عید سعید قربان و غدیر مبارک باد

۲۰ درصد تخفیف به مناسبت عید قربان تا غدیر برای کلیه محصولات فروشگاه با کد تخفیف : GH1403

تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 به روش نئوویو

فراهم شدن شرایط صعود قیمت

3.5k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز ایران نئوویو. با تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 به روش نئوویو در خدمت شما هستیم چرا که به نظر می‌رسد یک موقعیت خوب در این سهم شکل گرفته است که نیازمند بررسی است و می‌تواند مفید واقع شود. با ما همراه باشید.

شرح تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 :

همانطور که در تصویر تحلیل سهم نفت پارس مشاهده می‌کنید، از ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ که این سهم وارد اصلاح شده است، تاکنون ۵ موج اصلی ایجاد کرده است و هر ۵ موج، ساختار کارکتیو دارند و نمی‌توان هیچ کدام از این موجها را یک حرکت ایمپالس یا شتابدار از منظور نئوویو در نظر گرفت. پس در سه موج اول این اصلاح، احتمال وجود داشتن الگوهای زیگزاگ و یا فلت خط می‌خورد.

از طرفی با توجه به طول این ۵ موج و میزان برگشت موجهای اصلاحی، بسیار محتمل است که الگوی این اصلاح یک مثلث ریورس انقباضی افقی باشد که در تصویر تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 می‌توانید این الگو را با کانال‌بندی و لیبل‌های آبی رنگ مشاهده کنید. با پایان یافتن این الگو می‌توان گفت که اصلاح این سهم به پایان رسیده و آماده یک صعود مناسب شده است.

تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه
تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 به روش نئوویو | کش دیتای روزانه

امواج داخلی این الگوی مثلث ریورس انقباضی نیز با کانال‌بندی و لیبل‌های سبز رنگ مشخص شده‌اند تا ساختار کارکتیو آنها مشخص باشد.

شرایط احتمالی پیش روی سهم شنفت :

همانطور که در تصویر تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 مشاهده می‌کنید، ساختار تمام شاخه‌های مثلث شمارش شده است، اما هم اکنون ساختار شاخه E برای ترید تعیین کننده است. آنطور که از بررسی ما پیداست، این شاخه احتمالاً یک مثلث ریورس انقباضی کانتر است که انتهای آن را با لیبل E سبز رنگ مشخص کرده‌ایم و به دلیل پایان مثلث بزرگتر، لیبل (E) را نیز در همان قسمت مشاهده می‌کنید. البته به دلیل پیچیدگی زیاد ریزموجهای این چارت و احتمال وقوع خطا در شناسایی الگوی موج (E)، یک احتمال ضعیف نیز در نظر گرفته شده است که بر اساس آن ممکن است موج (E) مقداری جلوتر به پایان رسیده باشد.

در هر صورت در انتهای چارت اگر مقداری ریز شویم مشخص است که قیمت یک مقاومت را شکسته است و بالای آن تثبیت شده است که نوید دهنده پایان روند نزولیِ موجود در موج (E) است و این یعنی پایان اصلاح بزرگ سهم شنفت. پس اگر قیمت بتواند بالای این مقاومت باقی بماند، می‌تواند از محدوده باکسی که در چارت رسم شده است به صعود خود ادامه دهد تا مقاومت مهمی که سر راه قیمت وجود دارد و آن مقاومت با اندکی اختلاف سقف ماژور سهم در قیمت 1400 تومان می‌باشد.

سطح بی‌اعتباری تحلیل نیز قیمت 700 تومان در نظر گرفته شده است، بدیهی است که اگر قیمت بالای مقاومت تشریح شده باقی بماند و تریگر خرید فعال شود باید حد ضرر خرید احتمالی را در قیمت‌های بالاتری نسبت به این سطح قرار داد که بستگی به شرایط قیمت در زمان خرید دارد.

امیدواریم تحلیل تکنیکال شنفت شماره 1 مفید بوده و مورد استفاده همراهان گرامی قرار گیرد.

اطلاع از
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
جواد

سلام استاد رحیمی عزیز،، خیلی ممنون بابت تحلیلی های خوبتون
فقط اگه زحمتی نیست از همین گروه شبندر رو هم بروزرسانی کنید.
ممنون

مشاهده دیگر مطالب

See other content