌های مناسب اقدام به خرید کنیم. از این رو ما در تصویر تحلیل پسهند شماره ۱ یک زون فیبوناچی و همچنین یک محدوده تبدیل سطوح درجه ۲ را برای خاتمه موج F از نظر قیمتی مشخص کرده‌ایم و از نظر زمانی نیز محدوده نرمال خاتمه‌ی این موج با یک باکس مشخص شده است. 

ترید بر اساس تحلیل پسهند شماره ۱ :

در محدوده مشخص شده برای اتمام موج F از دیامتریکی که خود موج B از ساختاری درجه بزرگتر است با رعایت استاپ لاس ۲۰۸ تومانی و یا ۱۹۴ تومانی می توانیم به قصد تارگت مشخص شده یعنی حدود ۴۶۰ تومان اقدام به پوزیشن گیری کنیم. البته ظهور نشانه های مناسب برای خرید الزامی است که در پست های مختلف موجود در سایت مثالهایی از این نشانه ها را ذکر کرده ایم. حد ضرر ۲۰۸ تومانی در تصویر مشخص شده است.

در نهایت این را نیز عرض کنیم که حد ضرر تحلیل حدود ۱۸ درصد و حد سود تحلیل حدود ۸۰ درصد می باشد که اگر ریوارد به ریسک این پوزیشن را حساب کنیم عددی مناسب بدست می آید که ترید بر اساس این تحلیل را توجیح پذیر می کند.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمد

تحلیل های قاسم پتایر پسهند هر سه فیلد شد؟!!!!هیچکدوم درست از آب در نیومد که؟؟؟تحلیل جدیدی ندارید از این سه سهم؟؟؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content