تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR

بررسی تکنیکال چارت قیمت جفت ارز دلار به ریال و ارائه چشم انداز پیش رو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از چارت دلار که ظاهراً‌ تب افزایش قیمت آن نیز مجدد افزایش یافته است و می تواند یک صعود کوتاه مدتی را تجربه کند. از طرفی درخواست های بسیار زیادی برای بروزرسانی تحلیل قبلی این چارت داشته ایم که ما را بر آن داشت تا تحلیل جدیدی از این چارت ارائه کنیم. برای شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ :

طبق تحلیل دلار به ریال شماره ۸ که در تصویر زیر می توانید آن را مشاهده کنید به نظر می رسد که این چارت از سال ۱۳۹۰ به بعد تا کنون در حال ساخت یک زیگزاگ بوده است که هم اکنون درون موج C این الگو هستیم. موج A از این زیگزاگ یک شتابدار 3 ممتد می باشد و موج B نیز یک ترکیب دوگانه افقی و در نهایت موج C که الان درون آن هستیم به احتمال قوی یک الگوی ترمینال 1 ممتد می باشد که هم اکنون درون موج 3 آن قرار داریم.

زیگزاگ مذکور در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با لیبل های قرمز رنگ درون دایره مشخص شده است. اگر به تحلیل قبلی دلار به ریال نگاهی انداخته باشید می دانید که در آن تحلیل روند ماهیانه این چارت را در ۴۰ سال اخیر بررسی کرده ایم و یک ترکیب دوگانه برای ساختار سوپر سیکل این چارت مشخص کرده ایم که الگوی دوم از ترکیب را یک مثلث در نظر گرفته بودیم. در تحلیل فعلی زیگزاگ را جایگزین این مثلث کرده ایم چرا که با بررسی امواج درونی این چارت به نظر می رسد که یک زیگزاگ برای این ناحیه مناسب تر باشد. هرچند که به دلیل خطاهای متعددی که درون دیتای چارت دلار به ریال وجود دارد در هر صورت باید اندکی حساسیت را روی ساختارها کم کرد.

امواج درونی زیگزاگ مذکور نیز با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است و هرجا که نیاز بوده است شمارش را تا یک درجه پایین تر ادامه داده ایم که می توانید این امواج را هم با لیبل ها و کانال بندی سبز رنگ درون تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشاهده کنید. به عنوان مثال ساختار درونی موج (2) از C را می توانید با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید که نمایانگر یک مثلث خنثی می باشد یا امواج درونی موج (3) از C که تا کنون یک زیگزاگ را نشان داده و یک X موج که به دنبال آن آمده است و می توان بر اساس آن به ترکیبی بودن ساختار موج (3) پی برد. این ساختار را علی الحساب زیگزاگ دوگانه در نظر گرفته ایم تا با پیشروی امواج بتوان به شکل دقیق تری مشخص کرده که ساختار این بخش چه خواهد بود.

تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR
USDIRR NEoWave Analysis 08 | Daily

چشم انداز پیش رو:

با توجه به بلندای موج (1) از C نسبت به موج A قرمز رنگ به احتمال زیاد موج C یک الگوی شتابدار ترمینال 1 ممتد خواهد بود، لذا موج (3) از C می تواند تا لول 38 درصد الی 62 درصد موج (1) در حالت نرمال رشد کند که این محدوده توسط ابزار فیبوناچی در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشخص شده است.

این محدوده قیمت 20000 تومان تا 28000 تومان را نشان می دهد. بین این دو لول یک لول مهم دیگر یعنی لول 50 درصد را هم داریم که قیمت حدوداً 24000 تومانی را نشان می دهد و ما نیز با توجه به ساختار امواج درونی موج (3) از C و طول امواج این قسمت براورد کرده ایم که دلار احتمالاً‌ در حدود همین لول به صعود فعلی خود خاتمه خواهد داد اما برای پوشش دادن احتمالات مختلف لول حداقلی 38 درصد تا لول حداکثری 62 درصد (در حالت نرمال) را هم در تصویر رسم کرده ایم که مد نظر مخاطبان عزیز باشد.

پس از این صعود باید منتظر اصلاحی در قالب موج (4) از C باشیم که این اصلاح برای این که تناوب خوبی با موج (2) داشته باشد باید یک اصلاح قوی و عمیق باشد لذا محتمل است که این اصلاح تا حدود سطح 16000 الی 15000 که حمایت اصلی چارت می باشد ادامه پیدا کند. پس از آن نیز موج (5) الگوی ترمینال باید شکل بگیرید که با توجه به اصلاح عمیقی که برای موج (4) انتظار داریم نباید یک موج قوی باشد و به نوعی می توان گفت که نفس های آخر روند صعودی دلار محسوب می شود.

پس از پایان یک الگوی ترمینال صعودی نیز بر اساس قوانین نئوویو باید انتظار ریزش قیمت به صورت شارپ تا نقطه ابتدایی ترمینال را داشت که حدود قیمتی آن حوالی یک سطح حمایتی نیز می باشد که در تصویر تحلیل دلار به رسال شماره ۸ مشخص شده است. این سطح قیمت 4150 تا 3680 تومان را نشان می دهد. این ریزش باید حداکثر تا 50 درصد زمان صرف شده توسط الگوی ترمینال رخ دهد. اگر چنین نشود و ریزش زمانی بیش از این مقدار صرف کند باید روی تحلیل بازنگری شود.

بنابراین کسانی که قصد سرمایه گذاری در دلار را دارند باید در نظر داشته باشند که این سرمایه گذاری بر اساس وضعیت چارت دلار به ریال بسیار پر ریسک خواهد بود و بر اساس تحلیل انجام شده، این انستیتو چنین سرمایه گذاری را پیشنهاد نمی کند. علاوه بر آن باید جو امنیتی بازار دلار را هم به این موضوع اضافه کرد.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
227 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

علیرضا موذن

استاد رحیمی عزیز سلام و ارادت؛ استاد با توجه به وضعیت کنونی کشور و صحبت از توافق میان ایران و آمریکا در مورد برجام و از طرف دیگر حرکت مو به موی چارت مطابق تحلیل شما تا کنون، در وهله اول خواهشمندم تحلیل را آپدیت بفرمایید (با توجه به تغییر قیمت ها) و خواهش دومم این است که بفرمایید الان دقیقا در چه شرایطی هستیم. آیا در موج 4 هستیم کماکان و یا موج 5 را پایان دادیم. البته باید به این نکته هم دقت کنیم که روند میان مدتی و بلندمدتی دلار هم شکسته شده و کندل نزولی هم…  ادامه نوشته »

علیرضا موذن

استاد جان آیا شکست روند صعودی دلارو تایید می کنین شما؟ الان اگر از کف 2 تا فرض بگیریم 4 روند صعودی بگشیم توسط این ریزش شکسته شده و تایید داده! درسته؟
از این موضوع نمی تونیم نتیجه بگیریم که وارد یک فاز اصلاحی زمانی و قیمتی شدیم؟

shahresarnevesht

سلام استاد رحیمی. از بهمن 97 که این تحلیل رو داده بودین بارها امدم و کامنت گذاشتم. تو کلاب هاوس و سهامیاب هم بارها این تحلیل رو مطرح کردم. الزاما تحلیل جدید نمیخوام بدید. فقط اون قیمت بالای 32 تومن رو که دید و قیمت 27 تومن که ازش برگشت رو یه توضیح بدین که تغییری در تحلیل ایجاد شده یا نه. واقعا هم خیلی گرفتاریم همه زندگیمون تحتالشعاع قرار گرفته. مثلا ماله پیش یه آپارتمان فروختم و یه اپارتمان بزرگتر خریدم هم 400 تومن وام گرفتم هم 400 تومن هم نقدینگی بیشتر روش گذاشتم. همه اینا اگر دلار بخواد…  ادامه نوشته »

امیر کریمی

سلام … این تحلیل فیلد شده یا هنوز پا برجاست؟

Pedram.manesh

سلام و ارادت استاد
در رابطه با موضوعی خیلی گیج شدم اونم اینه که چطور میشه دلار ریزش کنه ولی شاخص رشد کنه ؟
گرچه مشابه این موضوع رو امروز دکتر پویا ناظران هم اشاره ای کرد توی کانالش که اگر پرونده ایران به شورای امنیت بره دلار بالای 50 تومن و سقوط بورس رو شاهد خواهیم بود. وقوع این واگرایی شاخص و دلار رو چطور میشه توجیح کرد؟
سپاس از شما

محمد رسول منصوریان

با سلام .. استاد این تحلیل با اینکه نزدیک به دو سال پیش انجام شده ولی با دقت بالایی خودش را حفظ کرده .. تحلیل ارز در کشوری که حتی سیاستمدارانش هم دید درستی نسبت به آینده ندارن واقعا یک نوع هوش برتره .. جای تبریک داره ، حتی اگه فیلد بشه همینکه دوسال پر از اتفاق و هیاهو تونسته خودش را حفظ کنه بی نظیره بنده با توجه به آموزشهای خودتون موردی هنوز در این چارت ندیدم که بشه گفت تحلیل ممکن نیست ..موج 4 در قیمتهای 19-20 انجام شد و تا زمانی که سقف قبلی تاچ نشده میشه…  ادامه نوشته »

محمد رسول منصوریان

ممنون از شما .. واقعا جدای از تحلیلهای بازار دستوری ایران که واقعا بازار آزادی نیست و نمی توان فیلد شدن را از دید تحلیلگر دید ، چارت نفت ، انس جهانی ، بیت کوین و دلار ایران را از دو تا سه سال پیش تحلیل کردید و واقعا ذره ای خطا در اون نبوده و الان همگی به نقاط عطف خودشون رسیدن و واسم جالبه ببینم آیا این معجزه تحلیلتون باز هم گل می کاره یا نه تا جایی که بنده هم بازار آزاد را دنبال می کردم تمام اون نقاطی که در نمودار رسم شده لمس شده است…  ادامه نوشته »

علیرضا موذن

جناب رحیمی بزرگوار عرض سلام و احترام… استاد عزیز پیشاپیش از اینکه سوالاتم پر تعدد هست و زیاد مزاحم اوقات شما می شم عذر می خواهم، این موضوع صرفا دلیلش این هست که تحلیلاتون به شخصه برای بنده بسیار پر اهمیت هست و سعیم بر این است تا گام به گام با تحلیل های شما پیش برم. سوال بنده این هست با توجه به اینکه دلار سقف 28470 تومان رو به سختی تاچ کرد (با توجه به کاهش شتاب در انتهای روند، شکل گیری واگرایی منفی، شکست رو به پایین روند صعودی) و نتونست در مقطع فعلی و با روند…  ادامه نوشته »

آخرین ویرایش 7 ماه قبل توسط علیرضا موذن
علیرضا موذن

استاد رحیمی عزیز سلام؛ روز و روزگار بر شما خوش؛ استاد دو خواهش داشتم: اولی آن اینکه با توجه به گسترش نمودار دلار و عدم تطابق با نمودار فعلی در صورت امکان در وهله اول و در اسرع وقت بی زحمت اقدام به آپدیت چارت بفرمایید. دومی اگر برایتان مقدور است به صورت کلی بفرمایید در کوتاه مدت و میان مدت چه سرنوشتی برای دلار پیشبینی می فرمایید (حقیقتا قصد بنده تغییر خودرو شخصی است و با توجه به اینکه دلار بر تمامی بازار ها موثر است خواهش داشتم تا بنده رو راهنمایی بفرمایید که ان شا الله متضرر نشوم.)…  ادامه نوشته »

علیرضا موذن

استاد تقریبا میشه گفت 95 درصد گپ کاور شد! آیا میشه گپ رو خستگی دونست؟ یعنی قیمت 26930 دیده شد

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط علیرضا موذن
علیرضا موذن

استاد همینطور که فرمودید، شرایط هم رقم خورد و دلار خط روند کوتاه مدت صعودی خودشو شکست…
آیا می تونیم این شرایط رو پایان موج 5 بدونیم ؟

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط علیرضا موذن
مشاهده دیگر مطالب

See other content