تحلیل دلار به ریال شماره ۷ | موج شماری نئوویو USDIRR

بررسی روند 40 ساله چارت دلار به ریال

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل دلار به ریال شماره ۷ که به بررسی روند چهل ساله دلار آمریکا در مقابل پول ملی پرداخته ایم و همینطور به بررسی این چارت در تایم فریم روزانه پرداخته ایم تا بتوانیم بطور نسبی به چشم اندازی از این چارت دست یابیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل دلار به ریال شماره ۷ :

تحلیل دلار به ریال شماره ۷ را با بررسی نمودار ۴۰ ساله این جفت ارز در تایم فریم ماهیانه آغاز کرده ایم که چنانچه از تصویر آن پیداست در ۴۰ سال گذشته دلار آمریکا در برابر ریال همواره تقویت شده است و از قیمتی حدود 70 ریال تا قیمتی حدود 193000 ریال را طی هفت گام ماژور طی کرده است که جای تأسف دارد که ارز کشورمان تا این حد در برابر دلار آمریکا دچار کاهش ارزش شده است.

در هر صورت با بررسی هر گام بصورت جداگانه مشخص است که سه گام اول این حرکت صعودی مطابق با تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۷ در قالب یک الگوی زیگزاگ جای می گیرد چرا که ساختار شاخه اول و سوم را می توان به صورت شتابدار در نظر گرفت و حرکت اصلاحی بعد از آن را نیز می بایست در قالب یک ایکس موج (X) دسته بندی کنیم. اما سه شاخه ی بعد که پس از ایکس موج رخ داده اند هر سه، ساختار اصلاحی دارند. به عنوان مثال در شاخه سوم که در تایم فریم روزانه نیز تصویر آن را تقدیمتان کرده ایم مشاهده می کنید که یک ساختار ترکیبی از جنس زیگزاگ سه گانه رخ داده است.

در چنین شرایطی که سه شاخه اصلاحی پشت سر هم داریم ناچاریم پس از ایکس موج بزرگی که در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۷ مشاهده می کنید یک الگوی مثلثی شناسایی کنیم که با توجه به جایگاه امواج و همینطور قوانین زمانی و قیمتی شاخه ها، بهترین سناریو یک مثلث خنثی افقی می باشد که در تصویر با کانال بندی و لیبل های قرمز رنگِ داخل دایره از A تا E مشخص شده است.

تحلیل دلار به ریال شماره ۷ در تایم فریم ماهیانه

تحلیل دلار به ریال شماره ۷ | موج شماری نئوویو USDIRR | تایم فریم ماهیانهاین مثلث نشان می دهد که صعود دلار در مقابل ریال پس از ۴۰ سال مطابق با تحلیل دلار به ریال شماره ۷ در آخرین مراحل خود قرار دارد و با تکمیل آخرین موجهای درونی از شاخه C از مثلث می بایست شاهد معکوس شدن روند این چارت و نزول قیمت دلار در مقابل ریال برای ساخته شدن شاخه D از مثلث خنثی و همینطور حرکت بعد از مثلث باشیم. این ریزش در گام اول بخشی از موج C خواهد بود و می تواند تا حوالی 7000 تومان ادامه داشته باشد و پس از طی شدن یک صعود مجدد تا حوالی 14 الی 15 هزار تومان که کامل کننده شاخه C می باشد راهی نزول اصلی در قالب موج D خواهیم شد که هدف 4 ساله آن (حداقل 4 سال) نزدیک به کف موج B از مثلث خنثی بزرگ می باشد که حوالی قیمت 2800 تومان می باشد!

هرچند که چنین ریزشی در چارت دلار به ریال با توجه به شاخصه های اقتصادی فعلی دور از انتظار می باشد اما سعی کرده ایم که چارت را بدون در نظر گرفتن ذهنیات خود و صرفاً بر پایه اطلاعاتی که چارت در اختیارمان قرار داده است تحلیل کنیم. شاید با نگاهی معکوس به این تحلیل بتوان نتیجه گرفت که در فاصله یک تا سه سال آینده اتفاقات بزرگی در حوزه اقتصادی کشور رخ خواهد داد که باعث تقویت ارزش پول ملی خواهد شد. گفتنی است چارت ۴۰ ساله دلار به ریال بصورت دستی بر اساس اطلاعات آماری که از گذشته در دست بوده است تهیه شده و وجود خطاهای کوچک درون آن نیز قابل پذیرش می باشد.

چشم انداز پیش رو :

ساختار کلی چارت را اگر طبق تحلیل دلار به ریال شماره ۷ به صورت ترکیب زیگزاگ+مثلث خنثی بپذیریم مشخص می شود که هم اکنون در شاخه C از مثلث خنثی قرار داریم و این شاخه هنوز به اتمام نرسیده است چرا که زمان آن نسبت به موج A و B از مثلث هنوز کافی نیست. در مثلث های خنثی موج C از یکی از دو شاخه A و B زمان بیشتری خواهد داشت یا حداقل برابر یا یکی از آنها خواهد بود. این که زمان این موج از دو موج اول کمتر باشد اصلاً مرسوم نیست. طبق همین اصل می توان نتیجه گرفت که موج C از مثلث خنثی همچنان باید گسترده شود تا زمان بیشتری به خود اختصاص دهد.

همچنین از آنجا که شاخه اولیه از این موج C به صورت زیگزاگ سه گانه رخ داده است که در چارت روزانه تحلیل دلار به ریال شماره ۷ نیز آن را مشاهده می کنید این ساختار نمی تواند بازگشت کامل شود و هر ساختاری بعد از آن قرار گیرد نهایتاً می تواند ۶۰ الی ۷۰ درصد آن را بازگشت کند. در مرحله بعد روند نزولی ای که پس از زیگزاگ سه گانه در انتهای چارت شکل گرفته است شواهدی مبنی بر الگوی دیامتریک را دارد که با متصور شدن دیگر شاخه های این الگو به صورت آینه ای می توان انتهای دیامتریک را در حوالی همان حدود ۶۰ تا ۷۰ درصدی از رتریس زیگزاگ سه گانه در نظر گرفت که در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۷ نیز با ابزار فیبوناچی این محدوده را ملاحظه می کنید.

به بیان دیگر دیامتریک متصور شده در تصویر تحلیل دلار به ریال شماره ۷ نهایتاً می تواند تا حوالی قیمت های 6800 تا 7100 تومان ریزش داشته باشد که البته این ریزش بصورت یکنواخت انجام نخواهد شد چرا که یک الگوی دیامتریک از هفت شاخه تشکیل می شود که شامل موج A تا G می باشد اما تا کنون سه شاخه از این الگو تکمیل شده است و هم اکنون در شاخه چهارم یعنی شاخه D قرار داریم.

تحلیل دلار به ریال شماره ۷ در تایم فریم روزانه

تحلیل دلار به ریال شماره ۷ | موج شماری نئوویو USDIRR | تایم فریم روزانهاین شاخه می تواند تا حوالی قیمت 12260 تا 13000 تومان رشد کند و پس از آن وارد فاز نزولی برای ساخت موج E خواهیم شد که می تواند تا حوالی 7630 تا 8100 تومان نزول کند و مجدداً صعود دیگری در قالب موج F خواهیم داشت که می بایست با موج D همپوشانی ایجاد کند و در نهایت آخرین شاخه این الگو را می بایست انتظار داشته باشیم که همانطور که گفته شد تا حد نهایی 6800 تا 7100 تومان می تواند نزول کند. برای این که بهتر متوجه این ساختار شوید خطوط صورتی رنگ را که در امتداد چارت رسم شده است دنبال بفرمایید.

خب دیامتریکی که شرح داده شد می تواند در جایگاه موج B‌ از C از مثلث خنثیِ بزرگ قرار گیرد. پس از این شاخه می بایست حداقل یک موج C شتابدار رخ دهد تا ساختار موج C بزرگ از مثلث خنثی بصورت یک الگوی فلت کامل شود. ما این شاخه را بصورت نقطه چین رسم کرده ایم چرا که هنوز نمی توان اطمینان کافی از ساختار آن داشت و صرفاً به عنوان یک حدس می توان آن را در نظر گرفت. ممکن است در این جایگاه نیز یک ساختار اصلاحی قرار گیرد و ساختار الگوی درجه بالاتر که در جایگاه موج C از مثلث خنثی قرار دارد نیز به عنوان مثال تبدیل به یک مثلث انقباضی شود.

به هر صورت پس از کامل شدن موج C از مثلث خنثی بزرگ می بایست شاهد نزول این چارت تا حوالی 2800 تومان باشیم تا موج D بزرگ از مثلث خنثی نیز شکل بگیرد و در نهایت با تکمیل موج E از مثلث خنثی می توان شاهد تقویت بیشتر ارزش پول ملی بود. 

سخن پایانی :

فراموش نکنیم که هیچ روندی برای همیشه پایدار نخواهد بود، بنابراین اگر فکر می کنید که چارت دلار به ریال تا آخر می بایست در یک روند صعودی باقی بماند سخت در اشتباه هستید. روندها معمولا در جایی معکوس می شوند که هیچ کس انتظار آن را ندارد و عوامل بیرونی آن نیز مدت ها بعد آشکار خواهد شد. به هرحال امیدواریم که شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اقتصادی برای کشورمان باشیم.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
142 نظر
 1. مصطفی

  سلام با تشکر از تحلیل شما ..سوالی داشتم ….historical data برای USDIRR چگونه قابل تهیه است ؟؟؟…..بانرخ بازار آزاد البته

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. دیتای ۴۰ ساله ای که ملاحظه می کنید بصورت دستی بر اساس اطلاعات آماری تهیه شده. اما چیزی که به صورت عمومی در دسترس باشد دیتای رهاورد هست فکر می کنم که البته حدود ۱۵ سال دیتا رو در اختیار شما قرار میده.

 2. مهدی

  کشور زیر تحریم های سنگینی قرار دارد
  پایین اومدن نرخ دلار امری غیر ممکن است چرا که دولت با همین نرخ هم برای سال آینده مشکل بودجه دارد و ۵ میلیارد دلار از روسیه تقاضای وام کرده است
  چه برسه به اینکه قرار باشه دلار به کانال ۷ هزار وارد شود
  حتی اگه مذاکره ای انجام بشه و تحریم ها لغو بشه پایین اومدن نرخ دلار خیلی غیر طبیعیه چون که ما سال ۹۴ هم مذاکره کردیم
  و با اینکه تحریم ها برداشته شد و دولت منابع ارزی کافی بدست آورد هیچ تغییری در نرخ ارز نداد و دو سال قیمت را توانست ثابت نگه دارد
  این تحلیل زمانی درست خواهد بود که ما فاکتور های اقتصادی کافی رو داشته باشیم و مهم تر اینکه قیمت دقیقا در بازار تعیین شود و نه به دستور دولت

  ولی در نهایت تحلیل شجاعانه ای بود
  امیدواریم همینطور بشه

  1. ارشیا رحیمی

   زنده باشید، بله الان با شرایطی که وجود دارد پذیرش چنین تحلیلی سخت است. اما بسیار زیاد دیده شده که چارت ها قبل از هر چیزی تغییر در عوامل بنیادی رو نشون دادند. مثلا بارها دیده ایم که یک سهم رشد می کند و بعد از ۵۰ درصد رشد قیمتی تازه خبرهایی منتشر می شود مبنی بر تغییرات مهم در شرکت و مواردی دیگری از این دست که حتما خودتان مشابه شان را دیده اید. امیدواریم که این تحلیل هم چنین باشد و در سالهای آینده شرایط مملکت به نفع مردم تغییر کند و شاهد بهتر شدن وضع معیشتی مردم باشیم.

 3. رضا

  مگه میشه با یه چارت کل اقتصاد یه کشور رو تحلیل کرد؟!! اگر اینجوری بود که الان بهترین تحلیل گر ها در آمریکا و چین هستن با یه چارت کل اقتصادشون رو تحلیل می کردن. یعنی شما وقتی قیمت دلار وری ۲۰۰۰ تومن بود روی چارت قیمت ۱۹۵۰۰ رو دیدید ولی استفاده نکردید از این فرصت!!! بهتره یکم دنبال اطلاعات بنیادی واقعی هم باشیم تا فقط به یه چارت متکی باشیم. اگر همه چیز تو چارت مشخصه پس اطلاعات نهانی و رانتی پس کلا تو دنیا یه حرف بی خوده؟!! مثلا سهم آکنتور که از ۱۰۰۰ تومن شد ۸۰۰۰ تومن تو چارت معلوم بود؟ وقتی که فقط یا یه بازوبسته کردن نماد اینکارو کردن؟! یعنی مثلا تو چارت پول کشور ونزوئلا معلوم بود که یه زمان میاد باید با فرغون برن جنس بخرن؟!!

  1. ارشیا رحیمی

   نباید خیلی ساده گفت چارت و ازش رد شد. هر چارت بیانگر کل اتفاقاتی هست که در گذشته برای یک مولفه یا کالا رخ داده. مسلماً اطلاعات بسیار ارزشمندی میشه از چارت دریافت کرد و برای پیش بینی آینده و به دست آوردن چشم انداز مورد استفاده قرار داد.
   در خصوص چین و آمریکا از کجا میدانید که از چنین تحلیل گرهایی بهره نمی برند؟
   قیمت دلار وقتی حوالی ۲۰۰۰ تومان بود تحلیل آن در بعضی گروه ها ارائه شد که رشدی در پیش هست. در سایت هم زیر همین پست می توانید دو تحلیل از این چارت مشاهده کنید که روندی که برای دلار پیش بینی شده بود به شکلی مشابه اتفاق افتاده است. مثلاً در حوالی قیمت ۳۴۵۰ تومان پیش بینی رشد قیمت دلار تا حوالی ۳۹۰۰ تومان را داشته ایم که انجام شدو قیمت دلار تا ۴۱۰۰ تومان هم رشد داشت. پس از آن ریزشی دیده شده بود که قیمت دلار باز هم مشابه همان تحلیل رفتار کرد و تا حدود قیمت پیش بینی شده پیش رفت. و البته بعد از ان هم اگر به فلش های صورتی رنگ رسم شده نگاه کنید مشخص است که در تحلیل قبلی رشد دلار پیش بینی شده بود که البته حد و حدود آن را بیان نکردیم. حالا چرا در برابر پیش بینی ای که از کاهش قیمت دلار ارائه کرده ایم ناراحت به نظر می رسید؟
   مسلماً ما هم پیگیر مسائل اقتصادی هستیم و از عوامل بنیادی هم بی خبر نیستیم. شاید شما برخی مسائل که در حال وقوع هستند به چشمتان نیامده است!
   کجای نوشته های ما نوشته شده که اطلاعات نهانی و رانتی یه حرف بیخوده؟!!
   بسیاری از اتفاقاتی که قرار هست در چارت ها رخ بدهد بله در چارت مشخص است البته اگر بتوانیم به درستی زبان چارت را متوجه شویم.

 4. محمد میرمخملی

  جناب استاد سلام
  داده های فاندامنتال اقتصاد ایران از جمله غول نقدینگی و روند رو به رشد نقدینگی که اثر و وزن بیشتری روی قیمت کالاها و نرخ ارز و طلا دارد و همچنین موضوع کاهش درآمدهای نفتی و صادراتی ؛ این نزول چارت را همراهی نمیکند.
  این تناقض در پیشبینی از منظر چارت و بنیاد را چطور تشریح میفرمایید؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   دولت در چندین مقطع بخشی از نقدینگی را سوزانده است. مثلاً در چندین دوره در بورس که شاهد نزول شدید قیمت ها بوده ایم بخشی از نقدینگی از دست مردم خارج شد. یا در فراز و نشیب هایی که در قیمت دلار و سکه داشته ایم مسلم است که بخشی از نقدینگی در دست مردم سوزانده شده باشد و همین رویه ادامه خواهد داشت.
   نزولی که در چارت دلار به ریال مشاهده شده هم فقط به عامل نقدینگی مرتبط نیست. خود پول مثل یک کالا می باشد که با افزایش تقاضا ارزشش بیشتر می شود و با کاهش تقاضا ارزشش کم می شود. حالا باید هم عوامل موثر بر دلار بررسی بشه هم عوامل موثر بر ریال ایران چون در چارت ارائه شده یک طرف دلار است و یک طرف ریال. چند موضوع مهم در حال حاضر در حال رخ دادن در عرصه بین المللی است که باید مد نظر قرار بگیره :
   ۱- شاخص قیمت دلار نشون میده که ارزش دلار در سطح بین المللی به زودی شروع به کاهش یافتن می کنه. اینو از وضعیت شاخص های وال استریت هم میشه متوجه شد. با کاهش ارزش دلار در سطح بین المللی چارت دلار به ریال هم تاثیر خواهد گرفت.
   ۲- کانال ارتباط مالی ایران و اروپا ظاهراً به زودی راه اندازی خواهد شد که می تواند تاثیر بسزایی در تغییر شرایط ایران داشته باشه و باعث بهبود فضای اقتضادی و تقویت ارزش ریال بشه.
   ۳- طبق دستور مقام معظم رهبری دلار باید از مبادلات بین ایران و دیگر کشورها حذف بشه. اگر درست عرض کنم این موضوع در حال حاضر بین ایران و ترکیه، ایران و روسیه، ایران و برخی کشورهای اروپا، ایران و چین و در نهایت بین ایران و هند و عراق در حال شکل گیری است که میتونه به افزایش تقاضا برای ریال ایران منجر بشه که در نتیجه اون افزایش ارزش ریال رو در پی خواهد داشت.
   این موضوعات و یک سری موضوعات دیگر می توانند دلایل خوبی برای تغییر شرایط ایران باشد و به طبع اون تقویت ارزش پول ملی را در بر خواهد داشت. حداقل امیدواریم که اینطور باشه. شاید هم عواملی قرار است رخ بدهد که از آنها بی خبر هستیم.
   در هر صورت این تحلیل بلند مدتی است و تا چند سال آینده را هیچ کس خبر ندارد که ممکن است چه اتفاقاتی رقم بخورد. زمانی که تحلیل شاخص بورس ایران هم در ۶۱۰۰۰ واحد ارائه کردیم و از تارگت ۳۰۰ هزار واحدی گفتیم خیلی دور از انتظار بود اما بعد از گذشت چند سال می بینیم که شاخص تا ۱۹۷ هزار واحد رشد کرده است و احتمال ادامه مسیر نیز بسیار محتمل هست. پس خیلی نباید بدبینانه به این تحلیل دلار نگاه کرد.

 5. عباس حصارکی

  باسلام خدمت با سعادت جناب استاد معظم آقای ارشیا رحیمی بزرگوار باکمال احترام و ادب تحلیل های شما بسیار عالی و لذت بخش و توام با جسارت قابل تحسین و ستایش میباشد . از لطف و عنایت جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم و از خداوند متعال سلامتی و صحت کامل و موفقیت روز افزون را عاجزانه برایتان مسئلت مینمایم.
  پایدار و سرافراز باشید .
  عباس حصارکی
  ۵/۱۱/۱۳۹۷

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. شما محبت دارید بزرگوار. خیلی ممنونم بابت لطف و محبت شما. بنده هم آرزوی سلامتی و موفقیت دارم براتون. در پناه حق باشید.

 6. امیرحسین

  اقا ارشیا خان رحیمی خیلی ارادت داریم
  به عنوان کسی که در این بازار تجربه دارد باید بگویم همچین تحلیلی قابل تحسین است و نشان دهنده جسارت و حرفه ای بودن شماست
  موفق باشید
  امیرحسین

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید بزرگوار. شما محبت دارید ممنونم. شاد و خرم باشید همیشه.

 7. حمید

  با سلام
  اعتقاد قلبی منو شما به تصویر کشیدید. بلاخره هر نموداری یه روزی روندش عوض میشه امکان نداره که همیشه صعودی یا نزولی باشه. فارغ از از مسائل سیاسی دوره تغییرات بزرگ سیاسی تو ایران حدود ۴۰ سال می باشد. من به چند نفر این نکته رو گفتم که قرار نیست تا ۶۰_۷۰ سال یک روند ریال از ارزش بیافته بلاخره این سیکل باید یه جایی روندش برگرده ولی خیلی خوشحال شدم این تحلیل شما رو دیدم که با علمتون خیلی دقیق این موضوع رو به تصویر کشیدید. من همین روند رو برای قيمت مسکن و خيلی موارد دیگه متصور هستم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید. بله این فرمایش شما در خصوص چرخه های اتفاقات مهم در ایران هم خیلی مهمه. درود بر شما

 8. بهنام

  با عرض سلام و ادب خدمت استاد رحیمی عزیز فارغ از مسایل احساسی و اقتصادی چارت بسیار زیبایی رسم نمودید امیدواریم این اتفاق مهم بیفته به زبان ساده هر قیمتی چه در کف و سقف به قیمت های قبلی بر میگرده ممنون از توضیحات بسیار خوبتون خیلی زحمت کشیدید موفق باشید در پناه حق

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خواهش می کنم. محبت دارید. همینطور هست که میفرمایید. همیشه شاد و سلامت باشید انشالله

 9. مصطفی

  چارت همیشه جلوتر از تحلیل بنیادی حرکت می کند ……چرا که چارت نمایانگر عرضه و تقاضای واقعی دلار است ….در لحظه تا سالانه و …اما تحلیل بنیادی بسیار کند بوده و مربوط به بازه زمانی از گزارش ماهانه تا سالانه و فصلی است …….درست است که بنیاد یک اقتصاد سرنوشت ارز هر کشور را تعیین می کند اما بیانگر بازار نیست !!!!…………چارت یعنی بازار آزاد …..و تراز تجاری کسری تجاری و …….یعنی بنیاد

  این تحلیل اگر ۵۰ درصد هم درست باشد تحول بزرگیست….. اما الان بنیاد اقتصادی آمریکا ملاک نیست…… ملاک بدهی بسیار زیاد (بیش از ۲۶ تریلیون دلار) آمریکاست که دلار را تهدید می کند….و تنها چیزی که در لحظه اثر این بار بدهی هنگفت را نشان می دهد چارت است(بخوانییییییید بازار آزاد) لذا بنده این تحلیل را بهترین تحلیل برابری دلار به ریال می دانم و تشکر می کنم …..

  1. ارشیا رحیمی

   زنده باشید، خواهش می کنم.

 10. امین

  من با توجه به تحلیل تکنیکال و یه سری عوامل دیگه و تحلیل حس و خیلی چیزای دیگه احتمال این تحلیل رو ۹۵٪ میدونم قبلا به دوستانم گفتم دلار زیره هزار تا ده سال دیگه هم امکان پذیره .

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما

 11. عرفان

  ارادت استاد.دقیقا مثه تحلیل شما یه زمانی هم گلن نیلی افت طلای جهانی از ۱۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار را پیش بینی کرده بود که تو مخیله ی هیچکس نمیگنجید و اتفاق افتاد.

  1. ارشیا رحیمی

   زنده باشید.

 12. مسعود مهین زاد

  سلام بر استاد ارشیا رحیمی عزیز با توجه به اقتصاد کلان کشور و بودجه سال ۹۸ فک نمیکنید امکان فیل شدن این تحلیل زیاد باشه؟ در ضمن برای فعالان بازار فارکس بیزحمت اگه یه مقدار تحلیلهای فارکس رو بیشتر کنید ممنون میشم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام اگر چنین فکری میکردم چرا باید چنین تحلیلی میزدم؟ برای فارکس هم انشالله.

 13. مجتبی

  سلام به نظرم شدنیه.با رمز ارز ها خیلی کارها در اقتصاد ایران میشه کرد.در تحلیل ها تون یک طرف ایران است و دوستان بعید میدونن ولی یک طرف دیگر آمریکا که دارنده دلار است .شما یک لحظه فکر کنید این ترامپ دیوانه امریکا رو از هم بپاشونه چه بلایی سر دلار که الان یک ارز بدون پشتوانه است میاد؟ استاد خسته نباشید به نظر من اتفاقات در دنیای سیاست در حال اماده کردن دلایل بنیادی برای تحلیل تکنیکال شماست.خسته نباشید.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید. محبت دارید. بله یکی از دلایل ریزش این چارت می تواند ریزش دلار باشد.

 14. مجتبی

  با سلام خدمت شما
  استاد به نظر شما بعد از افزایش دلار تا ۱۲۴۰۰ که دیروز اتفاق افتاد روند نزولی آغاز شده؟ چون چیزی که از نمودار مشخصه بنظر میاد از لحاظ زمانی یک مقدار زود باشه هنوز برای ریزش
  ممنونم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. خیر هنوز نشونه ریزش صادر نشده و باید صبر کرد.

 15. حسن نیک جو

  سلام آقای رحیمی
  سقوط ارزش دلار چه تاثیری روی ارزش ملک و ساختمان و میلگرد داره ، باعث کاهش قیمت اون ها هم میشه ؟کسانی که ساختمان و ملک رو با قیمت های فعلی می خرند به نظرتون در آینده در ضرر هستند ؟

  به نظرتون حذف ۳ یا ۴ صفر از پول کشور تاثیری روی این چارت داره ؟

  چارتی کامل از قیمت دلار آزاد ‌‌‌‌‌و‌ میلگرد در دسترس هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. بله میتونه تاثیر داشته باشه. با کاهش قیمت دلار هزینه های ساخت کاهش پیدا می کنه. بنده تحلیلی از چارت قیمت مسکن ندارم که بتونم بطور دقیق در این زمینه نظر بدم که خریدارهای الان سود می کنند یا ضرر ولی چشم اندازی که به صورت کلی دارم اینو میگه که مسکن تا مدت ها نمی تونه سود آور باشه.
   بله حذف صفر از پول ملی هم اگر درست مدیریت بشه میتونه کمک به تحقیق این تحلیل کنه. چارتی که در دست هست همینه که خدمتتون ارائه کردیم.

   1. حسن نیک جو

    ممنون آقای رحیمی
    یه چیز برام سوال مونده
    با حذف ۳ یا ۴ صفر از پول ملی ، به طور مثال اگه هر دلار ۱۳۰۰۰۰ ریال باشه با حذف ۴ صفر میشه هر ۱۳ واحد ایرانی یه دلار
    در این صورت بدون اینکه هیچ اتفاق خاص مثبتی برای مملکت بیفته روی این چارت عدد ۱۳ رو نشون میده و فقط بازی با اعداد رخ داده
    این طوری هم میشه به قضیه نگاه کرد یا اینکه دیدگاه اشتباه هست ؟

    با توجه به اقتصاد فعلی ایران سرمایه گذاری در چه زمینه ای رو مناسب می دونید ؟

    1. ارشیا رحیمی

     خواهش می کنم. فعلا این موضوع حذف صفر معلوم نیست به چه میزان باشه و با چه ساز و کاری میخوان انجامش بدهند که ما الان بتونیم در موردش قضاوت کنیم. اما اگر انجام هم بشه مثل یک تعدیل میمونه که باید در قیمت های گذشته هم اعمال بشه تا یک چارت یکپارچه داشته باشیم.
     سرمایه گذاری هم فعلاً به نظر بنده بورس میتونه بهترین باشه.

 16. مجتبی

  دوستان چرا اینقدر به دلار گیر دادید و تورم در کالا های اساسی و حتی غیر اساسی ول کردید……اصلا دلار در همین چارت بشه ۷ تومن خوب؟
  بنظرت اون سمنده ۴۰ تومنی که شده ۸۰ و کلی ملت خریدند و کلی مثال دیگر کاهش پیدا میکنه؟
  همه چیز دلار نیست و اگه این تحلیل هم درست از آب در بیاد قول میدم اوضاع از این بدتر نشه خوب تر نمیشه و این خانه از پایه ویران است و بش .

  به امید کاهش دلار و مهم تر از دلار تورم .

  1. ارشیا رحیمی

   کاهش قیمت دلار به ریال به عنوان یکی از فاکتورهای تورم زمانی می تواند تاثیر گذار باشد که با کاهش قیمت آن شاهد تثبیت قیمت هم باشیم تا موجودی انبار کارخانه ها با قیمت دلار جدید جایگزین شود.

 17. منصوری اصفهانی

  سلام و درود و خداقوت خدمت استاد ارشیا رحیمی
  ممنون که تحلیل های خودتون رایگان و بدون هیچ چشم داشتی در اختیار مردم قرار میدهید.
  کجای دنیا چنین چیزی هست که تحلیل های به این بزرگی و مهمی رو در اختیار همه قرار دهند.
  کاش ما شکر گذار این نعمات بزرگی که خداوند در اختیارمان قرار داده باشیم و قدردان این زحمات باشیم.
  سپاس از لطف شما
  در پناه خدا باشید بهترین ها رو براتون آرزو میکنم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید دوست گرامی. ممنونم بابت محبتتون. شاد و سلامت باشید همیشه.

 18. مهدی

  با سلام خدمت جناب رحیمی . سپاس بابت این تحلیل جسورانه
  لطفا بفرمایید از نشانه های ریزش چی میتونه باشه؟ و اینکه از نظر زمان ۱۶۱.۸% رو نشون دادین که میشه حدودآ ۲۴۰ روز ، آیا این ۲۴۰ روز کاری هست؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. از نشانه های ریزش اگر کوتاه مدتی میفرمایید که همین الان هم نشانه هاش وجود داره. صعود اخیر خیلی فرسایشی هست و نشون میده که ریزشی در کار هست. بله روزهای کاری مد نظر هست.

 19. shahen

  سلام
  ببخشید برای داشتن نمودار دلار لحظه ای از کدام نرم افزار استفاده کنم؟؟
  لطفا راهنمایی کنید.
  با تشکر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام تا جایی که میدانم فعلا هیچ یک از شرکت های تولید داده ای که بنده می شناسم دیتای دلار را به صورت لحظه ای به روز نمی کنند.

 20. محسن توکلی

  سلام
  امیدوارم مسیری که برای دلار ریال پیش بینی کردید درست باشه و تو اقتصاد ما تاثیر داشته باشه و این گرونی هایی که برامون درست کردند رو کم کنه
  این گرونی ها زندگی من و امثال من رو که خیلی تحت تاثیر قرار داد
  با شرایط فعلی نه میشه ازدواج کرد نه میشه زندگی تشکیل داد نه امیدی به آینده داشت
  نمی دونم این ظلم تا کی می خواد ادامه داشته باشه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. انشالله که وضعیت به نفع مردم تغییر کنه. توکل به خدا

 21. مجتبی

  با سلام بنظرتون ریزش نزدیکه؟

 22. مجتبی

  سلام استاد ببخشید بنظرتون همچنان احتمال ریزش وجود دارد
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. بله هنوز تحلیل پابرجا هست.

 23. علی

  سلام خدمت جناب رحیمی بزرگوار
  بالایی مد نظر شما در چارت تا حدودای ۱۳۰۰۰ بود در حالی که الان دو روز هست بالای ۱۳۳۰۰ معامله میشه … این بالایی موقت به هر علت بنیادی اعم از بازار عید و واردات مرزنشین ها و …، تا چقدر می تونه خللی در این چارت ایجاد نکنه و مسیر به بالا نشه؟ ( همچنین اساتیدی مثل آقای نیما آزادی و آقای علی غضنفری از قیمت های دلار ۱۶ هزار به بالا برای آخر سال و بعد عید صحبت می کنن ).

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. مادامی که دلار بالای ۱۴۰۰۰ تومان تثبیت نشود همچنان می توان به شکل گیری این تحلیل امیدوار بود.

   1. طباطبائی

    سلام
    این تحلیل که fail شد تحلیل جدیدش چی می شه؟
    دلار بالای ۱۹ تومن؟؟

    1. ارشیا رحیمی

     سلام. تارگت ها مقداری جابجا شده اما همچنان میشه همین ساختار رو براش دید.

 24. مهدی

  سلام و عرض ادب خدمت آقای رحیمی بزرگوار
  با تبریک عید و همچنین آرزوی سلامتی ، سوالی که داشتم خدمتتان این هست که با توجه به اینکه یکی از پارانترهای تاپیر گذار رو تحلیل بحث زمان هست، آیا به نظر شما از بابت تحلیل زمانی نیاز به آپدیت نداره و fail شدن این تحلیل چه از نظر قیمت و زمان کی میتونه باشه؟
  البته جناب رحیمی بنده به تحلیلهای شما واقعا ایمان دارم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. زنده باشید ممنونم. عید شما هم مبارک. بنده همچنان نظرم به ریزش در این چارت هست اما احتمالا تایمینگ و تارگت ها رو باید مقداری تغییر بدیم تا با اطلاعات جدید منطبق بشه. اجازه بدید تا مقداری اطمینان حاصل بشه و بتونیم تحلیل جدید ارائه کنیم.

 25. بهزاد

  استاد عزیز به نظرم به شکل گیریه این تحلیل امیدی نیست و امسال در بهترین حالت رو ۱۵ تا ۱۶هزار تومن بشه تثبیتش کرد

 26. امیز

  استاد محبت میکنید این تحلیل رو اپدیت کنین، با توجه به اتفاقی ک دوم may قراره بیفته، خیلی مشتاقم نظر شما رو بدونم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. فعلا باید بیشتر زمان داد تا تحلیل مطمئنی بتونیم ارائه کنیم.

 27. pejman

  سلام جناب رحیمی
  سطح بی اعتباری این تحلیل رو روی چه قیمتیه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   مسلماً با رشدی که در چارت دلار به ریال شاهد بوده ایم تحلیل ما نیز دچار تغییراتی شده است و اگر چارت مشابه روند رسم شده بخواهد حرکت کند اهداف متفاوتی خواهد داشت. ما همچنان به ریزش دلار معتقدیم اما می بایست صبر کرد تا مشخص شود که ریزش به چه شکل و با چه کیفیتی انجام می شود تا بعد بتوان تحلیل دیگری ارائه کرد.

 28. فرزاد توکلی

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد محترم با اجازه نظری دارم راجب این تحلیل هر چند که من دیتای سالمی ندارم با برسی که کردم با پیشروی بیشتر قیمت ظاهرا بخش موج B که به شکل یک دیامتریک در نظر گرفتین تبدیل شده باشه به یک مثلث خنثی که ظاهرا در حال تکمیل موج e از این مثلث هستیم که میتونه تا محدوده ۱۲۹۰۰ تا ۱۲۶۰۰ نزول داشته باشه و بعد برای موج C حداقل تا محدوده ۱۷۱۵۰ تا ۱۸۴۰۰ رشد کنه اگر منظور تحلیل شما رو درست متوجه شده باشم روند کلی موج C رو شما یک فلت در نظر گرفتین موج C احتمال داره قوی ظاهر بشه و رشد بیشتر هم بکنه و حتی سقف موج A رو هم بزنه با توجه به مقدار اصلاح کم موج B نسبت به موج A

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید
   مساله اینه که اگر موج B بخواهد مثلث خنثی شود در آن صورت میزان رتریس موج B از فلتی که برای شاخه C بزرگ در نظر گرفته ایم به حداقل میزان لازم که ۶۲ درصد است نمی رسد پس تحلیل دچار مشکل خواهد شد و فعلا مشخص نیست که ساختار درجه بالاتر چه خواهد شد. البته هنوز می توان احتمال دیامتریک شدن ساختار فعلی را محتمل دانست.

 29. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  آيا دلار بعد از نزولي كه توش هستيم، بالايي خواهد داشت؟ تو تحليل قبلي گفته شده بود كه از حوالي ١٣ مياد ٨ تومان و بعد براي اخرين بار ميره ١٥ و طي چندين سال به حتي ٣-٤ ميرسه. با توجه به اينكه از ١٣ تا ١٥.٥ رفت بالا و سپس نزولي شده، ممنون ميشم بفرماييد كه آيا هنوز همون اهداف نزولي تاييد هست يا اهداف بالاتر اومده. استحضار داريد كه تحليل دلار بسيار مهمه برامون و ممنون ميشم اينجا بيشتر نظراتتون رو بذاريد
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   باید ببینیم نزول با چه قدرتی ادامه پیدا می کنه ولی از آنجایی که در صعود قیمت بالاتر از ۱۳ تومان رفت مسلما در نزول تارگت ها بالاتر خواهند آمد مگر این که قدرت نزول زیاد باشه. البته این نزول هم یکسره نخواهد بود و با استراحت هایی همراه می شود.

 30. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  ممنون ميشم نظرتون در خصوص اخرين وضعيت اين تحليل بفرماييد و اينكه اين روند نزولي تا كجا و تا تا چه زماني ادامه خواهد داشت؟ از لحاظ بنيادي ريزش دلار در اين شرايط عجيبه ولي تحليل شما همين نزول رو نشون داده بود. اگر ممكنه تحليل رو بروز فرماييد.
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   باید یه مقدار زمان بیشتری بدیم تا بشه نظر جدیدی در خصوص این چارت داد. فعلا که قیمت دلار در حال کاهش است و شاخص دلار آمریکا نیز ریزش نشان می دهد لذا فکر می کنم همین تحلیل همچنان معتبر باشد.

 31. هاشمی

  دوستانی که میگید از لحاظ بنیادی ریزش دلار عجیبه!
  نسبت دلار به ریال فقط به افزایش و کاهش ارزش ریال نیست!
  ارزش دلار هم مطرحه! بخصوص که خود آقای رحیمی یه تحلیل هم رو یورو- دلار زدن و گفتن ارزش دلار نسبت به یورو میاد پایین!
  خیلی ازکشورها با این دلار مشکل دارن و داشتن! اگر شیرین کاری عربستان نبود چندین سال پیش خود اروپایی ها دلار آمریکا رو میخواستن کله پا کنند!
  حالا این وسط ترامپ هم اومده که بدترین رئیس جمهورشونه!
  از طرف دیگه نزدیکی به انتخابات مجلس خودمون رو هم درنظر بگیر!
  اون وقت متوجه میشید این تحلیل زیادهم از بنیادش دور نیست

  1. ارشیا رحیمی

   درود بر شما

 32. اسماعیل

  سلام
  زمانی که موج سی داره به انتهاش میرسه و ریزش در پیش هست ، کسانی که تو فارکس کار می کنند و حسابشون بر مبنای دلار هست به نظر شما باید چه کار کنند ؟
  نقد کنند یا اینکه حسابشون رو بر مبنای واحد کشور دیگه ای تغییر بدند ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   باید در آن زمان بررسی شود که دلایل ریزش این چارت چه می تواند باشد اگر به دلیل تقویت پول ملی باشد که بهتر است دارایی خود را به ریال یا دارایی هایی که تحت تاثیر تقویت پول ملی رشد می کنند تبدیل کنید. اگر دلایل دیگری در کار باشد باید سرمایه را به ارز یا دارایی هایی تبدیل کنید که در آن برهه زمانی به ارزش آن افزوده شود.

   1. احسان

    سلام
    میشه بیشتر توضیح بدید که در هر دو حالت سراغ چه دارایی هایی باید رفت ؟
    ( مخصوصا تو حالت دوم )
    ملک و ساختمان هم که تقریبا تو اشباع هستند و جای رشد بیشتر ندارند

    1. ارشیا رحیمی

     سلام
     در همین بورس خودمان هم سهم های دلاری موجود هست و هم سهم های ریالی. شما می توانید بین اینها انتخاب کنید.

 33. Javad57

  سلام آقای رحیمی . ابتدا عرض کنم بنده از تحلیل هایه شما لذت می برم و گاهی اوقات بهره می برم . ولی در حال حاضر می خوام نظرتون رو در مورد دلار به ریال بدونم. الان حجمه اخبار منفی بسیار زیاد شده و ۱۶ تیرماه هم که گام دو کاهش تعهدات برجامی هست و امریکا هم تحریم ها رو تشدید کرده و الگویه اصلاحیه دلار هم بیشتر شبیه یک مثلث خنثی شده آیا باز هم نظرتون بر رویه چارت قبلی هست یا تغیراتی در اون حاصل شده . ممنون میشم پاسخ بدین. با تشکر از شما که واقعا تلاش میکنین و به ما اطلاعات رایگان میدین.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید
   ما اگر بخوایم کارکشن فعلی را مثلث خنثی در نظر بگیریم در اشلی بزرگتر اصلاً نمی شود جایگاه منطقی ای برای این مثلث یافت لذا نظر بنده همچنان به همین تحلیلی هست که ارائه داده ام هرچند که کمی تغییرات نیاز دارد چون دلار در صعودی که داشت بیش از آنچه ما متصور بودیم رشد کرد و بعد ریخت.

 34. Javad57

  سلام آقای رحیمی
  در ابتدا از زحمات شما که در جهت آموزش و ارایه تحلیل رایگان به اعضا کمک می کنید تشکر می کنم
  در مورد حرکت دلار احتمالش هست که در این شاخه اصلاحی یک مثلث خنثی تشکیل داده باشه و از همین محدوده ۱۲۷۰۰ و یا نهایتا تا ۱۲ تومن بیاد پایین و بعدش یه حرکت صعودی برای سقف جدید اقدام کند؟. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   در کامنت قبلی نظرمو عرض کردم خدمتتون.

 35. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  بي صبرانه منتظر تحليل جديدتون از روند آتي قيمتي دلار /ريال هستيم.
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   خواهش می کنم. فرصت شود چشم.

 36. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  به نظرتان در اين قيمتها، خريد دلار توجيح دارد؟ آيا كف دلار همون ٨-٩ هزار هست يا ١٠-١٢ هزار؟ اين تحليل شماره ٧ در كل هنوز معتبر هست؟
  ممنون

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   تحلیل معتبر است و تا کنون طبق تحلیل شاهد شکل گیری یک موج صعودی در این چارت بوده ایم که البته از تارگت ما مقداری بالاتر رفت و بعد شاهد ریزش در این چارت طبق تحلیل بوده ایم.
   بنده کلاً روی دلار توصیه به خرید به هیچ کس نمی کنم چون افزایش تقاضا در دلار می تواند معیشت مردم را دچار بحران بیشتر کند.

 37. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  به نظرتان الان در موج E سبز رنگ هستيم يا G؟ و اينكه هدف نهايي اين امواج چقدر مي تونه تغيير كرده باشه( به خاطر اون رشدي كه از ۱۳-۱۶ داشتيم).؟ و ايا امكان داره كه در ماهيت و هدف موج C از مثلث خنثی بزرگ تغييري ايجاد بشود؟
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   در حال حاضر در موج E هستیم. به دلیل این که موج D مقداری بیشتر از انتظار رشد کرد موج E می تواند در سطح ۹۰۰۰ تومان به پایان برسد و پس از شکل گیری موج F ، موج G هم میتواند تا حدود ۸۰۰۰ الی ۷۵۰۰ تومان ریزش داشته باشد و خاتمه یابد.

   1. بهزاد

    آقای رحیمی آیا بعد از اینکه موج G خاتمه پیدا کرد،طبق چارت امکانش هست که ریزش اصلیه چهارساله هنوز انجام بشه؟؟یعنی در حقیقت تورم به سمت منفی شدن بره!؟ فارغ از مسائل سیاسی جنبه ی اقتصادی ای شما برای شکل گیری این تحلیل متصور هستید؟؟ممنون.

    1. ارشیا رحیمی

     بعد از موج G که یک روند صعودی دیگر در دلار دیده شده است. بعد از آن است که انتظار ریزش اصلی را داریم. ما بر اساس داده هایی که در چارت موجود است تحلیل می کنیم و صدها بار ثابت شده است که دلایل بنیادی خود به خود پدیدار می شوند تا تحلیلی که صحیح باشد به سرانجام برسد. این تحلیل هم به زمان خودش که برسد دلایل آن هویدا خواهد شد، اگر تحلیل درست باشد.

 38. بهنام نظری

  سلام… قبل از هر چیزی میخوام واقعا ازتون تشکر کنم…. واقعا خسته نباشید …. مطمئنا با این تحلیل های درست به روشتون علاقمند شدم و به محض دریافت سود قصد خرید بسته های اموزشی نئوویو رو دارم…
  فقط سوال اولم اینکه حدود موج g از نظر زمانی چه تاریخی میشه؟
  سوال دومم اینکه بنظرتون در حال حاضر هنوز بهترین بازار مالی برای سرمایه گذاری بورس خودمونه؟ چون خیلیا میگن حواستون به شاخص باشه و بورس داره نفس های اخرش رو میکشه…
  یا من شنیدم بعلت کاهش قیمت ارز و افزایش نامحسوس قیمت سکه سرمایه های افراد عادی به سمت بورس روانه شده و تا سه تا چهار ماه اینده این سرمایه ها از بورس خارج میشن… میخواستم بدونم این اتفاق خوبه یا نه؟
  یا در کل میشه برای یکی دو سال اینده رو بورس حساب کرد؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید خواهش می کنم.
   موج g احتمالاً تا پایان سال یا اوایل سال آینده رخ خواهد داد.
   بله همچنان بورس بهترین بازار برای سرمایه گذاری است. قطعاً در سال رونق و تولید نگاه ویژه ای به بورس شده است و این بازار باید مانند کشورهای مدرن جایگاه اصلی خود در تامین مالی بنگاه ها را پیدا کند. بازارهایی مانند مسکن، ارز یا سپرده گذاری در بانک جذابیت قبل را ندارند و حتی خطرناک هم هستند پس طبیعتاً سرمایه روانه بورس شده و فعلاً ادامه دار خواهد بود.

 39. Majid

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت استاد ارجمند
  اول تشکر میکنم بابت تحلیل های زیبای شما
  سوالم اینه با توجه به نمودار یورو در مقابل دلار و شروع فاز صعودی آن و همچنین نزول دلار در مقابل ریال طبق تحلیل زیبای شما، آیا دیتای چارت یورو ریال وجود دارد و امکان تحلیل این چارت از سوی جنابعالی هست؟
  چون افرادی که در فارکس فعالیت میکنن بنظرم بهترین ارز در حال حاضر و با تفاسیر بالا یورو خواهد بود.
  مشتاق هستم راهنمایی بفرمایید که با این شرایط تبدیل پول به ریال بهتر است و فعالیت در بورس داخل یا تبدیل ارز به یورو و فعالیت در فارکس.
  بسیار سپاسگزارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   زنده باشید. چارتش فکر می کنم وجود داشته باشه اما این که چقدر قابل اعتماد باشه رو نمی دونم. در هر صورت وقتی چارت دلار ریال نزولی باشه یورو ریال هم نمی تونه صعود چندانی داشته باشه چون تو ایران اینها تقریباً همگام با هم حرکت می کنند. اما در خصوص فعالیت در بازارها بنده نمی توانم فعالیت در فارکس را پیشنهاد دهم چون غیر قانونی است. خودتان باید بین اینها گزینه مناسب را انتخاب کنید.

 40. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  با خبرهاي سياسي چند روز گذشته، به نظر جنبه بنيادي اهدافي كه در تحليل شما، ماهها قبل، تعيين شده بود داره نمود پيدا ميكنه. در حالي كه اون موقع كسي به ذهنش هم حتي نمي رسيد روساي جمهور در كشور بخوان ديدار كنند! و واقعا اعجاب انگيزه تحلهاي شما و قدرت روش نئو ويو. فقط ميمونه اينكه موج C قرمز آيا حتما بايد اتفاق بيافته و حد و حدودش هم هماني است كه در تحليل گفته شده و يا ميتونه يه كله بره به سمت ٢٨٠٠؟
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بله درسته خبرها هم در حال تایید سناریو هستند. ای کاش آنهایی که به بهانه ی بالا رفتن قیمت دلار همه چیز را شش برابر کرده اند حداقل انصاف به خرج دهند و در این مدت قیمت ها را کاهش دهند تا کمی فشار از روی مردم کم شود البته اگر بهانه نیاورند که ما انبارهای خود را با دلار ۲۰ هزار تومانی پر کرده ایم!
   موج C هم به نظر باید رخ دهد تا ریزش اصلی پس از بهبود چشم گیر شرایط اقتصادی رخ دهد.

   1. علی

    سلام آقای رحیمی
    به نظرم شاید آن بهبود چشمگیر شرایط اقتصادی هم رخ ندهد
    شاید در یه مقطعی مردم خودشون به این نتیجه برسند که قیمت دلار غیر واقعی یا گران هست یا مثلاً اونهایی که دلار رو تو موج جی می خرند و هم اون هایی که در قیمت های بالاتر و خیلی بالاتر خریدند در انتهای موج سی شما به این نتیجه برسند که قیمت دلار دیگه بیشتر از اینها توان رشد رو ندارد و به فکر سیو سود و یا خروج بیفتند و این فشار خروج باعث اون افت بشه . از طرفی مردم طبق ذهنیت قبلی هر چهار سال انتظار یه رشد خوب از دلار رو دارند و در مقطع فعلی انتظار یه رشد معمول و خروج رو دارند
    مثلاً رب گوجه شد بیست هزار تومان ، مردم نخریدند شد ده هزار تومان ، این وسط مسئولین هم کاری نکردند . خود مردم به این نتیجه رسیدند که رب گوجه بیست هزار تومانی گران هست

    بهبود شرایط اقتصادی با مسئولان فعلی و برخی مسئولان همیشگی شاید نشدنی باشد چون اصلا کسی به فکر مردم نیست . ساختار کشور طوری بنا شده که مردم همیشه در رنج و عذاب باشند و فکرشون همیشه درگیر یه چیزی باشه
    ببخشید سرتون رو درد آوردیم

    1. ارشیا رحیمی

     درود بر شما.
     بله یکی از دلایل حرکت مارکت ها نیز حرکات و تمایلات جمعی است و قطعاً‌ این مورد هم باید در نظر گرفت.

 41. آرمان

  سلام آقا ارشیا
  هنوز هم تحلیل اوکیه؟
  الان در چه موجی هستیم؟
  زمان به اتمام رسیدن ریز موج ها چه تغییری کرده؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. بله اوکیه. در موج E هستیم. در مورد زمان موجهای درونی محدوده ای مشخص نکرده ایم.

 42. عماد حسینی

  خسته نباشید جناب رحیمی من تحلیل های شماره ی ۵و ۶ و ۷ دلار رو نگاه کردم و این تحلیل ها همگی فیل شده بود مثلا همین تحلیل شماره ۷ شما که گفتید دلار تا ۱۳ تومن بیشتر بالا نمیره تا ۱۵۵۰۰ بالا رفت سوال اینجاست با توجه به احترامی که برای شما قائلم مشکل از کجاست که این تحلیل ها اشتباه شده اند

  1. ارشیا رحیمی

   سلامت باشید.
   چطوری نگاه کردید که همگی این تحلیل ها فیل شده بودند؟!!! یا تعریف شما از تحلیل فیل غلط است یا به درستی تحلیل ها را بررسی نکرده اید.
   تحلیل فیل تحلیلی است که پس از ارائه آن قیمت حد ضرر را تاچ کند و موجب ضرر شود. اما تحلیلی که ارائه شده و قیمت در جهت آن حرکت کرده چطور فیل شده است؟!!
   اگر قیمت تمام شاخه های صعودی و نزولی را دقیقاً‌ طبق اهداف مشخص شده پیش نرود که معنی اش فیل شدن نیست. ما یک چشم اندازی تعریف می کنیم که بعد باید با پیشرفت امواج آن را دقیق کنیم و شمارش را منطبق با قیمت کنیم. نمی توانیم که به قیمت دستور دهیم دقیقاً مطابق با خواست ما حرکت کند و اهداف مد نظر ما را تاچ کند و همانجا به پایان برسد!
   در تحلیل شماره ۵ با حد ضرر ۳۴۵۴ تومان پیش بینی شد که یک موج صعودی در راه است و پس از آن یک موج نزولی خواهیم داشت. دقیقاً‌ هر دو موج اتفاق افتاد ولی موج صعودی از اهداف ما بالاتر رفت. این معنی اش فیل شدن نیست بلکه تحلیل با سود همراه بوده و از تارگت اعلام شده نیز قیمت فراتر رفته است. پس تحلیل بسیار عالی جواب داده است. شما چطور این تحلیل را فیل شده دیدید؟!!!
   در تحلیل شماره ۶ همان موج نزولی پیش بینی شده پس از شکل گیری کامل موج صعودی قبل از آن تحلیل شده است و در قیمت ۳۹۴۲ تومان پیش بینی افت قیمت تا حوالی ۳۴۶۱ تومان را داشته ایم و پس از آن مجدد صعود قیمت. نتیجه این شد که قیمت تا ۳۷۲۰ تومان کاهش یافت یعنی کاملاً به تارگت اعلام شده نزدیک شد و پس از آن هم صعود قیمت را شاهد بودیم. این تحلیل عالی را چطور فیل شده دیدید؟!!!
   در تحلیل شماره ۷ هم ابتدا صعود بیشتر قیمت را پیش بینی کردیم و بعد کاهش قیمت. آیا قیمت کاهش پیدا کرد و حد ضرر زد؟! خیر قیمت صعود کرد اما بیشتر از انتظار ما صعود کرد که گفتم قرار نیست تحلیل وحی نازل باشد و حرکت قیمت دقیقاً در چارچوب تحلیل قرار گیرد. همین که تحلیل ما جهت درست را پیش بینی کند و الگوی پیش بینی شده خراب نشود یعنی تحلیل موفق بوده است. در این تحلیل هم قیمت پس از کامل کردن بخش کوتاه صعودی وارد فاز نزولی شده است و رفتار قیمت هم همینطور بوده است و به هیچ وجه نمی توان گفت که این تحلیل فیل شده است بلکه بر عکس!

 43. عماد حسینی

  جناب رحیمی ممنون از این که وقت گذاشتید و سوال من رو جواب دادید
  سوال دومم اینه که ایا موج d تمام شده و اگر تمام شده به نظر شما درسته که بگیم موج d از دیامتریک تحت عنوان یک مثلث خنثی شکل گرفته باشد و الا درون یک موج e به شکل مثلث هستیم
  من فکر میکنم موج e هم تموم شده باشه حالا اگر امکانش هست لطف کنین شما هم نظرتون رو بگین خیلی خیلی سپاس گزارتون میشم

  1. ارشیا رحیمی

   خواهش می کنم.
   ساختار موج D به احتمال قوی یک ترکیب دوگانه بوده است و به پایان رسیده و الان در E هستیم و به نظر نمی آید که این شاخه تمام شده باشد. مگر این که قیمت از ۱۱۷۵۰ با قدرت عبور کنیم تا بتوانیم موج E را خاتمه یافته تلقی کنیم.

 44. عماد حسینی

  استاد راستی من دقت بیشتری در تحلیلاتون کردم و درسته حرفتون من اشتباه کردم تحلیای ۵ و ۶ فیل نشده بود

  1. ارشیا رحیمی

   زنده باشید.

 45. سامان

  عرض سلام و ادب خدمت استاد

  استاد همچنان معتقد هستید دلار تا ۹۰۰۰ تومان خوهد ریخت ؟ راسش بنده می خواستم دلار بخرم گفتم اگر احتمال ریزش از این محدوده ها یعنی قیمت ۱۱۴۰۰ کم هست خریدم را انجام دهم.

  با تشکر از لطف شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   ما تحلیل مان را ارائه داده ایم اما این که در عمل چه چیزی رخ دهد را خدا می داند. فعلاً که رویدادی خلاف تحلیل در چارت رخ نداده است. تصمیم نهایی با شماست.

 46. عماد حسینی

  سلام جناب رحیمی خسته نباشید طبق گفته تون اگر دلار ۱۱۷۰۰ رو شکست میتونیم بگیم موج e از دیامتریک تموم شده و موج f شروع شده
  الان دلار هرات ۱۱۸۵۰ شده و یک حرکت قوی هم هست نظرتون درباره موج f چیه شروع شده یا نه

  1. ارشیا رحیمی

   سلام سلامت باشید.
   تحلیل ما بر روی چارت دلار هرات نیست. در چارتی که ما تحلیل کرده ایم دلار الان در حدود ۱۱۴۹ تومان است و حرکت شارپی هم اتفاق نیفتاده است.

 47. جواد آزادی

  سلام جناب رحیمی عزیز وقت بخیر

  با توجه به اتفاقات و روند اخیر قیمت دلار امکان آپدیت پارت دلار بعد از برطرف شدن مشکل اینترنت وجود دارد؟

  ممنون از لطف شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید. وقت بخیر.
   بله اینترنت درست شود در اسرع وقت این تحلیل را بروزرسانی می کنیم.

 48. ناصر

  سلام جناب رحیمی
  تحلیلی که در تایم هفتگی ارائه کردید احتمال داره مثلث خنثی افقی به دیامتریک تبدیل بشه ؟ قوانین قطعی برای مثلث خنثی شدن وجود داره ؟چون تا یه مسیری رفتار همدیگه رو تقلید می کنند
  به نظر شما افت شدید نرخ دلار باعث کاهش قیمت ملک میشه و کسایی که ملک رو تو این گرانی می خرند با افت نرخ دلار در قیمت های پایین تر فروشنده هستند ؟
  با رشدی که در بورس انتظار دارید اگه شما ملکی داشته باشید برای جلوگیری از خواب سرمایه و راکد شدن معاملات ملک در آینده ،ملک رو می فروشید و پول اون رو وارد بورس می کنید ؟
  سپاس

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   در یک الگوی ترکیبی اصلا متداول نیست که یک دیامتریک پس از یک زیگزاگ رخ دهد لذا احتمال مثلث خنثی بسیار بیشتر است.
   در واقع باید گفت که تقویت ارزش پول ملی می تواند باعث کاهش قیمت مسکن شود. اگر کاهش قیمت مسکن شدت بگیرد می تواند باعث ایجاد ترس شود و کسانی که در قیمت های بالاتر ملک خرده اند هم فروشنده خواهند شد و به کاهش قیمت دامن می زنند. قابل ذکر است که در ایران کاهش قیمت مسکن بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد تا حالا اتفاق نیفتاده است اما به زعم برخی کارشناسان علم اقتصاد در شرایط فعلی قیمت مسکن غیر واقعی است و احتمال کاهش چشم گیر قیمت ها وجود دارد پس باید احتیاط به خرج داد. در خصوص سرمایه گذاری در بورس اگر شما به صورت حرفه ای به فعالیت در بورس مسلط هستید و کارنامه درخشانی در سود سازی در بورس دارید می توانید هر نوع سرمایه ای را وارد کنید و از فرصت های موجود در بورس منفعت ببرید اما اگر یک سرمایه گذار آماتور هستید چنین کاری پیشنهاد نمی شود.

 49. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  ما الان در موج F هستيم يا همچنان در E نزولي؟
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام. وارد موج F شده ایم.

   1. رضا

    سلام آقای رحیمی
    هیچ احتمالی وجود دارد که با شکل گیری موج جی انتهای موج عی شکسته شود ؟

    1. ارشیا رحیمی

     سلام بله این حالت می تواند رخ دهد.

     1. عليرضا

      سلام جناب رحيمي. فرموديد وارد موج F شده ايم. بنابراين چون هدف موج E قبلي ۳ هزار تومان بالاتر اومده ، آيا هدف موج F هم به همين ميزان بالا خواهد آمد؟
      با تشكر

      1. ارشیا رحیمی

       سلام خواهش می کنم.
       بله طبیعتاً‌ چون روند الگوی دیامتریک کندتر از حالت متصور شده است پس تارگت موج F هم افزایش می یابد. احتمالاً‌ در حدود ۱۳ تومن الی ۱۳۵۰۰ موج F خاتمه پیدا می کند و بالاتر نمی رود.

 50. مصطفی س

  از نظر زمانی تقریبا چند سال یا ماه بعد به اون اعداد ۲۸۰۰ اینا میرسیم که ذکر شده؟

  1. ارشیا رحیمی

   تحلیل بلند مدت هست، باید چشم انداز ۵ ساله داشت حداقل.

 51. پدرام

  با سلام و احترام خدمت استاد رحیمی. دوسوال و یک درخواست از خدمت تون داشتم. درخواستم اینه که مشتاقانه منتظر تحلیل شماره ۸ تون هستیم. و اما دو سوالم از خدمت تون. به نظر شما چه فاصله زمانی میتونه بین موج اف تا جی سپری بشه؟ و اینکه مقدار عددی دلار در نقطه جی، از نقطه ی ای که مینیموم قیمت دلار در تابستان بوده، قطعا عدد کمتری میشه؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بله در اسرع وقت تحلیل جدید دلار را ارائه خواهیم کرد. به احتمال قوی موج F تقریباً زمانی در حدود موج B دیامتریک خواهد داشت. موج G هم به صورت عادی باید در حدود موج E‌ تا F‌ خاتمه پیدا کند اما چارت دلار گاهی هم حرکات غیر معقول می کند و شاید کف E را بشکند. چون ما در ساختار درجه بالاتر هم احتیاج داریم انتهای این دیامتریک به سطح ۶۲ درصد برسد شاید این اتفاق بیفتد اما در شرایط فعلی احتمالش کم شده است.

 52. امیر

  با عرض سلام استاد رحیمی عزیز
  جناب رحیمی با توجه به تغییرات تارگت در موجf تارگت موج G را چگونه ارزیابی می کنید.
  در صورت امکان چارت با توجه به گذشت زمان حدود یکساله اپدیت بفرمایید ممنون خواهیم شد و در اخر از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم زنده باشید.
   آپدیت چارت چشم در اسرع وقت. موج G به احتمال قوی نمی تواند زیر کف موج E برود و در فاصله ای بین انتهای F و انتهای E خاتمه خواهد یافت.

 53. امیر محسنی

  سلام عرض ادب جناب استاد
  جناب رحیمی با توجه به تغییر در تارگت موج f تارگت موج g را اعلام بفرمایید و در اخر تشکر از زحمات شما و ارزوی موفقیت روز افزو برای شمت

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید خواهش می کنم.
   موج G به احتمال قوی در حدود قیمت های بین E تا F خاتمه خواهد یافت.

 54. علیرضا

  سلام آقای رحیمی
  به نظرم از اونجایی که کف موج سی توسط موج عی زده نشده و موج عی در سطحی بالاتر از موج سی بسته شده احتمال داره موج جی جایی بین سقف موج دی و بالاتر از کف موج عی بسته بشه . اگه این طور بشه اوضاع یه مقدار خطرناک میشه
  نظر شما در این مورد چی هست ؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   بله همینطوره. با شرایط فعلی بعید است که موج G به زیر سطح E نفوذ کند. البته چارت دلار ریال مقداری هم حرکات غیر طبیعی دارد ولی بهتر است سراغ احتمالات بسیار ضعیف نرویم.

   1. علیرضا

    ممنون
    اگه این طور بشه گرانی های افسار گسیخته همه ما رو پودر می کنه

    1. ارشیا رحیمی

     متاسفانه. البته هنوز یک امیدی وجود دارد و آن این است که موج b از F‌ یک موج قوی باشد که از ابتدای موج F گذر کند. در آن صورت می توان برای موج G اهدافی پایین تر از کف E متصور شد.

 55. علیرضا

  شتاب ، زمان و میزان بازگشت موج اف خیلی تاثیر گذار هست.

  1. ارشیا رحیمی

   همینطوره.

 56. محمد رجبی

  سلام استاد عزیز
  باتوجه به تغییر در موج f تارگت موج g را چطور ارزیابی می‌کنید و بازه زمانی‌را حدودا چطور می بینید؟
  سپاس فروان از زحمات شما

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   موج G به احتمال قوی جایی بین کف موج E و سقف موج F خاتمه خواهد یافت. زمان موج F هم می تواند در حدود موج B باشد اما موج G هر میزان زمانی می تواند صرف کند اما بطور طبیعی نباید کمتر از یک سوم موج F و یا بیشتر از دو برابر زمان F باشد.

   1. رضا

    سلام جناب رحیمی
    احتمال مثلث خنثی شدن برای موج اف هم هست ؟
    سطحی که درش هستیم سطح مهمی هست

    1. ارشیا رحیمی

     سلام
     بله احتمال مثلث خنثی شدن این موج هم هست اگر از قیمت های فعلی صعود بیشتری نداشته باشیم.

 57. سجاد

  سلام وقت بخیر
  افزایش مجدد قیمت دلار تا ۱۳۷۰۰ رو چجور تحلیل میکنید؟؟ایا این تحلیل پابرجاست؟؟
  این موج صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟؟

  1. ارشیا رحیمی

   سلام وقت بخیر
   این صعود را می توان موج F از الگوی دیامتریک در نظر گرفت البته اگر بیش از ۱۳۸۰۰ الی ۱۴۰۰۰ تومان صعود نداشته باشیم.

 58. امیر سام

  درود استاد
  به نظر شما آیا موج اف پایان یافته ؟ و موج آ از جی موج پر شتابی هست و آیا ممکن است کف ای و سپس کف سی شکسته شود؟ یا خیر طبق گفته های قبلی بین ای و اف پایان میابد؟
  سوال بعدی بنده اینه که آیا بدلیل بالا آمدن کف حدود ۳۰۰۰ تومان و تفاوت آن با تصویر تحلیل شما و پس از پایان موج جی آیا ممکن است سقف موج سی بزرگ از ۱۵۵۰۰ بالاتر برود و به حدود ۱۹۰۰۰ تومان برسد؟
  با سپاس از شما

  1. ارشیا رحیمی

   درود
   هنوز مشخص نیست که موج F خاتمه یافته است یا نه. امواج چارت دلار به ریال آنقدر شفاف و تمیز نیست که بشود با دقت در خصوص ساختار کوتاه مدتش اظهار نظر کرد. باید زمان داد که این مسائل روشن شود. شکسته شدن یا نشدن کف موج E هم بستگی به نحوه شکل گیری موج F دارد. در خصوص تارگت حرکت صعودی بعد از دیامتریک هم باید صبر کرد تا دیامتریک کامل شود. هرچه انتهای دیامتریک بالاتر بسته شود احتمال بالا رفتن تارگت صعود هم بیشتر می شود.

 59. علیرضا

  سلام آقای رحیمی
  شما تحلیلی از طلا گرمی ۱۸ عیار نداشتید ولی از اونجایی که دلار و طلا تا حدودی به هم وابسته هستبد نظر شما به زودی سقفش رو می شکنه؟
  نوع حرکات اصلاحی تو این چند ماه این طور به نظر میاد

  1. ارشیا رحیمی

   سلام
   دلار احتمالاً بعد از کمی درجا زدن به قصد شکست سقف قبلی حرکت می کند که به دنبال آن می تواند صعود طلا را هم رقم بزند. روی تحلیل به قطعیت برسیم ارائه می کنیم خدمتتان.

   1. علیرضا

    سلام ممنون
    به نظرم موج اف تموم شده و موج جی در حال تشکیل مثلث ریورس انقباضی هست و با احتمال کمتر نوع دیگری از مثلث ها
    اگه موج اف تموم شده باشه، با توجه به موج بی از جی شرایط دیگر الگو ها هم برای موج جی هم هست
    کلا اینکه فنر در حال جمع شدن هست برای بعد انتخابات
    خدا بخیر کنه

    1. ارشیا رحیمی

     سلام خواهش می کنم.
     یه مقدار بیشتر زمان بدیم ساختار موج F و G بهتر روشن می شود.
     بله متاسفانه احتمالش زیاد است که بعد از انتخابات جهش قیمتی در دلار رخ دهد.

 60. علیرضا

  سلام مجدد
  جناب رحیمی یه نظری هم داشتم روی نرخ دلار لطفا در این مورد نظر جامع خودتون رو بگید
  الان ایران داره به سختی نفت صادر می کنه و صادرات نفت ما نسبت به سال های گذشته خیلی پایین اومده و این موضوع روی درآمد کشورمون تاثیر بسیار منفی داره. از طرفی ما طبق معمول هرساله دچار کسری بودجه هم هستیم و هر وقت یه مشکلی تو کشور پیش میاد سریع از صندوق برداشت می کنند که این کار کشور رو خیلی ضعیف می کنه . حالا اگه دلار بخواد بیاد پایین و ازرش صادراتی ( نفت و ….. ) که می کنه پایین بیاد وضع درآمد دولت خیلی از این که هست بدتر هم میشه و ارزش صندوق ذخیره ارزی هم پایین میاد . حتی درآمد دولت از واردات کالا هم پایین میاد . مثلا یه ماشینی که اون طرف ۵۰ هزار دلار هست و با رد شدن از گمرک قیمت ماشین دوبل میشه ( کلا کشور با حالی هستیم ) و به راحتی دولت پول درمیاره وقتی قیمت دلار بیاد پایین این پول درآوردن راحت هم کمتر میشه و به صرفه نیست
  به نظرم با این اوضاع خودشون نمی ذارند دلار بیاد پایین و حتی به خاطر این مشکلات هم که شده مجبورند قیمت دلار رو بالا هم ببرند
  رشدی که شما در نظر گرفتید رو قبول دارم ولی با توجه شرایط موجود افت شدید بعدی رو نمیشه قبول کرد
  شما و موج شماری شما رو هم قبول دارم

  1. ارشیا رحیمی

   سلام زنده باشید.
   بله فعلاً احتمال کاهش زیاد قیمت دلار دور از ذهن است و الگوی دیامتریکی هم که ما در تحلیل دیده بودیم خیلی روند کندتری داشت. یعنی الگو دیامتریک شد اما به آن شکلی که ما انتظار داشتیم حرکت پر قدرتی نداشت که این نشان می دهد دلار دارد آماده می شود برای شکست سقف قبلی. اما اعتقاد دارم که این حرکت آخرین صعود دلار خواهد بود و در در قیمت هایی بالای ۲۰ تومن تا ۲۳ تومن مقداری درجا خواهد زد و بعد آماده ریزش می شود. حالا این ریزش چه دلیلی خواهد داشت خدا داند. اما چیزی که الان می توانم بگویم این است که هم چارت دلار به ریال چنین وضعیتی را نشان می دهد هم ایندکس دلار.
   یک زمانی یادم هست که وقتی شاخص کل بورس ایران در حوالی ۶۱ هزار واحد بود تحلیلی ارائه کردم که شاخص به زودی وارد فاز صعودی خواهد شد و تارگت اول آن ۳۲۰ هزار واحد بود. اما تحلیل گران فاندامنتال و حتی تحلیل گران تکنیکال هم چنین چیزی را اصلاً‌ قبول نداشتند و نمی توانستند دلیلی برای آن پیدا کنند و حتی به شدت این تحلیل را مسخره نیز کردند. اما الان می بینیم که شاخص در چه عددی به سر می برد. دلایل آن هم روشن شد. پس دلار هم می توانند به دلایلی که الان مشخص نیست مسیر نزولی در پیش بگیرد و دلایل آن هم بعداً مشخص می شود. تجربیات مشابه دیگری هم وجود داشته است. همه این تجربیات بعد از چندین سال فعالیت در بازارهای مالی به بنده آموخته که فقط به آن چیزی که چارت نشان می دهد توجه کنم و دنبال دلایل وقوع اتفاقات نروم که فقط باعث گمراهی یا شک و تردیدم خواهم شد.
   کسی چه می داند چه چیزی در انتظار این مملکت است. به نظر من ترور ژنرال سلیمانی نقطه عطفی در تاریخ مملکت ما خواهد شد که بعداً اثرات آن را خواهیم دید.

   1. علیرضا

    سلام مجدد
    بسیار ممنون
    با ایندکس دلار موافقم
    بعضی از دوستان تا دو سال آینده رو شرایط خوبی برای کشور نمی دونند
    فقط خدا می دونه چه بلایی قراره سر مردم بیاد
    من موندم این مردم چه گناهی دارند

    1. ارشیا رحیمی

     سلام خواهش می کنم.
     همینطوره. اگر ۲ سال پیش رو را بخیر بگذرونیم فکر می کنم بعدش شرایط خیلی عوض خواهد شد. انشالله که خداوند به مردم کمک کند.

 61. عليرضا

  سلام جناب رحيمي
  ضمن درخواست از جنابعالي جهت به روزآوري تحليل دلار-ريال، مي خواستم نظرتون رو در مورد تحليل جناب دياكو كه از دوستان و شاگردان شما هم هستن بدونم. ايشان در تحليلشون گفتند دلار طي ۱-۲ سال اينده حوالي ۲۳-۲۴ هزار تومان قرار مي گيره و اگر اتفاق خاصي در كشور رخ نده، پله بعدي ۴۰ هزار تومان هست كه طبق چارت اين هدف محتمل است. جنابعالي هم در كامنتهاي بالا عدد ۲۳- ۲۴ را به نوعي تاييد فرموديد. اما در مورد آن هدف بعدي لطفاً بفرماييد كه آيا به لحاظ نموداري اين امكان وجود دارد؟
  با تشكر

  1. ارشیا رحیمی

   سلام خواهش می کنم.
   به نظر بنده صعودی تا ۲۰ الی ۲۳ تومان امکان پذیر است اما این صعود آخرین صعود در این جفت ارز خواهد بود. بعد از آن بنا بر هر دلیلی ریزش سنگینی در چارت دیده می شود. حداقل امیدوارم اینطور شود.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.