معتبر تا
00 روز‌
00 ساعت
00 دقیقه
00 ثانیه
منقضی شده
تخفیف 15 درصدی به مناسبت عید سعید قربان تا غدیر    |    کد تخفیف : gh1400
مشاهده فروشگاه

تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR

بررسی تکنیکال چارت قیمت جفت ارز دلار به ریال و ارائه چشم انداز پیش رو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از چارت دلار که ظاهراً‌ تب افزایش قیمت آن نیز مجدد افزایش یافته است و می تواند یک صعود کوتاه مدتی را تجربه کند. از طرفی درخواست های بسیار زیادی برای بروزرسانی تحلیل قبلی این چارت داشته ایم که ما را بر آن داشت تا تحلیل جدیدی از این چارت ارائه کنیم. برای شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۸ :

طبق تحلیل دلار به ریال شماره ۸ که در تصویر زیر می توانید آن را مشاهده کنید به نظر می رسد که این چارت از سال ۱۳۹۰ به بعد تا کنون در حال ساخت یک زیگزاگ بوده است که هم اکنون درون موج C این الگو هستیم. موج A از این زیگزاگ یک شتابدار 3 ممتد می باشد و موج B نیز یک ترکیب دوگانه افقی و در نهایت موج C که الان درون آن هستیم به احتمال قوی یک الگوی ترمینال 1 ممتد می باشد که هم اکنون درون موج 3 آن قرار داریم.

زیگزاگ مذکور در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ با لیبل های قرمز رنگ درون دایره مشخص شده است. اگر به تحلیل قبلی دلار به ریال نگاهی انداخته باشید می دانید که در آن تحلیل روند ماهیانه این چارت را در ۴۰ سال اخیر بررسی کرده ایم و یک ترکیب دوگانه برای ساختار سوپر سیکل این چارت مشخص کرده ایم که الگوی دوم از ترکیب را یک مثلث در نظر گرفته بودیم. در تحلیل فعلی زیگزاگ را جایگزین این مثلث کرده ایم چرا که با بررسی امواج درونی این چارت به نظر می رسد که یک زیگزاگ برای این ناحیه مناسب تر باشد. هرچند که به دلیل خطاهای متعددی که درون دیتای چارت دلار به ریال وجود دارد در هر صورت باید اندکی حساسیت را روی ساختارها کم کرد.

امواج درونی زیگزاگ مذکور نیز با لیبل های آبی رنگ داخل پرانتز مشخص شده است و هرجا که نیاز بوده است شمارش را تا یک درجه پایین تر ادامه داده ایم که می توانید این امواج را هم با لیبل ها و کانال بندی سبز رنگ درون تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشاهده کنید. به عنوان مثال ساختار درونی موج (2) از C را می توانید با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشاهده کنید که نمایانگر یک مثلث خنثی می باشد یا امواج درونی موج (3) از C که تا کنون یک زیگزاگ را نشان داده و یک X موج که به دنبال آن آمده است و می توان بر اساس آن به ترکیبی بودن ساختار موج (3) پی برد. این ساختار را علی الحساب زیگزاگ دوگانه در نظر گرفته ایم تا با پیشروی امواج بتوان به شکل دقیق تری مشخص کرده که ساختار این بخش چه خواهد بود.

تحلیل دلار به ریال شماره ۸ | موج شماری نئوویو USDIRR
USDIRR NEoWave Analysis 08 | Daily

چشم انداز پیش رو:

با توجه به بلندای موج (1) از C نسبت به موج A قرمز رنگ به احتمال زیاد موج C یک الگوی شتابدار ترمینال 1 ممتد خواهد بود، لذا موج (3) از C می تواند تا لول 38 درصد الی 62 درصد موج (1) در حالت نرمال رشد کند که این محدوده توسط ابزار فیبوناچی در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۸ مشخص شده است.

این محدوده قیمت 20000 تومان تا 28000 تومان را نشان می دهد. بین این دو لول یک لول مهم دیگر یعنی لول 50 درصد را هم داریم که قیمت حدوداً 24000 تومانی را نشان می دهد و ما نیز با توجه به ساختار امواج درونی موج (3) از C و طول امواج این قسمت براورد کرده ایم که دلار احتمالاً‌ در حدود همین لول به صعود فعلی خود خاتمه خواهد داد اما برای پوشش دادن احتمالات مختلف لول حداقلی 38 درصد تا لول حداکثری 62 درصد (در حالت نرمال) را هم در تصویر رسم کرده ایم که مد نظر مخاطبان عزیز باشد.

پس از این صعود باید منتظر اصلاحی در قالب موج (4) از C باشیم که این اصلاح برای این که تناوب خوبی با موج (2) داشته باشد باید یک اصلاح قوی و عمیق باشد لذا محتمل است که این اصلاح تا حدود سطح 16000 الی 15000 که حمایت اصلی چارت می باشد ادامه پیدا کند. پس از آن نیز موج (5) الگوی ترمینال باید شکل بگیرید که با توجه به اصلاح عمیقی که برای موج (4) انتظار داریم نباید یک موج قوی باشد و به نوعی می توان گفت که نفس های آخر روند صعودی دلار محسوب می شود.

پس از پایان یک الگوی ترمینال صعودی نیز بر اساس قوانین نئوویو باید انتظار ریزش قیمت به صورت شارپ تا نقطه ابتدایی ترمینال را داشت که حدود قیمتی آن حوالی یک سطح حمایتی نیز می باشد که در تصویر تحلیل دلار به رسال شماره ۸ مشخص شده است. این سطح قیمت 4150 تا 3680 تومان را نشان می دهد. این ریزش باید حداکثر تا 50 درصد زمان صرف شده توسط الگوی ترمینال رخ دهد. اگر چنین نشود و ریزش زمانی بیش از این مقدار صرف کند باید روی تحلیل بازنگری شود.

بنابراین کسانی که قصد سرمایه گذاری در دلار را دارند باید در نظر داشته باشند که این سرمایه گذاری بر اساس وضعیت چارت دلار به ریال بسیار پر ریسک خواهد بود و بر اساس تحلیل انجام شده، این انستیتو چنین سرمایه گذاری را پیشنهاد نمی کند. علاوه بر آن باید جو امنیتی بازار دلار را هم به این موضوع اضافه کرد.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان عزیز قرار گیرد.

اطلاع از
197 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک
1 ماه قبل

استاد رحیمی عزیز سلام ارادت؛
با توجه به چارت تحلیلی آیا برداشت بنده صحیح است؟
موج سه و چهار کمی به لحاظ قیمتی به بالا کشیده شده اند یعنی انتهای موج سه حوالی ۳۲ تومن بوده و تا انتهای موج چهار که بیست تومن بود پیش رفتند!

آیا می شود این استنباط رو داشت که در حال حاضر موج ۴ به پایان رسیده و تا حوالی سی تومن موج پنج هم به پایان برسد؟

ممنون و بی تاب تحلیل های جدید…

profile avatar
مشترک
2 ماه قبل

سلام و عرض ادب
با توجه به اینکه کاهش قیمت دلار حتما تاثریات زیادی در کاهش طلا مسکن و … خواهد داشت ممنون میشم این موارد رو هم تحلیل کنید تا ببینیم ایا در ان بازه زمانی چارت طلا مسکن و …. هم خبر از کاهش میدهند یا خیر

profile avatar
مشترک
2 ماه قبل

سلام استاد خدا قوت ..ببخشید . در تحلیلهای خیلی وقت پیش گفتید قبل از سقوط دلار سهام به تارگتشون میرسن و اگه اشتباه نکنم گفتید از بازار خارج میشیم ….در تحلیل جدید شما گفتید تا اخر سال احتمال داره موج ۵ داشته باشیم و بعد سقوط. تحلیلتون از تارگت سهام چیه تا اون موقع چطور سهام به تارگتشون میرسن با این وضع بازار ؟ آیا سعود سهام در موج ۵ دلار اتفاق میافته ؟ و بعد سهام سقوط میکنن ا باید از بازار خارج بشیم حتی اگه سهام صعود نکنند باز هم باید خارج بشیم؟ سهامی که ۸۰ درصد سقوط…  ادامه نوشته »

profile avatar
مشترک
2 ماه قبل

سلام و وقت بخیر . ببخشید هدف نهایی این تحلیل که دلار 5000 تومان رو پیشنهاد کردید در چه بازه زمانی اتفاق می افتد؟ و اینکه من اکثر تحلیلهای شما رو دیدم که بالای 80 درصد درست پیش بینی شده بودند . به نظرتون ایا این پیشبینی هم همان قدرت 80 درصدی رو دارد یا درصد احتمال کمتری دارد؟

profile avatar
مشترک
پاسخ به  ارشیا رحیمی
2 ماه قبل

امیدوارم همچین اتفاقی بیفتد و بتوانیم نفس راحتی بکشیم

فقط به نظرتون برای کسانی که در فارکس کار میکنند تا اواخر سال نقد کنند؟

profile avatar
مشترک
4 ماه قبل

درود بر شما جناب رحیمی عزیز نوروز باستانی رو خدمتتون شادباش عرض میکنم. تحلیل دلار شما همچنان پابرجاست؟ بشدت تب افزایش مجدد نرخ دلار بالا گرفته و شخصی هم بعنوان کارشناس در صداسیما آمد که 4 سال قبل صعود دلار رو گوشزد کرده بود و همچنان رشد دلار رو بعد از یک اصلاح موقت تا انتخابات عنوان کرد. حداقل ساختار ترمینال دیگه چندان معتبر نیست درسته؟

profile avatar
مشترک تالار
4 ماه قبل

سلام استاد جان وقت شما بخیر
با توجه به اینکه هنوز موج 4 وارد دامنه موج 1 نشده و اینکه اخبار خوبی هم از توافق هسته ای نمیاد….آیا احتمال داره با یه شتاب دار رونددار طرف باشیم نه یک ترمینال؟

profile avatar
مشترک
5 ماه قبل

.باعرض سلام و خداقوت خدمت شما
الآن که دلار ریزش خاصی نکرده،حال و روز بازار اینه.حال اگر ظرف یکی دوسال آینده،دلار ریزشش رو شروع کنه و به محدوده ۴ هزارتومنی که فرمودید برسه.و در طی این یکی دوسال بازار رشد خاصی نکرده باشه.تکلیف بازار چی میشه؟!!
تازه اگر با این بی اعتمادی که ایجاد شده،طی این مدت انقدر پول از بازار خارج نشه که به وضعیت ۷_۸سال قبل دچار بشیم.یعنی سهما چنان فرو بریزن یا در حالت خوشبینانه بخواب فرو برن که با دینامیتم نشه حرکتشون داد.
در اینصورت تارگت سهمارو((بخصوص پالایشی)) باید ۷_۸_۱۰ ساله در نظر گرفت؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content