تحلیل شاخص کل شماره 28 | موج شماری نئوویو چارت شاخص

ارائه چشم انداز پیش رو

2.5k
بازدید

در این پست تحلیل شاخص کل شماره 28 جهت ارائه به شما همراهان گرامی آماده شده است تا شرایط پیش روی بازار را از منظر سبک نئوویو مورد بررسی قرار دهیم. قبل از آن نیز مروری بر تحلیل قبل این چارت خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل قبل شاخص کل بورس ایران (TEPIX)

در تحلیل قبل شاخص کل، ارائه شده توسط ایران نئوویو انتظار داشتیم موج E از مثلث بزرگ ما خود یک فلت (Flat) یا مثلث انقباضی (Contracting Triangle) شود که با توجه به ساختار موج c از موج E مشخص شد که احتمالا مثلث ساختار این شاخه می باشد. البته باید توجه داشت که چارت شاخص کل، چارت استانداردی برای شمارش الیوتی و نئوویوی نیست (دلایل قبلاً گفته شده) اما همانظور که در تحلیل های قبل شاخص کل عرض کردیم باز هم شمارش ما در این مورد خاص فقط بر اساس چارت شاخص کل به تنهایی نیست بلکه بر اساس نگرشی که از چارتهای سرنوشت ساز بورس بدست می آوریم نیز هست.

اگر تحلیل قبل را ملاحظه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آن را مشاهده کنید.

شرح تحلیل شاخص کل شماره 28 :

طبق گفته های پراگراف قبل، در حال حاضر درون موج D از مثلث انقباضی ای قرار داریم که خود موج E از مثلث درجه بزرگتر ما می باشد. بنابراین باید به دنبال نقطه احتمالی تکمیل شدن این موج (موج D) باشیم. زیرا با تکمیل این موضوع چند هفته ای را در حالت بی رمقی بازار سپری خواهیم کرد تا موج E از مثلث انقباضی مذکور شکل بگیرد. این مثلث را می توانید در تصویر تحلیل شاخص کل شماره 28 با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید.

با توجه به این موضوع که عدد ۸۰۰۰۰ واحد یک مقاومت روانی در این چارت محسوب می شود چارت شاخص نیز با رسیدن به این عدد متوقف شده است و واکنش منفی به آن نشان داده است. لذا باید بسیار هوشیار بود که آیا این واکنش منفی در حد یک اصلاح درون موج D از مثلث انقباضی باقی می ماند یا اینکه خاتمه موج D را گوشزد خواهد کرد.

این موضوع با رصد چارت شاخص در تایم فریم ۱ ساعته، راحت تر قابل مشاهده خواهد بود.

تحلیل شاخص کل شماره 28 | کش دیتای هفتگی
تحلیل شاخص کل شماره 28 | کش دیتای هفتگی

نکات مهم:

طبق تصویر تحلیل شاخص کل شماره 28 سطح بی اعتباری تحلیل حدود ۷۲۵۰۰ واحد می باشد که می شود کف قیمتی مثلث مشخص شده در تحلیل. همچنین به عنوان نکته پایانی می توان گفت که به دلیل وجود الگوی مثلث در این مقطع از بازار باید هوشیاری کامل را حفظ و با اولین نشانه ها خریدهای خود را تکمیل کرد تا مبادا بازار با یک حرکت غافلگیرانه مانع از خریدهای تکمیلی شود.

اطلاع از
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
MMK

استاد گرامی سلام.
با توجه به ساختار 5 موجی اصلاح فعلی شاخص کل، می توان اون رو موج A برای یک زیگ زاگ در نظر گرفت؟؟ طوری که مثبت احتمالی هفته آینده موج B باشد؟

araz

سلام استاد این روزا نظریات در مورد شاخص کل خیلی زیاده و کلی بحث و جنجال ایجاد کرده
خیلی خیلی مشتاقیم نظر حضرت عالی رو هم در مورد شاخص کل بدونیم .با تشکر

علی

سایتتون تبلیغات کمی داره.منظور سعی کنید بیشتر تبلیغات کنید توی سایتهای دیگه.حیفه سایت به این خوبی اینقدر کم سروصدا باشه.منم به طور کاملا شانسی به این سایت برخوردم.

علی

من بورس ایران رو خیلی توجه ندارم ولی امروز گفتم ببینم این تحلیلی که با نئوویو کردید نتیجه ش رو ببینم و باید بگم باریکلا.واقعا بنده تو این یکی دو ماه که این سبک رو دارم دنبال میکنم و یاد میگیرم واقعا به اون حرف استاد نیلی که گفته این سبک برای بقیه عمر کافیه میرسم.(من همیشه ته ذهنم این حرف از آقای مارک داگلاس وجود داره که میگه هیچ وقت نباید به طور کامل به این باور برسید که میتونید بازار رو بدون اشتباه پیش بینی کنید(منظور همیشه هر احتمالی هست) ولی وقتی تحلیلهای این سبک رو میبینم انگار…  ادامه نوشته »

مشاهده دیگر مطالب

See other content