عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل خودرو شماره ۱۳ | موج شماری نئوویو چارت سهم ایران خودرو

بررسی ساختار امواج و ارائه چشم انداز پیش رو

13.2k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل خودرو شماره ۱۳ تا وضعیت فعلی این سهم را از منظر نئوویو با شما به اشتراک بگذاریم، قبل از آن نیز مرور مختصری بر تحلیل قبل این سهم و نتیجه آن خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل قبل ایران خودرو :

در تحلیل شماره ۱۲ خودرو روند این سهم صعودی ارزیابی شد و بر اساس پارامترهای موجود در آن زمان اعلام کردیم که پس از شکل گیری یک الگوی زیگزاگ درون چارت سهم ایران خودرو به احتمال قوی یک X موج در حال وقوع است که نشان دهنده ادامه روند صعودی می باشد و اهدافی را برای این سهم مشخص کردیم. البته تحلیل قبل مربوط به قبل از افزایش سرمایه این سهم می باشد در نتیجه اگر الان چارت تعدیل شده این سهم را بررسی کنید قیمت هایی که امواج نشان خواهند داد با قیمت های مشخص شده در تحلیل قبل متفاوت خواهد بود که دلیلش تعدیل چارت پس از افزایش سرمایه می باشد.

اما بر اساس ساختار امواج و روندی که این سهم پس از تحلیل در پیش گرفت مشخص است که با ساخته شدن X موج و الگوی بعدی تا کنون سودی در حدود 3200 درصد تا بالاترین سقف شکل گرفته در این سهم ایجاد شده است. در ادامه بررسی خواهیم کرد که از این پس روند سهم ممکن است به چه شکلی پیش برود.

شرح تحلیل خودرو شماره ۱۳ :

چنانچه از تصویر تحلیل ایران خودرو که در زیر پیوست شده است مشخص می باشد این سهم درون یک روند صعودی قوی می باشد که شروع آن در تصویر مشخص شده است. این روند صعودی همانگونه که در تحلیل قبل نیز گفته شد به صورت ترکیبی در حال پیشروی می باشد و الگوی اول این ترکیب مطابق با تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۳ یک زیگزاگ می باشد که پس از آن یک X موج جاری شکل گرفت که باعث شد شاخه اول از الگوی بعد از آن با قدرتی بسیار زیاد بروز کند و تا سقف 804 تومان پیشروی کند. پس از این صعود نیز شاخه دوم از الگوی دوم شکل گرفت که باعث شد قیمت به 248 تومان برسد.

شاخه اول از الگوی پس از X موج به صورت زیگزاگ کشیده شکل گرفته است که نشان دهنده وقوع یک مثلث و با احتمال کمتر یک ایزومتریک یا دیامتریک می باشد. اما در تصویر تحلیل ایران خودرو شماره ۱۳ ما به رسم الگوی مثلث انقباضی اکتفا کرده ایم و سه موج C و D و E آن را با خطوط صورتی رنگ مشخص کرده ایم. قابل ذکر است که این مثلث به همراه X موج و زیگزاگ قبل از آن با کانال بندی و لیبل های سبز رنگ مشخص شده اند. همچنین ساختار بلند مدتی سهم نیز با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ مشخص شده است.

تحلیل خودرو شماره ۱۳ | موج شماری نئوویو چارت سهم ایران خودرو
Khodro NEoWave Analysis 13 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

طبق توضیحات بند قبل اگر الگوی فعلی سهم خودرو مطابق با تصویر تحلیل خودرو شماه ۱۳ به شکل الگوی مثلث یا ایزومتریک یا دیامتریک پیشروی کند در هر حالت پس از موج B فعلی باید حداقل سه موج C تا E را شاهد باشیم که موج C آن می تواند تا حدود سطح فیبوناچی 50 تا 62 درصد موج A که در حدود 1150 تا 1500 تومان خواهد بود رشد کند. برای موج D نیز انتظار یک اصلاح افقی را خواهیم داشت و بعد موج E مثلث که اگر دچار ضعف نشود می تواند تا حدود 2000 تومان رشد کند. با رسیدن به حدود این قیمت باید دید که الگو در قالب مثلث باقی خواهد ماند یا موج E بیشتر رشد می کند و الگو به شکل ایزومتریک یا دیامتریک در خواهد آمد. همچنین وقوع X موج و ادامه روند را هم باید برای آینده سهم در نظر داشت. فعلاً شرایط سهم تا رسیدن به موج E را دنبال خواهیم کرد تا پس از آن احتمالات پیش رو مجدد بررسی کنیم.

سطح بی اعتباری تحلیل فوق نیز عبور قیمت از قیمت 230 تومان به سمت پایین می باشد که در تصویر تحلیل خودرو شماره ۱۳ با لیبل قرمز رنگ مشخص شده است.

اطلاع از
52 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
رضا رحیمی

با سلام و احترام
استاد ارجمند حرکت روزهای گذشته در سهام خودرو رو چه طور ارزیابی میفرمائید ؟ حجم معاملات سهم ناگهان در روز یکشنبه چندین برابر شد … این رو زنگ خطر تلقی کنیم یا نکته ی مثبت ؟
یک خواهش هم از شما داریم سهام شستا رو تحلیل بفرمائید … جمعیت زیادی از مردم ایران سهامدار شستا هستند.
سپاس از محبت شما …

مجید صداقت

سلام استاد
با توجه به معاملات چند روز گذشته سهم، آیا اصلاح کوتاه مدت سهم به پایان رسیده؟
در اینصورت تارگت های روند جدید رو بفرمائید و آیا حرکت همچنان در قالب مثلث می باشد؟
ممنونم

عباس نوروزی

سلام استاد لطفا خودرو رو اپدیت کنید

mohit

سلام استاد وقت بخیر…لطف میکنید سهم خودرو را اپدیت کنید …ممنونم

محمد خندان

سلام و درود
ایا با توجه به نزول قیمت به زیر بازه ۱۸۰ تا ۲۰۰ نماد خودرو وارد رکود طولانی مدت به همراه گروهش میشود
ایای امیدی به دیدن سقف های قبلی در نماد های خودرویی با این افت وحشتناک تا انتهای سال هست؟
با تشکر

محمد خندان

سلام و عرض ادب
خدا قوت
ایا اکنون که نیمی از سال گذشته و علیرقم رشد شاخص سهام خودرویی هنوز حرکتی انجان ندادن میتوان گفت که وارد رکود چندین ساله شدیم و تا سال ها سقف قبلی در بسیاری از سهام و بخصوص خودرویی ها نمیبینیم ؟
وعلیرقم تمامی حرف هایی که از توجه به بورس زدن مسئولین ضاحرا در حد حرف باقی خواهد ماند؟

mohit

سلام استاد …وقت بخیر..لطف میکنید تحلیل خودرو رو اپدیت کنید؟آیا ۲۰۰تومان کف قیمت خودرو هست یا پایینتر میاد؟

آخرین ویرایش 3 سال قبل توسط mohit
mohit

سلام استاد …آیا اهداف سهم خودرو هنوز پابرجا هست یا وارد روند اصلاحی فرسایشی شده؟ممنون میشم اگر تحلیل و اهداف رو اپدیت کنید

مشاهده دیگر مطالب

See other content