آنالیز نئوویو سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن) شماره ۴

ساختار امواج چارت ثمسکن بر اساس قوانین  NEoWave

چنانچه در تصویر پیداست، به نظر میرسد سهم سرمایه گذاری مسکن با نماد ثمسکن در بلند مدت در یک آرایش فلت (Flat) باشد که موج B از این فلت، آرایش مثلث انبساطی (Expanding Triangle) دارد و هم اکنون سهم در موج E از این مثلث به سر میبرد.

شکست یک سقف قیمتی از روند نزولی قبلی و ماندن قیمت بالای آن نشان از صعودی شدن قیمت دارد.

آقای نیلی در کتابشان اشاره کرده اند که موج E از این نوع مثلث ها تمایل به انفجار قیمتی دارد و حرکت شارپی را به نمایش خواهد گذاشت.

اگر به استارت حرکت این سهم از کف موج D نیز دقت کنیم به نظر میرسد که این مشخصات وجود دارد و سهم رانش قوی ای تا نقطه فعلی انجام داده است که انتظار داریم تا تارگت موج E ادامه یابد.

رانش قوی مستلزم این است که سهم به ساخت کارکشن خود بصورت فرسایشی ادامه دهد و افت چندانی در قیمت نبینیم. اگر سهم به زیر تبدیل سطوح برگردد نشان دهنده این است که ما همچنان در موج D از مثلث بوده ایم و باید در ساختار موج D بازنگری کنیم.

به هرحال استاپ لاس و تارگت و منطقه خرید مشخص می باشد و با رعایت استاپ ترید خواهیم کرد.

آنالیز نئوویو (NEoWave) سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن) شماره 4

نکات مهم برای ترید در سهم سرمایه گذاری مسکن (ثمسکن):

استاپ لاس تحلیل چارت سرمایه گذاری مسکن در تصویر مشخص شده است. استاپ را زیر منطقه تبدیل سطوح قرار داده ایم. برای اطمینان بیشتر می توانید استاپ را زیر کف D نیز قرار دهید.

منطقه مناسب برای خرید نیز قیمت های فعلی می باشد. و البته تارگت نیز بوسیله ی یک زون فیبوناچی که حوالی سقف ماژور سهم است  مشخص شده است.

بدیهی است که ترید مناسب با ریسک معقول در ثمسکن مستلزم رعایت هر سه عنصر می باشد.

استاپ تحلیل حدود ۱۲ درصد و تارگت آن حدود ۶۰ درصد می باشد که ریوارد به ریسک مناسبی را نشان می دهد. لذا این ترید یک ترید عالی به شمار می رود.

0 0 رای
امتیاز کاربران به این پست
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

mohsen
mohsen (@sm-sadat)
مشترک
3 سال قبل

با سلام اگر امکانش هست این تحلیل را آپدیتش کنید.