تحلیل بیت کوین شماره ۴ | موج شماری Bitcoin به سبک نئوویو

بررسی ساختار چارت بیت کوین از منظر سبک موج شماری نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل دیگری از ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) تا بتوانیم فرصت های معاملاتی را در این چارت از منظر روش نئوویو بررسی کنیم. قابل ذکر است که در تحلیل قبل از این ارز دیجیتال توانستیم کف روند نزولی این چارت را با دقت بسیار خوبی شناسایی کنیم و با یک حد ضرر مناسب سود بسیار خوبی را از آن بگیریم. با ما باشید تا در تحلیل بیت کوین شماره ۴ به ادامه وضعیت این چارت بپردازیم.

شرح تحلیل بیت کوین شماره ۴ :

چنانچه در تحلیل بیت کوین شماره ۳ مشاهده کردید روند نزولی حاکم بر این ارز دیجیتال را یک الگوی دیامتریک در نظر گرفته بودیم که با شناسایی دقیق کف موج E آن توانستیم از صعودی که در آن رخ داد کسب سود کنیم. اما این صعود فراتر از تصور ما نیز حرکت کرد و نشان داد که الگوی روند نزولی در واقع یک الگوی ایزومتریک بوده است نه دیامتریک و صعودی که در چارت شکل گرفت در واقع حرکت پسا الگویی این ایزومتریک می باشد. این ایزومتریک در تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۳ تایم فریم روزانه با لیبل ها و کانال بندی آبی رنگ مشخص شده است و امواج درونی آن نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.

همچنین تصویر تایم فریم هفتگی تحلیل بیت کوین شماره ۴ نیز با شما عزیزان به اشتراک گذاشته شده است تا متوجه شوید که از نظر ما این ایزومتریک در چه جایگاهی از روند بلند مدت بیت کوین قرار دارد. این روند بلند مدت به نظر می تواند یک ساختار ترکیبی دوگانه از نوع زیگزاگ + مثلث ریورس انقباضی باشد که با کانال بندی و لیبل های درون دایره به رنگ قرمز مشخص شده است. ایزومتریک یاد شده نیز در جایگاه موج B از الگوی دوم یعنی مثلث ریورس انقباضی قرار می گیرد. 

تحلیل بیت کوین شماره ۴ | موج شماری Bitcoin به سبک نئوویو | تایم فریم هفتگی
BTCUSD NEoWave Analysis 04 | Weekly Cash Data

صعودی که پس از ایزومتریک رخ داده است نیز شاخه اول از موج C در روند درجه بالاتر می باشد که به صورت یک ترکیب دوگانه زیگزاگ + مثلث انقباضی شکل گرفت و ما در تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۴ تایم فریم روزانه آن را با لیبل (A) آبی رنگ مشخص کرده ایم و امواج درونی این ترکیب نیز با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده است.  پس از این روند صعودی در قالب ترکیب دوگانه، اولین شاخه نزولی رخ داد که رانش پسا مثلثی می باشد و می تواند بخشی از شاخه اول از موج (B) باشد چون به تنهایی آنقدر پیچیده و زمانگیر نیست که بتوانیم آن را هم درجه با شاخه های قبل بدانیم.

چشم انداز پیش رو:

چنانچه از تصویر تایم فریم روزانه تحلیل بیت کوین شماره ۴ پیداست پس از موج (A) آبی رنگ در انتهای چارت یک شاخه نزولی شکل گرفت و بعد وارد یک ناحیه رنج شده ایم. در این ناحیه رنج ظاهراً یک مثلث خنثی شکل گرفته است که می تواند نقش یک موج b را ایفا کند و پس از آن به احتمال قوی شاهد یک ریزش دیگر در قالب موج c خواهیم بود. از آنجایی که شاخه اول این نزول و شاخه دوم هیچ کدام ساختار ایمپالس ندارند در نتیجه به نظر می رسد که در این روند نزولی باید به دنبال یک الگوی مثلثی یا دیامتریک بود، یا حتی یک الگوی ایزومتریک.

اما آنچه در تصویر رسم شده است یک الگوی مثلث می باشد که نیاز است با پیشروی امواج تعیین کنیم که می تواند صحت داشته باشد یا خیر. آنچه در این مقطع مهم است این است که به احتمال قوی این روند نزولی ادامه می یابد تا به اولین سطح حمایتی مهم یعنی سطح 6357 تا 5655 دلار برسیم و شاخه A به رنگ سبز رنگ ایجاد شود. پس از آن می توانیم دقیق بگوییم که ساختار این روند نزولی کوتاه مدت چه بوده است و پس از آن باید چه انتظاراتی داشت. بر همین اساس لیبل های این روند نزولی کوتاه مدت را در چارت قرار نداده ایم تا ساختار مشخص شود.

تحلیل بیت کوین شماره ۴ | موج شماری Bitcoin به سبک نئوویو | تایم فریم روزانه
BTCUSD NEoWave Analysis 04 | Daily Cash Data

پس طبق تحلیل بیت کوین شماره ۴ فعلاً باید در انتظار شکل گیری موج A سبز رنگ و نزولی که با فلش صورتی رنگ مشخص شده است باشیم و بعد انتظاراتمان از شرایط پیش رو را بیان کنیم اما بر اساس اطلاعات فعلی و آنچه از روند سوپر سیکل بیت کوین بر می آید به نظر نمی رسد که بیت کوین قصد داشته باشد از محدوده حمایتی 6357 تا 5655 دلار افت بیشتری کند زیرا به تازگی این محدوده را شکسته است و سطح مقاومتی تبدیل به حمایت شده است.

بنابراین به احتمال قوی قیمت بیت کوین طبق تصویر تحلیل بیت کوین شماره ۴ تایم فریم روزانه مدتی در بالای این محدوده حمایتی به ایجاد یک الگوی رنج خواهد پرداخت تا موج (B) آبی رنگ ایجاد شود و شرایط برای صعود مجدد آن در قالب موج (C) آبی رنگ از مثلث ریورس انقباضی بزرگ فراهم شود. برای موج (B) آبی رنگ فعلاً یک الگوی فلت رسم شده است تا بیانگر انتظار ما برای ایجاد یک الگوی رنج باشد و انتظار داریم که انتهای این محدوده رنج به رتریس 62 درصد موج (A) آبی رنگ برسد که همان محدوده حمایت ذکر شده است و این عدد فیبوناچی مهم نیز اهمیت سطح حمایتی مذکور را بیشتر می کند.

قابل ذکر است که در تصویر تایم فریم روزانه تحلیل بیت کوین شماره ۴ یک محدوده زمانی برای اتمام موج (B) آبی رنگ نیز مشخص شده است که این محدوده حداقل زمان مورد نیاز برای تشکیل این موج یا در واقع تراز 100 درصد زمان موج (A) می باشد که می توانید در تصویر آن را مشاهده کنید.

در نهایت بر اساس موارد توضیح داده شده می بایست با حد ضرر 8815 در حدود قیمت های فعلی یعنی 8215 تا 8480 دلار به دنبال وقوع تریگر نزول بود تا بتوان از یک ستاپ معاملاتی برای گرفتن ادامه نزول بهره برد. همچنین معامله گران می توانند در تایم فریم های پایین تر و با حد ضرر کوچکتر نیز به دنبال موقعیت معاملاتی باشند. یادآوری می گردد که منطقه اصلاحی فعلی به احتمال قوی یک مثلث خنثی خواهد بود و بر همین اساس می توان تصمیمات لازم برای تنظیم ستاپ معاملاتی را به دلخواه اتخاذ کرد. 

امیدواریم تحلیل بیت کوین شماره ۴ مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
24 نظر
 1. احمد

  عالی
  به نظرم واقع بینانه ترین تحلیل را ارائه کردید

  1. بزرگوارید. خواهش می کنم.

 2. کمال

  سلام. تشکر از تحلیلهای زیباتون. امکانش هست ریپل رو هم بررسی کنید؟

  1. سلام خواهش می کنم.
   بله ریپل هم در برنامه تحلیلی مان هست و مدت بعد تحلیلش می کنیم.

 3. ایمان

  سلاام … آیا پرایس اکشن روش خوبی برای تحلیل میدانید ؟

  1. سلام
   هر روشی خوب است اگر شما با آن راحت باشید و بتوانید به سوددهی برسید. البته روش نئوویو دید و اشراف شما به چارت را بسیار بیشتر می کند.

 4. آرمان

  سلام استاد خسته نباشید
  لطف بفرمایید مرجع دیتای تحلیل خود مربوط به کدام صرافی یا سایت است
  با سپاس

  1. سلام سلامت باشید.
   این دیتا مربوط به بروکر آلپاری است.

 5. منصوری

  لایک دارید

  1. زنده باشید.

 6. برزو

  با عرض سلام خدمت جناب رحیمی
  بعد از اتمام این موج نزولی در حوالی ۶۰۰۰ دلار موج صعودی بعدی تا چه حد رشد خواهد داشت ممنونم.

  1. سلام
   در آن صورت قیمت می تواند تا حدود ۱۰۰۰۰ دلار رشد کند. اما در مقطع کنونی یک مورد نقض در اواخر روز کاری یعنی روز جمعه شکل گرفت که ادامه تحلیل را با تردید مواجه کرده است. با کندل صعودی ای که شکل گرفت امکان دارد روند کوتاه مدت دیگر نتواند به نزول خود ادامه دهد و صعود این چارت تا حوالی ۱۰۰۰ دلار را شاهد خواهیم بود. البته اگر بالاتر از حدود ۸۸۳۰ بسته شود. پس به این مورد دقت کنید.
   البته چارتی که بنده از آلپاری گرفته ام با چارت تریدینگ ویو فرق دارد! در چارت ما قیمت به بالاتر از ۸۷۹۵ نرفته اما در تریدینگ ویو تا ۱۰۳۵ دلار هم دیده شده است که کمی عجیب است در یک روز چنین اتفاقی بیفتد! طبق چارت تریدینگ ویو هم احتمال این که قیمت مدتی درجا بزند و تمایلات نزولی داشته باشد هست. باید زمان دهیم تا وضعیت روشن شود.

 7. amin

  سلام
  جهش قیمت به بالای ۹۳۰۰ تحلیل را نا معتبر کرد ؟
  مرسی

  1. سلام خواهش می کنم.
   والا چارتی که بنده از آلپاری گرفته ام با چارت تریدینگ ویو فرق دارد! در چارت ما قیمت به بالاتر از ۸۷۹۵ نرفته اما در تریدینگ ویو تا ۱۰۳۵ دلار هم دیده شده است که کمی عجیب است در یک روز چنین اتفاقی بیفتد!
   طبق چارت خودمان اگر قیمت بالاتر از ۸۸۳۰ بسته شود احتمال صعودی شدن قیمت تا ۱۰۰۰۰ دلار هست. اما هنوز روند میان مدت می تواند به شکل تحلیل ادامه یابد. طبق چارت تریدینگ ویو هم احتمال این که قیمت مدتی درجا بزند و تمایلات نزولی داشته باشد هست. باید زمان دهیم تا وضعیت روشن شود.

 8. جواد کریمی

  سلام وقت شما بخیر آقای رحیمی عزیز
  جسارت نباشد استاد
  در مورد عکس اول شما یه زیگزاگ گرفتید ،
  ۱- که تایم شاخه c زیگزاگ شما از مجموع شاخه aو b بیشتر شده
  ۲- مورد بعدی شاخه c زیگزاگ که ۵ موجه است موج ۲ مثلث است ، که از نظر جایگاهی امکان ندارد ….
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر. خواهش می کنم.
   ۱- موج A و B را در چارت نداریم بزرگوار که بتوانیم زمان آنها را بررسی کنیم. بیت کوین گذشته ای داشته که در چارت ثبت نشده است. اما در کل در یک زیگزاگ زمان موج C می تواند برابر با مجموع زمان های موج A و B شود. این یکی از تناوب های زمانی رایج در زیگزاگ ها و فلت هاست.
   ۲- بنده دیتای تایم پایین تر این ناحیه را نداشتم و نتونستم این قسمت را به درستی بررسی کنم. ممکن است در این ناحیه یک ساختار ترکیبی دوگانه داشته باشیم.

 9. جواد کریمی

  استاد جان ، من زمان و از روی نماد BLX در تریدینگ ویو دیدم ،درسته آلپاری دیتای کامل نداره.
  اون تیکه سوال بود که رفع ابهام شد.
  همین که پاسخ گو هستید نشان از لطف شماست.
  سپاس فراوان.

  1. خواهش می کنم زنده باشید.

 10. سلام
  بنظر میرسد اصلاح یعنی موج B آبی رنگ پایان یافته و الان در موج دو شتابدار می باشیم آیا این تحلیل صحیح است؟

  1. سلام
   اگر اصلاح B را تمام شده بدانیم زمان آن نسبت به A خیلی کم شده است و همین موضوع سناریو را مشکوک کرده است. باید کمی بیشتر زمان بدهیم تا بشود نظر داد.

 11. علی رضایی

  با بررسی بیت کوین در بازه روزانه دو تحلیل میتوانیم داشته باشیم .
  در صورتیکه محدوده نزولی تا محدوده ۹۶۵۱ دلار را به صورت ۳ موج در نظر بگیریم امکان نزول قیمت تا محدوده ۳۵۰۰ دلار وجود دارد .

  در موج شماری دیگر این محدوده را میتوانیم به صورت ۵ موج نیز شمارش داشته باشیم که در اینصورت اصلاح موج ۲ در محدوده ۷۲۹۶ دلار به اتمام رسیده است و بایدمنتظر افزایش قیمت و با اهداف ۲۵۰۰۰ الی ۳۰۰۰۰ دلار باشیم .
  اولین تائید در جهت افزایش قیمت عبور قیمت از محدوده ۱۰۹۳۹ دلار است که این محدوده انتهای موج X است که به صورت الگوی Triangle است .

  استاد نظر شما روی کدام گزینه فعال تر هست؟؟

  1. بنده که نظرمو ارائه دادم. با یک تغییرات کوچک همچنان همین سناریو مد نظرم هست.

 12. دکتر مفرد

  استاد عزیز سلام و درود به شما
  با توجه به اینکه مثلث آخر از زیگزاگ مثلث یک مثلث محدود هست صعود قیمت در نقطه زمانی راس مثلث تحلیل جنابعالی رو تایید کرد نه نقض
  ممنونم و برای شما به خاط زحماتتون تشکر می‌کنم

  1. درود بر شما زنده باشید خواهش می کنم.
   بنده مقداری روی ساختار کوتاه مدت بیت کوین شک دارم و رفتار بیت کوین هم آن چیزی که مد نظر بنده بود نشده است و احتمالاً جایی از شمارش مشکل دارد که در اسرع وقت بررسی کرده و در صورت تغییر سناریوی موج شماری تحلیل دیگری ارائه می شود.

ارسال یک نظر

_ لطفاً فقط دیدگاهی در رابطه با همین مطلب بنویسید.
_ دیدگاه خود را به فارسی تایپ نمایید. دیدگاه‌های فینگلیش بررسی نخواهند شد.
_ دیدگاه‌های حاوی تبلیغ، بک لینک یا کلمات توهین آمیز حذف خواهند شد.
ـ دیدگاه هایی که نام و ایمیل نامعتبری داشته باشند حذف خواهند شد.

لطفا متن پیام خود را یک بار مرور کنید.