تحلیل ثمسکن شماره ۵ | موج شماری ثمسکن به سبک گلن نیلی

شکست روند نزولی

2.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . تحلیل جدیدی از سهم ثمسکن جهت ارائه به شما عزیزان آماده کرده ایم که در این پست تقدیم حضورتان می شود. به نظر میرسد که این سهم از بازار بورس ایران به زودی موقعیت خوبی برای خرید ایجاد خواهد کرد. برای شرح تحلیل ثمسکن شماره ۵ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل ثمسکن شماره ۵ :

سهم ثمسکن از سقف 138 تومان وارد فاز نزولی و بسیار فرسایشی شد. این فاز نزولی دارای سه شاخه می باشد که شاخه اول نزولی، شاخه دوم افقی یا ساید و شاخه سوم نیز مجدداُ نزولی می باشد. هر سه شاخه فرمت اصلاحی همراه با همپوشانی های متعدد دارند و همچین انتهای شاخه دوم بازگشتی کمتر از 61.8 درصد برای شاخه اول به ارمغان آورده است. با این تفاسیر امکان فلت (تخت) بودن این سه شاخه از بین میرود و احتمال مثلث شدن ساختار مطرح می گردد.

اما با توجه به اندازه شاخه اول و شاخه سوم از فاز نزولی نسبت به هم و همچین میزان بازگشتی که بعد از شاخه سوم از فاز نزولی شکل گرفته است که یک حرکت شارپ صعودی می باشد، به سراغ الگوی مثلث ریورس انقباضی (Contracting Triangle Reverse Alternation) می رویم. از این رو هم اکنون درون موج (D) از مثلث ریورس انقباضی هستیم. مثلث ذکر شده در تصویر تحلیل ثمسکن شماره ۵ با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است.

شاخه اول و سوم از این مثلث یعنی موج (A) و (C) خود یک ساختار کانتر هستند اما از فرمت های متفاوت. شاخه (B) نیز یک الگوی ایزومتریک (IsoMetric) می باشد که درون پکیج آموزش صفر تا ۱۰۰ نئوویو آن را کاملاً شرح داده ایم و وجود آن توسط قوانین نئوویو بطور کامل اثبات شده است.

شاخه چهارم از الگوی مثلث ریورس انقباضی نیز که هم اکنون درون آن هستیم تا کنون دو شاخه را شکل داده است. شاخه اول را بر اساس قوانین نئوویو نمی توان به شکل یک الگوی شتابدار قلمداد کرد. از این رو دو حالت پیش روی ماست که در بخش بعد به آن می پردازیم.

تحلیل ثمسکن شماره ۵ | موج شماری ثمسکن به سبک گلن نیلی
Semaskan NEoWave Analysis 05 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه گفته شد دو موج درون شاخه D شکل گرفته است که موج اول را نمی توان شتابدار قلمداد کرد، از این رو وضعیتی که می تواند برای شاخه (D) رخ دهد یکی شکل گیری الگوی فلت درون شاخه (D) می باشد و دیگری شکل گیری الگوی مثلث کانتر از نوع انقباضی.

برای فلت شدن شاخه (D) الزامی است که موج دوم از این شاخه حداقل 61.8 درصد از موج اول را بازگشت کند و خاتمه آن نیز کمتر از این عدد نباشد، که در این حالت خط روند نزولی ای که سهم به تازگی آن را شکسته است مجدداُ به سمت پایین خواهد شکست و همچنین یک کف مینور از شاخه اول نیز خواهد شکست، این دو عامل صعودی شدن سهم را دچار مشکل خواهد کرد و از این رو بطور کلی وقوع این سناریو را کمرنگ می کند. اما برای شکل گیری یک مثلث کانتر چنین حالاتی الزامی برای رخ دادن ندارند از این رو حدس ما نیز بر همین الگو استوار شده است و درون تصویر تحلیل ثمسکن شماره ۵ نیز این سناریو را برای شاخه (D) رسم کرده ایم و الگوی مثلث را با لیبل های A تا E به رنگ سبز مشخص کرده ایم.

برای سناریوی مطرح شده سهم می تواند از حوالی قیمت 80 الی 77 تومان به مدار صعود باز گردد و شاخه C و D و E را شکل دهد و در نهایت به تارگت کلی شاخه (D) یعنی حوالی قیمت 111 تومان دست یابد. حد ضرر تحلیل نیز قیمت 70 تومان در نظر گرفته شده است که اگر سهم به این عدد نفوذ کند صعودی شدن مجدد سهم بسیار مشکل خواهد شد.

حد سود بیان شده در تحلیل ثمسکن شماره ۵ از محدوده خرید اعلام شده 40 درصد و حد ضرر تحلیل 10 درصد می باشد بنابراین با یک ریوارد به ریسک 4 برابری پوزیشن گیری بر روی این تحلیل بسیار به صرفه خواهد بود.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content