تحلیل مرقام شماره ۲ | موج شماری مرقام به سبک نئوویو

بررسی روند نزولی و زمان اتمام آن

5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل مرقام شماره ۲ که بروزرسانی تحلیل قبل این سهم می باشد. در ابتدا مرور کوتاهی بر نتیجه تحلیل قبل خواهیم داشت، سپس به شرح تحلیل مرقام شماره ۲ می پردازیم. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل مرقام شماره ۱ :

اگر به تحلیل شماره ۱ مرقام نگاهی انداخته باشید می دانید که در آن تحلیل انتظار حرکت سهم از قیمت هایی حوالی 350 تومان را تا کانال 500 تومانی داشتیم که در ادامه دیدیم که همین اتفاق نیز افتاد و سهم پس از تاچ کردن محدوده تارگت به مدار نزولی روی آورد. این رشد سودی معادل ۵۰ درصد را ایجاد کرد.

در این تحلیل گفته شد که اجازه می دهیم تا مقداری از امواج پیش رو شکل بگیرد سپس به گمانه زنی هایی در زمینه روند پیش رو خواهیم پرداخت که در تحلیل مرقام شماره ۲ تقدیم حضورتان خواهد شد.

شرح تحلیل مرقام شماره ۲ :

همانطور که در تصویر تحلیل مرقام شماره ۲ پیداست سهم مرقام پس از دستیابی به تارگت تحلیل قبل وارد فاز نزولی شد که تمام رشد انجام شده را پس گرفت، این ریزش در ابتدا با بستن و باز کردن سهم در جوی منفی توسط سازمان بورس شروع شد و در ادامه با جو بدی که در بورس ایجاد شده بود ادامه پیدا کرد. اگر در حالت طبیعی اصلاح سهم انجام شده بود احتمالا در سطوح بالاتری شاهد اتمام اصلاح سهم بودیم.

تحلیل مرقام شماره ۲ | موج شماری مرقام به سبک نئوویو
Margham NEoWave Analysis 02 | Daily Cash Data

در هر صورت با کم شدن شتاب ریزش نسبت به شتاب صعود و زمانگیرتر شدن ساختار نزول مشخص است که درون موج (B) قرار داریم و با اتمام این موج یک موج (C) که ساختاری صعودی دارد را شاهد خواهیم بود. این موج (B) مطابق با تصویر تحلیل مرقام شماره ۲ احتمالاً یک ساختار مثلث ریورس انقباضی خواهد داشت که موج D آن رو به اتمام است و با یک موج E که نمی تواند افت شدیدی داشته باشد رو به رو خواهیم بود. این موج فرصتی برای خرید می باشد تا از صعودی که در قالب موج (C) رخ می دهد بهره مند شویم.

چشم انداز پیش رو :

تا این جای کار تشابه زمانی خوبی بین دو شاخه صعودی و نزولی آخر یعنی موج (A) و (B) برقرار می باشد. همچنین با اصلاحی که دقیقاً 100 درصد شاخه اول می باشد دو نشانه جهت شکل گیری الگوی دیامتریک داریم. از این رو در ادامه مسیر در تحلیل مرقام شماره ۲ یک الگوی دیامتریک ترسیم شده است که مقداری از روانشناسی جمعی نیز برای ترسیم اهداف این الگو کمک گرفته ایم.

در عمل ممکن است الگوهای دیگری نیز در پیش رو شکل بگیرند که تقریباً مسیری مشابه مسیر رسم شده را طی کنند. در حال حاضر با رخ دادن دو شاخه از مسیر جدید سهم نمی توان بطور دقیق گفت که ساختار پیش رو چه خواهد بود و برای تخمین دقیق تر نیاز است که حداقل سه شاخه از یک روند شکل گرفته باشد، اما به دلایلی که در حال حاضر در دست می باشد و بیان شد فعلاً الگوی دیامتریک را برای تحلیل مرقام شماره ۲ مد نظر قرار می دهیم تا در آینده مشخص شود که چه ساختاری در حال وقوع می باشد.

چنانچه در تصویر تحلیل مرقام شماره ۲ پیداست، حد سود شاخه پیش رو می تواند بین 528 تا 590 تومان باشد. قیمت خرید سهم هم همین قیمت های فعلی سهم که حوالی 350 تومان می باشد است. با احتساب حد ابطال تحلیل واضح است که این تحلیل ریوارد به ریسک خوبی دارد. توجه شود که با تکمیل موج (B) و ورود سهم به موج (C) باید حد ضرر را تا زیر کف (B) ارتقا داد و به نوعی به تریل کردن پرداخت.

اطلاع از
11 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
Alireza

مرسی از تحلیل زیباتون روی مرقام!! حداقل تحلیل رو اپدیت کنید. درسته خرید از روی تحلیل دیگران اشتباهه ولی هر کسی با تحلیل شما ترید کرده امروز ۲۰ درصد منفی خورده!! خودم ۱۰ درصد منفی هستم با تحلیل خودم و نگاه به تحلیل شما. لطفا اپدیت فرمایید تحلیل رو

ج

تحلیل سهام#شاراک لطفاً

نازنین

بلخشید بی زحمت این تحلیل به روز می کنید با اینکه سهم ارزنده اییه داره حد ضرر منو میزنه :(

حسین آغاسی

سلام جناب رحیمی عزیز
میخواستم بدونم با توجه به اینکه حد ضرر مرقام شکسته شد این تحلیل فیلد شده ؟

فرشاد

ارشیا جان امکانش هست تحلیل رو آپدیت بفرمایی؟

فرشاد

درود بر شما

مشاهده دیگر مطالب

See other content