تحلیل خساپا شماره ۷ | موج شماری چارت هفتگی و روزانه خساپا

بررسی شرایط خرید در سهم خساپا

2.7k
بازدید

با نام و یاد خدای مهریان و عرض سلام و ادب خدمت شما همراهان گرامی انستیتو ایران نئوویو . در خدمت شما هستیم با تحلیل خساپا شماره ۷ از گروه خودرویی. اگر تحلیل شماره ۶ خساپا را به خاطر داشته باشید در آن تحلیل انتظار کاهش قیمت سهم تا حوالی 90 الی 100 تومان را داشتیم که این موضوع به حقیقت پیوست اما در منطقه مذکور شاهد برگشت سهم نبودیم و تریگر خرید صادر شد و پس از اندکی تعلل سهم به ریزش خود ادامه داد تا کنون که به قیمت 70 تومان رسیده است. با پیشروی سهم و شکل گیری امواج طبیعتاً میبایست تحلیل قبلی بازبینی شود که در این پست خدمت شما ارائه می گردد. برای شرح تحلیل خساپا شماره ۷ با ما همراه باشید.

شرح تحلیل خساپا شماره ۷ :

در چارت هفتگی این سهم چنانچه مشاهده می کنید امواج تماماً در قالب امواج اصلاحی رخ داده اند که علاوه بر این موضوع این امواج دارای همپوشانی های متعددی نیز می باشند. بر اساس قوانین سبک نئوویو با توجه به فاکتورهای زمانی و قیمتی به نظر میرسد این امواج فرمت یک الگوی دیامتریک (Diametric) را به خود گرفته اند که بر این اساس ما تا اکنون ۵ شاخه از این الگو را بطور کامل پشت سر گذاشته ایم و هم اکنون در شاخه ششم آن یعنی شاخه F هستیم. لازم به ذکر است که الگوی دیامتریک یک الگوی ۷ شاخه می باشد که تمام امواج آن باید فرمت الگوهای اصلاحی را داشته باشند.

ساختار هر شاخه از این الگوی دیامتریک بزرگ با لیبل های آبی رنگ و کانال بندی آبی رنگ مشخص شده است تا بتوانیم پیش بینی آینده خود را بر اساس ساختاری موثق تر انجام دهیم. این ساختارها را می توانید در تصویر چارت هفتگی سهم مشاهده فرمایید.

چارت هفتگی خساپا

تحلیل خساپا شماره ۷ | موج شماری چارت هفتگی خساپا
Khesapa NEoWave Analysis 07 | Weekly Cash Data

علاوه بر آن شاخه F را در اشل روزانه نیز مورد موج شماری قرار داده ایم تا بتوانیم ساختار آن را بهتر آنالیز کنیم و تحلیلی موثق تر خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. ساختار کل شاخه F‌ بر اساس چارت هفتگی و روزانه یک الگوی مثلث خنثی نزولی (Neutral Triangle) برآورد شده است که با کانال بندی و لیبل های آبی رنگ قابل مشاهده می باشد.

امواج درونی این الگوی مثلث خنثی نیز شمارش شده است. شاخه اول از این مثلث یا موج A یک مثلث خنثی کوچکتر شده است. شاخه دوم یا موج B یک الگوی تخت یا فلت می باشد. و ساختار شاخه سوم یا موج C آن نیز تا این جای کار به نظر میرسد که یک الگوی زیگزاگ (ZigZag) باشد که موج C از این الگو ترمینال (Terminal) شده است و باید به زودی کامل شود. این ساختارهای داخلی با لیبل و کانال بندی سبزرنگ مشخص شده اند و هرجا که نیاز بوده است ساختار یک درجه پایین تر را نیز با لیبل های سیاه رنگ مشخص کرده ایم که در چارت روزانه قابل مشاهده می باشد.

چارت روزانه خساپا

تحلیل خساپا شماره ۷ | موج شماری چارت روزانه خساپا
Khesapa NEoWave Analysis 07 | Daily Cash Data

چشم انداز پیش رو :

چنانچه گفته شد بر اساس تحلیل خساپا شماره ۷ به نظر می رسد ما هم اکنون در موج C از یک الگوی زیگزاگ باشیم که این موج ساختار ترمینال دارد. الگوهای ترمینال برای تایید شدن می بایست به شکلی شارپ بازگشت کامل شوند که این برگشت شارپ حدود زمانی و قیمتی خاصی در سبک نئوویو برایشان تعریف شده است. بنابراین اگر تحلیل خساپا شماره ۷ درست باشد سهم خساپا باید به زودی وارد یک موج شارپ یا نسبتا شارپ شود و تا حوالی 107 الی 121 تومان رشد کند تا شاخه D از مثلث خنثی ای که موج F از الگوی دیامتریک را شکل داده است کامل شود. پس از آن می بایست شاهد نزول سهم تا حوالی قیمت های کنونی یعنی 71 تومان باشیم تا سهم خساپا با تاچ کردن خط روند بلند مدتی خود وارد روند صعودی اصلی خود شود. تارگت بلند مدت این سهم نیز در تصویر مشخص شده است.

لازم به ذکر است که خرید حتما می بایست بر اساس یکی از تکنیک های ورود انجام شود که با نام تریگر خرید با آن آشنا هستیم. خرید بدون تریگر ریسک سرمایه گذاری را بسیار بیشتر خواهد کرد خصوصاً در بازار کم رمق بورس ایران.

اطلاع از
13 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
امین رحیمیان

باسلام خدمت شما
استاد طبق قوانین داریم “در یک سه موجی شبه زیگزاگ اگر موج سوم شیب بیشتر نسبتی به موج اول داشته باشه یک الگو جدید از ابتدا موج سوم تشکیل میشه” … ولی در تحلیل این سهم میبینیم که اون حرکت تند و تیز (موج e دیامتریک ) آغاز گر یک الگو نبوده ….اگه دلیلش رو برام توضیح بدید ممنون میشم
با تشکر

omidtabatabaei

سلام
جناب ارشیا
لطفن خدیزل را هم تحلیل کنید.
ممنون…

علی

سلام با توجه به رسیدن به تارگت قیمتی لطفا تحلیل را بروز می کنید.

علی

ببخشید.منظورم هفتگی و روزانه بود.

علی

سپاس گزارم.

علی

جناب استاد رحیمی سلام.اگر ممکنه یک تحلیلهم از دلار کد تو تایم روزانه و اچ4 بذارید.ممنونم ازتون.

ایمان

جناب رحیمی منتظر تحلیل های بیشتری از شما هستیم….

ایمان

عالی و احسنت بر شما و خداقوت

مشاهده دیگر مطالب

See other content