تحلیل بیت کوین شماره ۳ | موج شماری Bitcoin به سبک نئوویو

بررسی روند کوتاه مدت بیت کوین

4.4k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان. عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) که اخیرا ریزش شدیدی را به نمایش گذاشت و همه را غافلگیر کرد. با این ریزش تحلیل قبل ما نیز بی اعتبار شد و به بررسی دوباره چارت این ارز دیجیتالی پرداخته ایم. در واقع در تحلیل قبل این ارز در ابتدا ریزش کوچکی را برای آن متصور بودیم و بعد یک رشد، که آن ریزش بسیار بیشتر از حد انتظار بود و احتمالات پیش رو را نیز تغییر داد. با شرح تحلیل بیت کوین شماره ۳ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل بیت کوین شماره ۳ :

با ریزش اخیر جفت ارز بیت کوین مشخص شد که روند نزولی این ارز دیجیتالی همچنان ادامه خواهد داشت چرا که همانطور که از تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ پیداست هیچ گونه ضعفی در این ریزش مشاهده نمی شود. همچنین شدت این ریزش نشان داد که قبل از این ریزش می بایست الگویی وجود داشته باشد که حرکت پسا الگویی آن چنین شتابی داشته باشد که با بررسی چارت مشخص می شود که آن الگو یک مثلث انقباضی می باشد. بنابراین همین دو نکته می تواند کمک شایانی در به دست آوردن یک چشم انداز از آینده این چارت داشت.

از طرف دیگر ساختار شاخه های این ریزش را که بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که تمام شاخه تقریباً شباهت زمانی (از منظر تعاریف نئوویو) خوبی با یکدیگر دارند که ما را به این سمت سوق می دهد که الگویی که درون آن هستیم به احتمال زیاد یک الگوی دیامتریک می باشد. بر اساس این مهم الگوی روند نزولی را مطابق با تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ در قالب یک الگوی دیامتریک کانال بندی و لیبل گذاری کرده ایم که ساختار شاخه های درونی آن نیز تایید کننده ساختار می باشند.

این الگو در تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است. همچنین مثلث انقباضی ای که از آن صحبت کردیم نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده که در جایگاه موج (D) از دیامتریک قرار گرفته است و همین امر باعث شتاب گرفتن ریزش در موج (E) دیامتریک می باشد چرا که حرکت پسا الگویی مثلث های انقباضی می بایست تند و تیز باشد.

تحلیل بیت کوین شماره ۳ | موج شماری Bitcoin به سبک نئوویو
Bitcoin NEoWave Analysis 03 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با شتابی که در شاخه (E) از روند نزولی شاهد بوده ایم بعید به نظر می رسد که روند نزولی در اینجا بتواند خاتمه پیدا کند و به احتمال زیاد همچنان ادامه خواهد داشت. با استناد به این شتاب و همچنین به دلایلی که در پاراگراف های قبل نیز توضیح داده شد، الگوی دیامتریک مشخص شده در تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ در حال حاضر بهترین سناریویی می باشد که می توان برای این چارت متصور بود که نشان از ادامه روند نزولی دارد. 

با توجه به ساختار الگوی دیامتریک پس از اتمام موج (E) می بایست یک شاخه اصلاحی و صعودی در قالب موج (F) داشته باشیم که با موج (D) همپوشانی ایجاد کند. بنابراین هدف حدودی شاخه (F) از هم اکنون مشخص می باشد که با یک سطح مقاومتی مشخص شده است. اما مسأله مهم برای ترید اتمام شاخه (E) از دیامتریک می باشد. با بررسی انجام شده به نظر می رسد که این شاخه ساختار یک مثلث ریورس انقباضی را به خود گرفته است که رو به اتمام است پس می توان برای گرفتن صعودی که در شاخه (F) رخ می دهد با گرفتن تریگر اقدام به پوزیشن گیری کرد. اما اگر هم این شاخه تکمیل نشده باشد در نهایت می تواند ساختار یک الگوی دیامتریک را به خود بگیرد که بر روی سطح حمایتی مشخص شده تکمیل خواهد شد. البته پس از زدن حد ضرر الگوی مثلث ریورس انقباضی!

با شکل گیری موج (F) طبق تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ یک موج نزولی دیگر از الگوی دیامتریک باقی خواهد ماند که موج (G) می باشد. میزان ریزشی که در این موج رخ خواهد داد بسته به قدرتی خواهد داشت که در موج (F) مشاهده خواهیم کرد و همچنین این موضوع که روند نزولی قصد تمام شدن خواهد داشت یا بعد از دیامتریک با ایجاد یک (X) موج به الگوی دیگری متصل خواهد شد و یک الگوی ترکیبی را شکل خواهد داد.

در تصویر سطح حمایتی که این شاخه میتواند بر روی آن به اتمام برسد مشخص شده است. در آینده اگر شواهد دیگری از ساختار این چارت بدست آید به ارائه تحلیل دیگری خواهیم پرداخت.

اطلاع از
28 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
ParsA

سلام وقت بخیر آقای رحیمی ، اصلاحات اخیر بیت کوین رو یک مثلث انقباضی میشه در نظر گرفت که در شاخه آخر آن هستیم ?

محمد

سلام جناب رحیمی عزیز
عید تان مبارک
امیدوارم دلتون شاد و نفستون گرم باشه
امکانش هست تحلیل بیت کوین آپدیت کنید
ممنونم از لطفتون

rezahssini

با سلام.بنده طبق همین تحلیل مقداری بیت کوین خریدم.و با وضعیتی که الان پیش اومده نمیدونم نگه دارم یا بفروشم .لطفا راهنمایی بفرمایید

شهنازی

سلام.
بیت به 8500 رسید…و سقف کانالی که شما کشیدید رو شکونده.
میشه مجدد تحلیل کنید.
ایا این روند صعودی ادامه داره یا برمیگرده؟
مچکرم.

سیاوش

سلام آقای رحیمی، لطف می فرمایید تحلیل های کریپتو را هم آپدیت کنید؟ تحلیل های نئوویوی که این روزها افراد مختلف ارایه می دهند اختلافات زیادی با هم دارند. تحلیل شما قاعدتا اطمینان بخش تر خواهد بود. ممنون

حیدرپور

سلام آقای رحیمی
سقف موج عی در زمان کمتر از خودش خورد.
فکر کنم این تحلیلی که لینکش رو فرستادم درست باشه و موج اف دیامتریک در این تحلیل مشکل درجه و شتاب پیدا نمیکنه با امواج دیگه؛ اگر در تایم ۴ساعته مورد بررسی قرار بدیم.
اگر این تحلیل که پایین لینکش رو فرستادم درست نیست لطفا تحلیلتون رو آپدیت بفرمایید.

https://www.tradingview.com/chart/XBT/ScuXfHOJ-BTC/

حسین

اقا ارشیا با توجه به صعود اخیر تا 8400 به نظرتون موج f تموم شد و راهی موج g شد؟؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content