تحلیل خمحرکه شماره ۱ | شمارش امواج خمحرکه به سبک نئوویو

تداوم الگوی اصلاحی

869
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. امروز تحلیل دیگری از بورس ایران را تقدیم حضورتان خواهیم کرد. این بار از گروه خودرو و قطعه سازی سهم خمحرکه را برای تحلیل انتخاب کرده ایم چرا که درخواست های زیادی برای تحلیل این سهم دریافت کرده بودیم. با شرح تحلیل خمحرکه شماره ۱ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل خمحرکه شماره ۱ :

چنانچه مستحضر هستید سهم خمحرکه پس از یک صعود شارپ تا ۳۲۵ تومان وارد یک مدار نزولی بسیار فرسایشی اما موزون شده است. این حرکت روند فرسایشی با همپوشانی متعددی همراه می باشد و هر شاخه از این روند نزولی تناسب زمانی خوبی با شاخه های دیگر دارد لذا چنین محیطی بلافاصله ما را به سمت شناسایی یک الگوی دیامتریک (Diametric) راهنمایی می کند. 

الگوی دیامتریک یک الگوی ۷ شاخه می باشد که با حروف A تا G‌ لیبل گذاری می شود و در تصویر تحلیل خمحرکه شماره ۱ می توانید این الگو را مشاهده کنید. اما یک احتمال ضعیف هم می توان متصور بود که ساختار فرسایشی این سهم با توجه به زمانبر شدن آن شاید یک مثلث نیز باشد که از این رو ما یک فلش صورتی رنگ بصورت نقطه چین را بعد از اتمام موج E‌ رسم کرده ایم تا بیانگر این سناریو باشد. البته چنانچه گفته شد با توجه به تناسب زمانی بین امواج سناریوی الگوی دیامتریک بسیار محتمل تر می باشد.

در هر صورت در حال حاضر طبق تحلیل خمحرکه شماره ۱ در اواخر موج E‌ از الگو می باشیم و با توجه به شیطنت برخی بازیگردانان، اگر سهم بصورت یکپارچه به رشد ادامه دهد مسلماً سناریوی مثلث تقویت می شود اما اگر شاهد قدرت چندانی در رشد سهم نباشیم و سقف ۲۲۰ تومان شکسته نشود همان سناریو اصلی که دیامتریک می باشد رنگ واقعیت خواهد گرفت.

تحلیل خمحرکه شماره ۱ | شمارش امواج خمحرکه به سبک نئوویو
Khemoharekeh NEoWave Analysis 01 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه گفته شد طبق تحلیل خمحرکه شماره ۱ هم اکنون در اواخر موج E‌ از الگوی مشخص شده می باشیم. موج E‌ از الگو خود یک مثلث خنثی می باشد که به نظر میرسد موج D‌ آن به پایان رسیده باشد و هم اکنون در موج E‌ این مثلث باشیم. پس از شکل گیری یک اصلاح در قالب موج E این مثلث و اتمام شاخه E از الگوی اصلی انتظار رشد سهم را داریم. حال اگر این رشد در حدود ۲۰۰ تومان به پایان برسد و سهم وارد مدار فرسایشی دیگری شود سناریوری دیامتریک صحیح می باشد اما اگر سقف ۲۲۰ تومان پر قدرت شکسته شد تاییدیه ای بر مثلث بودن کارکشن این سهم می باشد.

در هر صورت با حد ضرر مشخص شده در تصویر تحلیل خمحرکه شماره ۱ که  ۱۴۵ تومان می باشد می توان در قیمت های ۱۶۰ تا ۱۷۰ تومان خریدی را به قصد هدف ۲۰۰ تومانی انجام داد. در مرحله بعد باید منتظر ماند تا سهم مشخص کند که قصد رشد تا سقف ماژور سهم یعنی ۳۲۵ تومان در مرحله اول را دارد یا اینکه از حوالی ۲۰۰ تومان برخواهد گشت و موج F‌ و G دیامتریک را شکل خواهد داد. 

قابل ذکر است که هدف اول سهم یعنی ۲۰۰ تومان نیز با توجه به حد ضرر ۹ درصدی این تحلیل ریوارد به ریسکی معادل ۲.۴ را نشان می دهد.

اطلاع از
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مشاهده دیگر مطالب

See other content