تحلیل خزامیا شماره 7 | موج شماری چارت زامیاد به سبک نئوویو

شرح ساختار چارت و ارائه چشم انداز پیش روی سهم خزامیا

9.2k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. با تحلیل خزامیا شماره 7 در خدمت شما هستیم تا روند این سهم را از منظور نئوویو بررسی کنیم. قبل از آن بررسی مختصری بر تحلیل قبل و نتیجه آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل قبل خزامیا :

در تحلیل شماره 6 خزامیا روند این سهم در قیمت حدوداً 100 تومان صعودی ارزیابی شد و گفته شد که سهم خزامیا پس از پایان دادن به اصلاحش می تواند به صعود خود ادامه دهد و به تارگت 300 تومانی که در تحلیل قبل ارائه شد برسد. اگر به چارت این سهم یا به تصویر تحلیل خزامیا شماره 7 که در زیر ارائه شده است دقت کنید مشخص است که این سهم مطابق با تحلیل، پس از پایان دادن به اصلاح کوتاه مدتش در قالب موج B وارد فاز صعودی شد و به تارگت اعلام شده دست یافت و فراتر نیز رفت. سهم تا تارگت اعلام شده حدود 200 درصد سود ایجاد کرد و پس از آن هم صعود این سهم بدون ایجاد ضعف تا سقف 3770 تومان ادامه داشته است که معادل 3670 درصد بازدهی می باشد.

شرح تحلیل خزامیا شماره 7 :

پیرو تحلیل قبلی سهم خزامیا اگر کف 65 تومانی را که در تحلیل زیر با فلش سبز رنگ مشخص شده است نقطه شروع یک روند صعودی بدانیم می توان گفت که در این روند صعودی تا کنون یک الگوی ایزومتریک شکل گرفته است که تا سقف 3770 تومان ادامه یافته است. موج D این ایزومتریک جاری شده است و همین موضوع باعث بروز موج E به صورت بسیار شارپ شده است. همچنین پس از رسیدن قیمت به سقف مذکور نیز این سهم دچار یک اصلاح قوی تا حدود 1250 تومان شده است که بر اساس موج شماری انجام شده در تصویر زیر مشخص است که این اصلاح به احتمال قوی در جایگاه X موج خواهد بود.

درون تصویر تحلیل خزامیا شماره 7  الگوی ایزومتریک با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص می باشد. همچنین شاخه X موج را می توانید مشاهده کنید که به سطح 38 درصد تا 50 درصد موج E از ایزومتریک رسیده است که محدوده مناسبی برای پایان ریزش و برگشت قیمت به فاز صعودی می باشد. همچنین سطح بی اعتباری تحلیل نیز شکست قیمت 900 تومان می باشد که در تصویر تحلیل خزامیا شماره 7 با لیبل قرمز رنگ مشخص شده است.

قابل ذکر است که در ساختار بلند مدت سهم خزامیا یک الگوی دیامتریک کامل شده است که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است. جایگاه این دیامتریک و موج بعد از آن هنوز به طور دقیق مشخص نیست، از این رو در تصویر تحلیل خزامیا شماره 7 این قسمت ها با علامت سوال مشخص شده اند.

تحلیل خزامیا شماره 7 | موج شماری چارت زامیاد به سبک نئوویو
Khezamia NEoWave Analysis 07 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

به نظر می رسد که شاخه X موج به شکل ترکیبی امتداد یافته است و این ترکیب می تواند در سطح 38 تا 50 درصد فیبوناچی که در حدود قیمت 1428 تا 1050 تومان می باشد به پایان رسیده باشد که نشانه های پایان ریزش و تریگرهای اولیه شروع صعود نیز صادر شده است. از این رو می توان امیدوار بود که سهم مطابق با آنچه که با فلش های صورتی رنگ در تصویر تحلیل خزامیا شماره 7 رسم شده است در مسیر پیش رو از سقف قبلی سهم عبور کند و حداقل تا سطح 50 تا 62 درصد موج E ایزومتریک پیشروی کند که معادل قیمت 4490 تا 6070 تومان می باشد.

پس از آن احتمالاً سهم دچار یک اصلاح دیگر خواهد شد تا شاخه B از الگوی دوم از ترکیب را بسازد و بعد راهی موج C خواهد شد که می تواند تا هدف 12000 تومانی پیشروی کند. پس از آن نیز باید دید که با یک X موج دیگر روبرو خواهیم شد (احتمالش زیاد است) و یا این که روند صعودی برای مدتی خاتمه خواهد یافت. پر واضح است که فعلاً باید صعود فعلی را دنبال کرد تا حد و حدود آن مشخص شود، پس از آن بهتر می توان حدود امواج بعدی را مشخص کرد، پس آنچه که به عنوان چشم انداز پیش رو شرح داده شد احتمالات قوی پیش رو می باشد اما قطعیت صد در صدی در کار نیست.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
36 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
محمدرضا احمدی

سلام و وقت بخیر
امکانش هست یه بررسی روی خزامیا داشته باشید؟

رضا رحیمی

با سلام و احترام
استاد ارجمند تحلیل رو هنوز پابرجا میدونید ؟ حقیقتا دیگه صف فروش در قیمت ۷۷۰ تومان نوبر نبود ؟!! آیا کم کردن میانگین برای خریدهای محدوده ی ۹۰۰ تومان رو صلاح میدونید ؟

رضا رحیمی

سپاس از توجه و لطف همیشگی شما
سوال بنده در واقع این بود که آیا کلیت تحلیل مبنی بر دستیابی به اهداف رو پابرجا میدانید ؟ فارغ از تغییرات اتفاق افتاده در امواج
ممنونم

شهرام مرادی

سلام خدمت استاد رحیمی با توجه به ادامه ریزش قیمت سهم خزامیا تا امروز که ۷۷۰۰ ریال شده تحلیل شما چیست . آیا این همه افت قیمت توجیه پذیر است و تا کی ادامه دارد و آیا به سقف قبلی خود میرسد و در صورت رسیدن به آن چقدر زمان می برد .
با سپاس از شما

محمد سلطانی

سلام جناب رحیمی
با توجه به قیمت ۷۷۰ تومنی زامیاد با زیان خارج بشیم؟

biabani

با سلام و خدا قوت استاد لطفا الگوی موج ایکس به نظر مشخص شده را بفرمایید نقطه باز گشت بازار در صورت شکست 800 تومن کجاست و شتاب موج بعدی را چگونه ارزیابی میکنید ممنون از زحماتتون

mohammadmehdi

سلام استاد من تو این بازار خیلی ضرر بزرگی دادم بطوری که با پول قرضی سهام خزامیا خریدم و الان هم فقط تونستم فقط نیمی از پول رو نقد بشم و فشار هم خیلی روی من زیاد هست باید خونه خودمو بفروشم و تقدیم کنم به شرکتی که ورشکسته هست بنام خزامیا خوب من حساب و کتاب بلد نبودم هزار دستگاه اتوبوس میشه چقدر شاید اگه 5 ملیارد هر دستگاه اتوبوس قیمت داشته باشه خوب میکنه 5 هزار ملیارد در صورتی که اگه شما نگاه کنید تا الان این شرکت بدون اینکه تولید داشته باشه از طریق سهامش بالای یکصد…  ادامه نوشته »

mohammadmehdi

سلام استاد
ببخشید من از شما یه مشورت میخوام در مورد خزامیا اگه شما سهام خزامیا داشته باشید در این وضعیت چه کاری انجام میدید ؟
آیا صبر میکنید تا به نقطه 70 تومن برسه یا اینکه خارج میشید و یا ..
امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید
من سهام خزامیا دارم و با پول مردم این سهم رو در قیمت 1600 تومن خریداری کردم خواهشی که دارم شما خودتونو بذارید جای من و بنده رو راهنمایی کنید
بنده فقط دنبال یادگیری برخورد با سود و ضرر هستم نه مسائل حاشیه ای
باتشکر و سپاس

مشاهده دیگر مطالب

See other content