تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 به سبک نئوویو (USDIRR)

ارائه چشم انداز پیش رو

7.8k
بازدید

در این پست تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 تقدیم شما همراهان گرامی می شود تا از منظر سبک تحلیلی نئوویو امواج این چارت را بررسی کنیم و چشم انداز پیش روی آن را تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل قبل چارت دلار به ریال :

در تحلیل قبل چارت دلار به ریال انتظار یک صعود را داشتیم که دو هدف برای آن تعیین کردیم یکی محدوده ۳۸۵۰ تومان که بر اساسِ این سناریو بیان شد که فرمت کارکشن صعودیِ این چارت دیامتریک (Diametric) باشد و دیگری محدوده ۴۰۰۰ تومان بود که آن تارگت نیز بر اساس شکل گیری کارکشن صعودی به فرمت مثلث انبساطی (Expanding Triangle) بود. (این دو فرمت تا مراحل انتهایی شکل گیری رفتار یکدیگر را تقلید می کنند)

اگر تحلیل قبل را مطالعه نکرده اید می توانید با کلیک بر اینجا آنرا مشاهده کنید.

در حال حاضر دیدیم که فرمت دوم یعنی مثلث انبساطی به وقوع پیوست و این چارت تا محدوده ۴۱۵۰ تومان نیز رشد داشت که البته مقداری از تارگت تخمین زده ما (۴۰۰۰ تومان) بالاتر بود.

شرح تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 :

در حال حاضر همانطور که عرض شد فرمت کارکشن صعودی این چارت به شکل مثلث انبساطی (Expanding Triangle) در آمد و پیشروی تا سطح ۴۱۵۰ تومان را نیز دیدیم. اما بر خلاف تصور خیل کثیری از تحلیل گران، واکنش نزولی شدیدی در انتهای کارکشن ذکر شده رخ داد که بیانگر پایان صعود این چارت در مقطع کنونی و البته پایان مثلث انبساطی بود. این مثلث را می توانید در تصویر تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 مشاهده کنید.

تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 به سبک نئوویو
تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 به سبک نئوویو

همانطور که در تحلیل قبل نیز عرض شده بود، هم اکنون انتظار داریم ریزش فرسایشی را در این چارت مشاهده کنیم که فرمت مورد انتظار برای این ریزش در تصویر با خطوط صورتی رنگ مشخص شده است. همچنین تارگت احتمالیِ این نزول نیز احتمالاً حوالی ۳۴۰۰ الی ۳۴۵۰ تومان خواهد بود. این نزول موج C از فلتِ بلند مدتِ این چارت خواهد بود. با دیدن هرگونه علائمی که تایید کننده این سناریو نباشد تحلیل دیگری ارائه خواهد شد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال دلار به ریال شماره 6 مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی انستیتو قرار گیرد.

اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مجید

با درود
جناب رحیمی با توجه به شرایط جاری در کشور و گذر کردن قیمت دلار از مرز 4800 تومان ایا همچنان میشه به تحلیل نئو ویو اتکا کرد و تحلیلی بر مبنای اینده قیمت دلار و وضعیت دلار متصور شد یا خیر اگر همچنان میتوان متکی به تحلیل تکینکال بود اللخصوص نئو ویو بود لطفا نظر خودتون رو در مورد وضعیت اینده اگر امکانش هست بفرمایید.

با تشکر و قدردانی

مهرزاد

سلام
با توجه به سیاست اقتصادی ایران .مثلا شما یه کالا رو یک سال ۱۰ت می خرید یک روز میشه ۱۳ت بعد از یک ماه میشه ۱۲ت میگن بفرمایید ارزون شده.در تایم هفتگی در یک کانال صعودی قرار دارد و تا حالا از ۳۷۵۰ کمتر نشده و همچنین واگرایی خوبی وجود دارد. از نظر زمانی هم می شه گفت بین افزایش های شارپی فاصله های مشابه ای وجود دارد. تارگت های مشخص شده خیلی دور از ذهن است

ارشیا رحیمی

سلام لینک تحلیل قبلی این چارت اوایل پست موجود است اگر به تحلیل قبل مراجعه کنید می بینید که رشد قبلی و نقطه برگشت و ریزش دلار را به خوبی تشخیص داده بودیم. بخاطر دارم که قبل از رشد عده ای اعتقاد به ریزش داشتند و همچنین زمانی که دلار حرکات شارپی را شروع کرد عده ای اهداف ۵ هزارتومان به بالا میدادند. اما نتیجه در هر مورد بر خلاف ذهنیات اشخاص شد. در نتیجه تحلیل چارت ما فارق از ذهنیاتمان است و صرفا بر داده های تکنیکی و اصول حرکتی امواج تکیه می کنیم زیرا همیشه این داده ها…  ادامه نوشته »

مشاهده دیگر مطالب

See other content