تحلیل نئوویو دلار به ریال (USDIRR) شماره ۶

شرح تحلیل قبل چارت دلار به ریال (USDIRR)

در تحلیل قبل چارت دلار به ریال انتظار یک صعود را داشتیم که دو هدف برای آن تعیین کردیم یکی محدوده ۳۸۵۰ تومان که بر اساسِ این سناریو بیان شد که فرمت کارکشن صعودیِ این چارت دیامتریک (Diametric) باشد و دیگری محدوده ۴۰۰۰ تومان بود که آن تارگت نیز بر اساس شکل گیری کارکشن صعودی به فرمت مثلث انبساطی (Expanding Triangle) بود. (این دو فرمت تا مراحل انتهایی شکل گیری رفتار یکدیگر را تقلید می کنند)

اگر تحلیل قبل را مطالعه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آنرا مشاهده کنید.

در حال حاضر دیدیم که فرمت دوم یعنی مثلث انبساطی به وقوع پیوست و این چارت تا محدوده ۴۱۵۰ تومان نیز رشد داشت که البته مقداری از تارگت تخمین زده ما (۴۰۰۰ تومان) بالاتر بود.

شرح ساختار فعلی امواج چارت دلار به ریال (USDIRR) بر اساس NEoWave

در حال حاضر همانطور که عرض شد فرمت کارکشن صعودی این چارت به شکل مثلث انبساطی (Expanding Triangle) در آمد و پیشروی تا سطح ۴۱۵۰ تومان را نیز دیدیم.

اما بر خلاف تصور خیل کثیری از تحلیل گران، واکنش نزولی شدیدی در انتهای کارکشن ذکر شده رخ داد که بیانگر پایان صعود این چارت در مقطع کنونی و البته پایان مثلث انبساطی بود.

همانطور که در تحلیل قبل نیز عرض شده بود، هم اکنون انتظار داریم ریزش فرسایشی را در این چارت مشاهده کنیم که فرمت مورد انتظار برای این ریزش در تصویر با خطوط صورتی رنگ مشخص شده است. همچنین تارگت احتمالیِ این نزول نیز احتمالاً حوالی ۳۴۰۰ الی ۳۴۵۰ تومان خواهد بود.

این نزول موج C از فلتِ بلند مدتِ این چارت خواهد بود.

با دیدن هرگونه علائمی که تایید کننده این سناریو نباشد تحلیل دیگری ارائه خواهد شد.

تحلیل نئوویو (NEoWave) دلار به ریال (USDIRR) شماره 6 توسط انستیتو نئوویو ایران

خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
4 نظر
 1. مهرزاد

  سلام
  با توجه به سیاست اقتصادی ایران .مثلا شما یه کالا رو یک سال ۱۰ت می خرید یک روز میشه ۱۳ت بعد از یک ماه میشه ۱۲ت میگن بفرمایید ارزون شده.در تایم هفتگی در یک کانال صعودی قرار دارد و تا حالا از ۳۷۵۰ کمتر نشده و همچنین واگرایی خوبی وجود دارد. از نظر زمانی هم می شه گفت بین افزایش های شارپی فاصله های مشابه ای وجود دارد. تارگت های مشخص شده خیلی دور از ذهن است

  1. سلام
   لینک تحلیل قبلی این چارت اوایل پست موجود است اگر به تحلیل قبل مراجعه کنید می بینید که رشد قبلی و نقطه برگشت و ریزش دلار را به خوبی تشخیص داده بودیم.
   بخاطر دارم که قبل از رشد عده ای اعتقاد به ریزش داشتند و همچنین زمانی که دلار حرکات شارپی را شروع کرد عده ای اهداف ۵ هزارتومان به بالا میدادند. اما نتیجه در هر مورد بر خلاف ذهنیات اشخاص شد.
   در نتیجه تحلیل چارت ما فارق از ذهنیاتمان است و صرفا بر داده های تکنیکی و اصول حرکتی امواج تکیه می کنیم زیرا همیشه این داده ها قابل اعتماد ترند..
   تا به حال دلیلی برای نقض تحلیل فوق دیده نشده و تحلیل همچنان به قوت خویش باقی است.
   با احترام

 2. مجید

  با درود
  جناب رحیمی با توجه به شرایط جاری در کشور و گذر کردن قیمت دلار از مرز ۴۸۰۰ تومان ایا همچنان میشه به تحلیل نئو ویو اتکا کرد و تحلیلی بر مبنای اینده قیمت دلار و وضعیت دلار متصور شد یا خیر اگر همچنان میتوان متکی به تحلیل تکینکال بود اللخصوص نئو ویو بود لطفا نظر خودتون رو در مورد وضعیت اینده اگر امکانش هست بفرمایید.

  با تشکر و قدردانی

  1. سلام. مشکلی که در مورد چارت دلار به ریال با اون مواجه هستیم اینه که دولت نقش مهمی در ایجاد عرضه و تقاضا در این بازار داره و قیمت دلار به ریال اونطور که باید بصورت آزاد رقم نمیخوره. حتما مستحضر هستید که دولت هروقت کسری بودجه داره با ایجاد افزایش قیمت دلار این کسری رو جبران می کنه. همچنین افزایش قیمت دلار به ریال نوعی مالیات غیر مستقیمی هست که دولت از مردم بیچاره می گیره تا خزانه رو پر کنه. در چنین شرایطی تحلیل تکنیکی معمولا با خطا همراه میشه خصوصا موج شماری. مگر زمانی که دولت عقب نشینی کنه و قیمت به شکل آزادتری شکل بگیره. فعلا در ایران قیمت ارز به نوعی در انحصار دولت هست.
   اما اینکه قیمت دلار چه خواهد شد به نظرم با توجه به اینکه عمده مردم عادی الان مقابل صرافی ها در صف خرید این ارز هستند پس التهاب طرف تقاضا به زودی خواهد خوابید و دلار افت خواهد کرد. مردم عادی ای که خیلی در جریان موضوعات اقتصادی و تحلیلی نیستند آخرین خرید کنندگان و بالطبع زیان دهندگان اصلی هستند متاسفانه.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.