تحلیل ثمسکن شماره 4 | موج شماری نئوویو چارت ثمسکن

فرصت خرید بوجود آمده در سهم ثمسکن

1.3k
بازدید

در این پست با تحلیل ثمسکن شماره 4 در خدمت شما هستیم تا ساختار اصلاحی این سهم را از منظر سبک تحلیلی نئوویو بررسی کنیم و موقعیت خرید بوجود آمده در آن را تشریح کنیم. این موقعیت خرید می تواند سود خوبی را ایجاد کند پس با ما همراه باشید.

شرح تحلیل ثمسکن شماره 4 :

چنانچه در تصویر پیداست، به نظر میرسد سهم سرمایه گذاری مسکن با نماد ثمسکن در بلند مدت در یک آرایش فلت باشد که موج B از این فلت، آرایش مثلث انبساطی دارد و هم اکنون سهم در موج E از این مثلث به سر میبرد. شکست یک سقف قیمتی از روند نزولی قبلی و ماندن قیمت بالای آن نشان از صعودی شدن قیمت دارد.

آقای نیلی در کتابشان اشاره کرده اند که موج E از این نوع مثلث ها تمایل به انفجار قیمتی دارد و حرکت شارپی را به نمایش خواهد گذاشت. اگر در تصویر تحلیل ثمسکن شماره 4 به استارت حرکت این سهم از کف موج D نیز دقت کنیم به نظر میرسد که این مشخصات وجود دارد و سهم رانش قوی ای تا این نقطه فعلی انجام داده است که انتظار داریم تا تارگت موج E ادامه یابد.

رانش قوی مستلزم این است که سهم به ساخت کارکشن خود بصورت فرسایشی دامه دهد و افت چندانی در قیمت نبینیم. اگر قیمت ثمسکن به زیر سطح حمایتی برگردد نشان دهنده این است که ما همچنان در موج D از مثلث بوده ایم و باید در ساختار موج D بازنگری کنیم. به هرحال استاپ لاس و تارگت و منطقه خرید مشخص می باشد و با رعایت استاپ ترید خواهیم کرد.

تحلیل ثمسکن شماره 4 | کش دیتای هفتگی
تحلیل ثمسکن شماره 4 | کش دیتای هفتگی

نکات مهم برای ترید بر اساس تحلیل ثمسکن شماره 4 :

استاپ لاس تحلیل چارت سرمایه گذاری مسکن در تصویر مشخص شده است. استاپ را زیر منطقه تبدیل سطوح قرار داده ایم. برای اطمینان بیشتر می توانید استاپ را زیر کف D نیز قرار دهید. منطقه مناسب برای خرید نیز قیمت های فعلی می باشد و البته تارگت نیز بوسیله ی یک زون فیبوناچی که حوالی سقف ماژور سهم است در تصویر تحلیل ثمسکن شماره 4 مشخص شده است. بدیهی است که ترید مناسب با ریسک معقول در ثمسکن مستلزم رعایت هر سه عنصر می باشد. استاپ تحلیل حدود ۱۲ درصد و تارگت آن حدود ۶۰ درصد می باشد که ریوارد به ریسک مناسبی را نشان می دهد. لذا این ترید یک ترید عالی به شمار می رود.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
mohsen

با سلام اگر امکانش هست این تحلیل را آپدیتش کنید.

مشاهده دیگر مطالب

See other content