تحلیل نئوویو شاخص کل بورس ایران (TEPIX) شماره ۲۵

9 1,330

شرح تحلیل قبل شاخص کل بورس ایران (TEPIX)

در تحلیل قبل شاخص کل انتظار داشتیم کارکشن شاخص به اتمام رسیده باشد و راهیِ موج ایمپالس خود شده باشد. اما با توجه به وضعیت فرسایشی بازار این موضوع تایید نشد و نتیجه اینکه موج E مثلث خنثی (Neutral Triangle) همچنان در حال پیشروی است. لذا به اجبار باید تغییرات کوچکی در انتظاراتمان اعمال کنیم. البته این تغییرات آنقدر نیست که نگرانیِ جدی برای روند میان مدت ایجاد کند.

اگر تحلیل قبل را مطالعه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آنرا مشاهده کنید.

شرح ساختار فعلی امواج چارت TEPIX بر اساس NEoWave

در حال حاضر بازنگری های کوچکی در شمارش انجام داده ایم که در تصویر زیر خدمتتان ارائه می شود. به نظر میرسد موج E مثلث خنثیِ بزرگ ما (کارکشن سه ساله) مثلث خنثی ای است که موج C آن هم مثلث خنثی شده است.

این مثلث خنثی ۴ موج خود را کامل کرده و هم اکنون در موج آخر یعنی موج E می باشد. محل اتمام استاندارد این موج مطابق با تحلیل محدوده ۷۸۰۰۰ تا ۷۹۰۰۰ است که زمان مناسب برای دیده شدن این تارگت نزولی حوالی ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ می باشد. به لحاظ زمانی هرچه زودتر به این تارگت برسیم احتمال نزول بیشتر نیز فراهم می شود. اما هرچه کندتر به سمت این تارگت نزولی حرکت کنیم این سطح اعتبار یشتری کسب می کند.

سطح بی اعتباری تحلیل شکست ۷۶۰۰۰ واحد می باشد.

نکات مهم:

بعد از اتمام این موج نزولی که حدود ۱۰ الی ۱۵ روز دیگر (احتمالا) خواهد بود باید شاهد رفلکس خوبی باشیم و صعود شارپی شکل بگیرد. اگر در حوالی تارگت اعلام شده شاهد رفلکس قوی ای نباشیم احتمال فرسایش مجدد بازار و حتی نزول بیشتر نیز فراهم می شود.

اگر رفلکس قوی شکل بگیرد و صعودی رخ دهد این صعود باید قدرت خود را در شکستن سطح ۹۳۴۵۰ واحد نشان دهد تا سناریو اتمام کارکشن شاخص به طور قطع تایید شود. اگر رشد شاخص در حوالی این تارکت یا کمتر از آن متوقف شود و برگشت نزولی شارپی مشاهده گردد اخطاری جدی مبنی بر ادامه دار بودن کارکشن شاخص می باشد و تا مدتها بازار دچار روند فرسایشی دیگری خواهد شد لذا باید مراقب لازم در این خصوص صورت گیرد.

تحلیل نئوویو چارت شاخص کل بورس ایران (TEPIX) شماره 25

 

9 نظر
 1. hossein-Esmaeili می گوید

  سلام.
  باتوجه به اینکه موج Bازین مثلث خنثی بزرگ ساختار فلت داره موج E هم شبیه یه فلت شده که موج Bازون یه مثلث انقباضی هست .این سناریو چه مشکلی داشت که در نظر نگرفتید؟ممنون

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   اول فرض را بر فلت بودن گذاشتیم اما ساختار منطقی ای برای موج آ نتونستیم پیدا کنیم. بنابراین این سناریو خدمتتون ارائه شد.

   1. hossein-Esmaeili می گوید

    ممنون.
    در تحلیل قبلیتون از شاخص انتهای موج Dاز مثلث خنثی بزرگ رو بازهم یک مثلث خنثی در نظر گرفتید(که منطقی هم بود) در اون صورت موج A بازهم نمیتونست منطقی باشه؟

    1. ارشیا رحیمی می گوید

     تحلیل هارو با هم مقایسه کنید مشخصه مشکل چی هست.

     1. hossein-Esmaeili می گوید

      اینطور که من متوجه شدم نمیشه در اون سناریو یک زیگزاگ برای موج aاز فلت پیدا کرد…

 2. دانلود آهنگ می گوید

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی می گوید

   سلام
   سپاسگذاریم دوست عزیز

 3. ژاک می گوید

  با سلام. سپاسگزاریم با ز نوشته میشود. ضمنا از زحماتتون ممنونم.

 4. hossein-Esmaeili می گوید

  با بازگشایی تجارت و صادرات شاخص میره زیر۷۶هزار.

ارسال یک نظر

لطفاً نظر خود را به فارسی تایپ کنید.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.