تحلیل شتران شماره ۷ | موج شماری نئوویو چارت شتران

شرح ساختار اصلاحی سهم شتران

4.8k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو، با دومین تحلیل از گروه پالایشی در سال ۱۳۹۸ در خدمت شما هستیم. در این پست تحلیل شتران شماره ۷ را برای ارائه خدمت شما عزیزان آماده کرده ایم که تقدیم حضورتان می شود. این سهم قبلاً نیز توسط ما مورد تحلیل قرار گرفته بود که سود دهی خوبی نیز به ارمغان آورد لذا ابتدا مروری بر تحلیل قبل این سهم خواهیم داشت و در مرحله بعد به شرح تحلیل جدید این سهم خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نتیجه تحلیل شماره ۶ شتران :

در ابتدا اگر تحلیل شماره ۶ شتران را مطالعه نکرده اید می توانید با کلیک بر روی این لینک به پست مربوطه هدایت شوید و آن را مطالعه کنید. چنانچه مستحضر هستید در تحلیل قبل این سهم در حوالی قیمت 244 تومان (154 تومان فعلی با احتساب تعدیل مجدد سهم) یک تارگت ۱۰۰ درصدی برای سهم مشخص کردیم که سهم دقیقاً تا تارگت مد نظر پیشروی کرد و بعد وارد فاز استراحت شد.

در آن زمان الگوی بلند مدت سهم را یک ساختار فلت تشخیص داده بودیم و الگوی موج B این فلت را ایزومتریک و با احتمال کمتر دیامتریک بیان کردیم که باز هم مطابق با تحلیل الگوی سهم به شکل ایزومتریک در آمد. بعد از این ایزومتریک نیز چنانچه عرض شد سهم وارد فاز استراحت شد اما مدل استراحت به گونه ای نبوده است که بتواند خاتمه موج B بزرگ از الگوی فلت را تایید کند و نشان داد که این سهم در یک استراحت از جنس ایکس موج (X) است.

پس نتیجه کلی تحلیل قبل ایجاد ۱۰۰ درصد بازدهی و همچنین تایید الگوی ایزومتریک بوده است. اما سهم به جای ایجاد موج C از فلت بزرگ به ایجاد یک ایکس موج و گسترش موج B بزرگ پرداخت که شرح آن را در تحلیل فعلی یعنی تحلیل شتران شماره ۷ بیان خواهیم کرد.

شرح تحلیل شتران شماره ۷ :

مطابق با تصویر تحلیل شتران شماره ۷ این سهم پس از الگوی ایزومتریکی که در تحلیل قبل دیده شده بود با ایجاد یک ایکس موج (X) همچنان به گسترش موج B ادامه داد. این سهم با یک جهش صعودی دیگر از جنس زیگزاگ حدود ۱۶۰ درصد دیگر نیز سودسازی داشت و به سقف 800 تومانی دست یافت. واضح است که بر اساس قوانین نئوویو یک الگوی زیگزاگ نمی تواند در یک ترکیب دوگانه پس از ایزومتریک قرار گیرد، بنابراین اولین سرنخ برای این که الگوی دوم پس از ایکس موج ساختار دیگری به خود خواهد گرفت نمایان شد، به تعبیر دیگر زیگزاگ مذکور می تواند موج (A) از یک ساختار زمانگیرتر باشد.

با کامل شدن زیگزاگ مذکور و مشخص بودن وضعیت سهم طبق تصویر تحلیل شتران شماره ۷ سهم وارد فاز نزولی شد که بنا بر توضیحات پاراگراف قبل این فاز نزولی شاخه دوم از الگوی پس از ایکس موج می باشد که با لیبل (B) نامگذاری شده است. این موج (B) احتمالاً به شکل یک الگوی فلت در خواهد آمد که ما آن را با لیبل های ABC سبز رنگ مشخص کرده ایم، چرا که دو شاخه اول از این ABC به صورت اصلاحی می باشند و شاخه دوم نیز کاملاً زمانگیرتر از شاخه اول شده است.

تحلیل شتران شماره ۷ | موج شماری نئوویو چارت شتران

با کامل شدن این ABC انتظار یک صعود بسیار مناسب دیگر در این سهم را داریم که می تواند از جنس شتابدار باشد و الگویی که پس از ایکس موج قرار دارد را به یک ساختار فلت تبدیل کند چرا که در ساختار فلت موج C شتابدار خواهد بود. البته احتمال مثلث شدن ساختار الگو نیز وجود دارد که در آن صورت موج C شتابدار نخواهد بود و حدود موج B از الگو نیز متفاوت با چیزی که در تصویر تحلیل شتران شماره ۷ رسم کرده ایم خواهد شد که در صورت نیاز در تحلیل دیگری به شرح آن خواهیم پرداخت، فعلاً با احتمال فلت شدن ساختار پیش خواهیم رفت.

چشم انداز پیش رو :

بر اساس ساختار شرح داده شده در پاراگراف های قبل موج B سبز رنگ در آخر تصویر تحلیل شتران شماره ۷ می تواند در قیمت هایی بین 655 تا 810 تومان خاتمه پیدا کند که هرچه این موج پیشروی بیشتری داشته باشد در سمت دیگر موج C سبز رنگ در اعداد بالاتری خاتمه خواهد یافت. پس از موج B موج C که نزولی می باشد را خواهیم داشت که می تواند در حدود قیمت های 413 تا 344 خاتمه یابد.

با تکمیل این فاز نزولی سهم وارد یک صعود بسیار مناسب خواهد شد که اگر طبق تصویر تحلیل شتران شماره ۷ الگو فلت باشد این صعود از جنس شتابدار خواهد بود و می تواند تا قیمت هایی در حدود 900 تا 1000 تومان پیشروی کند. با این صعود سهم می تواند موج B بزرگ را خاتمه دهد و راهی نزولی شود که موج C بزرگ از الگوی فلت را خواهد ساخت. از آنجایی که زمان موج B بسیار زیاد می باشد احتمال این که ساختار موج B ترکیب سه گانه شود بسیار کم است و انتظار داریم سهم پس از کامل کردن فاز صعودی آخر راهی موج C بزرگ شود.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
mohit

سلام جناب رحیمی عزیز
لطف میکنید تحلیل شتران را اپدیت کنید؟

عليرضا

سلام جناب رحيمي
موج B سبز رنگ به نظر بالاتر از تارگت تحليل رفته و عملا وارد C نشديم. موجها در اين تحليل به نظرتان همچنان اعتبار دارند يا نياز به بازنگري دارد؟
با تشكر

محمد

سلام استادعزیز و مهربان . خسته نباشید. سوالی داشتم خدمتتون. الان کجای نمودار هستیم. پیشنهاد ورودتون کدوم نماده؟؟

مشاهده دیگر مطالب

See other content