تحلیل ونفت شماره ۸ | موج شماری ونفت به سبک NEoWave

تداوم روند نزولی

1.9k
بازدید

با نام و یاد خدای مهربان و عرض سلام و ادب خدمت همراهان عزیز انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل ونفت شماره ۸ که قبلاً نیز در چندین نوبت تحلیل های موفقی از این سهم ارائه داده ایم و امروز نیز با تحلیل دیگری از این سهم در خدمتتان هستیم. به نظر می آید این سهم به زودی موقعیت معاملاتی بسیار عالی ای را فراهم کند پس برای شرح تحلیل ونفت شماره ۸ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل ونفت شماره ۸ :

اگر تحلیل قبل این سهم را مشاهده کرده باشید به یاد دارید که ما هدف نزولی 168 تومان را برای این سهم ترسیم کرده بودیم و اعتقاد داشتیم که محدوده‌ی فشرده ای که سهم در حال ساخت آن می باشد بر خلاف نظر بسیاری از تحلیل گران رو به پایین خواهد شکست که چنین نیز شد و سهم دقیقا تا محدوده ی مورد نظر ما ریزش کرد و مدت زیادی است که در محدوده یاد شده در حال در جا زدن می باشد.

با نگاهی دقیق تر به ساختار امواج ونفت طبق تصویر تحلیل ونفت شماره ۸ اینطور به نظر میرسد که سهم از منطقه کنونی نیز جانی برای صعود ندارد و فشرده سازی ای که در حال انجام می باشد باز هم رو به پایین خواهد شکست تا هدف نهایی این روند نزولی مینور دیده شود و از آنجاست که باید مترصد موقعیت ورود به این سهم با هدف کسب سوده هایی بالای ۱۰۰ درصد بود.

از نظر ساختاری نیز طبق تصویر تحلیل ونفت شماره ۸ ما سهم را درون یک الگوی دیامتریک (Diametric) می بینیم که هم اکنون در موج F‌ این ساختار هستیم. این موج F‌ ظاهراً الگوی ایزومتریک (IsoMetric) خواهد بود با هدف نزولی ۱۴۲ تا ۱۱۶ تومان که توسط سطوح فیبوناچی مشخص شده است. موج F‌ هر جایی از این محدوده می تواند به پایان برسد اما منطقی تر آن است که حداقل سهم تا خط روندی که با خط نقطه چین مشخص شده است کاهش یابد و بصورت نرمال نیز احتمالا کمی از آن فراتر خواهد رفت تا ظاهر الگوی دیامتریک و همینطور ایزومتریک نرمال شود.

ساختار دیگر امواج دیامتریک یاد شده را نیز می توانید در تصویر تحلیل ونفت شماره ۸ مشاهده کنید. لازم به ذکر است که با در دست داشتن کش دیتا و بهتر نمایان شدن ساختار امواج چارت، مقداری در شمارش امواج این چارت نسبت به تحلیل قبل تجدید نظر شده است تا هماهنگی بهتری با قوانین داشته باشیم.

تحلیل ونفت شماره ۸ | موج شماری ونفت به سبک NEoWave
NaNaft NEoWave Analysis 08 | Weekly Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه عرض شد موج F‌ از دیامتریک مذکور احتمالاً یک الگوی ایزومتریک خواهد بود و در محدوده ای که عرض کردیم به پایان خواهد رسید. در آن محدوده باید مترصد رخ دادن شرایط ورود به سهم باشیم که از آن به عنوان تریگر یاد می کنیم. این شرایط می تواند شکست یک سقف مینور و یا شکست خط روند نزولی در صورت وجود ضعف مناسب در روند نزولی باشد. همچنین الگوهای کندلی نیز می توانند تریگر دیگری باشند که برای استفاده از آنها در حالت ریورسال روند باید کمی حرفه ای تر عمل کرد.

پس از تکمیل فاز F از الگوی دیامتریک طبق تحلیل ونفت شماره ۸ انتظار شروع فاز صعودی سهم را در قالب موج G‌ از دیامتریک داریم که احتمالا مشابه دیگر موجهای صعودی سهم یک موج شارپ خواهد بود. این موج می تواند تا هدف اولیه ۲۳۰ تومان و پس از آن ۳۲۰ الی ۴۶۰ تومان صعود کند که در حالت نرمال دیامتریک، هدف موج G همان هدف دوم خواهد بود که به صورت یک محدوده فیبوناچی مشخص شده است.

نکات تریدری :

چنانچه گفته شده محدوه مناسب خرید سهم می تواند در محدوده ی ۱۴۲ تا ۱۱۶ تومان باشد که می بایست در این محدوده مترصد وقوع تریگر باشیم. پس از آن انتظار رشد سهم تا هدف اولیه ۲۳۰ تومان و سپس تا محدوده ۳۲۰ الی ۴۶۰ تومان را داریم. حد ضرر سهم نیز برای ورود پس از شکل گیری موج F‌ از دیامتریک باید مشخص شود اما با توجه به روند صعودی سهم انتظار شکسته شدن کف ماژور سهم با قیمت ۱۰۵ تومان را که محل موج D از دیامتریک می باشد را نداریم. با این اوصاف واضح است که ریوارد به ریسک این تحلیل برای ترید بسیار عالی ارزیابی می شود.

اطلاع از
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
هاشمی

سلام
باتوجه به اینکه سهم در شاخه G دیامتریک از تارگت حداقلی که درنظر گرفتین فراتر رفته ، به نظرتون هدفت بعدی چنده!
آیا هنوز هم فرصت ورود هست!؟
به نظر شاخه g خودش هم یک دیامتریک زیگزاگی شده! درسته!؟

هاشمی

سلام!
عجب تحلیل استادانه و دقیقی!! مات موندم!
امیدوارم ما هم بتونم همچین تحلیل هایی بزنیم

محمدرضا

سلام میشه تحلیل ونفت و اپدیت کنید

مشاهده دیگر مطالب

See other content