تحلیل مرقام شماره ۴ | موج شماری نئوویو چارت مرقام

بررسی روند بلند مدت و میان مدت سهم ایران ارقام از منظر نئوویو

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو. در خدمت شما هستیم با تحلیل جدیدی از سهم مرقام که به نظر می رسد پس از اصلاحی که کرده به محدوده بازگشتی رسیده است. البته در ابتدا نتیجه تحلیل قبل این سهم را بررسی خواهیم کرد و بعد به شرح تحلیل مرقام شماره ۴ می پردازیم. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۳ مرقام :

در تحلیل شماره ۳ مرقام در قیمت 500 تومان این سهم را به عنوان یک سهم پر پتانسیل معرفی کردیم و هدف حدوداً 2000 تومانی را برای آن تعریف کردیم. سهم در همان حدود قیمتی مقداری بازی کرده و بعد به سمت هدف تحلیل حرکت کرد و از آن نیز فراتر رفت که در بخش نظرات تحلیل اهداف بالاتر سهم را تا 7000 تومان بیان کردیم که در نهایت نیز سهم تا حدود همین هدف پیشروی کرد و بعد وارد فاز اصلاحی میان مدت خود شد. بر این اساس 1100 درصد بازدهی طبق تحلیل قبل بدست آمد. در این پست نیز تحلیل مرقام شماره ۴ را تقدیم شما عزیزان می کنیم تا وضعیت سهم پس از اصلاح فعلی را از منظر نئوویو بررسی کرده و با شما به اشتراک بگذاریم.

شرح تحلیل مرقام شماره ۴ :

در تصویر زیر می توانید چارت هفتگی مرقام (کش دیتای هفتگی) را مشاهده کنید که موج شماری نئوویو بر روی آن در ادامه تحلیل قبل انجام شده است. طبق تصویر تحلیل مرقام شماره ۴ این سهم به یک مثلث انبساطی میان مدت خاتمه داده است که صعود قبلی که از آن بهره بردیم در واقع موج E این مثلث را شکل داد و در سطح 6910 تومان خاتمه پیدا کرد و وارد فاز اصلاحی شد که به احتمال قوی یک اصلاح میان مدت در قالب X موج خواهد بود. 

در تحلیل مرقام شماره ۴ مثلث انبساطی مذکور با کانال بندی و لیبل های قرمز رنگ مشخص شده است و امواج داخلی آن نیز با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ. همانطور که پیداست موج E مثلث انبساطی به شکل یک الگوی زیگزاگ کشیده توسعه پیدا کرده است. در این شرایط X موج برای تأیید این ساختار باید به سطح 50 تا 62 درصد موج C زیگزاگ دست پیدا می کرد که چنین نیز شده است و شاخه اول از X موج هم اکنون درون همین محدوده قیمتی قرار دارد در نتیجه باید در این محدوده کلیدی انتظار برگشت سهم به فاز صعودی را داشت تا شاخه دوم از X موج در قالب یک فاز صعودی شکل گیرد.

تحلیل مرقام شماره ۴ | موج شماری نئوویو چارت مرقام
Margham NEoWave Analysis 04 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

با توجه به این که الگوی این سهم یک مثلث انبساطی است و از طرفی موج E یک زیگزاگ کشیده شده است در نتیجه حرکت بعد از مثلث نمی تواند فراتر از سطح 62 درصد موج C از E حرکت کند و با توجه به شتاب حرکتی که در موج E مثلث مشاهده می شود می توان انتظار داشت که اصلاح فعلی در نقش اولین شاخه از X موج در همین حدود خاتمه یابد. دلیل این که گفته می شود اصلاح فعلی اولین شاخه از X موج است این است که برای تجمیع این X موج با مثلث انبساطی نیاز است تا مقدار بشتری زمان صرف کند و پیچیده تر شود تا بتوان آن را هم درجه با مثلث قلمداد کرد.

بنابراین انتظار ما این است که X موج به شکل یک الگوی فلت یا مثلث ظاهر شود. در حال حاضر در تصویر تحلیل مرقام شماره ۴ شماتیک یک الگوی فلت برای X موج رسم شده است اما با پیشروی امواج به شکلی دقیق تر می توانیم ساختار آن را مشخص کنیم. آنچه در مقطع کنونی مهم می باشد این است که طبق تحلیل مرقام شماره ۴ موج نزولی فعلی در قالب اولین شاخه از X موج به محدوده بازگشتی خود رسیده است و می تواند از همین محدوده وارد یک فاز صعودی کوتاه مدت شود. پس از آن باید دید وضعیت موجی سهم چگونه رقم خواهد خورد تا بتوان در خصوص ادامه مسیر اظهار نظر بهتری کرد.

اما در بلند مدت نیز می توان انتظار داشت که سهم پس از خاتمه به فاز اصلاحی X موج حداقل به سطح 38 درصد اکسپنشن اندازه قیمتی مثلث انبساطی دست پیدا کند که معادل قیمت 36000 تومان می باشد. این هدف در تصویر تحلیل مرقام شماره ۴ به رنگ آبی مشخص می باشد. هدف مذکور اولین هدف سهم پس از اصلاح X موج می باشد و بعد از رسیدن قیمت به آن باید قدرت موج صعودی سنجیده شود تا بتوانیم اهداف بعدی را مشخص کنیم.

امیدواریم این تحلیل مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

5 3 رای
امتیاز کاربران به این پست
توسط انستیتو ایران نئوویو
خبرنامه انستیتو ایران نئوویو
برای دریافت آخرین اخبار ، بروزرسانی ها و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به ایمیل شما تحویل داده خواهد شد، اینجا ثبت نام کنید.
هر زمان بخواهید می توانید اشتراک تان را لغو کنید.
اطلاع از
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات

امیر
امیر (@amir-a)
مشترک
کاربر فعال
12 روز قبل

سلام آقای رحیمی خسته نباشید
ممنون بابت آپدیت مرقام. رسیدن به قیمت سقف قبلی و قیمت ۳۶۰۰۰ چه قدر زمان میبره؟

امیر
امیر (@amir-a)
مشترک
کاربر فعال
پاسخ به  ارشیا رحیمی
12 روز قبل

معذرت میخام سقف قبلی (۶۹۰۰) یا ۳۶۰۰۰ تومان؟