تحلیل شبندر شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت شبندر

بررسی وضعیت بلند مدتی چارت شبندر و ارائه چشم انداز پیش رو

33.8k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل شبندر شماره ۲ که در کانال تلگرام انستیتو نیز از آن صحبت کردیم و به ساختار بسیار عالی چارت آن و چشم انداز بسیار مثبتی که پیش رو دارد اشاره کردیم. در این پست تحلیل شبندر را با شما عزیزان به اشتراک گذاشته و وضعیت امواج آن را از نظر روش تحلیلی نئوویو شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل شبندر شماره ۲ :

چنانچه از تصویر تحلیل شبندر شماره ۲ که در زیر ارائه شده است پیداست این سهم حدود ۶ سال در حال ساخت یک کارکشن بسیار بزرگ بوده است که با بررسی ساختار امواج این ناحیه و شواهد موجود راهی نیست جزء این که ساختار کلی این ناحیه را به شکل ترکیب دوگانه مثلث ریورس انقباضی و فلت جاری با X موج بزرگ در نظر بگیریم که می توانید این ساختار را با لیبل های آبی رنگ در تصویر مشاهده کنید. همچنین ساختار درونی این ترکیب نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

پس از این اصلاح نیز یک حرکت شارپ صعودی شکل گرفته است که تأیید کننده این ساختار در تحلیل شبندر شماره ۲ می باشد و نوید این را می دهد که با این حرکت شارپ وارد یک دوره صعودی بسیار خوب در این سهم شده باشیم.

تحلیل شبندر شماره ۲ | موج شماری نئوویو چارت شبندر
Shebandar NEoWave Analysis 02 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

وجود ساختاری ترکیب دوگانه جاری برای یک اصلاح مانند تصویر تحلیل شبندر شماره ۲ نشان از این دارد که حرکت قوی ای باید پس از این اصلاح رخ دهد که حداقل باید به اندازه 162 درصد حرکت قبل از اصلاح پیشروی کند. حال بار دیگر به تصویر بنگرید و ترازهای فیبوناچی را که از حرکت قبل از این کارکشن به انتهای کارکشن پروجکت شده است را مشاهده کنید. در این ترازها لول 100 درصد فیبوناچی قیمت 17 هزار تومان را نشان می دهد، لول 138 درصد قیمت 51 هزار تومان را و لول 162 درصد که به آن اشاره کردیم هم قیمت 100 هزار تومان را نشان می دهد.

حتی اگر مباحث مطرح شده را کنار بگذاریم رشدی که بالقوه می تواند تا 100 هزار تومان رخ دهد تناسب خوبی با کارکشن 6 ساله سهم شنبدر خواهد داشت و می توان گفت که یک چنین رشدی پس از 6 سال کارکش دور از ذهن نیست. از طرفی تارگت هایی که در تحلیل شبندر شماره ۲ اعلام شده است بر اساس حرکت قبل از کارکشن مذکور می باشد که نشان دهنده منطقی بودن ساختار و تارگت ها می باشد و در ابعادی که این چارت بررسی شده است یک حرکت معقول محسوب می شود.

در هر صورت می توان گفت که در این تحلیل تارگت اصلی لول 162 درصد فیبوناچی یا در واقع قیمت 100 هزار تومان است اما دو تارگت دیگر هم برای پوشش حالت های احتمالی دیگر ارائه شده است که باید مد نظر همراهان گرامی قرار گیرد. در مورد ساختار حرکت صعودی فعلی نیز باید بیشتر صبر کنیم تا امواج کمی بیشتر پیشروی کنند سپس می توان در مورد ساختار احتمالاتی را مطرح کرد.

حد ضرر تحلیل شبندر شماره ۲ چنانچه در تصویر مشخص است 1600 تومان در نظر گرفته شده است که اگر فاصله آن تا نقطه صدور تریگر خرید و همچنین فاصله تارگت های اعلام شده را تا نقطه ورود بسنجیم مشخص است که این تحلیل از ریوارد به ریسک بسیار عالی برخوردار است و ترید بر اساس آن توجیه پذیر است.

زمان رسیدن به تارگت ها نیز در حدود میزان زمانی خواهد بود که حرکت صعودی قبل از کارکشن بزرگ شبندر طی کرده است که تقریباً باید یک بازه زمانی یک ساله را برای بالاترین تارگت در نظر گرفت.

اطلاع از
351 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مراد اسدفر نژاد

با سلام
شرمنده این را عرض میکنم ولی از این تحلیل بیش از یکسال گذشته و حتی اپدیتی از این تحلیل بلندمدت ارئه نشد اینکه ما بگوییم پراید 500 میلیون میشود هنر چندانی نیست و در بلند مدت میرسد ولی اگر در نقطه اوج تلاطمات بازاربه مردم این را بگوییم ممکن است عده تصمیمات عجولانه بگیرند
لطفا اپدیتی برای افرادی که بر مبنای این تحلیل خریدند ارائه کنید اگر کاملا فیلد شده بفرمایید هر چند اکثر تحلیل ها در بازار نزولی فیلد میشود

آخرین ویرایش 2 سال قبل توسط مراد اسدفر نژاد
مراد اسدفر نژاد

سلام اون تحلیل ها را مطالعه کردم ولی تحلیل بند مدتی از تارگت فضایی 17 هزاری ارائه نشده ایا این تحلیل هم فیلد شده؟

عليرضا حسینی

سلام جناب رحیمی. ضمن عرض تبریک سال نو و با امید به سالی پر برکت برای همه بخصوص همراهان شما در ار انستیتیو ایران نئو ویو در تحلیل شماره 2 شنبدر بالاترین تارگت را 100 هزار تومان و حدود زمانی رسیدن به آن را یک سال در نظر گرفتید. در حال حاضر بعد از حدود 9 ماه از زمان تحلیل تقریبا در همان محدوده ای قیمیت که در زمان ارائه تحلیل قرار داریم. با توجه به اینکه بعید است در بازه 3 ماهه اینده این هدف محقق شود، لطفاً تارگت زمانی حدودی جدید را نیز بفرمایید. همچنین اگر ممکن است…  ادامه نوشته »

عليرضا حسینی

سلام جناب رحیمی
در این تحلیل، تارگت اصلی را 100 هزار تومان بیان فرمودید و دو تارگت دیگر 17 و 50 هزار تومانی را برای پوشش حالتهای دیگری که ممکن است روی دهد. لطفاً اعلام فرمایید که آیا این نزول اخیر همان حالتهای دیگر است یا همچنان تاگت اصلی همان 100 هزار تومان است؟
با تشکر

احسان خلیلی

سلام . در چارت شبندر در تایم هفتگی قیمت از کانال بلند مدت خارج شده و به سقف کانال قبل پولبک زده و واگرایی در کف بین قیمت و rsiرخ داده نمیدونم چه خبری باید بیاد تا سهم پرواز کنه.

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط احسان خلیلی
hosein5152

سلام استاد عزیز خسته نباشید،ببخشین در کامنت ها گفته بودین احتمالا توی ایکس موج یا موج D هستیم،ایا احتمالی دارد که فعلا در موج ۲ یا b از موج C که رسم کردین باشیم و قیمت بتوانه فراتر از سقف تابستانش بره؟؟چون در غیر اینصورت اگر در ایکس موج یا D باشیم فعلا موج اولشونه و بهتر نیست جهت جلوگیری از خواب سرمایه خروج بزنیم؟باتشکر

عليرضا حسینی

سلام جناب رحیمی
با ریزشی که شبندر کرده و رو 2200 صف فروش هست، آیا همچنان اهداف 17 و 50 و 100 هزار تومانی پابرجاست؟ و در چه بازه زمانی.؟ جهت کمک به تصمیم گیری برای اقدام بعدی روی این سهم نیاز داریم به این اظهار نظر.
با تشکر

آریا

سلام با توجه به اینکه شما گفتید میزان رتریس بیشتر از اون هست که موج 4 قلمداد بشه.ایا هنوز هم اهداف تحلیل پابرجا هست؟
ممنون

مشاهده دیگر مطالب

See other content