تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR

بررسی تکنیکال چارت قیمت جفت ارز دلار به ریال و ارائه چشم انداز پیش رو

35.8k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از چارت دلار که ظاهراً‌ تب افزایش قیمت آن نیز مجدد افزایش یافته است و می تواند یک صعود کوتاه مدتی را تجربه کند. از طرفی درخواست های بسیار زیادی برای بروزرسانی تحلیل قبلی این چارت داشته ایم که ما را بر آن داشت تا تحلیل جدیدی از این چارت ارائه کنیم. برای شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ :

طبق تحلیل دلار به ریال شماره ۸ که در تصویر زیر می توانید آن را مشاهده کنید به نظر می رسد که این چارت از سال ۱۳۹۰ به بعد تا کنون در حال ساخت یک زیگزاگ بوده است که هم اکنون درون موج C این الگو هستیم. موج A از این زیگزاگ یک شتابدار 3 ممتد می باشد و موج B نیز یک ترکیب دوگانه افقی و در نهایت موج C که الان درون آن هستیم به احتمال قوی یک الگوی ترمینال 1 ممتد می باشد که هم اکنون درون موج 3 آن قرار داریم.

زیگزاگ مذکور در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با لیبل های قرمز رنگ درون دایره مشخص شده است. اگر به تحلیل قبلی دلار به ریال نگاهی انداخته باشید می دانید که در آن تحلیل روند ماهیانه این چارت را در ۴۰ سال اخیر بررسی کرده ایم و یک ترکیب دوگانه برای ساختار سوپر سیکل این چارت مشخص کرده ایم که الگوی دوم از ترکیب را یک مثلث در نظر گرفته بودیم. در تحلیل فعلی زیگزاگ را جایگزین این مثلث کرده ایم چرا که با بررسی امواج درونی این چارت به نظر می رسد که یک زیگزاگ برای این ناحیه مناسب تر باشد. هرچند که به دلیل خطاهای متعددی که درون دیتای چارت دلار به ریال وجود دارد در هر صورت باید اندکی حساسیت را روی ساختارها کم کرد.

امواج درونی زیگزاگ مذکور نیز با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است و هرجا که نیاز بوده است شمارش را تا یک درجه پایین تر ادامه داده ایم که می توانید این امواج را هم با لیبل ها و کانال بندی سبز رنگ درون تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشاهده کنید. به عنوان مثال ساختار درونی موج (2) از C را می توانید با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید که نمایانگر یک مثلث خنثی می باشد یا امواج درونی موج (3) از C که تا کنون یک زیگزاگ را نشان داده و یک X موج که به دنبال آن آمده است و می توان بر اساس آن به ترکیبی بودن ساختار موج (3) پی برد. این ساختار را علی الحساب زیگزاگ دوگانه در نظر گرفته ایم تا با پیشروی امواج بتوان به شکل دقیق تری مشخص کرده که ساختار این بخش چه خواهد بود.

تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR
USDIRR NEoWave Analysis 08 | Daily

چشم انداز پیش رو:

با توجه به بلندای موج (1) از C نسبت به موج A قرمز رنگ به احتمال زیاد موج C یک الگوی شتابدار ترمینال 1 ممتد خواهد بود، لذا موج (3) از C می تواند تا لول 38 درصد الی 62 درصد موج (1) در حالت نرمال رشد کند که این محدوده توسط ابزار فیبوناچی در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشخص شده است.

این محدوده قیمت 20000 تومان تا 28000 تومان را نشان می دهد. بین این دو لول یک لول مهم دیگر یعنی لول 50 درصد را هم داریم که قیمت حدوداً 24000 تومانی را نشان می دهد و ما نیز با توجه به ساختار امواج درونی موج (3) از C و طول امواج این قسمت براورد کرده ایم که دلار احتمالاً‌ در حدود همین لول به صعود فعلی خود خاتمه خواهد داد اما برای پوشش دادن احتمالات مختلف لول حداقلی 38 درصد تا لول حداکثری 62 درصد (در حالت نرمال) را هم در تصویر رسم کرده ایم که مد نظر مخاطبان عزیز باشد.

پس از این صعود باید منتظر اصلاحی در قالب موج (4) از C باشیم که این اصلاح برای این که تناوب خوبی با موج (2) داشته باشد باید یک اصلاح قوی و عمیق باشد لذا محتمل است که این اصلاح تا حدود سطح 16000 الی 15000 که حمایت اصلی چارت می باشد ادامه پیدا کند. پس از آن نیز موج (5) الگوی ترمینال باید شکل بگیرید که با توجه به اصلاح عمیقی که برای موج (4) انتظار داریم نباید یک موج قوی باشد و به نوعی می توان گفت که نفس های آخر روند صعودی دلار محسوب می شود.

پس از پایان یک الگوی ترمینال صعودی نیز بر اساس قوانین نئوویو باید انتظار ریزش قیمت به صورت شارپ تا نقطه ابتدایی ترمینال را داشت که حدود قیمتی آن حوالی یک سطح حمایتی نیز می باشد که در تصویر تحلیل دلار به رسال شماره ۸ مشخص شده است. این سطح قیمت 4150 تا 3680 تومان را نشان می دهد. این ریزش باید حداکثر تا 50 درصد زمان صرف شده توسط الگوی ترمینال رخ دهد. اگر چنین نشود و ریزش زمانی بیش از این مقدار صرف کند باید روی تحلیل بازنگری شود.

بنابراین کسانی که قصد سرمایه گذاری در دلار را دارند باید در نظر داشته باشند که این سرمایه گذاری بر اساس وضعیت چارت دلار به ریال بسیار پر ریسک خواهد بود و بر اساس تحلیل انجام شده، این انستیتو چنین سرمایه گذاری را پیشنهاد نمی کند. علاوه بر آن باید جو امنیتی بازار دلار را هم به این موضوع اضافه کرد.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
235 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

علیرضا خمسه ای

سلام استاد رحیمی عزیز همه تحلیلگرها پیش بینی میکنند دلار دیگر 25 هزار تومان را نخواهد دید حتی تارگت 50 و 100 هزار تومانی دلار را میدهند شما چگونه تحلیل میکنید دلار به زیر 20 هزار تومان خواهد رسید؟؟؟؟

مهدی رضایی

با سلام خدمت جناب رحیمی عزیز
دو سال از آخرین تحلیل دلار گذشت و این نتیجه شگفت انگیز آن تا این لحظه هست:
مشاهده
بی صبرانه منتظر ادامه هستم.
آیا ریزش بزرگ در راه است؟!!!
(لینک حاوی تصویر تحلیل و نتیجه آن است)
با تشکر

محسن کشوری

سلام و وقت بخیر خدمت شما
لطفا در مورد اینکه ما الان در کدام موج هستیم دقیقا اظهار نظر بفرمائید….با توجه به شواهد موجود اقتصادی و حجم عظیم نقدینگی آیا هم چنان امید دارید که دلار روند نزولی تا 20 هزار تومان را (با فرض عدم امضا برجام) طی کند؟؟؟؟و مطلب دیگر اینکه سقف زمانی موج 5 چه زمانی خواهد بود؟؟؟

آخرین ویرایش 3 ماه قبل توسط محسن کشوری

سلام استاد ارادتمند باتوجه شرایط کنونی کشور واخبار مثبت مثل اعلام بانک مرکزی مبنی براینکه ذخایر ارزی در بالاترین سطح قراردارد مثبت شدن تراز تجاری افزایش سطح تجارت باکشورهای همسایه مثل ۴ برابر شدن تجارت با کشور تاجیکستان افزایش قیمت نفت واخبار منفی (برای دلار)مثل واردات خودرو ابهام در مذاکرات وین وافزایش قیمت واردات کالاهای اساسی نظر شما درمورد میزان اثرگذاری تک تک موارد فوق چیست؟ برخی از کارشناس ها همچنان نرخ دلار رو وابسته به نتایج مذاکرات وین میدونن و حتی تا افزایش ۴۰ درصدی هم پیش بینی میکنند. باتوجه به نرخ ۲۳۰۰۰ تومن در بودجه امسال و موارد…  ادامه نوشته »

علیرضا موذن

استاد رحیمی عزیز سلام و ارادت؛ استاد با توجه به وضعیت کنونی کشور و صحبت از توافق میان ایران و آمریکا در مورد برجام و از طرف دیگر حرکت مو به موی چارت مطابق تحلیل شما تا کنون، در وهله اول خواهشمندم تحلیل را آپدیت بفرمایید (با توجه به تغییر قیمت ها) و خواهش دومم این است که بفرمایید الان دقیقا در چه شرایطی هستیم. آیا در موج 4 هستیم کماکان و یا موج 5 را پایان دادیم. البته باید به این نکته هم دقت کنیم که روند میان مدتی و بلندمدتی دلار هم شکسته شده و کندل نزولی هم…  ادامه نوشته »

علیرضا موذن

استاد جان آیا شکست روند صعودی دلارو تایید می کنین شما؟ الان اگر از کف 2 تا فرض بگیریم 4 روند صعودی بگشیم توسط این ریزش شکسته شده و تایید داده! درسته؟
از این موضوع نمی تونیم نتیجه بگیریم که وارد یک فاز اصلاحی زمانی و قیمتی شدیم؟

shahresarnevesht

سلام استاد رحیمی. از بهمن 97 که این تحلیل رو داده بودین بارها امدم و کامنت گذاشتم. تو کلاب هاوس و سهامیاب هم بارها این تحلیل رو مطرح کردم. الزاما تحلیل جدید نمیخوام بدید. فقط اون قیمت بالای 32 تومن رو که دید و قیمت 27 تومن که ازش برگشت رو یه توضیح بدین که تغییری در تحلیل ایجاد شده یا نه. واقعا هم خیلی گرفتاریم همه زندگیمون تحتالشعاع قرار گرفته. مثلا ماله پیش یه آپارتمان فروختم و یه اپارتمان بزرگتر خریدم هم 400 تومن وام گرفتم هم 400 تومن هم نقدینگی بیشتر روش گذاشتم. همه اینا اگر دلار بخواد…  ادامه نوشته »

امیر کریمی

سلام … این تحلیل فیلد شده یا هنوز پا برجاست؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content