تحلیل ایران خودرو شماره ۹ در دو اشل بلند مدت و میان مدت

بررسی موقعیت های پیش رو

2k
بازدید

در این پست با تحلیل ایران خودرو شماره ۹ در خدمت شما هستیم تا این سهم را در دو اشل بلند مدت و میان مدت مورد بررسی قرار دهیم. این بررسی کمک خواهد کرد تا چشم انداز بهتری از حرکات پیش روی سهم داشته باشیم. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل ایران خودرو شماره ۹ بر اساس روش نئوویو :

همانطور که گفته شد در تحلیل ایران خودرو شماره ۹ این سهم را در دو بازه زمانی بلند مدت و میان مدت بررسی کرده ایم که در ادامه به شرح جداگانه هر کدام خواهیم پرداخت تا وضعیت امواج این سهم از نظر سبک تحلیلی نئوویو مشخص شود و بتوانیم در ادامه چشم انداز این سهم را تعریف کنیم.

تحلیل ایران خودرو شماره ۹ در اشل بلند مدت :

همانطور که از تصویر تحلیل ایران خودرو شماره ۹ در اشل بلند مدت که بر مبنای کش دیتای هفتگی می باشد پیداست، به نظر میرسد این سهم درون یک مثلث انقباضی رانینگ قرار دارد که هم اکنون در حوالی انتهای موج E بزرگ آن هستیم. ساختار هر شاخه به وضوح مشخص شده است تا تاییدیه ای بر ساختار اصلی باشد. همچنین این ساختار در صورتی که حرکت پسا الگویی شارپی با ساختار شتابدار دریافت کند مشابه آن چیزی که با فلش های صورتی ترسیم شده است تاییدیه نهایی را خواهد گرفت.

تحلیل ایران خودرو شماره ۹ | ساختار بلند مدتی در کش دیتای هفتگی
تحلیل ایران خودرو شماره ۹ | ساختار بلند مدتی در کش دیتای هفتگی

چارت میان مدت ایران خودرو :

اما در اشل میان مدت تحلیل را در کش دیتای روزانه انجام داده ایم تا شاخه E مثلث را بزرگنمایی کرده باشیم و ریز موج های آنرا بررسی کنیم و مشخص کنیم که در چه سطحی احتمال خاتمه ی این شاخه وجود دارد.

همانطور که از تصویر تحلیل ایران خودرو شماره ۹ اشل میان مدت پیداست شاخه E مثلث یک الگوی دیامتریک می باشد که به نظر می رسد هم اکنون در موج F از آن هستیم. با اتمام این موج، ریزش کوچکی در قالب موج G رخ خواهد داد که آخرین موج از این ساختار دیامتریک و ساختار مثلث درجه بزرگتر خواهد بود و در نهایت راهی رشد بزرگی که مد نظرمان است خواهیم شد. 

برای اتمام این ریز موج آخر دو سطح حمایتی تعیین کرده ایم که باید ببینیم سهم به کدام یک واکنش نشان خواهد داد. با توجه به حرکت قوی ای که در آینده انتظار داریم احتمال بریده شدن این موج و خاتمه آن روی سطح اول را زیادتر می دانیم.

تحلیل ایران خودرو شماره ۹ | ساختار میان مدتی در کش دیتای روزانه
تحلیل ایران خودرو شماره ۹ | ساختار میان مدتی در کش دیتای روزانه

نکات مهم برای ترید در سهم شرکت ایران خودرو:

نظر به اینکه هنوز الگو کامل نشده است فعلا به صورت دقیق نمی توانیم عدد استاپ لاس و قیمت خرید مناسب را بیان کنیم. اما به عنوان راهنما شکست خط آبی رنگ B-D-F می تواند به عنوان تریگر خرید محسوب شود و اگر ریسک پذیرتر هستید می توانید بر روی سطوح حمایتی که در تحلیل میان مدت رسم شده است خرید کنید البته با دیدن الگوهای شمعی برگشتی. (سطح اول ۲۶۵ تومان و سطح دوم ۲۴۴ تومان)

برای استاپ لاس نیز ۵ درصد زیر کف موج E از الگوی دیامتریک مناسب خواهد بود (قیمت ۲۳۳ تومان) و تارگت کوتاه مدت ۳۶۴ تومان و تارگت بلند مدت نیز همانطور که در تصویر تحلیل ایران خودرو شماره ۹ مشخص است حوالی ۹۶۵ الی ۱۳۳۵ تومان می باشد.

اگر خرید روی سطح اول حمایتی در تحلیل ایران خودرو شماره ۹ در اشل میان مدت انجام شود حد ضرر این سهم با استاپ لاسِ بیان شده حدود ۱۵ درصد و حد سود حدود برای تارگت کوتاه مدت ۳۷ درصد و برای تارگت بلند مدت حدود ۳۵۰ درصد می باشد. لذا ریوارد به ریسک این پوزیشن اینقدر بالا می باشد که نیازی به شرح ندارد.

اطلاع از
5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
آرش

با سلام صعود اخیر سهم شاخه F از دیامتریک بود یا وارد روند صعودی شده یا کلا الگوی سهم تغییر کرده

سید نبی اله سعیدی

با سلام :در مورد تحلیل ایران خودرو اینکه قیمت حوالی ۹۶۵ الی ۱۳۳۵ تومان از لحاظ زمانی با دیدگاه بلند مدت اشاره نکردید که این بلند مدت از ۶ ماه به بالا یا از یک سال به بالا تا کی به این قیمت می رسد

ارشیا رحیمی

سلام
اگر به شیب خطوط ترسیمی و تایم فریم تحلیلی دقت کنید مشخص است که منظور چه بازه زمانی بوده است.

aminaran

سلام ….لطفا نظرتون را در مورد گروه سیمانی بفرمایید

مشاهده دیگر مطالب

See other content