تحلیل شبندر شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت شبندر

بررسی وضعیت بلند مدتی چارت شبندر و ارائه چشم انداز پیش رو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شبندر شماره ۲ که در کانال تلگرام انستیتو نیز از آن صحبت کردیم و به ساختار بسیار عالی چارت آن و چشم انداز بسیار مثبتی که پیش رو دارد اشاره کردیم. در این پست تحلیل شبندر را با شما عزیزان به اشتراک گذاشته و وضعیت امواج آن را از نظر روش تحلیلی نئوویو شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شبندر شماره ۲ :

چنانچه از تصویر تحلیل شبندر شماره ۲ که در زیر ارائه شده است پیداست این سهم حدود ۶ سال در حال ساخت یک کارکشن بسیار بزرگ بوده است که با بررسی ساختار امواج این ناحیه و شواهد موجود راهی نیست جزء این که ساختار کلی این ناحیه را به شکل ترکیب دوگانه مثلث ریورس انقباضی و فلت جاری با X موج بزرگ در نظر بگیریم که می توانید این ساختار را با لیبل های آبی رنگ در تصویر مشاهده کنید. همچنین ساختار درونی این ترکیب نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

پس از این اصلاح نیز یک حرکت شارپ صعودی شکل گرفته است که تأیید کننده این ساختار در تحلیل شبندر شماره ۲ می باشد و نوید این را می دهد که با این حرکت شارپ وارد یک دوره صعودی بسیار خوب در این سهم شده باشیم.

تحلیل شبندر شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت شبندر
Shebandar NEoWave Analysis 02 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

وجود ساختاری ترکیب دوگانه جاری برای یک اصلاح مانند تصویر تحلیل شبندر شماره ۲ نشان از این دارد که حرکت قوی ای باید پس از این اصلاح رخ دهد که حداقل باید به اندازه 162 درصد حرکت قبل از اصلاح پیشروی کند. حال بار دیگر به تصویر بنگرید و ترازهای فیبوناچی را که از حرکت قبل از این کارکشن به انتهای کارکشن پروجکت شده است را مشاهده کنید. در این ترازها لول 100 درصد فیبوناچی قیمت 17 هزار تومان را نشان می دهد، لول 138 درصد قیمت 51 هزار تومان را و لول 162 درصد که به آن اشاره کردیم هم قیمت 100 هزار تومان را نشان می دهد.

حتی اگر مباحث مطرح شده را کنار بگذاریم رشدی که بالقوه می تواند تا 100 هزار تومان رخ دهد تناسب خوبی با کارکشن 6 ساله سهم شنبدر خواهد داشت و می توان گفت که یک چنین رشدی پس از 6 سال کارکش دور از ذهن نیست. از طرفی تارگت هایی که در تحلیل شبندر شماره ۲ اعلام شده است بر اساس حرکت قبل از کارکشن مذکور می باشد که نشان دهنده منطقی بودن ساختار و تارگت ها می باشد و در ابعادی که این چارت بررسی شده است یک حرکت معقول محسوب می شود.

در هر صورت می توان گفت که در این تحلیل تارگت اصلی لول 162 درصد فیبوناچی یا در واقع قیمت 100 هزار تومان است اما دو تارگت دیگر هم برای پوشش حالت های احتمالی دیگر ارائه شده است که باید مد نظر همراهان گرامی قرار گیرد. در مورد ساختار حرکت صعودی فعلی نیز باید بیشتر صبر کنیم تا امواج کمی بیشتر پیشروی کنند سپس می توان در مورد ساختار احتمالاتی را مطرح کرد.

حد ضرر تحلیل شبندر شماره ۲ چنانچه در تصویر مشخص است 1600 تومان در نظر گرفته شده است که اگر فاصله آن تا نقطه صدور تریگر خرید و همچنین فاصله تارگت های اعلام شده را تا نقطه ورود بسنجیم مشخص است که این تحلیل از ریوارد به ریسک بسیار عالی برخوردار است و ترید بر اساس آن توجیه پذیر است.

زمان رسیدن به تارگت ها نیز در حدود میزان زمانی خواهد بود که حرکت صعودی قبل از کارکشن بزرگ شبندر طی کرده است که تقریباً باید یک بازه زمانی یک ساله را برای بالاترین تارگت در نظر گرفت.

اطلاع از
345 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

profile avatar
مشترک تالار
5 ماه قبل

سلام جناب رحیمی. ضمن عرض تبریک سال نو و با امید به سالی پر برکت برای همه بخصوص همراهان شما در ار انستیتیو ایران نئو ویو در تحلیل شماره 2 شنبدر بالاترین تارگت را 100 هزار تومان و حدود زمانی رسیدن به آن را یک سال در نظر گرفتید. در حال حاضر بعد از حدود 9 ماه از زمان تحلیل تقریبا در همان محدوده ای قیمیت که در زمان ارائه تحلیل قرار داریم. با توجه به اینکه بعید است در بازه 3 ماهه اینده این هدف محقق شود، لطفاً تارگت زمانی حدودی جدید را نیز بفرمایید. همچنین اگر ممکن است…  ادامه نوشته »

profile avatar
مشترک تالار
7 ماه قبل

سلام جناب رحیمی
در این تحلیل، تارگت اصلی را 100 هزار تومان بیان فرمودید و دو تارگت دیگر 17 و 50 هزار تومانی را برای پوشش حالتهای دیگری که ممکن است روی دهد. لطفاً اعلام فرمایید که آیا این نزول اخیر همان حالتهای دیگر است یا همچنان تاگت اصلی همان 100 هزار تومان است؟
با تشکر

profile avatar
مشترک
8 ماه قبل

سلام . در چارت شبندر در تایم هفتگی قیمت از کانال بلند مدت خارج شده و به سقف کانال قبل پولبک زده و واگرایی در کف بین قیمت و rsiرخ داده نمیدونم چه خبری باید بیاد تا سهم پرواز کنه.

آخرین ویرایش 8 ماه قبل توسط احسان خلیلی
profile avatar
مشترک تالار
10 ماه قبل

سلام استاد عزیز خسته نباشید،ببخشین در کامنت ها گفته بودین احتمالا توی ایکس موج یا موج D هستیم،ایا احتمالی دارد که فعلا در موج ۲ یا b از موج C که رسم کردین باشیم و قیمت بتوانه فراتر از سقف تابستانش بره؟؟چون در غیر اینصورت اگر در ایکس موج یا D باشیم فعلا موج اولشونه و بهتر نیست جهت جلوگیری از خواب سرمایه خروج بزنیم؟باتشکر

profile avatar
مشترک تالار
10 ماه قبل

سلام جناب رحیمی
با ریزشی که شبندر کرده و رو 2200 صف فروش هست، آیا همچنان اهداف 17 و 50 و 100 هزار تومانی پابرجاست؟ و در چه بازه زمانی.؟ جهت کمک به تصمیم گیری برای اقدام بعدی روی این سهم نیاز داریم به این اظهار نظر.
با تشکر

profile avatar
مشترک
10 ماه قبل

سلام با توجه به اینکه شما گفتید میزان رتریس بیشتر از اون هست که موج 4 قلمداد بشه.ایا هنوز هم اهداف تحلیل پابرجا هست؟
ممنون

profile avatar
مشترک
10 ماه قبل

سلام خدمت استاد رحیمی بزرگوار
امکانش هست با توجه به ریزش شدید این سهم تحلیل سهم رو به روزرسانی بفرمایید؟
آیا همچنان موج صعود بزرگ رو برای این سهم قائل هستید یا خیر
تارگت های زمانیش رو اگر امکانش باشه بفرمایید ممنون میشم
سپاسگذارم

مشاهده دیگر مطالب

See other content